Narsist koca

Teşhis koymak için alanında uzman olmak lazım. Narsist mi değil mi bilemezsiniz bilemeyiz. Ama normal değil orası kesin. Kurtulun bu adamdan.

Sizi çok iyi anlıyorum...Yapmanız gereken bosanma süreci boyunca asla tartışma çünkü güzel ekonomik konusmadan anlamaz...Konuyu sana, karakterine getir ve bir anda konu değişir, kendinizi savunurken bulursunuz..Öyle bir silin ki zihninizde bile kalmasın esamesi...Yaşınız cok genç, ve cooook şanslısınız...Çocuğunuz yok, mesleğiniz var...Cok güzel huzurlu bir hayat kurabilirsiniz...Bosanirken bile hala savunma ihtiyacı duyuyorsunuz yanlış düşünme seklini kabullensirmis size...Eminim icten ice hala ben nerede hata yaptim gibi dusurken buluyorsunuzdur kendinizi...Elinizde degil, çünkü uzun sure psikolojik şiddete ugradiniz...Kendinizi toparlayın...Bunlarla nasil basedilir tarzinda kitaplar var okuyun....Size ne söylerse söylesin...Aynisini ona söyleyin...boşandıktan sonra da heryerden engelleyin..Kendine yeni bir kurban bulana kadar size sarmasi muhtemel çünkü

Açılmış davamız var o açmıştı. Protokol imzalamıştık. Elimde delil maalesef yok. Evde kadınla gördüm. Protokolde maddi konular yazıyor fakat adam benim memur olmamı bekliyor. Nafaka vermemek için. Böyle de bir insan işte. Ben davayı aktif edemiyorum o açtığı için. Ona diretiyorum boşanalım diye.

Tamam da dava açıldıysa dava günü falan belli değil mi? Mahkemede boşanmak istemiyorum mu dedi?
Karşı dava açın adamın keyfini mi bekleyeceksiniz?

Öncelikle eşinize bu kadar net bir tanı koyabiliyorsanız en azından koydugunuz tanının adını bilin.. NARSİST Narşist DEĞİL!!!!!!
Arkadaşın ne demek istediğini, neyi anlatmayı çalıştığını çok güzel anlamışsınız..Yazım hatası olduğu halde. Benim bildiğim ama sizin bu yaşınıza kadar bilmediğiniz şey ise o Yazım hatasından daha kıymetli...Topluluk içinde yapılan eleştiri, utandırma, rencide etme çabası faydalı iyi niyetli bir sey değildir..Altında ciddi bir kompleks vardır...Bir kaç harf hatasına takilacaginiz yerde ,daha güzel düşünme biçimine odaklanın Eger Türk Dili Kurumunda calismiyorsaniz..

Arkadaşın ne demek istediğini, neyi anlatmayı çalıştığını çok güzel anlamışsınız..Yazım hatası olduğu halde. Benim bildiğim ama sizin bu yaşınıza kadar bilmediğiniz şey ise o Yazım hatasından daha kıymetli...Topluluk içinde yapılan eleştiri, utandırma, rencide etme çabası faydalı iyi niyetli bir sey değildir..Altında ciddi bir kompleks vardır...Bir kaç harf hatasına takilacaginiz yerde ,daha güzel düşünme biçimine odaklanın Eger Türk Dili Kurumunda calismiyorsaniz..
Pardonnnnnn siz burayı ofis okulmu sandınız... özel mesajlaşma yapıp yada telefonmu acayım hatası için toplum içinde rencideymişşşşş kompleks sizde farkındamısınız. Ayrıca yazım hatası birkez olur tum kınuşmalarda ki anlatımı bu şekilde yanlış bilgiyi düzelttim klinik bir hastalık için tanı koyabilen doğrusunu bilmeli burası bunu öğrenmek için var.. birde sizin gibi ego tatmini için ezik tablo çizenler. Ben yazmışım konu sahibi saygıyla kabullenmişşlll siz kimsinizzz 3. Kişi yani size ne düşer anladınız demiii

