Narsist kisilik bozuklugu olan eski sevgili

Yine bir cevap yok, laf kalabalığı var. Durumunuzu bana yansıtmaya çalışmayın, yıllardır bu siteye üyeyim, yorum yaparım sorana cevap yazarım, tanınırım yani. İnşallah maşallah temennileri kendinize saklayın, benimkiler dolup taşıyor artık. Karşılıklı polemiğe dönüşmesin Mune'u durduk yere üzmeyelim. Konunuza artık yorum yapmıyorum. Siz, psikiyatristiniz, arkadaşlarınız, eski sevgiliniz ve onun eski karısıyla olan bu çıkmazda size bol şans diliyorum. Hayatınızı nasıl uygun görürseniz öyle yaşayın. Ama bir yerlerde de çöpsüz çekirdeksiz üzüm misali çok daha huzurlu, sevgi saygı dolu ilişkiler olduğunu da bilin. Bütün erkekler böyle cahil cühela sokak barzosu değil. Bunlarla aynı ortamda bile bulunmamanızı tavsiye ederim.
Ben de çok uzun yıllardır üyeyim. Yukarıda cemkirmeyin demişsiniz ama csmkiren sizsiniz. Laf kalabalığı da yapmadim. Defalarca yorumlarda cevap verdim. Yediğiniz onunuzde yemediginiz arkanızda olsun dediğiniz gibi. Ayrıca şöyle düşünün ben bunu çok iyi beni tanımayan bir arkadaşıma anlatmış olsam bir cafede dertleşmek için o da bana sen bu duruma oh oldu demiyorsan ben de bisi bilmiyorum dese yine aynı kibar tepkiyi verirdim ve her şey yolunda mı diye sorardım. Ayrıca psikiyatrist ile ilgili soruya da yukarıda cevap verdim. Siz anlattınız adam da okey bu narsist demiyor zaten. Sizin anlattıklarınız baz alınmıyor. Bana sekiz ay sonra söylendiğini de yukarıda yazdım. Ayrıca yukarıda bazı özel durumları da yazdım hemen iki üç mesaj yukarıda. Yani doktora ben narsist bir adamla beraberim diye gitmiyorsunuz. Hani her kadın nasıl buna maruz kalabilir diyorsunuz ya. O iş öyle olmuyor işte. Mesela benim ilk gittiğim doktor norologdu. Çünkü hafıza kaybı yaşadığımı düşünüyordum. Tomografi çekildi psikiyatriye yönlendirdi. O sırada adamın bahsi bile geçmedi. Ardından psikiyatride eşyaları yanlış yere koyduğumu, bazı şeyleri söyleyip yanlış hatirladigimi vs anlattim. Adam zaten yorum yapmıyor dinliyor. Ben narsist ne demek onu bile bilmiyordum. Yani aldattı dövdü sovdu değil olay ki onu yapan adamlar vardır ama kötüdür kötü niyetlidir sadisttir. Mesela surda şu yorumu yaptınız ben size kötü bir cevap verdim. Hakaret ettim. Ondan sonra başka üyeler gelmeden mesajları temelli yok edip sizin bana durup dururken hakaret ettiğinizi söyledim. Siz mesajlara bakıp bunu goremediniz. Ve sonra özel bir mesajda evet ettim hakettin ettirmeseydin dedim. Ama sizin bunu ispatlamaya durumunuz yok. Sonra o özel mesajı da yok ettim. Siz bakınca mesaj yok. Yanlış hatirliyorsun sen yorgunsun galiba hayal goruyorsun dedim. Böyle saçma geliyor ama bunun sistematik bir şekilde yapıldığını düşünün. Azar azar minik minik. Dediğim gibi konu çok derin. Sonrasında da sezer hanımla terapi gördüm yukarı da dedim youtube videoları var narsizm ile alakalı klinik psikolog. Bana psikiyatristin sekiz ay sonra söyleme sebebi de benim bu yapıda olan insanları hayata cekmemdi. Yani onun tedavisi yok ama benim vardı. Üstelik ilişki ile alakalı kaç ay konuşmadık bile çünkü ben hafıza sorunu., suçluluk psikolojisi, yetersizlik durumu ile basvurmustum. Kısacası ben adamı anlattim o da bu teşhisi koydu diye bir durum olmadı. Keşke olsaydı ama süreç o türlü işlemiyor. Sonrasında tacizler aramalar engellediği halde bin yerden ulasmalar başladı. Sonu gelmedi. Herkese başka şeyler anlattı rezillik çıkardı insanlara para karşılığı tövbe haşa şeyler yaptığımı bile söyledi. Bu durumu da psikiyatristim sayesinde hallettim. Bana iki kelimelik bir kaç cevap verdirdi. Bundan sonra aramaz yazmaz dedi gerçekten de yazmadı. Ayrıca genç bir kadının durumuna neden uzuleyim. Bunu uzulmemek ya da uzulunmeyecegini düşünmek bile kötü. Siz belki uzulmezsiniz ama ben üzülürüm. Size de iyi şanslar dediğiniz gibi polemiğe gerek yok. Boşu boşuna laf kalabalığı oluyor ve konuyu okuyanlara da saygısızlık oluyor. Size hayatınızda başarılar diliyorum. Umarım her şey bundan sonra da yolunda gider. Bunu da canı gönülden isterim

