Mutfak bütçesi 🧑‍🍳

Arrietty_

Nirvana
Pro Üye
4 Kasım 2018
25.915
108.003
Yeni hedefim oldugu icin duzenleme yapiyorum.

Iki yetiskin iki cocuk (8 ve 11 taslari) icin aylik bütcemiz
540 Euro

Bütcemiz belirli olsada hep daha fazla harciyoruz. Ona engel olmak icin Birde amac belirledim.
Seoul tatili icin mutfakdan ne kadar kisarsam o hesaba atacagim.
Boylece gereksiz alisverise engel olurum.
Hersey cok pahali. Fakat bütcemizi asmadan saglikli da besleniriz. Hicbirseyi israf etmiyorum.

Haftaici evde sadece aksam yemegi hazirlaniyor. Cocuklara hergun 2+3 beslenme cantasi yapiliyor. Alisveris yaparken hem aksam yemegi basit hemde saglikli olsun diye özen gösteriyorum.

Söylede bir tablo yapayim kendime takip icin

Bütce1. Hafta
108 💶
2. Hafta 108💶3. Hafta 108 💶4. Hafta 108💶5. Hafta 108 💶Seoul Birikimi
Ocak
Subat

Son düzenleme:
Çok mantıklı bi şey yapmışsınız. Biz 2 yetişkin ona rağmen en büyük giderimiz mutfak. Online alışveriş yapıyorum bi de hazır almışken onu da alayım 2 de dondurma atayım derken bi ara ay başı ve ay ortası büyük alışveriş dışında günlük 100 tlye yakın paranın bu online alışverişe gittiğini fark ettim :KK43:

Çok mantıklı bi şey yapmışsınız. Biz 2 yetişkin ona rağmen en büyük giderimiz mutfak. Online alışveriş yapıyorum bi de hazır almışken onu da alayım 2 de dondurma atayım derken bi ara ay başı ve ay ortası büyük alışveriş dışında günlük 100 tlye yakın paranın bu online alışverişe gittiğini fark ettim :KK43:
Bende nerdeyse hergun cikiyorum. Alisveris bende. Güya sacma sapan seyler almayalim diye. Yinede aliyorum.
Abur cubura da cok gidiyor aslinda hic farkinda olmadan.
Online alisveris daha pahali degil mi ?

Bende nerdeyse hergun cikiyorum. Alisveris bende. Güya sacma sapan seyler almayalim diye. Yinede aliyorum.
Abur cubura da cok gidiyor aslinda hic farkinda olmadan.
Online alisveris daha pahali degil mi ?
Yakınımda sadece Bim var orada da almak istediğim şeyler genelde bulunmuyor. Ama orada bile süt yoğurt diğer market fiyatlarına yaklaşmış. Git al koca koca poşetleri taşı zor geliyor bana, birkaç kuruş fazla vereyim gelsin diyorum :KK43: çok aşırı bi fark yok ama.

Gunu gününe tutmaya bilir.

Yemek listem su sekilde :

🔸 Persembe: Mercimekli bulgur, yesil salata
🔸Cuma : Yogurtlu kabak , Haslanmis brokoli,Firinlanmis baharatli nohut
🔸Cumartesi: Davetdeyiz
🔸Pazar: Firinda tatli patates ve somon
🔸Pazartesi: Ispanak yemegi
🔸Sali : Taco günü
🔸 Carsamba: Mercimekli sebze koftesi , cacik

Yemeklik disinda 3 farkli meyve alacagim , cocuklarin beslenme cantasi icin. Ufak atistirmaliklarda alinacak.

Yemek listeside tamam. Bakalim ne kadar tutacak.
Bir sonraki alisveris günüm carsamba. Fakat ekmek icin mutlaka markete cikmak zorunda kaliyorum. Asil ozaman sinaniyor olacagim.

Yakınımda sadece Bim var orada da almak istediğim şeyler genelde bulunmuyor. Ama orada bile süt yoğurt diğer market fiyatlarına yaklaşmış. Git al koca koca poşetleri taşı zor geliyor bana, birkaç kuruş fazla vereyim gelsin diyorum :KK43: çok aşırı bi fark yok ama.
Fazla fark yok ise en guzeli. Burda baya fark var. Sadece 1 defa aldim online..Oda corona oldugum icindi

Konuyu takipteyim. Şuan tatildeyim. Tatil dönüşü ben de menülerimi ve giderleri paylaşırım. Bizde 3 yetişkin 1 bebek 1 çocuk olacak.

Haftalik alisveris tamamlandi

750 olan haftalik bütceden 469 harcandi.
Geriye 281 kaldi. Bir sonraki alisveris günü carsamba. Izin gunume denk geliyor.
Kalan 281den umarim 200u kenara atabilirim. Hedef o yönde. Eger arttirmayi basarirsam ayri bir hesap acip, seneye tatil icin birikim olur.

