Saç Rengi ve Saç Boyama ne olur bilenler acil yardım edin 😣

tinyrose

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2015
5.125
2.976
Ben saçlarimi toz açıcıyla açtım, üstüne nevaton 10.1 kullu acik sari uyguladım, saclarim b.k gibi oldu üstler yesillendi aralarda kizillik yesillikler var aynaya bakamıyorum, bugünde netten okudum domates salçasını suyla homojen hale getirdim, saçlarımı onunla bir güzel boyadım, cidden aralardaki yeşiller azaldı diplerim yeşilden kurtuldu buna bile sevindim.
Ama artik tabi ben yusuf yusuf oldugum icin simdj bu b.k gibi sarinin sapsarinin ustune kara kara ne renk boyicam da kizillik hele hele yesillik olmicak, az cok kutu boyalarinda sayilarini biliyorum, diyorumki loreal exelence intensenin 731bal kopugu ile 613 mocha kahvesini karistirip sürsem saçıma, böylelikle kizillikla yesilligi azaltip dengelemis olmaz mıyım?
Tabi hemen boyamicam yesillerin tamamen gitmesini beklicem yine aralarda yesillerim var, onlara da yarin salca yaparim her gun beyaz sabunla yikicam falan nolur akil verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdıklarını anlamadm ama sacin yanmış o bariz. Bir hafta bekle sonra boya yoksa olani da yakıp oyle kalacaksin.

Bal köpüğünü karıştırırsanız yine alacalı bi renk olur bence çok daha koyu renkler uygulamanız gerekiyor ki o renkler kapansın

geçmiş olsun ama yazdıklarınız anlaşılmıyor tam olarak keşke tane tane yazsaydınız :kahve:
malesef cok acelem oldugu icin hizli hizli yazdim yazdigim yerleri tam duzeltecektim aninda ceza geldi kural ihlali yapmisim anlamadim
neyse kisacasi demek istedigim saclarim acildiktan sonra sapsari oldu. her yer esit acilmadi.kisim kisim turuncu kisim kisim yesil oldu arka taraflarda bazi yerler de cok acilmamis.yesillenmeleri bi gunde cozdum salcayla cok sukur.diyorum ki acaba hangi boyalarinkaristirsam da hem turuncu hem de yesillenme olmaz ? bende soyle dusundum 7.31 bunda dorelik baskin kulluluk az baskin.6.13 bunda da tam tersi boyle dengelesem nasil olur diye dusundum ? ya da bi yandan da diyorum ki 7.1 ile 7.0 imi karistirsam diyorum.kkda okudum biri tek basina 7.1 yapmis yesillenmis.biri 7.1 6.0 kariatirmia turunculasmis.1 haftadir arastiriyorum cok bunaldim.kuafore neden gitmedin diyenler olabilir kuafor corono yokken bana 700 fiyat cekti hayatta o parayi veremem.bende tatli kullu sari kahve arasi bisey istiyorum. saclarimi actim ustune Nevaton 10.1 ile boyadim boyamaz olaydim

Bal köpüğünü karıştırırsanız yine alacalı bi renk olur bence çok daha koyu renkler uygulamanız gerekiyor ki o renkler kapansın
bu sefer de cok fazla turunculasmazmi birden sapsarinin ustune koyu bi renk yaparsam off bi deli cesarwtiyle yaotim ama cok pismanim

Yazdıklarını anlamadm ama sacin yanmış o bariz. Bir hafta bekle sonra boya yoksa olani da yakıp oyle kalacaksin.
yo yanmadi saclarim gayet yerinde uzunlugu 1 hafta oluyo acali o konuda sıkıntım yok renk sıkıntım var.zaten diplerim bile gelmeye basladi bende zaten 15 gun bekleme karari kaldim kendimce zaten anca olur siparis etcemde gelcekte falan filan

bilgisi olan bu deneyimi yasayan arkadaslar lutfen yardimci olun hala boya alicam karar veremiyorum napicm ben

