Ne yapacağım? (İş)

sevimlicosh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
547
1.040
25
Merhaba, insanlar sizi o kadar şeye ikna etmeyi başarmış ama siz neden tek bir maaş konusunda anlasamadiniz? Kusura bakmayın, başka bir yer ile görüştüm ve sizden daha fazla ücret teklif ettiler diye uydurun. Kabul ederlerse maaş yükselir; etmezlerse reddetmek için bahaneniz olur :KK66: kusura bakmasınlar da aman yetkili üzülmesin aman çocuklar öğretmensiz kalmasın derken siz ne olacaksınız? Ağaç kavugundan çıkmadiniz siz de.. sadece çocuklara biraz üzülürüm ama bırakın da o kadar para verip gelen çocukları da kurum düşünsün. Ben olsam böyle yapardim
buda iyi olur hemde havali bir ayrilma şekli 👊🏻👍

prometheus

Guru
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
2.715
7.690
“Çalışmak istemiyorum.” diyen insana ısrar eden, maaş beklentisini karşılamayan, sınırlar belirtilmesine rağmen ısrar eden işyeri profesyonel değildir. Acil elemana ihtiyaç vardır. Yanlış anlamayın ama denize düştükleri için yılana sarılmışlardır. Sizin yapabileceğiniz işi yapan başka birini bulsalar ona da aynı muameleyi yaparlar. Şu an boşluk doldurmaya çalışıyorlar, bu ısrarları ondan.
Profesyonel sınırları olmayan bu işleriyle beklentiler noktasında zaten sorun yaşardınız. Maaş yatmaz, sigorta yapmaz, saati uzatır, üslup dışı konuşur, iş saatleri dışında iş kitler vs. Çalışamayacağınızı belirtmekle çok iyi yapmışsınız.

lawyered1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2018
997
1.065
26
Merhaba, insanlar sizi o kadar şeye ikna etmeyi başarmış ama siz neden tek bir maaş konusunda anlasamadiniz? Kusura bakmayın, başka bir yer ile görüştüm ve sizden daha fazla ücret teklif ettiler diye uydurun. Kabul ederlerse maaş yükselir; etmezlerse reddetmek için bahaneniz olur :KK66: kusura bakmasınlar da aman yetkili üzülmesin aman çocuklar öğretmensiz kalmasın derken siz ne olacaksınız? Ağaç kavugundan çıkmadiniz siz de.. sadece çocuklara biraz üzülürüm ama bırakın da o kadar para verip gelen çocukları da kurum düşünsün. Ben olsam böyle yapardim
Benim için esas sorun maaş değildi, o nedenle o konuda çok ısrarcı olmadım. Bu arada söyledim gelmeyeceğimi konu bir hafta öncesinin 😂

lawyered1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2018
997
1.065
26
yanlis anlamayin ama ceo falan degilseniz sizi hayir istemiyorum dedikten sonra israr etmelerinden iskillenmeliydiniz .yanlis anlamayin sizi kucumsedigimden degil bende suan issizim ama mesleginizde bulunmayan hint kumasi seviyesinde degilseniz kimse sizinle calismak icin israrci olmaz .aynisi basima geldi biyer hic alanim olmamasina ragmen beni 2 3 kez is gorusmesine cagirdi . 1. de cevap yazmadim 2.de aradilar gelicem dedim gitmedim 3. de gittim sirketi arastirdim adamlar dolandirici cikti . saçma sapan bir iş . her yer issiz dolu kimse kimseye gel bizle calis diye israr etmez bu issizlikte (mesleginde cok ileri seviye olanlari saymazsak )
Dolandırıcı değiller arkadaşım çalışıyordu orada, ama benim alanımda öğretmen bulamıyorlar. Bu arada ben öğretmen değilim tercümanım. Ona rağmen bulamadıkları için ısrarla kim olursa olsun kabul ediyorlar, profesyonel falan olması umurlarında değil. Benim formasyonum bile yok, zaten bu nedenle de istemedim. Dersler birebir olacaktı ancak tecrübem yok sonuçta. Yaparsın edersin diye gaza getirdiler. Bir de anlaştıktan sonra dediler ki “Öğrenciler sorarsa 3 senelik tecrübem var diyiceksin”. Bunları da duyduktan sonra zaten ne biçim bir kurum olduğunu anladım

sevimlicosh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
547
1.040
25
Dolandırıcı değiller arkadaşım çalışıyordu orada, ama benim alanımda öğretmen bulamıyorlar. Bu arada ben öğretmen değilim tercümanım. Ona rağmen bulamadıkları için ısrarla kim olursa olsun kabul ediyorlar, profesyonel falan olması umurlarında değil. Benim formasyonum bile yok, zaten bu nedenle de istemedim. Dersler birebir olacaktı ancak tecrübem yok sonuçta. Yaparsın edersin diye gaza getirdiler. Bir de anlaştıktan sonra dediler ki “Öğrenciler sorarsa 3 senelik tecrübem var diyiceksin”. Bunları da duyduktan sonra zaten ne biçim bir kurum olduğunu anladım
yanlis anlamayin dolandirici degiller demissiniz ama hem size 3 senelik tecrubem var diye yalan soyle diyecekler hem ogretmen olmadiginiz halde veliye ogrenciye sizi ogretmen diye tanitacaklar ama dolandırıcı degiller öyle mi 🤷‍♀️ 🤷‍♀️🤷‍♀️
zaten ogretmen bulamamalarinin nedeni hakettigi parayi vermemeleri heleki yabanci dilde kimse cekmez dusuk ucreti baska is bulur kpssye hazirlanir . ver bakalim adam gibi ucret calisiyorlar mi calismiyorlar mi ?

lawyered1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2018
997
1.065
26
yanlis anlamayin dolandirici degiller demissiniz ama hem size 3 senelik tecrubem var diye yalan soyle diyecekler hem ogretmen olmadiginiz halde veliye ogrenciye sizi ogretmen diye tanitacaklar ama dolandırıcı degiller öyle mi 🤷‍♀️ 🤷‍♀️🤷‍♀️
zaten ogretmen bulamamalarinin nedeni hakettigi parayi vermemeleri heleki yabanci dilde kimse cekmez dusuk ucreti baska is bulur kpssye hazirlanir . ver bakalim adam gibi ucret calisiyorlar mi calismiyorlar mi ?
Haklısınız. Ben o kısmı yanlış anladım. Ücret konusunda bana karşı bir dolandırıcılık olmaz diye düşündüm. Ama millete karşı yaptıkları tabii ki dolandırıcılık.