Murat Güloğlu, Aliyev yorumu nedeniyle işinden oldu!

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
Fox TV yönetimi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Mehriban Aliyeva hakkındaki sözleri nedeniyle 'Hafta Sonu Çalar Saat' programının sunucusu Murat Güloğlu'nun görevine son verdi.
Capture.JPG

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Mehriban Aliyeva ile ilgili hoş olmayan bir yorumda bulunmuştu.

Güloğlu, Aliyev'in, eşini başkan yardımcısı olarak atamasını eleştirmek isterken, "Düşünsenize, başkan ile yardımcısı aynı yatakta. Tövbe ya Rabbim!" ifadelerini kullanmış ve büyük tepki çekmişti.

Bu sözler kanal yönetimi tarafından affedilmedi. Fox Türkiye Yönetim Kurulu üyesi Engin Güner, sosyal medya hesabı üzerinden sunucunun Çalar Saat programından gönderildiğini duyurdu. Güner, programı artık İlker Karagöz’ün sunacağını açıkladı.
http://www.milliyet.com.tr/murat-guloglu-aliyev-yorumu-magazin-2411704/

İrfan Değirmenci'yi alsalardı, o nerde nasıl konuşulacağını çok iyi biliyordu :110:

Üzüldüm, bence iyi bir yorumcuydu. Fatih Portakal ve İsmail Küçükkaya'nın peşinden gidiyordu. Söylediği hoş değil kabul ama biz bu ülkede tecavüz edilen çocuklar için bir kereden birşey olmaz diyen bakanlar görmüş ve ahlaksızlığın dibini görmüş bir ülkeyiz. Daha ne gaflar ne gaflar, saysak buradan Hollanda'ya yol olur. O insanlar istifa etmedi bu gaf bence mazur görülebilirdi.

pek inanmadım bu gerekçeye:kahve:

yok yok kesin ondan çok sevdiğim geleceğin çok iyi bir haber yorumcusuydu....

evimizin benden sonra ki uzun oğlu .... çok iyi giyinen, kendi tarzı olan, çok iyi bir konuşma yetisine sahipti ...

üzüldüm, hafta sonu yeni proje de karşınızda olacak açıklaması yapıldı ama inanmadım

.... İsmail Küçükkaya'......

İsmail çok kötü bunu da kabul edelim. Konuşamayan, kelimelerin anlamını bilmeyen bir haberci. Cümlelerinde sürekli yanlış kelime kullanıyor ve sunucu yetisi yok maalesef.... Lakin kalemi çok iyi ..

Asla bir Fatih Portakal olamaz

İsmail çok kötü bunu da kabul edelim. Konuşamayan, kelimelerin anlamını bilmeyen bir haberci. Cümlelerinde sürekli yanlış kelime kullanıyor ve sunucu yetisi yok bunu kabul edelim....

Asla bir Fatih Portakal olamaz

Şu an hükümet yanlısı olmayan ve tarafsız kalma çabası olan haberci o kadar az ki, bir elin parmağını geçmiyor, olan da böyle tüketiliyor. O yüzden İsmail Küçükkaya bile değerli benim için, en azından rengi belli.

Şu an hükümet yanlısı olmayan ve tarafsız kalma çabası olan haberci o kadar az ki, bir elin parmağını geçmiyor, olan da böyle tüketiliyor. O yüzden İsmail Küçükkaya bile değerli benim için, en azından rengi belli.

Bir habercinin rengi belli olmalı mı ? Veya konuyu açayım bir sanatçının rengi belli olmalı mı ? Aslında bu konuyu açsak güzel olur ...

yok yok kesin ondan çok sevdiğim geleceğin çok iyi bir haber yorumcusuydu....

evimizin benden sonra ki uzun oğlu .... çok iyi giyinen, kendi tarzı olan, çok iyi bir konuşma yetisine sahipti ...

üzüldüm, hafta sonu yeni proje de karşınızda olacak açıklaması yapıldı ama inanmadım

aynen ben de seviyordum tarzını eğlenceli bi adam ama zaten tarz olarak hep aba altından iğneleyen bi sunucu yani bu yeni bişey değil ki, ben acaba akp ye çok verip veriştirdiği için mi çıkarıldı aliyev de bahane mi edildi diye düşündüm
özellikle sosyal medya soru cevaplarına çok gülüyorum, umarım yeni bi projeyle çıkar

Bir habercinin rengi belli olmalı mı ? Veya konuyu açayım bir sanatçının rengi belli olmalı mı ? Aslında bu konuyu açsak güzel olur ...

Renginin belli olması ille de bir partili olması demek değil. Bir duruşu ve rengi var ve gelen rüzgarla başka tarafa savrulmuyor. Bu adamlar yeri geldiğinde hükümeti eleştirdiği gibi yeri geldiğinde muhalefeti de eleştirebiliyor hatta hükümeti övebiliyor. Yani doğruya doğru, eğriye eğri diyorlar.

