Mutfak Dekorasyonu Mutfak dekorasyonu

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
12 Temmuz 2006
53.737
203.177
52
Bu aralar ev dekorasyonuna kafayı takmış durumdayım, bak bak bak herşey aynı, kadınız işte saracak birşeyler buluyoruz illa ki.

Şu an bıraksalar evin heryerini inşaata sokup sökülmedik yer, atılmadık eşya bırakmayacağım, bir dört duvar bırakana kadar ne var ne yok atıp yenileme krizine girdim, hadi bu kısmı hallettim diyelim bu sefer de baktığım tüm dekorasyon fikirleri aklımı çeliyor, birini yapsam diğerinde aklım kalacak, kırıp yenilemek kadar seçmekte sancılı bir süreç.

Mutfak dekorasyonlarına bakayım dedim, kafam iyice karıştı, aklımda belli bir mutfak tasarımı vardı ama öyle mutfak dekorasyonları gördüm ki beni benden aldı, görselleri paylaşınca ne demek istediğimi anlayacaksınız :)))
IMG_2353.JPG

Şu mutfağa bakın, şıkır şıkır avizeler, oymalı heykelli dolaplar, yemin ediyorum ben bu mutfakta eşofmanla soğan doğrayamam, mutfağa ayıp, bu mutfak abiye ister, fraksız gelene yemek vermem, o derece ihtişamlı.

Mutfak dekorasyon modellerine bakarken bunu da mutfak diye mi koymuşlar mutfak mı salon mu diye bakıp durdum ama mutfakmış, bu mutfaksa bizimki kiler dolabı yeminle.

IMG_2322.JPG
IMG_2332.JPG
IMG_2344.JPG
IMG_2345.JPG
IMG_2348.JPG

Evin herhangi bir bölümünde ahşap ve doğal taş görüntüsünün birleşimini her zaman sevmişimdir, hele de döşeyeceğiniz alan genişse koyu ve ağır renklerle dekorasyonu tamamlamak muhteşem bir görüntü yaratıyor.

Aaaa birde patchwork seramiklerle döşenmiş mutfaklar var, alıştığımız duvar seramikleri ya da yer karolarından farklı ve güzel duruyor, benim gözüme güzel göründü, aslında mutfak dolapları, duvar boyası, zemin döşemesiyle bir uyum yakalamayı başarırsam, patchwork duvar seramiklerini de düşünebilirim.
IMG_2319.JPG
IMG_2320.JPG
IMG_2325.JPG

Sıra geldi ada mutfaklara görsellerden göreceğiniz gibi kimi ada mutfakların hakkını veriyorken kimi "adacık" mutfakcıktan öteye gidemiyor ama olsun, mutfağın büyüğü küçüğü olmaz, kullanım alanının çokluğudur mühim olan.

IMG_2334.JPG
IMG_2335.JPG

IMG_2346.JPG
IMG_2342.JPG
IMG_2352.JPG
IMG_2351.JPG

Tamam tamam, bu kadar iç geçirip ahhh ne büyük mutfaklar, keşke benim olsa deyince, bizim 2 kişi girince dönecek yer kalmayan mutfaklarımız 150 metrekare alana dönüşmüyor, hayaller 150 metrekare mutfak, hayatlar 10 metrekareye sıkışmış durumda.

O zaman ayakları daha yere basan mutfak modellerine bakalım, yapabileceklerimiz sınırlı ne de olsa, küçük ya da büyük fark etmiyor, doğru seçimlerle hem konforlu hem kullanışlı mutfaklar yapabiliriz.

IMG_2327.JPG
IMG_2331.JPG
IMG_2333.JPG
IMG_2336.JPG

IMG_2337.JPG
IMG_2338.JPG
IMG_2339.JPG
IMG_2341.JPG

Eklentiler

• IMG_2347.JPG
    IMG_2347.JPG
    35,4 KB · Görüntüleme: 178
  • IMG_2349.JPG
    IMG_2349.JPG
    40,9 KB · Görüntüleme: 175
  • IMG_2350.JPG
    IMG_2350.JPG
    92,1 KB · Görüntüleme: 153
Ablacım hepsi harika.Ama ilk attığın resimlerdeki mutfaklar oldukça ütopik.Dizilerdeki konaklarda öyle mutfaklar yok.Öyle mutfağın varsa otomatikman icinde aşçın,hizmetlilerin filanda olur zaten:hamarat:Hem ciddi bütçe gerekli.Hemde yeterli alan.En mantıklısı daha az maliyetle uzun yıllar sıkılmayacak,kullanışlı bir mutfak seçmek.Elinden geliyorsa kendin çiz öyle yaptır.Allah gönlüne göre versin inşallah.