Çok koyu bir renkten turuncu yansımalar olmaz diye düşünüyorum
hangi renge boyasam tam olarak ? aslinda o kadar acmisim cefasini cekmisim koyu renk de hic istemiyorum bana hic gitmiyor benim istedigim bal rengi gibi dogal bi renkti onu yakalayamazmiyim

hangi renge boyasam tam olarak ? aslinda o kadar acmisim cefasini cekmisim koyu renk de hic istemiyorum bana hic gitmiyor benim istedigim bal rengi gibi dogal bi renkti onu yakalayamazmiyim
Bilmiyorum eğer her zaman gittiğiniz kuaför varsa arayıp ona bir danışın yada hiç oynamayın daha kötü olmasın idare edin bir süre öyle hem dinlenmiş olur saçlar kuaförler açılınca orda işlem yaptırın Bn bir kere altın pırıltılı bal rengi ve çok açık sarıyı karıştırmıştım çok hoş oldu o zaman ki saç rengimi hatırlamıyorum ama sizde nasıl olur bilemiyorum 🤷🏻

yo yanmadi saclarim gayet yerinde uzunlugu 1 hafta oluyo acali o konuda sıkıntım yok renk sıkıntım var.zaten diplerim bile gelmeye basladi bende zaten 15 gun bekleme karari kaldim kendimce zaten anca olur siparis etcemde gelcekte falan filan
Yaninca uzunluguna bisey olmaz zaten. Uçları kırık olur zayif telli olur boyadiginda o boya attıkça farkedersin. Senin yaptigin o acici cok zararli kararinda yapilmazsa dedigim gibi olur. Bence kuafor haricinde bi daha onu kullanma sacina yazik olur

Bilmiyorum eğer her zaman gittiğiniz kuaför varsa arayıp ona bir danışın yada hiç oynamayın daha kötü olmasın idare edin bir süre öyle hem dinlenmiş olur saçlar kuaförler açılınca orda işlem yaptırın Bn bir kere altın pırıltılı bal rengi ve çok açık sarıyı karıştırmıştım çok hoş oldu o zaman ki saç rengimi hatırlamıyorum ama sizde nasıl olur bilemiyorum 🤷🏻
artik cok cok acik renk yapmaya cesaret edemiyorum acikcasi.malesef surekli gittigim kuafore sormaya kalktim daha oncesinde hic ipucu bile vermemisti e tabi onun iai bundan para kazaniyo o yuzden soylemiyolar diye dusunuyorum ama ona da 700 bayilamam zaten burda kuafor islemleri cok pahali.bu sac da idarw edilecek gibi degil sapsariyim cingene gibi aynaya bakamiyorum Allah tan beyaz tenliyim kaslarimi da boyamistim boyayla ama yinede cok kotu ve Allah tan evdeyim de corono belasi yuzunden disari cikma yok ama iste insan kendini kotu hissediyo boyle bi sacla offf

Yaninca uzunluguna bisey olmaz zaten. Uçları kırık olur zayif telli olur boyadiginda o boya attıkça farkedersin. Senin yaptigin o acici cok zararli kararinda yapilmazsa dedigim gibi olur. Bence kuafor haricinde bi daha onu kullanma sacina yazik olur
siz boyle deyince bi baktim iyice saclarima kirik yok oyle eskisi gibi zayif da degil aman cok sukur dedim.benim saclarim biraz gucludur zaten cok sukur.hamilelikten sonra gucsuzlesmisti ama.saclarim ilk kez de acilmiyo kuaforlerde cok acilma islemi gordu.bi de ben deneyim dedim bi suru para vermektense. ama yok zaten daha da acmam korkarim boyalarla kurtarmaya caliscam ama iste nasil kurtarcam onu bilmiyorum.ayrica kuaforlerin hic biri bi taneai bile istedigim rengi yapamadi hic birine guvenmiyorum en azindan kendim ettim kendim buldum diyorum simdi karamel isteyip kahverengi yapan mi ombre diyip rofle gibi bisey yapan mi ohoo

palette 7.1 ile 7.0 aldim
7.0 tum tup kullanicam keñdi oksidaniyla beraber
7.1 yarim tup kullanicam oksidanini kullanmicam yerine 1 yemek kasigi kadar sac kremi kullanicam
sonuclari buraya yazicam bana pek bi kimse yardimci olamadi ama belki benim gibi olan varaa fikir amacli paylasicam
su an saclarimin yukarisi turuncu altlar aari uclar turuncu hadi hayirlisi daha 4 gun oldu boualarim gelene kadar buyuk ihtimal 1 haftayi bulur ya dayanamayip boyicam ya da 10 gune tamamlicam

