nasıl boşanabilirim?

gerekyok

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2007
69
0
Selamlar,

Evleneli 4 ay oldu 1 ay bile sürmeyen ev hayatımız oldu yaklaşık 2 aydır ayrı yaşıyoruz, 1 yıl olamdan da boşamıyorlar ne yazık ki:KK43:

Benimle aynı durumda olanlar yada tanıdıkları varsa lüyfen bana yardımcı olsunlar. Artıko adamla değil aylarca saniye bile evli kalmak istemiyorum:KK43:

araştırdımda bu konuyu okuduklarıma göre evi terk ettikten 6 ay sonra dava açıp boşanabilirmişsin. belki karşılıklı boşanma talebi olunca daha kolay boşarlar fisfisfis Allah yardımcın olsun :teselli:

Selamlar,

Evleneli 4 ay oldu 1 ay bile sürmeyen ev hayatımız oldu yaklaşık 2 aydır ayrı yaşıyoruz, 1 yıl olamdan da boşamıyorlar ne yazık ki:KK43:

Benimle aynı durumda olanlar yada tanıdıkları varsa lüyfen bana yardımcı olsunlar. Artıko adamla değil aylarca saniye bile evli kalmak istemiyorum:KK43:

evlilik akdinin iptali diye birşey duymuştum ....çok kısa olan evliliklerde açılan bir dava şekli imiş ama çok geniş bir bilgim yok istersen birde bunu araştır....en güzel olanı ilk aydır siz bunu bile zor atlatmışsanız,daha aylarca tahammül edemem demeniz çok doğal geliyor bana:KK43:((Allah yardımcınız olsun...

araştırdımda bu konuyu okuduklarıma göre evi terk ettikten 6 ay sonra dava açıp boşanabilirmişsin. belki karşılıklı boşanma talebi olunca daha kolay boşarlar fisfisfis Allah yardımcın olsun :teselli:

canım çok sağol bilgin için ben hemen araştırayım bakalım.

evlilik akdinin iptali diye birşey duymuştum ....çok kısa olan evliliklerde açılan bir dava şekli imiş ama çok geniş bir bilgim yok istersen birde bunu araştır....en güzel olanı ilk aydır siz bunu bile zor atlatmışsanız,daha aylarca tahammül edemem demeniz çok doğal geliyor bana:KK43:((Allah yardımcınız olsun...

Ya canımsın evlilik iptalini ben de düşündüm ama geç kaldım:KK43: o sanırım ilk zamanlarda yapılıyor. Sorma canım ya bizim balayımız bile kavgayla geçti. Off evlenmek kolayda boşanmakta keşke o kadar kolay olabilseydi:KK43:

kulüpte hukuk bölümüne yazsan canım birde.orda avukat arkadaşlarda var.daha sağlıklı bilgi verirler sanırım.

1 yıl geçmeden anlaşmalı olarak boşanamazsınız, fakat eşiniz de boşanmayı istiyorsa çekişmeli olarak boşanma davası açıp, süreci hızlandırabilirsiniz. tanıkları ilk celse hazır bulundurmak, birbirinden maddi anlamda talepte bulunmamak boşanma davalarını hızlandırır. bir avukat yardımı almanızda fayda var.

ya bende diodum benim ki kadar ewliliği kısa süren yoktur die arkadaşım kaderimiz aynı bende3,5 aylık wliyim ama dawamı açtım ilk başta kabul edilmedi ama adli tıp dan darp raporum wardı onunla açtım kabul edildi sende de bi belge weya bi şahit warsa onunla açmayı dene dawanı ama muhakkak aç bi şekilde zaten hakim ewlilik yeni olduğu için uzatıo zaman uzar kurtulman daha zor olur senden mesaj bekliorm muhakkak konuşmak isterim hem senden bilgi alırım hemde sana bilgi werebilirm

X