Son düzenleme:
Senin uyarmana gerek yok. Eger adam dedigin gibi narsist ise kendisini bir sekilde belli etmistir. Kadinin iyi bir analiz yaparak, bunun farkina varmasi gerekirdi.

Yine bir cevap yok, laf kalabalığı var. Durumunuzu bana yansıtmaya çalışmayın, yıllardır bu siteye üyeyim, yorum yaparım sorana cevap yazarım, tanınırım yani. İnşallah maşallah temennileri kendinize saklayın, benimkiler dolup taşıyor artık. Karşılıklı polemiğe dönüşmesin Mune'u durduk yere üzmeyelim. Konunuza artık yorum yapmıyorum. Siz, psikiyatristiniz, arkadaşlarınız, eski sevgiliniz ve onun eski karısıyla olan bu çıkmazda size bol şans diliyorum. Hayatınızı nasıl uygun görürseniz öyle yaşayın. Ama bir yerlerde de çöpsüz çekirdeksiz üzüm misali çok daha huzurlu, sevgi saygı dolu ilişkiler olduğunu da bilin. Bütün erkekler böyle cahil cühela sokak barzosu değil. Bunlarla aynı ortamda bile bulunmamanızı tavsiye ederim.
Sorana cevap yazarım demişsiniz de inşallah benim sorularimda cevaplarinizla karşılaşmam, öğüt veriyor hesabı insanları yargılayıp hatalarını yüzlerine vurmaktan zevk alıyormuşsunuz gibi geldi bana, bunu profilinizdeki bir kaç yoruma bakınca bile anlıyorum, arkadaşlarıyla diğerleriyle falan ilişiğini kesti diyelim, bu yeni kıza yinede üzülmeyeceğini mi gösteriyor. Bir adamdan darbe almış ve başkalarının darbe almasını istemiyor onun yüzünden yaralanan kişiye üzülüyor. Arkadaşları onu suçlasın suçlamasın bu sonucu değiştirmeyecek. Duygusal bakıyor olaylara ve içini ferahlatmaya çalışan biri var karşınızda. Kendi yaşadıklarını biliyor ki bu kadar empati kuruyor kıza, yaşamayan birinden de empati yoksunu yorumlar dinlemek şuan ihtiyacı olan en son şey.

Konu sahibi sen kendin için en iyisi gittiğin bu psikiyatristi, psikolog ne varsa değiştir lütfen. Bakış açın çok yanlış.
Doğru diyor, çok var öyle gitmeden tanı alan insan. Çünkü narsist tedaviye gitmez, eğer onu etkileyecek bir durum yoksa. Tedaviye onların hasta ettikleri gider paçayı kurtarmak için.

Herkes kendinden sorumludur. Siz bir psikiyatriste giderek sevgilinizin narsist olduğunu anlamış, ayrılmış ve kendinizi iyileştirmişsiniz. Kimseye karşı bir sorumluluğunuz yok. Arkadaşlarınız sizi günah keçisi yapmaya çalışmışlar. Arkadaşlık ilişkinizi yeniden gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Size kendinizi suçlu hissettirmişler, farkında mısınız?

O kız ve ailesinin yaşadıkları da üzücü evet ama bazen en kötüyü yaşamamız gerekir tecrübe edinmek için. Kötü bir tecrübe olmuş ama yaşamaları gerekiyormuş demek ki. O adam kim bilir daha kaç kadının canını yakacak? Hiçbirinden de siz sorumlu değilsiniz. Yapılacak bir şey yok. Siz kendi hayatınıza bakın. Yalnız farkında mısınız hâlâ suçluluk duygusu hissetme durumunuz düzelmemiş terapilere rağmen. Bu konuda çalışmanız gerektiğini düşünüyorum terapistinizle.