Yine senelerdir aynı doğruyu savunan gazetecilerde var, tuttukları bir taraf var ve hep o tarafta dümdüz ilerliyorlar. Uğur Dündar, İsmail Saymaz, belki Can Dündar, Güngör Mengi, Güneri Cıvaoğlu, Emin Çölaşan, Hasan Pulur, Emre Kongar, Abbas Güçlü, Gülse Birsel gibi gibi. Yine aynı şekilde sağ görüşlü olanlarda var, yani sittin sene sağcıydılar.

Diğer yandan da her dönem rengi değişen, ne olduğunu tam anlamadığınız ve anlayamayacağınız gazeteciler var. Bir öyle bir böyleler, hükümet şakşakçılığı derdiyle dürüst yayın yapamıyorlar bile. Başı Barlaslar çeker, Altanlar, Ahmet Hakan, Nazlı Ilıcak, Fatih Altaylı, Cüneyt Özdemir, Taha Akyol gibi gibi.

Yani tarafsız da olur, bir görüşü de olur amenna ama bir öyle bir böyle olmasınlar. Bir duruşları olsun.

Sanatçılara gelince, sanatçının bence siyasi görüşünü açıklaması hoş değil. Hele şu son 5-6 yıldır sanatçılar aşırı derecede taraf tutmaya başladı. Tamam bazı şeyleri eleştirebilir, ya da görüşlerini bir parti şakşakçılığı yapmadan açıklayabilir ama olay şakşakçılığa gidince hoş olmuyor.

Renginin belli olması ille de bir partili olması demek değil. Bir duruşu ve rengi var ve gelen rüzgarla başka tarafa savrulmuyor. Bu adamlar yeri geldiğinde hükümeti eleştirdiği gibi yeri geldiğinde muhalefeti de eleştirebiliyor hatta hükümeti övebiliyor. Yani doğruya doğru, eğriye eğri diyorlar.

Yine senelerdir aynı doğruyu savunan gazetecilerde var, tuttukları bir taraf var ve hep o tarafta dümdüz ilerliyorlar. Uğur Dündar, İsmail Saymaz, belki Can Dündar, Güngör Mengi, Güneri Cıvaoğlu, Emin Çölaşan, Hasan Pulur, Emre Kongar, Abbas Güçlü, Gülse Birsel gibi gibi. Yine aynı şekilde sağ görüşlü olanlarda var, yani sittin sene sağcıydılar.

Diğer yandan da her dönem rengi değişen, ne olduğunu tam anlamadığınız ve anlayamayacağınız gazeteciler var. Bir öyle bir böyleler, hükümet şakşakçılığı derdiyle dürüst yayın yapamıyorlar bile. Başı Barlaslar çeker, Altanlar, Ahmet Hakan, Nazlı Ilıcak, Fatih Altaylı, Cüneyt Özdemir, Taha Akyol gibi gibi.

Yani tarafsız da olur, bir görüşü de olur amenna ama bir öyle bir böyle olmasınlar. Bir duruşları olsun.

Sanatçılara gelince, sanatçının bence siyasi görüşünü açıklaması hoş değil. Hele şu son 5-6 yıldır sanatçılar aşırı derecede taraf tutmaya başladı. Tamam bazı şeyleri eleştirebilir, ya da görüşlerini bir parti şakşakçılığı yapmadan açıklayabilir ama olay şakşakçılığa gidince hoş olmuyor.

Son paragrafa kadar inanılmaz hem fikiriz .... fakat sanatçılar ? Nasıl ki gezi eylemlerinde renklerini belli ettiler (ki tepki aldılar) bence fikirlerini her zaman paylaşabilmeli ...

Son paragrafa kadar inanılmaz hem fikiriz .... fakat sanatçılar ? Nasıl ki gezi eylemlerinde renklerini belli ettiler (ki tepki aldılar) bence fikirlerini her zaman paylaşabilmeli ...
Sanatçı sizden bizden farklı bir insan değil. Siyasi görüşü olabilir, ve olmalıdır, ve kendi istediği sürece bunu paylaşabilir. Önemli olan bana zıt fikri olması değil, tutarlı ve sağlam duruşlu olmalı.

Örneğin Zülfü Livaneli... sol görüşünü hiç saklamadı, hiç çizgisi değişmedi, neyse o.
Örneğin İsmail Türüt. Tarzını da kendisini de söylemlerini de sevmem, ama hakkını teslim ederim adam yanardöner olmadı hiç. Görüşü neyse onu savundu hep.
Örneğin Mustafa Ceceli. Zerre hazzetmem. Ama adam AKPli, bunu da gizlemedi, çizgisini bozmadı.

Bunun yanısıra nerede durduğu belli olmayan, görüşleri öyle böyle değişen, tutarsız insanlar var. Benim saygı duymadığım bu.

Bir müzisyeni, oyuncuyu, yazarı siyasi görüşlerinden, söylemlerinden ötürü severim veya sevmem, bu benim kararımdır. Nasıl ki bir grup, politik duruşundan ötürü Levent Üzümcü'yü, Mehmet Ali Alabora'yı sevmiyorsa, ben de başkalarını sevmem. Sevmem de gerekmiyor, siyasi görüşünü paylaşan herkes karşıt görüşlülerin tepkisine de hazırlıklı olmalı. Hem siyasi olarak tarafını belli edip hem tepki gelince ağlamak veya rüzgar nereden eserse oraya yelken açmak olmaz.

X