Mur hakkında

:1shok:mur nedemek arkadsım ben anlamadım...yawww bılen varsa yazsın bakem hııı merak ettım beklıyoz hadı.kafamçokkarıştı

ya bende bilmiyom.kızımın parmağında dolama çıktı.
gogulda araştırdık,herhangi bir sitede mur diye bişeyden bahsediyo,ıslatıp
içine parmağını sokacakmışsın,zonklamayı,ağrıyı kesiyomuş.
bende acaba bizim sitede bilen varmı diye konu actım arkadaşlar yaa.
burdaki aktarlarda araştırdım,ama bilen yooookk.

:çok üzgünüm:cok gecmış olsun canım ya kımbılır ne kadar acıyodur, bendede kucukken olmustu tırnaklarımı yedıgım ıcın, ama ınanırmısın doktora bıle gıdememıştım sızım sızım sızlıyodu ve hıçbırsey yapamıyodum maddı ımkansızlıklar ışte anlıcan neyse canım ınsallah ıyılesır cok cok gecmış olsun.bende canım hıç bu mur u duymdıgım ıcın şaşirdım ya bende sordum cevreme ama bılen yok canım ...:a015:

geçmiş olsun mur bilmem ama dolama çok acır şu bildiğimiz lokum varya onu elinle şöle bi sündür parmağına dola sar bi kaş gün geçsin o geçirir kardeşime çok olurdu nazardan olurmuş genelde

ahh canlarım benim.haklısın ilvem 23 yaşına geldi hala tırnak yiyor,
bir türlü bırakamadı.şimdi sonucunu gördü ama ne fayda canı çok yanıyor,
bir haftayı gecti,hala parmak kızarıp bozarıyor,bir uç verse,şöyle toplanıp orası beyazlasa,halledecem yaa...
yoook hastaneye gittik antibiyotik krem verdiler artık.
lokumuda denedik canım.soğan kara merhem ne bulduysak yaptık ama...
can takıntısı işte, illa mur diyo heralde bizim parmak.

irna
ya bende bilmiyom.kızımın parmağında dolama çıktı.
gogulda araştırdık,herhangi bir sitede mur diye bişeyden bahsediyo,ıslatıp
içine parmağını sokacakmışsın,zonklamayı,ağrıyı kesiyomuş.
bende acaba bizim sitede bilen varmı diye konu actım arkadaşlar yaa.
burdaki aktarlarda araştırdım,ama bilen yooookk.

suyu kaynatıp ılımasını bekle çay bardağının yarıdan az fazla su bir yem.kaşığı "BATTİCON" ekle yaklaşık beş dakika bekle günde üç beş kez yapabilirsin yan etkisi yok,ayrıca battico'u eczaneden alabilirsin.Batticon 30 ml=4.00 ytl.
geçmiş olsun

Benim kızımın parmağındada çıktı dolama
Bizde soğan ve kara merhem denedik
Sonra helva sardık o iyi geldi
Bildiğin tahin helvası
Geçmiş olsun şifalar dilerim

9yıl önce hamileyken hemen hemen ellerimdeki bütün parmaklarımda çıkmıstı
ayy ne acıdır o iyi bilirim..... doğumyaptım. inanırmısınız bebeğimi emzirmek için ğöğsümü annem hazırlıyordu oğluşuma..... canım annem zaten düşük tehlikem vardı hamilelik dönemimdede benle cok uğraştı. gecmiş olsun. dr gittim ama net bi çözümde bulamamışlardı. antibiyotik batikon vb. standart şeyler işte. zamanla geçti şükür...

X