Müstakil evde yaşayanlar bakabilir mi

Hasatvakti

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2015
2.545
5.234
Hanımlar öncelikle hayırlı ramazanlar, 2 ay sonra evleniyorum insallah.
Nisanlım su anda 80 m2lik bir evde kirada oturuyor evlenince ben de oraya tasınırım diye düsünmüstük. Ama kayınvalidemler Ankara'da müstakil bir ev bulmuslar ve bizim icin satın almak istiyorlarmıs, müsait bir zamanda gidip bakalım dediler eve.
Ben daha önce müstakil evde yasamadım, temizligi, isi gücü cok olur mu bu evlerin? Cünkü bir hafta sonra benim icin cok önemli bir sınava calısmaya baslayacagım, bir oturunca masa basından kalkamıyorum, keza ben börtü böcekten cok korkarım, bir yerde böcek görsem evi terk eder kacarım, sizce ne yapmalıyız, apartman dairesiyle kıyaslayınca müstakil evin ne gibi avantajları vardır? Artık karar vermemiz gerek cünkü esyaları da ona göre sececegiz. Simdiden cok tesekkür ederim.

Son düzenleme:
Börtü böcekle müstakil evin alakası yok.Temiz olduktan sonra böcek vs gelmez .Bakım yaptırırsınız eve girmeden önce.Temizliği vs daire nasılsa bunlar da öyle.
Müstakil eve bakışınız köy evi sanırım.
Müstakil evin artıları var eksileri hiç yok.

Mustakil evin temizligi zor, hele ki katliysa. Bocek sorunu oluyor maalesef bilhassa karinca. Surekli bir yerlerine bakim gerekiyor, bahce duzenlemesi vs. Ama yasam alani apartmana gore daha rahat. Sonucta hangisini secerdin dersen, mustakil ev ama yardimci tutardim :KK51:

Müstakil evle börtü böcegin ne ilgisi var,rezidanceden mecburi olarak müstakil bir eve gectim ( ailemin apartman) annemle altli üstlü oturuyoruz ve buraya tasininca ohh be dünya varmis dedim,cocugum sokakta serbestce oynuyor,bahce yaptim aksamlari cayimizi bahcede iciyoruz komsuluklar cok iyi velhasil ben cok mutluyum dezavantaji herseyi sen yapmak zorundasin bahce,cöp,binadaki ic temizlik vs ha bunlar icin birini bulabilirsin istersen :) :)

Apartmandada karinca hamam bocegi oluyor.duzenli ilaclama yapiliyor mustakil eviniIde ilaclatirsaniz sorun olmaz.
Arti ve eksileri her iki tarafinda var.ileride cocugunuz disarida oynar ayagi topraga basar eger merakiniz varsa bahcede cicek yetistirirsiniz.bence guzel bir sey.

Mustakil evin sorunlari apartman dairesinin sorunlari yaninda solda sifir kalir.

Ikisinde de yasadim,kesinlikle mustakil ev,bahce bakimini yaptiktan sonra bocek problemi yasamazsiniz.

Kesinlikle katiliyorum ,yuksek aidatlar odeniyor ,asansor bozuluyor kapi bozuluyor hep ekstra para ,hali cirpmak hatta carsaf cirpmak problem hele benim balkonumda yoktu camasir evin icinde kururdu mustakilde hayat var :) yasasin hali cirpmak :)

Apartmandada karinca hamam bocegi oluyor.duzenli ilaclama yapiliyor mustakil eviniIde ilaclatirsaniz sorun olmaz.
Arti ve eksileri her iki tarafinda var.ileride cocugunuz disarida oynar ayagi topraga basar eger merakiniz varsa bahcede cicek yetistirirsiniz.bence guzel bir sey.
Agac yetistirmeye cok meraklıyım, bu yönden de güzel olabilir haklısınız.

Yerinde olsam müstakil istemem kullanmadığım yemek takımım dolapta kuflendi ev hep bi rutubet kokuyo bebis var sürekli camlar acilamiyo çok çektim bu evden inşallah iyi komşulu bi apartman dairesi çıkar bahtimiza

Yerinde olsam müstakil istemem kullanmadığım yemek takımım dolapta kuflendi ev hep bi rutubet kokuyo bebis var sürekli camlar acilamiyo çok çektim bu evden inşallah iyi komşulu bi apartman dairesi çıkar bahtimiza
Bakımsızlıktan oluyor küf vs.
Kavram karmaşası var burada.
Müstakil ev denilince neden aklınıza bakımsız pis köy evleri geliyor ki.
Zenginler müstakil evlerde oturuyor. :KK70:

12121b.jpg

Bu tarz bişeyse hiç kaçırmayın.

Ben köpeğimden dolayı triblex bir evde yaşadım. Çok katlı olmasının tek dezavantajı temizlik. Ben baya zorlanmıştım. 2 kat zor olmaz ama. Böcek için de çözüm yolu çok. Şimdiki evin kredisi bitince tekrar müstakil evde oturmak istiyoruz. Aile için en ideal ev müstakil bence. Kapıyı açınca dışardasın. Bahçeye at çocukları toprağa bulansınlar. Apartmanın gürültüsü, komşu tatsızlıkları da yok. Kışın da kullanacağınız odaları alt üst yakarsanız, kombiniz de yoğuşmalı olursa ısınma daireden bile ucuza gelir. Biz en soğuk 3 ayda toplam 315 lira ödemiştik geçen sene. Yalıtımlı yeni dairede ayda 480 ödedik. Yerinizde olsam hiç kaçırmam.

Kesinlikle katiliyorum ,yuksek aidatlar odeniyor ,asansor bozuluyor kapi bozuluyor hep ekstra para ,hali cirpmak hatta carsaf cirpmak problem hele benim balkonumda yoktu camasir evin icinde kururdu mustakilde hayat var :) yasasin hali cirpmak :)

Problem de olmali zaten,ortak yasamda kimse halisi,carsafini komsularinin ustune cirpmamali .

Sizin adiniza sevindim ama doya doya kimseyi rahatsiz etmeden gonlunuzce cirparsiniz artik :)

Gule gule oturun.

X