Pardonnnnnn siz burayı ofis okulmu sandınız... özel mesajlaşma yapıp yada telefonmu acayım hatası için toplum içinde rencideymişşşşş kompleks sizde farkındamısınız. Ayrıca yazım hatası birkez olur tum kınuşmalarda ki anlatımı bu şekilde yanlış bilgiyi düzelttim klinik bir hastalık için tanı koyabilen doğrusunu bilmeli burası bunu öğrenmek için var.. birde sizin gibi ego tatmini için ezik tablo çizenler. Ben yazmışım konu sahibi saygıyla kabullenmişşlll siz kimsinizzz 3. Kişi yani size ne düşer anladınız demiii
Gerek gördünüz, neye ihtiyaç duyduğunuz sizi siz yapmış zaten..Ben ezilmiş olabilirim..Siz nesiniz hiç düşündünüz mü?O kadar çok var ki heryerde sizin gibi gizli ruh hastaları var..Seninde dediğin gibi burası bir platform diye kimseyi ezmeye küçük düşürme hakkını sana vermez...Bana ne mi düşer, senin gibilere haddini bildirmek..Tekrarı olmasın, baskasina bunu yaparken azıcık düşünsün...Konuyu açan arkadaşın belli ki sizinle uğraşacak zamani yoktu..Araya ben girip bir iki hayat dersi vereyim dedim 🙈

Sizi çok iyi anlıyorum...Yapmanız gereken bosanma süreci boyunca asla tartışma çünkü güzel ekonomik konusmadan anlamaz...Konuyu sana, karakterine getir ve bir anda konu değişir, kendinizi savunurken bulursunuz..Öyle bir silin ki zihninizde bile kalmasın esamesi...Yaşınız cok genç, ve cooook şanslısınız...Çocuğunuz yok, mesleğiniz var...Cok güzel huzurlu bir hayat kurabilirsiniz...Bosanirken bile hala savunma ihtiyacı duyuyorsunuz yanlış düşünme seklini kabullensirmis size...Eminim icten ice hala ben nerede hata yaptim gibi dusurken buluyorsunuzdur kendinizi...Elinizde degil, çünkü uzun sure psikolojik şiddete ugradiniz...Kendinizi toparlayın...Bunlarla nasil basedilir tarzinda kitaplar var okuyun....Size ne söylerse söylesin...Aynisini ona söyleyin...boşandıktan sonra da heryerden engelleyin..Kendine yeni bir kurban bulana kadar size sarmasi muhtemel çünkü
Kendine yeni bir kurban daha boşanmadan buldu ve onunla aldattı hatta beni. Dediğiniz gibi hâlâ acaba ben mi hatalıyım diyorum. O tarz kitaplar aldım okuyorum. Yani adam parayı evliliğunden çok düşünüyor. Bana vereceği parayı bile haketmiyosun sen o parayı diyor düşünün. O parayı nasıl yiceksin hakkıma giriyosun diyor. Tövbe ya saçma sapan şeyler diyor. Ben kendi evimde kadınla gördüğüm halde bana bunları diyebiliyor. Allaha havale ediyırum

Narsist insanlar mücadele etme yollarını mı istiyorsunuz? Eşiniz narsist mi teşhisini koyalım mı?
narsist insanlar hayatlarının merkezine kendilerini koyarlar. Etrafındaki herkesi de çıkarları için kullanırlar.
2,5 senelik evlilikte çocuk yoksa çok bir nafaka alamazsınız gibime geliyor. Bir bilen avukata sormak lazım. Ortak edinilmiş mallar var ise protokolle o paylaşılır. Adam davaya gelmiyor ise ne yol izlenilir bilmiyorum.

