Nasıl yatırım yapılır?

Ben parami eşimle paylaşmam. Kendisi birikim yapmıyor. Kendi bileceği iş. Kendi param kendi hesabım.

Eşim dünyanın en iyi insanıdır ama. Ben garanti severim. Bazen evden çıkarken cüzdanımı ya da anahtarımı arıyorum diyelim.

Diyo ki bende var boşver gel. Dedim ki bana böyle şeyler teklif etme..benim eşyam yanımda olacak. Orda kavga edersek çekip gidecek gücüm olmali. Senden para isteyip de sana atar yapamayacağıma göre 🙈

Her kadının kendi birikimi olmalı. Kendi parası olmalı. Ölene kadar gördüğüm her kadına bunu anlatacağım.
Ben de kendi çapımda birikim yapıyorum ama kiracıyız. Ev alırken o birikimi vermezsem çook faiz öderiz. Adamın maaşı kira faturalar, mutfağa gidiyor. Nasıl yapmalı bu birikim işini 😬 3 yılda sadece benim biriktirdiğimle araba aldık. Sonra sıfırdan başladım. Ay o kadar biriktirip ev alınırken hepsini vermek de dokundu birden :KK53:

Hanımlar maaşımın bir kısmını geleceğimi güvenceye almak ve yatırım yapmak için kullanmak istiyorum, haliyle altın ve dolar çok yükseldi sizce ben neye yatırım yaparsam güvenli bir yatırım olur ? Gümüş satın alanlar var sizce hangisi sağlıklı ve mantıklı olabilir?, sizler paranızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Bana yol gösterin hayrınıza 🥰
Merhaba,
Sepet yatırımı duymuşsunuzdur mutlaka. Sepet yatırımda altın, borsa, dolar, gümüş, dilerseniz faiz, euro, sterlin gibi araçlara biriktirdiğiniz parayı bölerek yatırmak var. Sepetin amacı biri düşerse diğeri çıkabilir mantığı ile riski bölmek. Genelde çok iyi okumak ve temkinli gitmek lazım düşeni mümkünse almak lazım. Ben kendi birikimimi altın ve borsada yaparken şu anda tamamen borsadayım çünkü diğerleri değer korurken, borsada sağlam şirketlere yatırmak uzun vadede(10 yıl çıkmamayı hedefliyorum) gerçekten iyi görünüyor. Uzun vadeli yatırımcılıkla ilgili okumanızı ya da bu deneyimi gerçekleştiren kişileri takip etmenizi öneririm. Tabi asla başkasının hisse tavsiyesi ile hareket etmeden sadece deneyimlerinden ders alarak odaklanarak. Bunu yapmasanız da dolar, altın, euro, sterlin, gümüş olarak çeşitlendirseniz o da gene gayet iş görür. Bereketli olsun.

Merhaba,
Sepet yatırımı duymuşsunuzdur mutlaka. Sepet yatırımda altın, borsa, dolar, gümüş, dilerseniz faiz, euro, sterlin gibi araçlara biriktirdiğiniz parayı bölerek yatırmak var. Sepetin amacı biri düşerse diğeri çıkabilir mantığı ile riski bölmek. Genelde çok iyi okumak ve temkinli gitmek lazım düşeni mümkünse almak lazım. Ben kendi birikimimi altın ve borsada yaparken şu anda tamamen borsadayım çünkü diğerleri değer korurken, borsada sağlam şirketlere yatırmak uzun vadede(10 yıl çıkmamayı hedefliyorum) gerçekten iyi görünüyor. Uzun vadeli yatırımcılıkla ilgili okumanızı ya da bu deneyimi gerçekleştiren kişileri takip etmenizi öneririm. Tabi asla başkasının hisse tavsiyesi ile hareket etmeden sadece deneyimlerinden ders alarak odaklanarak. Bunu yapmasanız da dolar, altın, euro, sterlin, gümüş olarak çeşitlendirseniz o da gene gayet iş görür. Bereketli olsun.
Çok teşekkürler yorum için, araştıracağım inşallah

Ben de kendi çapımda birikim yapıyorum ama kiracıyız. Ev alırken o birikimi vermezsem çook faiz öderiz. Adamın maaşı kira faturalar, mutfağa gidiyor. Nasıl yapmalı bu birikim işini 😬 3 yılda sadece benim biriktirdiğimle araba aldık. Sonra sıfırdan başladım. Ay o kadar biriktirip ev alınırken hepsini vermek de dokundu birden :KK53:
Ben de çok büyük paralar biriktirmedim tabi ki. Şu an 85_90 bin lira arasında kura göre değişen bi param var.

