Nasıl iade etmeliyim?

Kapisina birakın gidin , muhatap bile olmayın. Ayrica malesef çemkirememisiniz. sanane be kadın demeniz lazimdi. Siz bana nasilsin demedin falan demişiniz hata olmuş. Koca benim ev benim gelme diyeydiniz

Kusura bakmayın fakat sizi biraz eleştireceğim, sohbetinden keyif almadığınız, görüşmekten kaçındığınız birinin numarasını niye aldınız?
Ben numara alışverişini anlamadığım için soruyorum, aynı apartmanda oturduğum komşularıma dahi numaramı vermedim, onların numarasını da istemedim.

Hayatta herkese karşı net olacaksınız, örneğin kadının arkadaşlığından hoşlanmadıysanız mesafe koymak istiyorsanız, ben daha çok eviyle kendiyle ilgilenen biriyim, kimseye vakit ayıramıyorum kusura bakmayın diyebilmelisiniz, başkasının kıyafetlerini giyemiyorsanız size özel değil yanlış anlamayın fakat ben başkasının kıyafetini giyemiyorum, düşündüğünüz için sağ olun ama alamam demelisiniz.
Net olmak karşınızdakine başta kırıcı gelebilir ama yaşadığınız olay gibi tatsızlıkların önünü keser, daha kırıcı davranışların olmasını engeller.

Kıyafeti bir poşete koyun ve kapısını çalıp geri verin sebebini de söyleyin, her ne kadar hanımefendi haddi olmayan şeyleri bile sorgulayıp hesap sormuş olsa da bunda biraz da sizin net olmamanızın payı var, o yüzden kıyafeti direkt kendisine iade etmeniz daha uygun bir davranış olacaktır.
Haklısınız. İlk karşılaşmamızda birkaç molayı beraber yapmıştık aynı yere taşınacağımızı öğrenince telefonları verdik büyük hatam 2 mola yaptığım insana numaramı vermek oldu. :/

" ben daha çok eviyle kendiyle ilgilenen biriyim, kimseye vakit ayıramıyorum kusura bakmayın diyebilmelisiniz " buna benzer birçok kere cümle kurdum aslında ama gerçekten işe yaramadı. Bu da ders oldu, bir daha mı? Asla.

Emrivaki yapan insanlardan hiç hoşlanmıyorum ya ben olsam kapısına arardım kapıyı açınca görsün cunku her şeyi yanlış anlayabilcek bir kapasitesi var bu bayanın. Bu arada nasıl oldunuz bebek ve siz iyimisiniz

Çok teşekkür ederim. Bende, bebeklerim de iyiyiz Allaha çok şükür test sonuçlarımız normal çıktı.

Aman at çöpe gitsin bitlinin kiyafetini ya ne ugrascan elin delisiyle.

Ben sanırım hiç uğraşmazdım
Yok yere muhattap olacaksınız bi elbise için
Çöpe atardım veya birine verirdim elbiseyi

Ihtiyacı olan birine verin bence elbiseyi. Hiç ugrasmayin.

Zaten gözden çıkardığı bir kiyafettir, bu tartışmanın üstüne "al mektuplarını,ver mektuplarımı" diye gitmek bence mantıklı değil. Zaten de hamileligin son zamanları.
Elbet bir gün denk gelirsiniz ona birgün, bahçede , bankta...
" bir saniye bekler misin?" dersiniz çıkıp evden alır verirsiniz.
Bence mesele yapmaya değmez. Kadının beklediğini de sanmıyorum. Bence kadın kötü bir kadın da değil,yaptıklarında ya da söylediklerinde de ilginç - kötü bir şey yok. Klasik mahalledeki olaylar sosyal hayatını şekillendiren bir ev hanımı tepkisi vermiş size de .
Görüşmek istemezseniz gorusmezsiniz ama bir sinirle evine kıyafet götürecek, 'aman evimde bir eşyası kalmasin' krizleri geçirecek bir olay yok.
Abartıp canınızı sıkmayın

Böyle olaylarda verilen şeyin geri iade edilmesini hoş bulmuyorum. Vermiş etmiş bi daha yüz göz olmaya gerek yok. Her yerden de engelle bitti gitti tamam

iadeye gerek yok tekrar muhatap olmayın yeter.

Elbiseyi geri vermeyi isteme sebebim "bende eşyan kalmasın" değil aslında. Elime tutuştururken ödünç maksatlı tutuşturdu. Yoksa çöpe atıp muhattap olmamak ilk tercih edeceğim seçenekti

Bence bu kadar zorla samimiyet kuran birinden normal bir davranış görmüşsünüz.. Sağlık ocağına giderken arasaydınız bu kadar çirkinleşmezdi..
Siz siz olun sırf gönlü kırılmasın diye tarzınızın uymadığı kişilerle zorla görüşmek istese bile başından net tavırlı olun ki sonradan hem suçlu hem güçlü olmasın karşı taraf..

Çöpe atmaktan bahsetmiş bazıları ne kadar gereksiz ve çocukça bir davranış o, ihtiyacı olan birine verin daha iyi..