aradan 9 güm gecti ve ben bugun boyadim cok sukur o cirkin saridan kurtuldum. benim gibi sacini evde acip turuncu yesil sari karisimi olan saclara tavsiyem ben tek basima acici kullanarak istesigim sari saci yakalayamicami anladim ve kumral tonlai aldim bugun boyalarim gelir gelmez boyadim kisaca anlatcam
oncesinde saclarima pigmentasyon yaptim saclarim orta uzunlukta.ceyrek tüp 7.1 ve ceyrek tüp 7.0 bi cay bardagi ilik su 1 yemek kasigi kadar sac kremi.hepsini karistirdim civik olcak.saclarima gelisiguzel her yerine yedirdim .15 20 dk tuttum az da sac kurutma makinsiyla kuruttum tabi kurumadi az sıcaklastirdim yani.sicaklik daha hizli etki ediyo.sonra tarakla fazlaligi aldim
ve normal boyamaya gectim
kalan boyalari koydum kaba.ekstra findik kadar ogora 0.22 turuncu azaltici da koydum ve kutudan %9 ve %6 lik oksidan cikmisti ben %6ligi lullandim %9 lugu kullanmadim zaten saclarim acilmis bi sacti o yuzden. onun yerine oksidan kadar sac kremi koydum.30 dk falan beklettim guzel bi küllü kahve elde ettim.cok sukur kurtuldum.yalnizca ust taraflar alt taraflara gore daha acik oldu ama hic goze batmiyo biliyorum bi kac yikamada o duzelcek.uclar her zmn daha cok acilir yikandikca cunku.ve altlarda hafif yesillenme var o da hic goze batmiyo o da bi iki yikamaya gider.o cig sari turuncu yesil karisimindan sonra cok cok iyi oldu.cunku normalde acilmis saca direk boya tutmazmis oncesinde pigmentasyon yaomak lazimmis.tabi ben asla ama asla bi daha evdr kendim saclaeimi acmicam.boyayla acicam.yikandikca sac rengim bayagi acilcak.o yuzden ona gore kullu sari tonlari alip boyicam 1 ay sonraya
sacta yesillik kamaz yikandikca gecer ama turunculuk yikadikca ortaya cikar.cunku genetik olarak cogumuzun sackari kahve tabanli.dogal sarisin olsaydik yesillenmeden kurtulamazdik.o yuzdem saclarimin alt tarafindaki yesillenme actigimdaki kadar yesil degil fazla kullu olmus sadece ve bu gecicek.ama uat taraflarin acik olup alt taraflarin koyu olmasi enteresan oldu.cunku actigimda ustler turuncu altlar yesil ve sariydi.(yesilligi bi gunde cozdum salcayla ) yani ustler koyu altlar acikti.ama boyayinca ustler acik altlar koyu oldu.ilginc.boyadikca yerine oturcaktir sac.artik boyayarak saclarimda kullu sariligi yakalamayi hedefliyorum

Son düzenleme:
Bu tür durumlar da saçtan iyce akması lazım ama akıtılan dıye iyce kurutma 1 ay kadar kendı halıne bırak... 1 Ay beklemessen boya boya üstüne zor tutar dalgalanmalar kapanmaz, saç gercekten iyi bir markayla boyanırsa yola gelıyor ıgora sıparıs etmeni onerırım onu dene saçı koyultman açmışken olmaz ama en iyide bu tarz kusurları kahve rengi gibi koyu renkler kapatıyor ztn altta açıçı olunca oda akıyor açıçı kullanılan saçta koyu renkler daha çabuk akar balköpüğü fındık Kabugu gibi renkler bu durumlarda riskli o tonları kullanma suprız sonlu bıtebılır rengı iyce akıttıysan güzel bır secım yapmalısın saçların uzunsa bi mıktar kestır uclar sıkıntı cıkarmasın cok çabuk akıyor cok açılıp ıncelmısse yıkandıkca ombre etkısı yaratıyor🙁

Görmedim son yazılanları bazen son yazılanlar ben yorum yapınca karşıma çıkıyor igora güzel bir tercıh olmus kumral iyi fikir boyadıkca guzel renkler çıkar markadan sasmamak lazım daha güzel renklerede gecıs yaparsın hiç bir saç rengi sabıt kalmıyor nekadr begensekte modanda sıkılıyoruz bende ıgora kızılı sıparıs verıcem palette sonbahar kızılı kullanıyordum Keske başta kullansaydım cunkı kızılı ılk tecrube edıyorum yapmadıgım bı o kalmıstıda🤓

Yanan saç lastik gibi uzar ve kopar. Hatta daha ileri boyutta gerçekten yanmış gibi koke yakin kisimlarda. Kopar boydan gider saç. Ucunun kirilmasi yanma değildir. Yipranmadir. Yeşillenmesi de pigment kaybindan kaynaklanır. Acilan her sacta yipranma olur. Bazıları yanar ve gercekten alevle yanmis gibi yoluk yoluk olur.

Canım BENIM Topiğime Bi bakar mısın resimli ya da dur buraya atayım sence ben ne yapayım senın gibi komple kumral mı boyayın?? Yoksa Biraz Bekleyeyim Mi Ben Ackcı kullanmadım direk 10.01 boyadım

X