Narsist bir insandan nasıl ayrılabilirim?

msanonymous

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2023
9
2
23
Neredeyse 2 senedir birlikteyiz. Artık bir şeyler doğru gitmiyor farkındayım, ailemle arası kötü benim de ara bozuldu ama nasıl ayrılıcam bilmiyorum. Yaşadıklarımızı aileme yansıtır mi bilmiyorum napicam sizce?

Açıklamanız yeterli değil. Doğru gitmeyen ne? Birlikte olduğunuz kişiden rahatsız olduğunuz davranışlar nedir? Evli misiniz, sevgili mi onu bile anlamadım çünkü sadece birlikteyiz kelimesini kullanmışsınız. Ailelerle aranız niçin bozuldu? Vs.

Neredeyse 2 senedir birlikteyiz. Artık bir şeyler doğru gitmiyor farkındayım, ailemle arası kötü benim de ara bozuldu ama nasıl ayrılıcam bilmiyorum. Yaşadıklarımızı aileme yansıtır mi bilmiyorum napicam sizce?
Yansıtsın.

İnkar edersiniz.

Açıklamanız yeterli değil. Doğru gitmeyen ne? Birlikte olduğunuz kişiden rahatsız olduğunuz davranışlar nedir? Evli misiniz, sevgili mi onu bile anlamadım çünkü sadece birlikteyiz kelimesini kullanmışsınız. Ailelerle aranız niçin bozuldu? Vs.
Sevgiliyiz, narsist bir insan, aileme yeterince saygı göstermiyor, bazen kabalaşabiliyor, dengesiz ruh halleri var

Ne yapıyor narsistlik ile ilgili? Bir de Narsist olduğuna dair bir teşhis var mı?

ayrılıyorum diyip ayrılamayacak kadar ne yaşadınız ki? çok genel yaz

Ne yapıyor narsistlik ile ilgili? Bir de Narsist olduğuna dair bir teşhis var mı?
Hatasını kolay kolay kabul etmiyor, hatalıysa da bi şekilde beni suçlu çıkarmanin yolunu buluyor, hep sonunda ben özür diliyorum. Kaybetmeyi asla kabul edemiyor. İlginç bir egosu var

Sevgiliyiz, narsist bir insan, aileme yeterince saygı göstermiyor, bazen kabalaşabiliyor, dengesiz ruh halleri var
Daha önce kimseden ayrılmadınız mı yahu? Ailenize saygı göstermeyen size de saygı göstermez elbette ki. Sizi tehdit falan ediyor mu, kolayca ayrılamamanızın sebebi ne ve de endişelendiğiniz bir şey mi var?

Daha önce kimseden ayrılmadınız mı yahu? Ailenize saygı göstermeyen size de saygı göstermez elbette ki. Sizi tehdit falan ediyor mu, kolayca ayrılamamanızın sebebi ne ve de endişelendiğiniz bir şey mi var?
Daha önceden eski erkek arkadaşımı hala unutamadığımdan endiselenmisti, hala cevremde geziniyordu elimde olmayan sebeplerden dolayı, ama tabii öyle unutamama gibi bir olay yoktu. O zaman da "bana ihanet edersen yalan söylersen seninle en iyi oyunu ben oynarim, öyle bi sey varsa benden ayril sonra istediğini yap" tarzi bi cümlesi olmuştu. Bu da benim anksiyetemi azdırdı tabi.

psikolog yada psikiyatr mısınız? Narsist teşhisi koymuşsunuz. Her dengesiz insan narsist mi oluyor? açıklamanız yeterlı değil çok üstü kapalı iki satır yazıp nasıl ayrılacağım demek mantıksız. Sizi korkutan şey ne ? Ne yaşadınız?
Psikolog ya da psikiyatr değilim hayir ama psikoloğumla konuştuğumda onayladı narsist bir insan olduğunu. Bazen cok sinirlendiği zaman tehditkar konusabiliyor bu da beni geren sey. Ayrıldığım zaman kafasında kurup onu başkası icin bıraktığımı, ya da güvenini kiricak bi sey yapip ondan ayrıldigimi, ailem istediği icin ayrıldığımi bu yüzden aileme sinirlenmesini istemiyorum. Sakince hersey bitsin normal hayatimiza devam edelim istiyorum. (Böyle istiyosan bu insanla o kadar zamani ne haly yemeye gecirdin diye düşünebilirsiniz tabii, ama bi şeyler düzelecek diye umut ettim hep.)

