nasıl davransam bilmiyorum :(

evet aynı durum benimde başımda bende asıl sorunun eşim olduğunu düşünüyorum elimden geldiğince ara ara ailesi ile ilgili rahatsızlıklarımı gündeme getirerek anlatıyorum ama tartışma anında değil, aynen benim paramıda yönetiyorlar ne alıp almayacağıma karışıyorlar, hatta paramı arabamı kullanıyorlar kendilerinmiş gibi evim kendilerinmiş gibi davranıyorlar sinir oluyorum
eşler ailesine diyecek ya karışmayın ya diyecek, bende 3 yıllık evliyim eşim daha ilk defa ailesine haftasonu bize kjarışmayın ya diyebildi 3 senelik mücadelem sonucu söyledi yoksa anası tel açıyor e beni şura götür eşimde dedi anne lütfen bir haftasonu var elleme beni ya dedi babası haftasonu arabamızı alıp memelekete gidecekti 3-4 gün gelmeyecekti onada dedi haftaiçi gidin haftasonu araba bize lazım oluyor diye, çok şükür bunları söyletebildim ama çabalamak lazım diye diye zor söyledi yanee

canım ortak iş falan yok ortada.eşim çalışıyo maaaş alıyo bi şirketten...ama onlar bizim beceremeyeceğimizi sanıyolar ben bu ev mevzusunu istemediğimi zaten evimizin olduğunu falan söylemiştim... o zaman siz araba alırsınız para gider dedi ya ... bizim eve bişeyler alıp duruyodu market pazar eşyası sonra eşime almasınlar dedim bin kere konuştum...daha 1 kaç aydır vazgeçti bundan ama söyleyince şu cevabı verdi...geçinemiyosunuzki siz mecbur alıyorum... oysa bizim geçim sıkıntımız yok ama sanırım ona muhtaç olmamızı istiyo

canım anladıgım kadarıyla aslında kayınvalıdenle babada esını kotu yonlandırmıyor sadece sıze aıle olmanız ıcın fırsat vermıyor. ama boyle esın ve aılesının degısmesı kısa vadede olacak(degıdek) seyler degıl. ya sen hıc umursamadan yapacagını yapacaksın gerısınde sadece onlar konusup durmu olacak . uzun vadede degısebılır esın hemen degısmesını bekleme. ama olabıldıgınce esınle konus. hıc bıkmadan durmadan

ben 3 yıl dayanamam hanımefendi abarttıkça abartıyo çünkü...sabrettikçe istekleri artıyo... geçen gün kışı bizde geçirin dedi...yılbaşında plan yapmıştık hayır öyle şey olmaz buraya geleceksiniz dedi saat 11e kadar orda oturttu bizi geçen günde bebeğin ismi ne olacak dedi eşimin küçük yeğeni o cadıda vardı bende erkek olursa deniz olacak kız olursa da bi kaç isim var dedim hemen hayır deniz OLAMAZ dedi...karıştırmam ama sinir bozuyo...hayır öyle şey olmaz diyo oturuyo ya..tatile bile bizimle gelecekti zar zor kurtardım

canım anladıgım kadarıyla aslında kayınvalıdenle babada esını kotu yonlandırmıyor sadece sıze aıle olmanız ıcın fırsat vermıyor. ama boyle esın ve aılesının degısmesı kısa vadede olacak(degıdek) seyler degıl. ya sen hıc umursamadan yapacagını yapacaksın gerısınde sadece onlar konusup durmu olacak . uzun vadede degısebılır esın hemen degısmesını bekleme. ama olabıldıgınce esınle konus. hıc bıkmadan durmadan

doğru söylüyosun canım ya zaten 1.5 yıldır dayanıyorum ama hamilelikten dolayı artık zor geliyo çok...kötü niyet yoksada bana var gibi geliyo artık ben param varsa hesabımda dursun istediğimde kullanayım istiyorum harçlık alır gibi para istemek istemiyorumkararlarımızı kendimiz alalım istiyorum bebeğim sorumlu anne babayla büyüsün istiyorum..yıpranmak ve yıpratmak istemiyorum

Canım kabahati ne kayınvalidede ne de eşinde buluyorum. Bugüne kadar sana tüm yapılanlara boyun eğip bunları yutup bir de üstüne hamile kalmışsın. Benim kocam bana sormadan benim olurumu almadan nasıl kooperatife girer. Sen de çalışmıyor musun seninde paran değil mi bu? Ayrıca sen çalışmasan da böyle bir kararı senin onayın olmadan vermesi düşünülemez.Sen bu ağır olayları yutup eşinin sana karşı tutumunda bir düzelme olmamasına ve bu durumdan çok mutsuz olmana rağmen evliliğindeki bu ciddi sorunları çözmeden bir de peşinden koşturan varmışgibi hamile kalmışsın. Kusura bakma hatanın büyüğü sende. Evliliğin hatta evliliğin bile değil ilişkinin en başından eşien resti çekip evlilik iki kişinin ortaklığıdır tek kişinin ailesine sorarak aldığı kararlar değildir. Ya bunu kabul edip ailene gereken cevabı ver ya da bu iş biter demeliydin. Ayrıca ultrsaon zararlı falan değil bende hamileyim eşinle beraber doktora gittiğinizde sor onun yanında doktora. Sonuç olarak sen eşine resti çekip bu iş böyle gitmez ya ailen ya ben seçimini yap demediğin sürece onların sihirli bir şekilde tavır değiştirmelerini bekleme hayal kırıklığına uğrarsın.