Merhaba arkadaşlar, narşist kocam tarafından aldatıldım. Hiç suçum yokken hatta o suçluyken ailemin yanına eşyalarımla yollandım ve benden boşanmak istedi. Kabul ettim. Boşanıcaz. Fakat bu süreçte araştırmalarım onun narşist olduğu gerçeğini bana öğretti. O kadar egolu kendini sıradan insan değilim diyerek büyük gören, hatasını asla kabul etmeyen, özür dilemeyen, beni değersizleştiren, aşağılayan, sevgisini ilgisini göstermeyen bir insandı. Ben araştırdığımda narşistlerde zaten sevmek diye bişey olmadığını öğrendim. Hayal kırıklığına uğradım. Şu süreçte bile ihanet eden kendisi olduğu halde ben yokmuşum gibi davranıyor ne pişmanlık var ne de başka bişey. Ayrıcada sırf nafaka vermemek için boşanmayı geciktiriyor. Parayı evliliğinden önde tutuyor siz düşünün gerisini. Evliliğimiz bitiyor ama o hâlâ vereceği para derdinde. Daha biz 2 buçuk yıllık evliyiz çocuğumuz yok. Ama bana yaşattığı şeyler çok ağır şeylerdi. Sizinde hayatınızda narşist bir insan var mı veya oldu mu? Bu insanlar nasıl, yani bilginiz varsa yardımcı olur musunuz? Çok sağolun hanımlar.
Narsist değil. Yurdum öküzü. Klasik. Erkek yapar kadın yapamaz kafası. Aldatmasını boşanma sebebi olarak görmüyor. Ondan bu tavırları.

Narsist insanlar mücadele etme yollarını mı istiyorsunuz? Eşiniz narsist mi teşhisini koyalım mı?
narsist insanlar hayatlarının merkezine kendilerini koyarlar. Etrafındaki herkesi de çıkarları için kullanırlar.
2,5 senelik evlilikte çocuk yoksa çok bir nafaka alamazsınız gibime geliyor. Bir bilen avukata sormak lazım. Ortak edinilmiş mallar var ise protokolle o paylaşılır. Adam davaya gelmiyor ise ne yol izlenilir bilmiyorum.
Anlaşmalı boşanıcaz zaten davada açmıştı o ama davaya gelmedi nafaka vs konuşuldu protokole yazıldı. Ama işte davaya gelmedi. Narsist insan sever mi pişman olur mu yani hayetımda ilk kez böyle bir insanla karşılaşıyorum. Bu adamda ne pişmanlık var ne de umursama. Yaşadığım herşey yalanmış seviyor sanmam vs. o beni çok üzüyor. Adam hâlâ vereceği paranın derdinde ki ben bu adama zerre kötülük yapmadım. Hatta yuvam yıkılmasın diye sonuna kadar mücadele verdim. Kendini putlaştıran bir insandı hep ben sıradan bir insan değilim derdi hep poh pohlanma isterdi. Herşeyde ben suçluydum hep ben kötüyüm şeytanım sanki ben. Böyle bir insan işte. Allah büyük

Ne yap et delil bul yok mu senin yakaladığın gün kamera kaydı falan çevrede arastırmalıydın
Ya da gören bir komşu falan da mı yok eğer hala devam ediyorsa bu da yeterli
Mahkemede aldattığını söyleyip arama ve mesaj kayıtlarını isteseydin