Konuya gelecek olursak arkadaşımın bana bunu anlatma sebebi şuydu. O kızın yaşadıklarını sen bize birebir anlatmistin. Hepsi çıktı. ( çünkü bende yasamistim). Üstüne bunlar şu sebeplerden su surede bosanir olan kiza olur, iyi biriyse sevdiginiz bir arkadasiniz ise uyarin dedin.Madem öyle niye kizi uyarmadin ya da bize ustelemedin diyor.
pardon da arkadaşların sorunlu mu ?
niye üstelemedin ne demek ?
sen onlara ilk uyarını yaptığında biz karışmayız sen uyar diyerek işin içinden sıyrılan kendileri değil miydi ?
resmen kızla arkadaş olmalarına rağmen karışmak yerine kıza göre yabancı biri olan sana atmışlar topu
e sen de karışmak istememişsin haklı olarak
üstelemek ne ayrıca ? koca insanların kulağından tutup kızla konuşacaksınız ulaaan diye bağıracak mıydın ? :KK70:
bence hiç vicdan azabı hissetme çünkü senlik bi konu yok
sen o dönem uyarmış olsaydın bile seni dinleyen olmayacaktı

Doğru diyor, çok var öyle gitmeden tanı alan insan. Çünkü narsist tedaviye gitmez, eğer onu etkileyecek bir durum yoksa. Tedaviye onların hasta ettikleri gider paçayı kurtarmak için.
Ben güveniyorum kendisine zaten. Erkek kardeşim senelerce psikoloğa gitti öfke kontrol problemi için boşanma aşamasına geldi. Bu doktoru tavsiye ettiler ona gitti durum düzeldi. Meğer sorunu öfke değilmiş. İfşa olmamak için bisi diyemiyorum ama başka bir yakınım yine kardeşimin tavsiyesi ile gitti o kişiye de a tipi kişilik bozukluğu teşhisi koydu hem de gördüğü anda. Oysa okulda psikologlar başka yerlerde bir sürü doktorlarla terapi görmüştü. Ailesi bunu kabullenmeyip üniversite hastanesine götürüp kontrol ettirdi birkaç ay sonra aynı teşhis konuldu. Yani psikiyatrist olan kişilerin hayır bu tanı konulamaz diplomasını araştırın demesini anlarım. O durumda da doktorun telefonunu veririm konuşup durumu aydınlatsın ki eğer ortada bir sorun varsa başkaları zarar görmesin. Ama psikiyatrist olmayan kişilerin yok yee öyle olmaz demesini cidden komik buluyorum. Maşallah herkes her şeyi en iyi kendi biliyor. Siz de gülün geçin. Herkes uzman. Adam 25 yıllık doktor zaten.

pardon da arkadaşların sorunlu mu ?
niye üstelemedin ne demek ?
sen onlara ilk uyarını yaptığında biz karışmayız sen uyar diyerek işin içinden sıyrılan kendileri değil miydi ?
resmen kızla arkadaş olmalarına rağmen karışmak yerine kıza göre yabancı biri olan sana atmışlar topu
e sen de karışmak istememişsin haklı olarak
üstelemek ne ayrıca ? koca insanların kulağından tutup kızla konuşacaksınız ulaaan diye bağıracak mıydın ? :KK70:
bence hiç vicdan azabı hissetme çünkü senlik bi konu yok
sen o dönem uyarmış olsaydın bile seni dinleyen olmayacaktı
Ya Sino nolmus biliyor musun arkadaşım. Bu gelin diğer üçüncü yakın arkadaşı aramış anlatmış durumu. Sanırım üçüncü yakın arkadaşım da durumun aynı benim anlattiklarim gibi olduğunu görünce diğer ikinci arkadaşla bunu konuşmuş. O kızda gelip bana soruyor işte ne oldu ne bitti neden uyarmadin diye. Eskiden yakındır zaten iki senedir yüzlerini görmedim bile. Benim arkadaş grubumdan başka sebeplerle dışlandı ikisi. Yani iki yakın arkadaşım durumu bilen, kız birini aramış anlatmış diğeri de bana soruyor.