Ben geleceğini düşünmedim. Çünkü gelemem tarzında konuşup "öğleden sonra çarşıya gideceğim gelebilirsem sabahtan gelmeye çalışırım" dedi. E o saate kadar gelmeyince benimde açıkçası aramak aklıma gelmedi çünkü kaşıntı sorunu yaşıyordum, internette de kolestaz falan okuyunca endişeyle gittim sağlık ocağına.

Geri vereceğim çünkü fotoğraf çekiminde kullanırım diye vermek istedi. "ihtiyacım yok" desemde tutuşturdu elime kocası gelince hadi elin adamın yanında münakaşaya girmeyeyim diye okey diyip aldım amacım bahçede oturacağımız gün vermekti ama olmadı..

Aslında net insanımdır ama bu kadına anlatamadım kendimi..

Kadın sizinle yakınlık kurmaya çalışmış ama siz de kesin tavır koymayarak ümit vermişsiniz biraz yani. Mesela sizin çocuklarınıza da hediye almak istediğinde başka bahane uydurmak yerine kesin dille reddetseydiniz belki bu patırtılar olmayacaktı bile. İade konusunda biri yazmış, ben de katılıyorum, kapısına bırakın ve mesajla haberdar edin, muhatap da olmatın artık. Çöpe atmak falan çok abes bence.

Aslında bir tek "görüşmek istemiyorum" demem kalmıştı.
Gerçi şöyle ki hayatımızda olur ya karşılaştığımızda "nasılsın, görüşürüz" diye ayak üstü konuştuğumuz insanlar benim için öyleydi. Fazlasını beklemesini gerektirecek bir şey yapmadım.

Çocuklara hediye konusunda bahane uydurmadım, gerçekten eşim evdeydi. Bende çöpe atmayı doğru bulmuyorum, iade edeceğim teşekkür ederim

kapıci varsa ondan rica et . yada bi posete koy kapisina as sonrada zili calip uzaklasm .sunu merak ettim kiyafet 0 miydi yoksa kullaniomis mi ?ben kimseye 2. el bisi hediye etmem oyuzden merak ettim

kapıci varsa ondan rica et . yada bi posete koy kapisina as sonrada zili calip uzaklasm .sunu merak ettim kiyafet 0 miydi yoksa kullaniomis mi ?ben kimseye 2. el bisi hediye etmem oyuzden merak ettim

Kapıcı yok zaten aynı apartmanda değiliz.
Hayır, kıyafeti kendisi giymiş doğumdan sonra. Bana da ödünç vermek istedi. Ben “Hayır, teşekkür ederim” derken o “dene bi, giyersin” diye tutuşturmaya çalışıyordu elime. Tam eşi geldi o sırada bu hala ısrar ediyor, adamın yanında uğraşmayayım diye aldım, bahçede oturacağımız gün geri vermekti niyetim.

Kargolarsam kapıma gelip konuşmaya çalışır mı diye düşünüyorum. Algıları kapalı gibi, son olayda farkettim.

Çok teşekkür ederim şükür iyiyim, doğum öncesi evde debeleniyorum🤪
B nce kargoyla muhatap almak istemediğini çok net anlar... Sen bunu düşün

Hadi hayırlı doğumlar...rabbim güle güle buyuttursun.

esinle gonder yada onun esinin eve gelis saatini biliyorsan ou bekle eline tutustur .kapiyi calipta verebilirsin bence poseti uzat ve hicbirsey soyleme .
ben bir arkadasimla kusmustum onda bir esyam vardi kapiyi caldi hic bisi demedi uzatti gitti

Elbiseyi geri vermeyi isteme sebebim "bende eşyan kalmasın" değil aslında. Elime tutuştururken ödünç maksatlı tutuşturdu. Yoksa çöpe atıp muhattap olmamak ilk tercih edeceğim seçenekti
Ödünçse kapısına as açımca görür o zaman
Ben tekrar muhattap olmak istemezdim kesinlikle
Uzatmalı sevgili ilişkisine dönüyor öyle

Ben geleceğini düşünmedim. Çünkü gelemem tarzında konuşup "öğleden sonra çarşıya gideceğim gelebilirsem sabahtan gelmeye çalışırım" dedi. E o saate kadar gelmeyince benimde açıkçası aramak aklıma gelmedi çünkü kaşıntı sorunu yaşıyordum, internette de kolestaz falan okuyunca endişeyle gittim sağlık ocağına.

Geri vereceğim çünkü fotoğraf çekiminde kullanırım diye vermek istedi. "ihtiyacım yok" desemde tutuşturdu elime kocası gelince hadi elin adamın yanında münakaşaya girmeyeyim diye okey diyip aldım amacım bahçede oturacağımız gün vermekti ama olmadı..

Aslında net insanımdır ama bu kadına anlatamadım kendimi..
Can sıkıcı da olsa tecrübe tecrübedir.. En azından bu tip kişilere karşı nasıl tavır almanız gerektiğini öğretti size bu deneyim.. Sağlıkla kavuşun bebeğinize..

X