Sabah bulasik makinasi tuzun bittigini gosterince markete cikmak zorunda kaldim.

Sivi el sabunu ve bulasik sabunu da bitmek uzereydi.
Ücü 27,5 tuttu.
Yemek kremasida 18 den 3,5 a düsunce 2 de ondan aldim.

Toplama tutar 34,5
Haftalik bütceden kalan 246,5

Ya ne güzel bir konu ciddi anlamda ben de bunu fark ettim mutfak vs gibi marketten aldıklarımıza epeyce harcıyoruz ki öyle arada bir abur cubur alırız küçüğüm daha bebek eşim hafta içi iş yerinde kahvaltı yapar poğaça börek yapıp dondurucuya koyuyorum onları yer öğlen iş yerinde yer bi akşamlar evde yiyor

Ya ne güzel bir konu ciddi anlamda ben de bunu fark ettim mutfak vs gibi marketten aldıklarımıza epeyce harcıyoruz ki öyle arada bir abur cubur alırız küçüğüm daha bebek eşim hafta içi iş yerinde kahvaltı yapar poğaça börek yapıp dondurucuya koyuyorum onları yer öğlen iş yerinde yer bi akşamlar evde yiyor
Ben cok severim mutfak alisverisini. Normalde cope birsey atmazdim. Son zamanlarda gereksiz seyler aldigim icin veya disaridan aldigim icin sebzeler kotu olup cope gidiyordu. Hem ona engel olmak hemde dedigim gibi biraz skmak icin sIki takip edecegim.
Biz asiri harciyoruz. Yazmaya korkuyorum gecen ay ne kadar harcadigimiza dair.

Birde yemek kremasini cok mu alsam dedim 🤔 buz poserne doldurup lazim oldukca cikarir yemeye atarim diye. Fakat kullanma bosuna masraf diye engel oldum. Bu ucuzluklarda bir nevi tuzak gibi sanki.

Seker de ucuzdu. Dun biri stokluyordu. Fakat 6dan fazla almak yasak. Ekonomik Kris onceside boyleydi hep burada.
Neyse seker evde var, cokda nadir kullanirim. Almadim 🙈

Ben cok severim mutfak alisverisini. Normalde cope birsey atmazdim. Son zamanlarda gereksiz seyler aldigim icin veya disaridan aldigim icin sebzeler kotu olup cope gidiyordu. Hem ona engel olmak hemde dedigim gibi biraz skmak icin sIki takip edecegim.
Biz asiri harciyoruz. Yazmaya korkuyorum gecen ay ne kadar harcadigimiza dair.

Birde yemek kremasini cok mu alsam dedim 🤔 buz poserne doldurup lazim oldukca cikarir yemeye atarim diye. Fakat kullanma bosuna masraf diye engel oldum. Bu ucuzluklarda bir nevi tuzak gibi sanki.

Seker de ucuzdu. Dun biri stokluyordu. Fakat 6dan fazla almak yasak. Ekonomik Kris onceside boyleydi hep burada.
Neyse seker evde var, cokda nadir kullanirim. Almadim 🙈
O benim eşimde de var ucuzken bol bol alır şeker yağ gibi bozulmayacak şeyleri kremayı buzlukta denedim ben tadında değişiklik yoktu da kıvamı bi değişikti bizimkiler de sever kremayı en çok makarnada

Ben çok kullanıyorum krema ya hiçbir şey yoksa bile iki patates dilimleyip kremalayıp fırınlıyorum. 3.5'a görsem stoklardım iyi ki görmedim sizi de tebrik ediyorum yine 😅
Zor tuttum kendimi 😂
Patates ile cok yakisiyor. Dun somon cok pahaliydi. Tavuk kiymasi aldim onun yerine.
Bugun kofte yapim kori ve kremada haslayacagim. Yanina pirinc.
Birini onun icin aldim. Oburunude patatesli krema yaparim diye 🤭

O benim eşimde de var ucuzken bol bol alır şeker yağ gibi bozulmayacak şeyleri kremayı buzlukta denedim ben tadında değişiklik yoktu da kıvamı bi değişikti bizimkiler de sever kremayı en çok makarnada
Aslinda limit 6ise almak da gerekir. Hele ki burda enflasyonun dahada artacagi haberleri gelince. Ikilemde kaldim :skandal: Maas da artist yok burda 🙄

sicak yemekde kullanilacagi icin fark edilmez diye tahmin ettim bende. Daha once denemedim hic. Ay evet,salcali makarna ile enfes yakisiyor

X