Ya Sino nolmus biliyor musun arkadaşım. Bu gelin diğer üçüncü yakın arkadaşı aramış anlatmış durumu. Sanırım üçüncü yakın arkadaşım da durumun aynı benim anlattiklarim gibi olduğunu görünce diğer ikinci arkadaşla bunu konuşmuş. O kızda gelip bana soruyor işte ne oldu ne bitti neden uyarmadin diye. Eskiden yakındır zaten iki senedir yüzlerini görmedim bile. Benim arkadaş grubumdan başka sebeplerle dışlandı ikisi. Yani iki yakın arkadaşım durumu bilen, kız birini aramış anlatmış diğeri de bana soruyor.
saçmalık. senin kimseye karşı bir sorumluluğun yok
üstelik eski sevgilin dolandırıcı değil, kumarbaz değil, kırmızı bültenle aranan biri değil. narsist ve birinin narsist olduğuna inandırmak gayet zor bişey bence
hani dolandırıcı olsa, sabıkalı belalı biri olsa kanıt gösterirsin, inanır
ama narsist bu adam dediğinde inanacak mı sanki sana ?

misal şu an bana birisi sevgilimle alakalı böyle bişi söylese hemen inanmam mesela
körü körüne inanmam en azından
kimsenin de çat diye inanacağını düşünmüyorum

saçmalık. senin kimseye karşı bir sorumluluğun yok
üstelik eski sevgilin dolandırıcı değil, kumarbaz değil, kırmızı bültenle aranan biri değil. narsist ve birinin narsist olduğuna inandırmak gayet zor bişey bence
hani dolandırıcı olsa, sabıkalı belalı biri olsa kanıt gösterirsin, inanır
ama narsist bu adam dediğinde inanacak mı sanki sana ?

misal şu an bana birisi sevgilimle alakalı böyle bişi söylese hemen inanmam mesela
körü körüne inanmam en azından
kimsenin de çat diye inanacağını düşünmüyorum
Bi de love bombing zamanlarında bir kadın sana mı inanacak gözünün içine bakan adama mı? Adam dese o bana taktı, onu bıraktım diye hırs yaptı amele sümüğü gibi yapıştı kurtulamıyorum, kadın inanacak ona.

Kızlar merhaba,
Daha önce bununla alakalı konu açmadım ama konu yorumlarinda sürekli bahsediyordum bir ara. Benim birkaç yıl önce bir sevgilim olmuştu. Narsist kelimesini herkese kullanmayı sevmem ama ilişkinin son dönemlerinde gitmeye başladığım psikiyatrist bu taniyi onun için koymuştu. Üstüne daha önce de narsist bir adamla evlenip ayrilinca sorunun bende olduğunu kabullenip bu konuda adım atıp baya ilerleme gösterdim ve daha sağlıklı insanlar ilgimi çekmeye başladı. Psikoloğa gittim ve süreci tamamladim. Bu arada seansa başladığım siralarda psikolojik olarak karmakarisiktim. Ne ayrilabiliyor ne beraber olmak istiyordum. Kendimi hiç ezdirmedim ama direnirken çok sinirlerim bozuldu. En sonunda da hayatımdan cikardim. Bu kişi tipik bir narsist olarak hemen akabinde bir hanimla tanıştı ve süreç sonunda evlendi. Ben bunu ayrılık sonrası iki sevdiğim arkadaşımla konuşurken ogrenmistim. Tesadüf mü bilmiyorum ama kadın bu iki arkadaşımın arkadasiydi. O dönem bana ulaşmaya çalışıyordu adam ve bende ona saf gibi terapi alıp bu durumdan kurtulmasini, ileride mutlu ilişkiler yaşamak için bunun şart olduğunu ve onun iyiliğini dusundugumu soyledim. Tabi cevap olarak hastasin sen senin ihtiyacın var tarzı şeyler duydum. O sırada bu kızla tanıştı ve devam etti. O süreçte kızın ortak arkadaşlarına adamın böyle bir sorunu olduğunu ve kız yakın arkadaşları ise bu durumla ilgili isterlerse uyarabileceklerini soyledim onlar da karismayiz dediler. Sen uyar dediler ben de üstünde durmadim konu kapandı sonra da konusu gecmedi. Bir iki ay sonra adam gene yazınca da engelledim gitti. Yaşadıklarım da ders oldu bana.

Bu kadar zaman sonra o arkadaşlardan biri ile gorustum. Bana diğer hanımın ayrıldığını, adamın baya şeyler yaptığını, tipik narsist davranışları sergilediğini ve kızın da ailesinin de çok kötü durumda olduğunu söyledi. Neşe saçan bir kizken şu an durumlarinin baya kötü olduğunu ana kızın sürekli ağladığını ve kızın kendisini afedersiniz bk gibi hissettiğini söyledi. Narsist partnerlri olanlar beni iyi anlar o süreç berbat bisi. Adam valla umrumda değil de kız için o kadar üzüldüm ki. Neden üzüldüm onu da bilmiyorum. Evlendiğini duyduğumda da üzülmüştüm ama yemin ediyorum adam için değil kız için üzülmüştüm sonra gecmisti. Kız 20 kilo vermiş stresten. Maddi manevi baya kaybı olmuş. Belki de o ben olabilirdim diye empati yaptığım için üzüldüm bilemiyorum.