Şöyle yaptım onu da.

Ben evlenirken babam bana 40 bin lira para verdi. Bununla ne istersen onu yap dedi.

25 bin ile eşya aldım. 15 bin lira ile iş bankasindan altın hesabi açtım.

Gramı 145 lira gibiydi o zamanlar. 100 gram altın aldım.

Ara ara elimde oldukça yine altın aldım ama asla ordan altın bozmadım. Tam 4 bucuk senedir.

Altını bozdurmam icin ev almam lazım. Bunun haricinde araba icin de bozdurmam parami.

Araba da bir yatırım sayılabilir belki ama risklidir.

Birisi size arkadan hafifce çarpsa aninda değer kaybeder. Ve götürüsü de vardir. Yakıtı. Kaskosu. Sigortası. Vergisi. Bi tek psikologa götürmezsiniz onu.

Siz öğretmendiniz. Ben sizi hatırlıyorum. Ben de öğretmenim atanamadım. Instagramda ürün satıyorum. Sizin kadar kazansam kesin altın zengini olmuştum.

700 tane 1 lira biriktirip onunla 3 günlük tatile gitmiş bir insanim ben. Koca 1 poşet 1 lira🤣

Az diye küçümsemeyin. Az olsun
Hiç yoktan daha iyidir.

Altın alın ve ev almak haricinde asla bozdurmayin.

Benim de bu 4 buçuk sene içinde inanilmaz sıkıştığım zamanlar oldu
Ama asla dokunmadim.

Sonradan yerine koyarim diye düşünmeyin. Sonrasinda daha pahalıya alırsınız çünkü.

Allah daha çok versin hepimize 😊

Ben de çok büyük paralar biriktirmedim tabi ki. Şu an 85_90 bin lira arasında kura göre değişen bi param var.

Şöyle yaptım onu da.

Ben evlenirken babam bana 40 bin lira para verdi. Bununla ne istersen onu yap dedi.

25 bin ile eşya aldım. 15 bin lira ile iş bankasindan altın hesabi açtım.

Gramı 145 lira gibiydi o zamanlar. 100 gram altın aldım.

Ara ara elimde oldukça yine altın aldım ama asla ordan altın bozmadım. Tam 4 bucuk senedir.

Altını bozdurmam icin ev almam lazım. Bunun haricinde araba icin de bozdurmam parami.

Araba da bir yatırım sayılabilir belki ama risklidir.

Birisi size arkadan hafifce çarpsa aninda değer kaybeder. Ve götürüsü de vardir. Yakıtı. Kaskosu. Sigortası. Vergisi. Bi tek psikologa götürmezsiniz onu.

Siz öğretmendiniz. Ben sizi hatırlıyorum. Ben de öğretmenim atanamadım. Instagramda ürün satıyorum. Sizin kadar kazansam kesin altın zengini olmuştum.

700 tane 1 lira biriktirip onunla 3 günlük tatile gitmiş bir insanim ben. Koca 1 poşet 1 lira🤣

Az diye küçümsemeyin. Az olsun
Hiç yoktan daha iyidir.

Altın alın ve ev almak haricinde asla bozdurmayin.

Benim de bu 4 buçuk sene içinde inanilmaz sıkıştığım zamanlar oldu
Ama asla dokunmadim.

Sonradan yerine koyarim diye düşünmeyin. Sonrasinda daha pahalıya alırsınız çünkü.

Allah daha çok versin hepimize 😊
Pandemiden önce çok güzel biriktiriyordum. Evet öğretmenim. Ama eşim pandemide çalışamayınca 2 sene tek maaş geçindik, çok zorlandık, hiç biriktiremedim. Şimdi işe girdi, tekrar başladım. Bekarken de aileme yardım ettiğim için biriktiremedim.
Arabayı da resmen panikle aldım, virüsten hastalanırız, hastaneye ulaşamayız diye :skandal:
1 yıl önce 150 gram birikmişimi bozdurup, 56 bine araba aldım. Şimdi araba ikiye katladı ama altın da dursaydı aynı hesaba gelecekti. Dediğiniz gibi araba risk, ama 2 yıl bizi nerelere götürdü, ailem de biz de nefes aldık. Annem hala iyi ki aldın yoksa patlamıştık pandemide diyor.
İnşallah bundan sonra güzel birikimlerimiz olur hepimizin. Her ne kadar birikim ve hayat zorlaşsa da umudumuz hiç sönmesin :KK5:

X