Canım kabahati ne kayınvalidede ne de eşinde buluyorum. Bugüne kadar sana tüm yapılanlara boyun eğip bunları yutup bir de üstüne hamile kalmışsın. Benim kocam bana sormadan benim olurumu almadan nasıl kooperatife girer. Sen de çalışmıyor musun seninde paran değil mi bu? Ayrıca sen çalışmasan da böyle bir kararı senin onayın olmadan vermesi düşünülemez.Sen bu ağır olayları yutup eşinin sana karşı tutumunda bir düzelme olmamasına ve bu durumdan çok mutsuz olmana rağmen evliliğindeki bu ciddi sorunları çözmeden bir de peşinden koşturan varmışgibi hamile kalmışsın. Kusura bakma hatanın büyüğü sende. Evliliğin hatta evliliğin bile değil ilişkinin en başından eşien resti çekip evlilik iki kişinin ortaklığıdır tek kişinin ailesine sorarak aldığı kararlar değildir. Ya bunu kabul edip ailene gereken cevabı ver ya da bu iş biter demeliydin. Ayrıca ultrsaon zararlı falan değil bende hamileyim eşinle beraber doktora gittiğinizde sor onun yanında doktora. Sonuç olarak sen eşine resti çekip bu iş böyle gitmez ya ailen ya ben seçimini yap demediğin sürece onların sihirli bir şekilde tavır değiştirmelerini bekleme hayal kırıklığına uğrarsın.

evet bunları şimdiye kadar çözmeliydim ama ben sorunun eşimde olduğunu farkeder etmez onunla konuştum ve bana annesinin bişeyler söylemesinin önemli olmadığını kendisi bi karar almak istediğinde bunu yapacağını falan anlattı bende saf saf yedim bunu hamilelik sürecinde dahada artınca bu noktaya geldim..yani eşim hatasının farkında ama ailesinin bizim kötülüğümüzü istemediği düşüncesi onu rahatlatmaya yetiyo..benimse sinirimi bozuyo...hamilelik bana engel değil şuan çalışmıyorum ama bu yıl inşallah atamam olur benim bi mesleğim var ve ayrılmayı kafama koyarsam bunu hiç bişey engellemez beni tek tutan eşime olan sevgim şimdilik o sevgiyi kaybetmemek için bu sorunu çözmem gerekiyo

Valla canım dediğim gibi eşine rest çekmeden onu kendine getirmen zor.Öncelikle sana saygı duymasını sağlamalısın. Eğer ne yaparsa yapsın seni kaybetmeyeceğini düşünürse sana saygı duymasını bekleme. Ona ya ben ya ailen seçimini yap diye rest çekmezsen ne kadar seversen sev bu saygısızlık mutluluğunu gölgeler.

Sonuçta hepimiz ailelerimize danışıyoruz fikirlerini alıyoruz ama evlilikte son karar her zaman karı kocanın ortak kararıdır diğer insanların değil.

evet yine büyük bi kavga görünüyo aslında ama çözülecekse razıyım yoksa ben atanıp başka şehre taşınana kadar çözülmez bu durum

kavga kesınlıkle olmasın, kım senı sınırendırıyorsa onadn hıncını al. bak yapılan en buyuk hatalar bunlar. kayınvalıdenmı sınırını bozdu anne bunu ıstemıyorum de, senın haberın olmadan alısverısmı yaptı anne ıstemıyorum herseyımız var de tutustur posetlerı elıne sız yıyın de,,
yanı az ama oz tepkı en onelısı, yoksa kavgayla olmayacak bu ıs. sen sınır krıslerı gecıreceksın esın ozeur dıleyecek ama annesı sen yokken esını arayıp ıstedıgını yaptıracak ve bır sure sonra ne yaptıklarını bıle bılmeyeceksın cunku esın senden gızlemeye olayları baska turlu gosternmeye calısacak. dedıgım gıbı kayınvalıden sadece domınant bır kadın ama sıze zarar verdıgının farkında degıl. bence konuyu eger esın duzelmıyor kannatıne %100 vardıysan olayı kayınvalıdenle coz.

