Muhasebe kursu hakkında

Hnmzey

Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2022
9
4
27
Herkese merhabalar arkadaşlar,

Benim ufak bir sorum vardı 3 ay süren genel muhasebe kursuna başladım ön muhasebe den genel muhasebe konusu daha sonrasında zirve, Eta gibi toplam da 3 yada 4 programında gösterileceği öğretileceği bir kurs bu arada kendim de büro yönetimi ve yönetici asistanlığı önlisans mezunuyum ardından DGS ile açıköğretimden 2 sene de okuyarak maliye bölümüne tamamlayarak lisans mezunu olarak görünüyorum aranızda böyle bir kurs üzerinden yada bölümünü okuyup muhasebe elemanı olan var mı? Nasıldır, tavsiye eder misiniz nerelerde işe başlamak daha doğru olur ilerleyen zamanlar da kendi mi nasıl geliştirebilirim? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ben gitmistim muhasebe kursuna. Bana sadece eta ogretmislerdi. Sonrasinda on muhasebe icin bir yerde calismaya basladim program farkli oldugu halde cok kolay ogrendim. On muhasebe veya bir mali musavir yaninda is bulabilirsiniz.

muhasebe bürolarında çalışırsan işi topraktan öğrenirsin ama maaş beklentini karşılar mı bilemem. mali müşavirlik staj sınavına girdin mi?

e tabiki bu şekilde muhasebecinin yanında çalışabilirsiniz ama gerçekten muhasebe öğrenmek ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız size tavsiyem mali müşavirin yanında çalışmanız olacaktır. ofis personellerine fiş-fatura giriş-sigorta maliye ile ilgili gerekli bilgi ve evrak takibi-ba bs takibi-tabiri caizse mali müşavirin her türlü ayak işini yaptırırlar ama gerçekten muhasebe öyle öğreniliyor ve her çeşit mükellef olduğu için daha geniş yelpazede bilgi ediniyorsunuz . yalnız yemeğinizi karşılar birde yol parası verirler maaş bile denemez stajyer konumunda olursunuz iş öğrenene kadar. siz iş öğrenip sorumluluk alacak duruma gelince ya bir şirkete girersiniz ya da orada mali müşavirin eli ayağı olduğunuzdan maaş arttırımına girersiniz .

X