Müstakbel KayinValidem

Babam yok , Annemin ise bir maaşı var . Kendimize yetebiliyorduk Eşimin ailesnin ise hali vakti cok cok iyi Allah daha cok versin tabi elinde olanin yapmasi lazim olmayan nasil yapsin
eşimin adetlerinde kiz tarafi birseye el sürmüyor. yani onlarin adetlerine gore yapmalari gerekirdi . Hele taki olayi barizz abartidir eşimin tafinda bana yapilan 3 bilezikti . İstemedim de zaten konu bu değil . Biraz istenmeyen gelinim de :)
Mesajı @PabucumunNicki yazdı ben güldüm sadece bacım :)
Açıklama için teşekkürler gene de :)
Hamilesiniz takmayın böyle şeyleri bugünler gelmez bir daha. Eşiniz sizle evlenmeyi istemiş gerisi boş

Yatak odası takiminiz yok muydu?

Yoksa bile bunca zaman nasil yasadiysan oyle yasar giderdin sart miydi almasi?

Sorun olacağını adin gibi biliyorsun. Duymak istiyorsun madem bende soylemis olayım;

Yuzune vurur. Sende havali ve gururlu bir şekilde kirar atarsin yuzlerine. Ortada sorun kalmaz. Herkes mutlu mesut yaşar.

Gerçekten müstakbele mi takildiniz zaten espritüel bir hitap sekli kullanmak istedim. Muhterem oldugunu bilmiyordum , ogrenmis oldum tesekkurler.Ama inanın sıktı yani
Turkce imla klavuzumuyum ben :)) ustelik ben bana yak odasi alsin istemiyorum aldiği içinde moralimin bozuldugunu belirttim . Parasi odenmiş seyi geri ceviremem . Benimle bile gidip almamş , eşimle gidip begenmisler canlarim keske almasaydi :)

Yatak odası takiminiz yok muydu?

Yoksa bile bunca zaman nasil yasadiysan oyle yasar giderdin sart miydi almasi?

Sorun olacağını adin gibi biliyorsun. Duymak istiyorsun madem bende soylemis olayım;

Yuzune vurur. Sende havali ve gururlu bir şekilde kirar atarsin yuzlerine. Ortada sorun kalmaz. Herkes mutlu mesut yaşar.
ibende sizn gibi dusunuyorum bugune kadar yatmisim idare eetmisim yine edebilirdim. Diger esyalarimin hepsini esim sagolsun gonlume gore yapti Baza ve iki kapakli dolabim vardi hani takim seklinde değildi koca bir evi dizmek kolay degil 10 aylik evliyim daha bizde seneye aliriz en guzelinden disimizi sikalim dedik borclar vardi elimizde duzeliyo cok sukur fakt eşim geldi annemle yatak odasi almaya gittik dedi beynim dondu bir an. Cunku cok samimiyetsiz biri inanin. Yarn birgun karsima cikarir abrtarak bilmiyorum. Zaman diyelim

Müstakbel kv?
Müslüman kv?
Müstesna kv?
Miss kv?
kendimden tiksindim şuan neyyse.

Ben anlamadım, doğrusu müstakbeli okuduktan sonra hamilelik filan yazınca zorladım ama yok.

Konu açan üyeler, az dikkat yahu. Olayları sıralamasına göre, anlaşılır akıcı bir dille ve doğru kelimeler kullanarak yazsanız keşke. Bazen beynim yanıyor resmen çözümlemek için.

Konu hakkında fikrim yok ama tek tavsiyem kayınvalideyi takmayın, umursamayın,karıştırmayın. Ezilmeyin!
:kahve:

ben yatak odasını almasına degil habersiz almasına takıldım. Madem ilerde lafını yapar diyorsun sende dersin haberimiz bile yoktu aldığından diye. Önceden alınsaydı esin madem ödermiş simdi ödesin içine sinmediyse geri gönder beğendiğini al bence :) bu arada merak ettim bebeğin cinsiyeti ne acaba??? kv yada kp nin adını koyun diye iyi davranıyor olabilir diye düşünmeden edemedim :))

Bebişin gelişine az kaldı diye biraz insafa gelmiş olabilir mi?Kayınpeder falan da dediyse alın diye.Ama tabi kalıcı bir durum değildir bu.

