Çocuk Hastalıkları Ne olur yardım edin

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Fsly

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2020
688
300
30
Kızlar hepinize merhaba şuan bu satırları ağlayarak yazıyorum . Dün gece bebeğimi besledim gazını çıkardım ve besigine yatırdım . Uyuyordu bu arada bebeğim 44 günlük 36+4 te doğdu . Neyse bebeğim birden kaskatı kesildi ve aglayamadi sırtına masaj yaptim falan ağzından burnundan mama geldi . O sırada eşim geldi ve hemen acile gittik. Orda aşırı mide gazının olduğunu ve onun bebeğimi kilitledigini söylediler lavman yapıp gönderdiler .
Ama benim içim rahat etmedi sabaha kadar çocuk norologu aradım yok yok yok hepsi dolu. Yinede 3 ayrı çocuk doktoruna gittim uzman doktorlar . Testler yapıldı kan tahlilleri kaka tahlilleri ultrasonlat vs vs aklınıza ne gelirse . Ben epilepsiden suohelendigim için doktorlar onun üzerinden ultrason falan yaptı bingildaga bakıldı birşey yok. Epilepsi olan bebeklerin kan değerlerinin bazıları düşük olurmuş benimki gayet iyi onuda elediler. Refluye bağladılar . Ben yinede içim rahat etsin diye carsamaba günü eeg cektirecegim ama çok korkuyorum kızlar ne olur yardım edin bana . Birde beslenme iki saatte birdi üç saatte bire aldık. Mama değiştirdik . Yarın deniycez varmı başına böyle birşey gelen sonucu epilepsi çıkmayan

Kızlar hepinize merhaba şuan bu satırları ağlayarak yazıyorum . Dün gece bebeğimi besledim gazını çıkardım ve besigine yatırdım . Uyuyordu bu arada bebeğim 44 günlük 36+4 te doğdu . Neyse bebeğim birden kaskatı kesildi ve aglayamadi sırtına masaj yaptim falan ağzından burnundan mama geldi . O sırada eşim geldi ve hemen acile gittik. Orda aşırı mide gazının olduğunu ve onun bebeğimi kilitledigini söylediler lavman yapıp gönderdiler .
Ama benim içim rahat etmedi sabaha kadar çocuk norologu aradım yok yok yok hepsi dolu. Yinede 3 ayrı çocuk doktoruna gittim uzman doktorlar . Testler yapıldı kan tahlilleri kaka tahlilleri ultrasonlat vs vs aklınıza ne gelirse . Ben epilepsiden suohelendigim için doktorlar onun üzerinden ultrason falan yaptı bingildaga bakıldı birşey yok. Epilepsi olan bebeklerin kan değerlerinin bazıları düşük olurmuş benimki gayet iyi onuda elediler. Refluye bağladılar . Ben yinede içim rahat etsin diye carsamaba günü eeg cektirecegim ama çok korkuyorum kızlar ne olur yardım edin bana . Birde beslenme iki saatte birdi üç saatte bire aldık. Mama değiştirdik . Yarın deniycez varmı başına böyle birşey gelen sonucu epilepsi çıkmayan
Allah acil şifalar versin. İnşallah birşey çıkmaz.

Cok gecmis olsun. Doktorun dedigi gibi reflu olabilir. Bebegi yatirirken hafif yan yatirip arkasina rulo seklinde havlu koyun. Böylece süt ciksa yanda cikar. Cocugun kas katilmasi muhtemelen reflu yüzünden bi an nefessiz kalmasi. Bunu böyle engellersiniz.