Açılmış davamız var o açmıştı. Protokol imzalamıştık. Elimde delil maalesef yok. Evde kadınla gördüm. Protokolde maddi konular yazıyor fakat adam benim memur olmamı bekliyor. Nafaka vermemek için. Böyle de bir insan işte. Ben davayı aktif edemiyorum o açtığı için. Ona diretiyorum boşanalım diye.
Anlaşmalı boşanmaya gelmiyorsa davanın düşmesini isteseniz ya da karşı boşanma davası açabilirsiniz
Ya inanır mısınız daha 2 buçuk yıllık evliyim. Hasta olunca bile ki kırk yılda bir hasta olurdum yine mi hastasın felan derdi mesela yorulsam yine mi yoruldun ne yaptın da yoruldun felan diyordu. Yani sanki ben onun düşmanıyım gibiydim. Evlenmeden önce hiç öyle değildi hele ki nişanlanmadan önce gayet överdi beni savdiğini felan söylerdi. Nişanlandık yavaş yavaş değişmeler başladı. Evlendik tamamen değişti. Ve hep bana sen çok değiştin vs derdi hep kendimi hatalı gördüm o memnun olsun diye ne derse tamam dedim asla tatmin olmadı. Hep ben eksiktim hep yetersizmişim hissi verdi bana bende hep ona iyi olmak için herşeyi yaptım. Boşanma kararı alınıncada ne yaptın ki sanki bana dedi. Yani şu 2 buçuk yılda varya. Ailesine kötü birşey demediğim halde en ufak bişeyde kötü niyetli ben oldum onlar mükemmeldi ben hep kötüydüm ki yaptığım hiç bişey yoktu. Annesine aşık bir insandı ben annesine kötü bişey demediğim halde hep kötüye yordu. Yani kendime hep allah allah ne yaptım ki ben dedim. Böyle bir hayatım vardı ve bir anda aldatıldığımı öğrendim daha yeni evli sayılırım ve dünyam başıma yıkıldı ben ona böyle iyi bir eşken neden bunu yaptı diye kendimi yedim bitirdim. Boşanıcam sırf nafaka vermemek için geciktiriyor. Allah büyük.
Çok benzer bir eşe sahibim neyazikki,boşanma davam var.Hasta olsam dediğiniz gibi niye hasta oldum diye azar işitirdim.İdrar yolları enfeksiyonu olmuştum bir gün yerlerde yuvarlanıyorum.agridan, görmüyor musun TV izliyorum git icerde yap napıyorsan demişti hiç unutmam.
Kendine yeni bir kurban daha boşanmadan buldu ve onunla aldattı hatta beni. Dediğiniz gibi hâlâ acaba ben mi hatalıyım diyorum. O tarz kitaplar aldım okuyorum. Yani adam parayı evliliğunden çok düşünüyor. Bana vereceği parayı bile haketmiyosun sen o parayı diyor düşünün. O parayı nasıl yiceksin hakkıma giriyosun diyor. Tövbe ya saçma sapan şeyler diyor. Ben kendi evimde kadınla gördüğüm halde bana bunları diyebiliyor. Allaha havale ediyırum
Pislik ya sizin eve geleceğinizi bilmiyor muydu hiç mi korkmadi.Ben de evde saç telleri toka görmüştüm üç ayrı zamanda.Riskli hamileydim doktor rapir verse benimle tartışıyordu ne raporu bu şimdi sen mi istedin yoksa diyordu..Kesin o da getiriyordu.

Bu arada 6 aylık süre dolduktan sonra aldatma vs gerekçeler kabul olmuyor belki de bu sürenin dolmasını bekliyor sizi evi terk etmekle itham edebilir bence onu beklemeyin karsi dava acin

Evlenmeden önceki süreçte hiç hissetmediniz davranış bozukluklarını merak ettim. Yoksa evlendikten sonra mı gösterdi asıl kimliğini

Verilmiş sadakanız varmış ki kurtuluyorsunuz çocuğunuz da yokmuş hayatınızdan sonsuza dek çıkıyor ne mutlu size ☺️

Davayı nasıl geciktirir ki siz açın hızlandırınonun eline bırakırsanız daha çok beklersiniz..

Ayrıca artık sizi aldatmış bu gereksizle kafanızı yormayın ne de olsa daha işiniz yok artık o adamla.. Narsistse artık sizi bağlamıyor düşünüp de kendinizi üzmeyin..

Evlenmeden önceki süreçte hiç hissetmediniz davranış bozukluklarını merak ettim. Yoksa evlendikten sonra mı gösterdi asıl kimliğini
Kesinlikle belli etmedi kendini yani nişanlıyken üzüyorduda anlamamıştım evlenince tam gösterdi gerçek yüzünü

Bu arada 6 aylık süre dolduktan sonra aldatma vs gerekçeler kabul olmuyor belki de bu sürenin dolmasını bekliyor sizi evi terk etmekle itham edebilir bence onu beklemeyin karsi dava acin
Ama eğer öyle olmuş olsa anlaşmalı boşanıcaz yani dava bile açtı. Karşı dava açmayı araştırıcam çünkü onu beklemek istemiyorum.

X