Psikolog ya da psikiyatr değilim hayir ama psikoloğumla konuştuğumda onayladı narsist bir insan olduğunu. Bazen cok sinirlendiği zaman tehditkar konusabiliyor bu da beni geren sey. Ayrıldığım zaman kafasında kurup onu başkası icin bıraktığımı, ya da güvenini kiricak bi sey yapip ondan ayrıldigimi, ailem istediği icin ayrıldığımi bu yüzden aileme sinirlenmesini istemiyorum. Sakince hersey bitsin normal hayatimiza devam edelim istiyorum. (Böyle istiyosan bu insanla o kadar zamani ne haly yemeye gecirdin diye düşünebilirsiniz tabii, ama bi şeyler düzelecek diye umut ettim hep.)
düzeldi mi peki bişeyler yoksa sarpa mı sardı ? size ulaşabileceği her yerden her ortak arkadaşta dahil engelleyeceksiniz evinizi bilmiyordur diye umuyorum biliyorsa şayet baktın rahatsız ediyor şikayetçi olacaksın uzaklaştırma çıkacak oda olmadı memleketinize bir süre iş okul hangisiyle idame ettiriyorsunuz bilmiyorum ama benım aklıma gelen bunlar

resmi teşhis koyma yetkisi, psikiyatr ve lisanslı yetkilendirilmiş klinik psikologlardadır. bir psikologun ya da bir hekimin başkası tarafından aktarılan bilgilerle teşhis koyma yetkisi yoktur.

Daha önceden eski erkek arkadaşımı hala unutamadığımdan endiselenmisti, hala cevremde geziniyordu elimde olmayan sebeplerden dolayı, ama tabii öyle unutamama gibi bir olay yoktu. O zaman da "bana ihanet edersen yalan söylersen seninle en iyi oyunu ben oynarim, öyle bi sey varsa benden ayril sonra istediğini yap" tarzi bi cümlesi olmuştu. Bu da benim anksiyetemi azdırdı tabi.
Narsistlikten ziyade adamda aşağılık kompleksi ve aldatılma korkusu, bunlardan dolayı da kendi kafasında kurduğu tuhaf paranoyaları var gibi. Direkt " Seninle mutlu değilim. Şimdi iyi geçinemiyoruz, ileride de iyi geçinebileceğimizi düşünmüyorum. Bana kattığın olumlu bir şey yok. Sıkıntı, stres,endişelerle bir ilişkinin devam edebileceğine de inanmıyorum ve istemiyorum da zaten. O yüzden birbirimizi kırmadan güzellikle ayrılalım. Kendimi iyi ve mutlu hissetmediğim bir ilişkiyi devam ettirmek istemiyorum. Hiç umut da yok (🤣). " Gibi bir şeyler şöyle ve terk et yani.

Herkese de narsist denir oldu
Anlattıklarınız uzerinden gidersek narsistik tavir gostermek farkli, narsist olmak (narsistik kisilik bozuklugu) farklidir. Bunun teşhisini de ancak bir psikiyatri uzmani çeşitli test ve görüşmeler sonucu saptayabilir.
Cevremizde bu tur manipulatif kisilerden cok var narsistik davranış demek daha saglikli bence. Bunun uzerinden gidersek, bu kisi ailenize ne der de sizi zora sokar? Cinsellik mi yasadiniz da onu ifsa etmesinden mi korkuyorsunuz?
Zaten böyle saygisiz ve bencil karakterdeki insanlar biraz da cirkef oluyorlar ve sizin gibi kibar, hassas ve kaygili tipleri buluyorlar.
Onlara yapılabilecek en guzel sey net sınırlar cizmektir. Ailemle konusamazsin nokta. Konuşurum iste senin şu yönlerini soylerim dedigi an git söyle ben de hakkinda tehdit, hakaret ve ozel hayatın gizliligini ihlalden sana dava açarım hapse girersin herkese de ne rezil adam oldugunu anlatirim diyin, bu tipler rezil.olmaktan cok korkar.
Karsisinda sizin gucsuz davranacağınızı dusundugunden dolayi manipule edebileceğini düşünüyor zaten.
Psikologunuz ne dedi mesela size?

X