tek suc esinizde evlenmis barklanmis koskoca adam olmus ama hala büyüyememis esin onlar olmadan yapamayacaginizi aklina sokmuslar
bence esinizin iyi bir korkuya ihtiyaci var benim bekar kardesim bile parasini anneme vermez sadece lazim olur öyle her zaman söylerim bir insan evlenmeden önce kisiligi oturmus olmasi lazim kisiligi oturmamis insanlar evlenmesin lütfen sonra üzülen cok insan oluyor

kavga kesınlıkle olmasın, kım senı sınırendırıyorsa onadn hıncını al. bak yapılan en buyuk hatalar bunlar. kayınvalıdenmı sınırını bozdu anne bunu ıstemıyorum de, senın haberın olmadan alısverısmı yaptı anne ıstemıyorum herseyımız var de tutustur posetlerı elıne sız yıyın de,,
yanı az ama oz tepkı en onelısı, yoksa kavgayla olmayacak bu ıs. sen sınır krıslerı gecıreceksın esın ozeur dıleyecek ama annesı sen yokken esını arayıp ıstedıgını yaptıracak ve bır sure sonra ne yaptıklarını bıle bılmeyeceksın cunku esın senden gızlemeye olayları baska turlu gosternmeye calısacak. dedıgım gıbı kayınvalıden sadece domınant bır kadın ama sıze zarar verdıgının farkında degıl. bence konuyu eger esın duzelmıyor kannatıne %100 vardıysan olayı kayınvalıdenle coz.

tebrik ediyorum seni resmen çözdün benim kayınvalideyi ..doğru söylüyosun bi kaç kere söylesem eninde sonunda anlar elbet saol canım ya bunu yapıcam direk annesiyle çözücem olayı ama eşimlede konuşcam bunu bıkmadan konuşmam gerekiyo bunu anladım ben ona resti çekicem o da annesine ne yapayım biraz daha dayancam artık

canım daha öncede demiştim ablamdada aynı sorun var diye ,
inşallah sen kayınvalideyle çözersin ama ablamda bunu yaptı inanki daha beter oldu
ablam artık ne yapacağını şaşırdı,kayınvalideme önce güzellikle dedim olmadı diyor ondan sonra herşeyi döktüm ağzıma geleni söyledim yaptım ama nafile dedi.

bence herşey eşlerde bitiyor

canım daha öncede demiştim ablamdada aynı sorun var diye ,
inşallah sen kayınvalideyle çözersin ama ablamda bunu yaptı inanki daha beter oldu
ablam artık ne yapacağını şaşırdı,kayınvalideme önce güzellikle dedim olmadı diyor ondan sonra herşeyi döktüm ağzıma geleni söyledim yaptım ama nafile dedi.

bence herşey eşlerde bitiyor

bencede eşte bitiyo ama şunu farkettimki eşim ailesiyle aramın bozulmasındansa
artık daha net davranmayı seçecektir düşününce küçük bi gelin kaynana kıvılcımı farkederse artık bazı konularada
kendi başımıza karar vermemi,z gerektiğini anlar diye umuyorum

bencede eşte bitiyo ama şunu farkettimki eşim ailesiyle aramın bozulmasındansa
artık daha net davranmayı seçecektir düşününce küçük bi gelin kaynana kıvılcımı farkederse artık bazı konularada
kendi başımıza karar vermemi,z gerektiğini anlar diye umuyorum

inşallah canım en kısa zamanda anlar eşin

ahh canım Allah yardımcın olsun benim çok bilmiş kayınvalidemde biz eşimle evlenmeden önce sırf ona yakın olalım diye uzağa gidersek bize karışamayacakya evlerine yakın biyerden eşimi kooparatife sokmuş 2007 yılından beri hiç bişey yapılmıyo hala inşaat ve biz heray bi kucak para ödüyoruz satmak istesek satılmıyoda çok zor niye böyle karışıyolar niye herşeyi onlar biliyo ya eşim şuan çok pişman geçen gün kayınvalideme dedim satıcaz biz o evi dedim hala bitmiyo dedim kredi çekip ev elınsaydı içinde otururduk da seve seve öderdik parasını dedim hiç sesini çıkaramadı

hep bu anası yüzünden sorun yaşıyoruz hamileliğim falanda umurlarında değil anası bana hastaneye çok sık gitme diyo para gidecek diye çıldırcam çok stresliyim ya

Senin yaşadığın sorunların benzerlerini bizde yaşadık, onlara kalsa hala daha yaşayacaktık ama ne yaptık? Sınırlarımızı çizdik, kendimizi kimseye yönettirmedik, en güzel olması gereken günlerimiz bu tip olaylar yüzünden hep mahvoldu, sizde sınırlarınızı çizin, eşinde görecektir size sizden başka kimseden fayda olmadığını, çocuk değiliz ya ne yapacağımızı bilmiyormuyuz, yok eğer çocuksak niye evlendirdiniz bizi? Kukla gibi elimizi kolumuzu çekip oynatmak istiyorlarsa bizde ağırlığımızı koyarız o zaman olumunekankayizsmile

Esin tek basina bir aile olmanin sorumlulugnu anlamadigi müddetce bunu cekeceksin arkadasim.

Herseyi ailesinden sormasi, onlarin kafalarina göre hareket etmesi, onlarin dedigni yapmasi hala kendini bir aile olarak görmemesinden kaynaklaniyor bence...

Cok zor bir durum....cünkü bu konu tamamen esinde bitiyor.

X