Ablacım hepsi harika.Ama ilk attığın resimlerdeki mutfaklar oldukça ütopik.Dizilerdeki konaklarda öyle mutfaklar yok.Öyle mutfağın varsa otomatikman icinde aşçın,hizmetlilerin filanda olur zaten:hamarat:Hem ciddi bütçe gerekli.Hemde yeterli alan.En mantıklısı daha az maliyetle uzun yıllar sıkılmayacak,kullanışlı bir mutfak seçmek.Elinden geliyorsa kendin çiz öyle yaptır.Allah gönlüne göre versin inşallah.
İlk görseldeki bana hitap etmiyor zaten, sevmem o kadar gösterişli alanları, salonumda bile modern avize vardır ama böyle mutfaklar da varmış vayyy beee demek için koydum :))) yurtdışında dolar milyarderlerinin malikanelerinde kullanılıyor böyle mutfaklar, bizim gibi soğanını kendi doğrayana olacak bir mutfak değil :-)

Hepsi çok şahane çok şaşalı mutfaklar ama onların parası da şahanedir ..
En iyisi seni yansıtan , senin içinde mutlu olduğun tam Mune’ ilk diyecekleri bir mutfağınız olsun inşallah..

Mune abla baştaki gösterişli mutfaklar şimdi fotoğraftan bakınca hoş ama içine girince bi süre sonra boğar insanı.

Bu mutfakları genelde hizmetliler kullandığı için sıkılma şansları olmuyor:confused:

Dolaplarda mat beyaz en hoş duranı bence. Dolapların bazılarının camlı, iç kısımları aydınlatmalı olması biraz hareket katıyor. Duvar ve yer seramikleri ile biraz renk katılabilir. Patchwork karolar gibi mesela...

Ama mutfakta en önemli şey dolap ve çekmecelerin kullanışlı olması. Sürgülü kiler dolaplar çok işe yarıyor. Derin tencere çekmeceleri de öyle...

İnternetten bakınca öyle fikirler, öyle güzel dekorlar var ki benim de tüm evi yıkıp yeniden yapasım geliyor:KK31:

Ama hiç kalkışmıyorum. Çünkü

1- para yok:cry:

2- kiracıyım. Niye ev sahibinin evine para harcayayım:KK70:

Ama tayinden kurtulup kendi evimize kavuşsak ben de çok istiyorum mutfağı banyoyu değiştirmeyi:KK36:

Mune abla baştaki gösterişli mutfaklar şimdi fotoğraftan bakınca hoş ama içine girince bi süre sonra boğar insanı.

Bu mutfakları genelde hizmetliler kullandığı için sıkılma şansları olmuyor:confused:

Dolaplarda mat beyaz en hoş duranı bence. Dolapların bazılarının camlı, iç kısımları aydınlatmalı olması biraz hareket katıyor. Duvar ve yer seramikleri ile biraz renk katılabilir. Patchwork karolar gibi mesela...

Ama mutfakta en önemli şey dolap ve çekmecelerin kullanışlı olması. Sürgülü kiler dolaplar çok işe yarıyor. Derin tencere çekmeceleri de öyle...

İnternetten bakınca öyle fikirler, öyle güzel dekorlar var ki benim de tüm evi yıkıp yeniden yapasım geliyor:KK31:

Ama hiç kalkışmıyorum. Çünkü

1- para yok:cry:

2- kiracıyım. Niye ev sahibinin evine para harcayayım:KK70:

Ama tayinden kurtulup kendi evimize kavuşsak ben de çok istiyorum mutfağı banyoyu değiştirmeyi:KK36:

Gülüm umarım çooooook paranız olur, kendi eviniz olur ve dilediğin gibi dekorasyon yaparsın inşallah, Allah gönlüne göre versin:KK15:

En baştaki mutfaklar beni de boğar zaten, hatta yazdım da ben o mutfaklara girip soğan doğrayamam diye :KK70: onları aklında bu tip mutfak dekorasyonu olanlara fikir olsun diye ekledim, mutfak konusunda zevklerimiz uyuşuyormuş senle, benim mutfak aslında yeni sayılır 6 senelik ama üst dolaplar parlak beyaz üstüne desenli, alt dolaplar parlak siyah üstüne desenli :confused:müteahhit öyle seçmiş dolapları, çok kötü değil, kötünün iyisi diyelim :)) benimde aklımda mat beyaz mutfak dolapları var hem çok güzel durduğundan hem de mutfak pek büyük sayılmaz, biliyorsun küçük mutfaklarda da koyu renkler alanı iyice küçük gösteriyor, kullanışlı dolaplar konusunda da sana katılıyorum, aklımdaki mutfak dekorasyonu senin aklından geçen gibi, bakalım nasip kısmet, niyetine girdim belki zafere de ulaşırım :KK70:

Son düzenleme:
Yeriniz müsaitse fazla derin olmayan, bol raflı boy dolaplar erzaklar için çok kullanışlı oluyor. Yazlıktaki mutfağımdan 2 resim ekliyorum.
IMG_1255.JPG
000001k.JPG

Abla nasıl yaptın mutfağı değiştirebildin mi? İlk resimlere mutfak yazmasan ben bilemezdim müze gibi ne onlar öyle :KK70:

Sevgili Mune,

Eger tasinmayi veya evinizi satmayi dusunuyorsaniz seciminiz daima beyazdan yana olsun. Desenlerden kacinin, hareketlilikten kacinin ki daha kolay alici bulabilesiniz.

Eger tasinma veya satma gibi bir fikriniz yoksa bir yuksek mimar adayi olarak size seve seve yardimci olabilirim. Fikir alisverisinde bulunabilirim, fotograflara baktigimda kafaniz biraz karisik sanki. :) Siteye uye olma nedenim tam da bu tip sorunlari cozmek, onyargilari yikmak ve dogru sekilde yonlendirme yapmak.

X