Muhteşem 3D Gezintiler - Tıkla İzle

ayten3500

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2010
50
2
Galata Kulesi için çekimler 2006 ve 2008 yıllarında yapıldı. Çekimlerde Nikon D70 ve D80 dijital kamera, 10.5 mm balıkgözü lens, uzaktan kumanda, panoramik tripod kafası ve tripod kullanıldı. Galata Kulesi için 48+ fotoğraf çekildi. Değişik açılardan çekilen fotoğraflar daha sonra bilgisayarda birleştirilerek seyredenleri çepeçevre saran 360 derece panoramik bir görüntü oluşturuyor.
Kız Kulesi için çekimler 2008 yılında yapıldı. Çekimlerde Nikon D80 dijital kamera, 10.5 mm balıkgözü lens, uzaktan kumanda, panoramik tripod kafası ve tripod kullanıldı. Kız Kulesi için 96+ fotoğraf çekildi. Değişik açılardan çekilen fotoğraflar daha sonra bilgisayarda birleştirilerek seyredenleri çepeçevre saran 360 derece panoramik bir görüntü oluşturuyor.

Eyfel Kulesi tüm dünyada Fransa'nın sembolü halini almış, 19. yüzyılda demirden yapılmış bir kuledir. İsmini tasarımcısı olan Gustave Eiffel'den alır. Yılda 6 milyon ziyaretçisi ile dünyanın en çok paralı ziyaret edilen yapısıdır. Paris'te düzenlenen 1889 yılı Dünya Fuarı'na giriş noktası olarak inşa edilmiştir.
 
Son düzenleme:

ayten3500

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2010
50
2
Mescid-i Haram — Kâbe için hazırlanan sanal tur sayfasında bulunuyorsunuz. Buradan indireceğiniz programlarla kendinizi Mescid-i Haram — Kâbe'de gibi hissedeceksiniz. Kurulum gerektirmeyen bu programları çalıştırdığınızda fareyi bakmak istediğiniz yöne doğru kaydırmanız yeterlidir.

İZLE - İNDİR

III. Murad Has Odası'nın girişinin Mabeyn Taşlığı tarafında çıkma yapacak şekilde inşa edilen bu kasırlar iç içe iki odadan oluşur. Dıştan çini kaplı ve sürekliliği olan bir saçakla çevrelenmiş olması eş zamanlı bir inşaat izlenimi verir. Ancak, bu kasırların iç dekorasyonu farklı dönemlerde inşa edilmiş olduğunu gösterir. Yetişkin şehzadelerin Harem'in kadınlar kısmından ayrı ve mabeyn tarafında yaşamaları gerekiyordu. 17. yy. başından itibaren sancaklara gönderilmeyen şehzadeler maiyetlerindeki Kara Ağalar, kalfa kadınlar ve cariyelerle Harem içinde yaşamaya mecbur ediliyordu.

Cinlerin Meşveret Yeri adı verilen revak üzerinde ve Mabeyn Taşlığı'na çıkma yapacak şekilde inşa edilen ilk oda, muhtemelen 16.yy. sonu veya 17.yy. başlarında III. Mehmed (1596-1603) tarafından bir Has Oda olarak yaptırılmış olmalıdır.

Kubbeli kasrın sol tarafında yer alan kapıdan geçilerek girilen diğer oda büyük olasılıkla IV. Mehmed (1648-1687) tarafından yaptırılmıştır. Her iki odaya da zaman içinde ara katlar; renkli ahşap şirvanlar yapılarak ilginç bir iç mimari kompozisyon oluşturulmuştur. Yapılan restorasyon çalışmaları sırasında Şehzâdegân Dairesi de denilen bu odaların özgün şeklini ortaya çıkartmak için ahşap kısımlar kaldırılmıştır


İZLE - İNDİR