Menopoz mutsuzum!!!

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Yorumculuğa da başladık,
Sesli güldüm son cümlene :)) belli ki kötü niyetli değilsin biraz fevrisin sadece, olur öyle şeyler sorun değil. Ben 2 kez evlilik yaptım, ilk evliliğimi bitirirken “34 yaşındasın, çocuğun yok, kocan zengin, yakışıklı, zorun ne?” Diyenlere “mutsuzum” yanıtı verip boşandım. 39 yaşında hayatımın aşkını buldum :) tekrar evlendim. Burada bu polemiklerde en çok ne üzücü biliyor musun, bir yorumdan ya da cümleden hareketle saldırıya geçmeye hazırsınız. Neden böyle bilmiyorum, sanırım foruma has bir durum. Neyse dilerim herkes mutlu olsun, benim derdim ağlayan gözü yaşlı kadın olmasın durduk yere, söylediğiniz sözlere dikkat edin. Bilmeden kocanın kul hakkına girmeyin derim. Yine de defter sizin nasıl isterseniz öyle doldurun. İyi geceler 🙏🏻
Ne fevriyim ne kötü niyetliyim. Tüm yazdıklarımın arkasındayım. Flörtleşmeyi aldatma olarak düşünme diyen sizdiniz. Durduk yere ağlayan bir kadın olsun istemedim ama zaten durduk yere değil, kocası tarafından aldatılmış. Ayrıca bilmeden kul hakkına girmiyorum, adamın kendi mesajlarından yola çıkıyorum. Size bir sürü de soruyla haklı olduğumu kanıtladığımı düşünüyorum. O soru ve adamın verdiği cevabın bir açıklaması vardır: Aldattı. Maalesef aldatan erkeklere karşı, kadının bir yanlışını görse dünyayı yıkan erkeklere karşı sizin kadar toz pembe bakamadım bu olayda. Son cümleye cevap verebildiğiniz için onu çekip almanız da beni güldürdü. Size hayatınızda mutluluklar.

Ahlak ve ahlakçılık birbirleriyle bağdaşık şeylerdir. Herşey okumayla ögrenilseydi ( ve siz çok okuyorsanız) vizyonunuzda çok yüksekse bir bayana diğeri diyerek hitap etmezdiniz.
Sizin bilgileriniz tartışmamıza elverişli değil, “daha çok çok okuyun ya da tecrübe edinin” diyeyim kırıcı olmadan.

Yorumculuğa da başladık,

Ne fevriyim ne kötü niyetliyim. Tüm yazdıklarımın arkasındayım. Flörtleşmeyi aldatma olarak düşünme diyen sizdiniz. Durduk yere ağlayan bir kadın olsun istemedim ama zaten durduk yere değil, kocası tarafından aldatılmış. Ayrıca bilmeden kul hakkına girmiyorum, adamın kendi mesajlarından yola çıkıyorum. Size bir sürü de soruyla haklı olduğumu kanıtladığımı düşünüyorum. O soru ve adamın verdiği cevabın bir açıklaması vardır: Aldattı. Maalesef aldatan erkeklere karşı, kadının bir yanlışını görse dünyayı yıkan erkeklere karşı sizin kadar toz pembe bakamadım bu olayda. Son cümleye cevap verebildiğiniz için onu çekip almanız da beni güldürdü. Size hayatınızda mutluluklar.
E elle tutulur bir o cümle vardı çünkü, gerisi safsata :KK66: aklı selim ne yazdınız da onay bekliyorsunuz. Güldük eğlendik ama ciddiye almamı bekliyorsanız ahlakçılığınızı dayatarak olmaz ki, bir fikrin kabul görmesinin önşartı karşınızdakine farklı bir bakış açısı sunabilmektir, sizlerde bu yok. Düşündürmüyorsunuz, acaba mı dedirtmiyorsunuz. Elinizde garip bir mesaj var hepsi o, aynı metinde zanlının inkarı da var ona bakarsanız :KK66: elin kadınına neredeyse boşan diyeceksiniz, sizden korkulur kör atışçılar sizi :) benim uykum geldi siz devam edin, kayda değer bir şey olursa yanıt veririm. İyi geceler