Cok gecmis olsun. Doktorun dedigi gibi reflu olabilir. Bebegi yatirirken hafif yan yatirip arkasina rulo seklinde havlu koyun. Böylece süt ciksa yanda cikar. Cocugun kas katilmasi muhtemelen reflu yüzünden bi an nefessiz kalmasi. Bunu böyle engellersiniz.
Çok dikkat ediyorum zaten bundan sonra daha dikkatli olacağım

Mide bagirsak sorunu var muhtemelen. Benim kizinda burnundan sütler gelirdi.
Saatli besleyin, her agladiginda mama vermeyin. Mama+meme gidiyorsanız yinr ayni sekilde memeyi her agladiginda vermeyin

tavsiyem bir şekilde doktorlara güvenmeniz .
adamlar yok diyorsa muhtemelen yoktur.
kimse size düşman ya da özensiz değil,
bu güvensizliği(bilerek yapmadığınızi anladım ) kirmazsaniz bu çocuk buyuyunceye kadar duygusal olarak çok ama çok yipranirsini

Çok dikkat ediyorum zaten bundan sonra daha dikkatli olacağım

Bebek tamamen yan yatirilmasin ama. Bazen bebeklerin yataginin kafa kismini biraz kaldiriyorlar mideye baskiyi azaltmak icin. Cocuk doktorunuza bir sorun hangisini önerecegini. Cok gecmis olsun tekrar

Acaba bogazina mama kacti da nefes mi alamadi ki. Yatirirken bas tarafini yukseltiyorsunuz degil mi?
Yatagin altina birseyler koyup bas tarafini yuksek tutuyorum ben. Yastik tehlikeli ama

Son düzenleme:
Bu lavman işi bizde de olmustu. Cevrenizi kesinlikle dinlemeyin, asla onlara uymayin, dediklerini yapmayin. Aman lavman zararli bu zararli diyen insanlar cocugun makatina beyaz sabun sokmayi ya da zeytinyagı öneriyor. Makata marketten aldiginiz zeytinyagini sürmeyin. Eger çatlak varsa yağ asitli oldugu icin yakar, saf zeytinyagi kullanabilirsiniz. Onun haricinde doktor ne diyorsa onu yapin.

Evet her zaman yüksek yatırıyoruz zaten nefesi kesilir gibi oluyordu ama erken doğum olduğu için yemek borusu iyi gelişmemiş zamanla düzelir demişti doktor
Evet ilk 3 ay oyle oluyor. Epilepsi olddugunu sanmiyorum ama 😊 yavrucuga gecmis olsun

hemen en kötüsünü düşünürüz biz insanlar. benim de yediğim ağzıma gelse ben de kaskatı kesilirim. su asamada yapılacak tek sey düzenli kontrolünü yaptırmak. kötü düşünüp kötüyü çağırmayın.

Cok geçmiş olsun , Allah güzel günler gostersin, bebeğin midesi dolu şekilde yatınca gaz yapmis, mama zaten ağır geliyor . Yattığı için reflu olur, mide kapakcigi daha gelişmedi. Çok minik daha. Siz bekledikten sonra 20 dk en az bebeğin gazını çıkarın. Kac ml mama vermiştiniz?

Evet bebeği muhakkak yan yatırın, bi sağ, bi sol tarafa doğru. Gazını çıkarın once

Cok geçmiş olsun , Allah güzel günler gostersin, bebeğin midesi dolu şekilde yatınca gaz yapmis, mama zaten ağır geliyor . Yattığı için reflu olur, mide kapakcigi daha gelişmedi. Çok minik daha. Siz bekledikten sonra 20 dk en az bebeğin gazını çıkarın. Kac ml mama vermiştiniz?
Çok teşekkür ederim 90 CC iki saatte bir besliyorum . Ama hepsini içmiyor zaten . Doktorda beslenme aralığını açtı 3 saate çıkardı. İnşallah birşey yoktur 💕♥️

Çok geçmiş olsun, inşallah bişeyciği yoktur. Benim kızımda 5-6 aya kadar reflüydü ve emzirdikten sonra anlattığınız gibi ağzından burnundan fışkırtarak kusardı. Boğazınada kaçardı çok korkardım. Reflü ilaçlarıyla düzeldi. Kaskatı kesilmesini anlarsınız kusmaya bağlı da olabilir, yok eğer farklı bi kasılmışsa içiniz rahat olsun diye gidin dra. Sağlıkla, güle güle büyütün bebeğinizi.

Bebek reflu yatagi var ondan alin mutlaka, emzirdikten sonra direkt yatırmayın. Gazini cikarin, ben bir sure basında beklerdim. Sık sık kontrol edin

X