Valla müstakbel kayınvalide hamile gelin derken kafam karıştı okuyamadım hepsini :KK53:

Eveeet başlıktada belirttiğim gibi müstakbel kayinvalidecim bugün bana eşimle birlikte yatak odasi takimi almaya gitmiş , Almışta tabi
Fakat kizlarr ee bunda ne var diyeceksiniz ki Sorun şöyle ;

Bundan iki hafta oncesine kadar bn uc dort kez gittim o hic gelmedi evime 7 8 ay boyunca , tabi benim hakli sebeplerim vardi. Davett etmeme ragmen gelmedi hayirli olsun demedi hamileligin nasil geciyor diye aramadi sormadi velhasilkelam,

Birbirimize pek sicak degiliz yalandan gülmeler , ortama uyum sağlamak sadece bizimkisi . Benden haz etmedigini hissedebiliyorum . Oğluna başka kiz dusunuyormuş tühh neyseki ben hazetmesemde hic bir zaman surat asarak dahi ona yansitmadim , o çok yapti bunu

Geçmisteki zamanlarda bir gun kayinvalidem demistiki (bu arada eşimden ziyade 4 oglu daha var ) Esimm yardim istedi sen yatak odasini al sana odeyeyim diye elim duzelince ki oderdide herneyse , kayinvalidemde ben x (esime) 'e yeterince harcadim geride birsru oğlum var onlara harcicam falan laf isittirmisti ki düğünü eşim yapti babasi dahi karışmadı. Eşyalarimizi yine eşim yapti kimseden destek almadan yatk odasinada sadece bir baza almıştık kalitesiz idarelik birşeydi yani ..

Ne hikmetse iki haftadir benimle iyi , yani oyle gosteriyor hala inanmiyorum samimiyetine .. Hamileligimin son ayindayim simdi geldi aklina evime gelmk hal hatir sormak

Eşimde bana bugün yatak odasi aldi annem bize cocugada bir iki bisey almis deyince Allah razi olsun orasi tamam ama bi suphe girdi ister isteemez içime .
Yarin birgün kotu olursak adini eder mi ederse kirar atarim evet yaparim cunku kimsenin malina mulkune minnet etmem etmedim

Eşimin isleri acilacakti bir iki aya eşimin almasindan daha cok mutlu olacaktim. Simdi yatak odasi aldi diye havalara girermi bu kaynana soz sahibi olsun istemiyorum acikcasi kimsenin evimde..

Bugun yapip yarin adini eden insanlar çünkü , ve hayatta en nefret ettiğim hiç gelemedigim seydir. Yani anlicaginiz mutlu olmam gerekirken moralim bozuldu .

Eşime caktirmiyorum ama oda anladi sanki . Sizce yanlışmï düşünüyorum. İnsanlar degisebilir degil mi belkide onyargili yaklasiyorum .. İnsallah oyledir

Kv müstakbel ama eş müstakbel değil, coktan es olmus, hamilelik de var :KK48: :halay:Değişik olaylar

Hikayeyi çok tek taraflı anlatmışsınız, siz mutlak iyi, kv mutlak kötü.
kayinvalidecim bugün bana eşimle birlikte yatak odasi takimi almaya gitmiş , Almışta tabi
Kv.ye bütün suçu atmışsın da yalnız gitmemiş, eşine sormadın mı bensiz niye gittin, niye aldın, niye sormadın diye? Tek taraflı yüklenmişsin kadına, burda ilk sorgulayacağınız kişi eşiniz, sizin partneriniz o, ama tabi kaynana dururken kocişe laf mı söylenir? En suçlu hep suçlu kaynana.
bn uc dort kez gittim o hic gelmedi evime 7 8 ay boyunca , tabi benim hakli sebeplerim vardi.