E elle tutulur bir o cümle vardı çünkü, gerisi safsata :KK66: aklı selim ne yazdınız da onay bekliyorsunuz. Güldük eğlendik ama ciddiye almamı bekliyorsanız ahlakçılığınızı dayatarak olmaz ki, bir fikrin kabul görmesinin önşartı karşınızdakine farklı bir bakış açısı sunabilmektir, sizlerde bu yok. Düşündürmüyorsunuz, acaba mı dedirtmiyorsunuz. Elinizde garip bir mesaj var hepsi o, aynı metinde zanlının inkarı da var ona bakarsanız :KK66: elin kadınına neredeyse boşan diyeceksiniz, sizden korkulur kör atışçılar sizi :) benim uykum geldi siz devam edin, kayda değer bir şey olursa yanıt veririm. İyi geceler
Ay siz zaten lütfen yanıt vermeyin. Dediklerinizin içi boş çünkü. 4 kadın yorum yazdık, 3 ü aldatıyor sanırım dedi. Bir siz maşallah. Evet aldatılıyorsa gerekli alt yapıyı sağlayıp boşansın. Boşanmayacaksa hiç altını üstünü kurcalamasın. Ben koca kişisinin yakalandktan sonra söylediklerine inanmam, karısının haberi olmadan, kendi doğal ortamında yazdıklarına bakarım. Hayır mesaj sizi ikna etmiyor video falan olmalıydı herhalde. Hay allahım gece gece.Ben çok güzel aklı selim bir açıklama yaptım ama uykunuz gelmiş algılayamadınız sanırım. İyi geceler size.

Çocuklarınız kaç yaşında acaba...hamile yada lohusayken mi yaşadı bunları acaba ...belkide üstünden yıllar geçti...takmayın bu kadar geçmişte kalmış sonuçta

Çocuklarınız kaç yaşında acaba...hamile yada lohusayken mi yaşadı bunları acaba ...belkide üstünden yıllar geçti...takmayın bu kadar geçmişte kalmış sonuçta
Peki sizce bir kadın yapmış olsaydı erkek takar mıydı takmaz mıydı? Ben buna üzülüyorum işte. Kadınlarımız boşanamayacaksa lütfen eşinizin telefonunu osunu busunu karıştırıp bir şeyler bulmayın sırf kendimize yazık ediyoruz. Onlar yine yapacaklarını yapıyorlar.

Merhaba canım hemen hemen aynı tarz konuları bende yaşadım ve mantıken düşündüğüm zaman evli bir adamın bu tür yollara neden girdiğini gereğinin ne olduğunu merak ediyorum ve bende hep eşime beni aldattın mı diye sorduğumda asla aldatmadım yeminler falan ediyor ve bu olayı yaşadığım 2-3 hafta öncesi kafam sürekli onda artık ona karşı güvenmediğimi-inanmadığımı dile getirdim 3-4 gün yataktan çıkmadım sürekli ağladım sonra dedim ki rabbimin sevdiği kullarıymışız ki bunu görmemize sebep oldu iyi ki de gördük bilmiyorum şuan eşime karşı soğuk davranışlar içindeyim her yaptığını yüzüne vuruyorum falan çok zor durum gerçekten akılda soru bırakıyor acaba? Acaba ? Acaba ?
gercekten cok zor bi durum emin olsam elimde delil olsa hic dusunmenden bosanirim ama supheyle yasamakta cok zor 5 ay olcak huzurum yok hic icimden gelmiyor konuşmak boyle nereye kadar gider bilmiyorum esim cok diretiyor yapmadim cocuklarina cok duskun onların uzerine cok yemin ediyor ben normal de uyanik biriyim hic şüphelenmedim hani aldatan erkekler belli eder kendini kılık kiyafertine susune bi an daha fazla dikkat ederler bu durumlarda hic oyle bir durum olmadi ama yinede bu acaba lar beni mahfediyo aldatılmaya karsi bi insanim hani bazen kadinlar der ya cocugum var mecbur affettim ben ona bile cok karsiym 5 tanede cocuk olsa yine affetmem ama bubdurum cok farkli napcam bilemedim😣

7 aylik hamileydim o mesajlari gordugumde 3 cu cocuguma yillarda gecmis olsa boyle bisey yaptığına emin olsam yine boşardım ama degilim yapmadigina inandirmak icin cok cabaladi hatta bana diyorki gunahima giriyorsun

Basit bir flörtleşme de olabilir hemen aldatma boyutunda düşünmeyin. Zaten ne yaşadıysa pişman olmuş belli ki, üstünde durmayın, erkekler bazen piyasa değerlerini hatırlamak istiyor. “Hala çekici miyim, tercih ediliyor muyum?” gibi bir kafaya girebiliyorlar. Ne hikmetse her iş yerinde de evli adamlarla flörte meraklı en az 1 kaltak çıkıyor. Radarınız açık olsun ama konuyu kapatın. Bir mesajdan başka bir veri yok elde, adam asmaca için daha fazla done lazım
Konya ovası mübarek...