Konuya gelecek olursak arkadaşımın bana bunu anlatma sebebi şuydu. O kızın yaşadıklarını sen bize birebir anlatmistin. Hepsi çıktı. ( çünkü bende yasamistim). Üstüne bunlar şu sebeplerden su surede bosanir olan kiza olur, iyi biriyse sevdiginiz bir arkadasiniz ise uyarin dedin.Madem öyle niye kizi uyarmadin ya da bize ustelemedin diyor. Kızın evinde cenaze evi gibi her şey. Babası fenalasmis falan. Yani benim kıza ulaşıp bu adam şöyle böyle demem ne kadar doğru olabilir ki. Ne kadar inanırdı bana? Ben gerçekten çok üzüldüm sanki kendi kızımın başına gelmiş gibi. Çünkü basit anlasmazliklar değil. Kendini değersiz hissettirip kandırılmak, kullanılmak, yalanlar, sinir krizleri, yalancı konumuna dusurulmek, başkaları ile flortlerinde paranoyak ilan edilmek öyle çok şey var ki. Sizce uyarmali miydim? Bosanmalara üzülen biri değilim normalde hayatın genel akisi gibi gelir üzüldüğüm bosanmalarindan ziyade yaşadıkları. Şu an ne kadar uzgundur tahmin ediyorum. Kendini sucluyordur. Aynı şeyleri defalarca aynı adam tarafından yıllarca yaşadım ve cehennem gibiydi. Evliliğin eşiğinden döndüm diyelim yüzük evlenme teklifi falan kabul etmiştim. Vicdan azabı çekmeli miyim? Bir kadının hayatını mi mahvettim cidden?
Ablacım kız zaten sana inanmazdı bu bir. İkincisi bunu o mendebur duyacaktı . Eski sevgilim benı unutamadığı için bizi ayırmaya çalışıyor/ Beni hala seviyor diyecekti (eximde narsistti).Yani senın bir suçun yok.İçin rahat olsun .Kurtulduğun için şükret❤️💐🙏

Bi de love bombing zamanlarında bir kadın sana mı inanacak gözünün içine bakan adama mı? Adam dese o bana taktı, onu bıraktım diye hırs yaptı amele sümüğü gibi yapıştı kurtulamıyorum, kadın inanacak ona.
e tabi bi de tam love bombing dönemi
şimdi gerçek hayatta da takıntı yapma, uğraşma durumları oluyor bu da yalan değil
bence S simeyra kıza söylemiş olsa kendini saçma sapan bi pozisyona sokardı
yakınlardır diye düşünüp kızın arkadaşlarına söylemiş, onlar da biz karışamayız deyip çekilmişler
onlarda kendilerince haklı ki o zamanlar karışmak istememekte .

Arkadaşlarınız ağır saçmalamış. O dönemde uyarsaydınız takıntılı eski sevgili pozisyonuna düşecektiniz. Size hayatta inanmazdı, üstüne bir ton saçmalıkla uğraşırdınız. Bu arkadaşlarınızdan da bir cacık olmaz. Bence onlarla da aranıza mesafe koyun. Çok umursuyorlardı madem sizi ciddiye alsalardı.

e tabi bi de tam love bombing dönemi
şimdi gerçek hayatta da takıntı yapma, uğraşma durumları oluyor bu da yalan değil
bence S simeyra kıza söylemiş olsa kendini saçma sapan bi pozisyona sokardı
yakınlardır diye düşünüp kızın arkadaşlarına söylemiş, onlar da biz karışamayız deyip çekilmişler
onlarda kendilerince haklı ki o zamanlar karışmak istememekte .
Kızın arkadaşları olan onlar. Simeyra adamın eski sevgilisi, kız için başka hiçbir şey ifade etmeyen biri. Kız, arkadaşlarını adamın eski sevgilisinden daha çok kâle alırdı. Karışmasalar karışmasınlar, şimdi konu sahibini neden uyarmadın diye darlama hakları yok.

Bence kendinizi üzmeyin o zamanlar söyleseydiniz kadin inanmaz kiskaniyor derdi
Hic umursamayin onunuze bakin evet kadin da zor bir surecten geçmiş Allah kolaylik versin ama onun adina uzulmeniz sizi de etkiler herkes kendi hikayesini yasiyor

X