Birbirimize pek sicak degiliz yalandan gülmeler , ortama uyum sağlamak sadece bizimkisi . Benden haz etmedigini hissedebiliyorum . Oğluna başka kiz dusunuyormuş tühh neyseki ben hazetmesemde hic bir zaman surat asarak dahi ona yansitmadim , o çok yapti bunu
Emin ol sen neyi nasıl hissediyorsan, anlıyorsan o da senin onun hakkındaki düşüncelerini hislerini anlıyordur, istediğin kadar yansıtmadım de. Bir hayvan bile sevilmediğini anlar, siz de karşılıklı birbirinize bayılmıyor ve bunu yine karşılıklı birbirinize hissettiriyorsunuzdur. Birbirinize saygılı olun yeterli, vıcık vıcık bir ilişkiniz olmasına gerek yok, yine senin esas muhatabın, aranın iyi olması gereken kişi eşin, başkalarına sana mesafeli oluyorlar diye tepki koymak anlamsız.
Yarin birgün kotu olursak adini eder mi ederse kirar atarim evet yaparim cunku kimsenin malina mulkune minnet etmem etmedim
Eğer bu kadar minnet etmez biriysen ya şimdiden kabul etmeyeceksin ya da çıkarıp parası neyse vereceksin, kırıp atmak hiç olgun bir davranış değil.

Babam yok , Annemin ise bir maaşı var . Kendimize yetebiliyorduk Eşimin ailesnin ise hali vakti cok cok iyi Allah daha cok versin tabi elinde olanin yapmasi lazim olmayan nasil yapsin
eşimin adetlerinde kiz tarafi birseye el sürmüyor. yani onlarin adetlerine gore yapmalari gerekirdi . Hele taki olayi barizz abartidir eşimin tafinda bana yapilan 3 bilezikti . İstemedim de zaten konu bu değil . Biraz istenmeyen gelinim de :)
Burda da bence haksızsın ve tek taraflı kendini düşünüyorsun, parası olan yapar demek haksızlık, onlar da siz paranız yok diye yargılasın o zaman, hoş mu? İki yetişkin insansınız, şu zamanda aileye bütün evi dizdirmek, hele de bunu tek bir tarafın üstüne yüklemek zaten ölmesi gereken bir gelenek, bir de hesap sormuşsunuz. Gelenekleri de kafanıza göre seçip beğenip almışsınız, onların adetinde erkeğe yüklenilir, ooh ne ala, ya tersi olsaydı, kızın üzerine düşen maddi yük çok olsaydı? O zaman da bu eleştiriyi yapabilecek miydiniz, kendi ailenize hesap soracak mıydınız? Siz iki yetişkin çalışıp kendi mal varlığınızı kendiniz yapacaksınız artık çok istiyorsanız.
Parasi odenmiş seyi geri ceviremem . Benimle bile gidip almamş , eşimle gidip begenmisler canlarim keske almasaydi :)

eşim geldi annemle yatak odasi almaya gittik dedi beynim dondu bir an. Cunku cok samimiyetsiz biri inanin. Yarn birgun karsima cikarir abrtarak bilmiyorum. Zaman diyelim

Yine burda sorgulanması hesap vermesi gereken kişi öncelikle sizsiz giden eşiniz, eğer iade kabul edilmiyorsa gidip istediğinizle değişirsiniz ya da sonra kullanmak üzere mağaza kredisine çevirebilirsiniz. Bu soruna çok çeşitli çözümler varken siz yine işinize geleni, tripli olanı seçmişsiniz, malı da alırım, tribimi de atarım diyorsunuz, pek yapıcı bulamadım sizi.

Kadinlar kulubu sayesinde cogu kelimenin anlamini ogrenip kulturumu gelistiriyorum. Tesekkurler KK

X