7 aylik hamileydim o mesajlari gordugumde 3 cu cocuguma yillarda gecmis olsa boyle bisey yaptığına emin olsam yine boşardım ama degilim yapmadigina inandirmak icin cok cabaladi hatta bana diyorki gunahima giriyorsun
Daha nasıl emin olacaksınız, oynaşırken mi basmanız gerekiyor? Adam resmen yalan yere yemin ediyor, bu kadar alık olmayın Allah aşkına.

kizlar esimin arkadasiyla mesajlarini gordum esimle yazismasinda ust uste hep kadin kiz konusu acip lakayt konusmalar yapmis ama esim o konulara pek girmemis ve konusmanin sonunda esime soruyo is yerindekini naptin biraktinmi esimde diyorki ben tovbeliyom coktannnn arkadasida yazmiski tabi yap yap sonra tovbeliyim de esimde ben dogustan tovbeliyim yazmis ve ben bu yazismayi aylardi kafama taktim cok huzursuz olduk aldattimi diye ama esim kurana cocuklarinin ustune yemin ediyorki ben seni hic aldatmadim ama ben dr o yazismaya taktim siz olsaniz ne düşünürsünüz ???
Size tavsiyem bu konuda eşinize kesin bir tepki verin , yalvartın, baktınız kesin bir şekilde dersini almış üstelemeyin ama hep takipte olun yine yakalarsanız direk boşanma davası acın tabi delilleri de toplamış olun önceden msj vs gibi

kizlar esimin arkadasiyla mesajlarini gordum esimle yazismasinda ust uste hep kadin kiz konusu acip lakayt konusmalar yapmis ama esim o konulara pek girmemis ve konusmanin sonunda esime soruyo is yerindekini naptin biraktinmi esimde diyorki ben tovbeliyom coktannnn arkadasida yazmiski tabi yap yap sonra tovbeliyim de esimde ben dogustan tovbeliyim yazmis ve ben bu yazismayi aylardi kafama taktim cok huzursuz olduk aldattimi diye ama esim kurana cocuklarinin ustune yemin ediyorki ben seni hic aldatmadim ama ben dr o yazismaya taktim siz olsaniz ne düşünürsünüz ???
iş yerindeki kişiden bahsettiğine göre aldatma olmuş.
tövbeli olma kısmı da aralarındaki şakalaşmaya benziyor. Yani yaptıları şeye kılıf.

gercekten cok zor bi durum emin olsam elimde delil olsa hic dusunmenden bosanirim ama supheyle yasamakta cok zor 5 ay olcak huzurum yok hic icimden gelmiyor konuşmak boyle nereye kadar gider bilmiyorum esim cok diretiyor yapmadim cocuklarina cok duskun onların uzerine cok yemin ediyor ben normal de uyanik biriyim hic şüphelenmedim hani aldatan erkekler belli eder kendini kılık kiyafertine susune bi an daha fazla dikkat ederler bu durumlarda hic oyle bir durum olmadi ama yinede bu acaba lar beni mahfediyo aldatılmaya karsi bi insanim hani bazen kadinlar der ya cocugum var mecbur affettim ben ona bile cok karsiym 5 tanede cocuk olsa yine affetmem ama bubdurum cok farkli napcam bilemedim😣
Aldatılmaya karşı değilsiniz sadece kabullenemiyorsunuz. Kendinizi aldatılmamış farz edip mutluluk oyunu oynamak istiyorsunuz ama olmuyor. Siz de farkındasınız adamın yediği nanenin, sadece size düzen bozmak zor geliyor. Haklısınız, ülkemiz şartlarında kadın için zor bir durum. Eşiniz düzgün karakterli, inançlı, Allah korkusu olan biri olsa zaten aldatmazdı sizi. Bunu yapan çocuklarının üzerine yemin de eder. Sanki onların üzerine yalan yere yemin etse başlarına bir şey mi gelecek, acılarını mı görecek? Boşanmak istemiyorsanız kurcalamayın. Kalan saygıyı da kaybetmeyin.

Birde iş pişiren adam, yemin de eder yani.
Allah korkusu Kuran'a el basmadan çok önceden başlıyor.
normalde haramdan
Daha nasıl emin olacaksınız, oynaşırken mi basmanız gerekiyor? Adam resmen yalan yere yemin ediyor, bu kadar alık olmayın Allah aşkına.
ya aslinda tek soru su aklimda bu adamin teli hep elimizdeydi sifresini bike ben koymustum hic supeli telefon mesaj vs hic bi supeli durum olmadi yaptiysa ne ara yapti ? oyuzden emin olsamda bi ikilemdeyim acikcasi aslin da alık oldugum icin degil de 2 dusunup 1 hareket etmek icin sorguluyorum 13 yıllık ewlilik bitirecek olsamda emin olmak icin yani insan yasamadan bilemiyo gercekten bende karşımdaki insana gayet net bisekilde soyleyebilirdim sizin gibi basima gelmeden once ama basina gelince cocuklarda olunca saglam adim atmak istiyor insan😔

X