Gebeliğe Hazırlık Myom Ameliyatı Olup Hamile Kalanlar? :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

buketimin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2012
980
84
Merhaba kızlaaar :KK200: Birgün hamileliğime ilişkin topic açma umuduyla şimdilik başka bir konu açıyorum:KK16:

4 ay önce myom ameliyatı oldum, iki tanesi 6 cm olan diğerleri daha küçük toplamda 8 myom çıkarıldı. 6 cmlik büyük myomların yerleşme yeri tam bebeğin büyüyeceği yerde olduğundan doktorlar ameliyat önerdi ve oldum çok şükür iyiyim. Ameliyat öncesi buradan bol bol fikir aldım ama siteyi aradım taradım ameliyat sonrası hamile kalanlara ilişkin bir konu göremedim.

Henüz bebek düşünmüyordum ama 27 yasımdayım ve bu ameliyat korkuttu beni myomların tekrardan çıkma olasılığıyla...Doktor 6 ay bekle dedi ve korunma dönemim Şubatta bitiyor kısmetse özel sigortama doğum paketini de bu ay ekletiyorum ve sigortanın saçma En Büyük KKbekleme süresi de geçince Mayıs sonu itibariyle denemelere başlayabiliriz:anneadayı:

Ameliyat öncesi sanki ameliyat olunca çocuğum olmaz diye korkuyordum gerçi olmasam da çocuk düşer demişlerdi şimdi daha saglıklıyım ve bebeğe rahmimde yer var inşallah :KK49:pozitif düşünereeek buradan sesleniyorum myom ameliyatı olup da hamile olan bebek sahibi olanlar bize o güzel haberleri verebilirler miiiiii:KK15: Bizlere de umut olsun:KK200::nazar:

Merhaba sanırım hamilesiniz ne mutlu. Bende 2 ay önce açık miyom ameliyati oldum fakat myomlarim rahmin dışında ydi. Umarım bende sizin gibi güzel haberi en kisa zamanda alırım tekrar Tebrikler sağlıkla kucağıniza almak dilgiyle

Merhaba sanırım hamilesiniz ne mutlu. Bende 2 ay önce açık miyom ameliyati oldum fakat myomlarim rahmin dışında ydi. Umarım bende sizin gibi güzel haberi en kisa zamanda alırım tekrar Tebrikler sağlıkla kucağıniza almak dilgiyle

Evet hamileyim çok şükür :) Zamanında bu grubu açıp hiç yandaş toplayammaıştım hahah :) Sonra topicleri okudukça çokça gördüm ameliyat sonrası hamile kalanları.

Öncelikle geçmiş olsun ben 6 ay bekledim iyileşme süresi için benim tam iç kısımda bebeğin tutunacağı yerdeydi myomlarım. Şimdi tertemiz myomların olduğu yerde bebiş var :) Darısı da size olsun en kısa zamanda sağlıkla inşallah :)

Myomlu hamile kalmak çok riskli gerçekten çok iyi yapmışsınız ameliyat olmakla.

Benimde miyomum var 9cm tam rahmin icinde bebegin olusacagi yeride kaplamis cok fazla kaygilaniordum cunki bir kes bebegim dustu ozaman anlasildi miyomdan dolayi dusmus cok fazla doktora gittim kah agladim kah guldum ama en sonunda karar verdim bende amaliyat olucam kapali laparaskobi yontemi ile ozel bir hastanede umarim hersey guzel gecer 6 ay bende bekleyecekmisim insaAllah yapisiklik vs sorunum olmazda hamile kalrim saglikli bir sekilde bu sekilde cok yogun adet oluorum demir igneleri bazen kan almisligimda var hep korkular tereddutler vesveseler duyduklarim vsvvs Allaha tevekkul edip ya nasip diyerek giricem amaliyata korkularimi yenmeliyimki hayatim kolaylassin...

Merhabalar konu baya eski ama bende Kasım 17nde ameliyat oldum doktorum 6ay korunma verdi sizce nasıl bir yol izlemeliyim

X