Ne yaparsam yapayım yakamdan düşmeyen arkadaş

roserain

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2023
20
8
Herkese merhaba, görüşmek istemediğim bir arkadaşım var ve beni sürekli sıkboğaz ediyor. 7/24 arıyor ve mesaj atıyor. Sürekli bebek gibi onunla ilgilenmemizi bekliyor. Arkadaşlar ben çalışan birisiyim ve işten eve geldiğim zaman çalışmam gereken iş ile ilgili evraklarım vs var. Ama bu arkadaşım laftan sözden anlamıyor. İstediğini yapmayınca laf sokup engelliyor. ilk zamanlar kırdığımı düşünüp özür dileyip barışıyordum ya da kendi özür dileyip yazdığında affediyordum. Ancak artık görüşmek istemiyorum. Bunu kendine de söyledim. Ama ne yazık ki anlamıyor. Her yerden engellesem de 5 6 ay sonra başka numaradan arıyor mesaj atıyor ya da barışmak için ailemi arıyor ailem de açmayınca evime kadar geliyor. Ne yapacağımı inanın bilmiyorum. Yıllarca yeteri kadar alttan aldım. Sürekli laf sokmalarını vb. görmezden geldim ama artık yeter. Görüşmek istemiyorum bunu defalarca kendine söyledim ama bir türlü anlamıyor.

Son düzenleme:
her yerden engelleyin falan diyecektim ama evime geliyor ailemi arıyor demişsiniz resmen taciz. Hiç görüşmemekte kararlıysanız daha sert davranın bence.

Once guzel bir mesaj yazar döşerdim. Engellerdim. Tum aile fertlerimin telefonlarini alir onun telefonunu engellerdim.esinin telefonunu biliyosam onuda engellerdim. 5 6 ay sonraya da Allah kerim. Ne kadar ulasabilir ki baska telefonlardan ? Kim hergun buna telefon vericek al ara diye ? Kurtulmak isteyen birsekilde kurtulur.evime gelse gorusmek istemiyorsam nezaketen veya aman kapiya gelen gonderilmez aman tanri misafiridir diyip gulumseyecek halimde olmaz. Yallah kardesim gorusmek istemiyorum der kapiyida telide kapatirdim.ailemede net siylerdim zarar veriyor diye. Bana bu kadar zarari dokunan arkadasi benden once annem kapiya bariyer koyardi.

en son çare olarak telefon numarasını değiştirebilirsiniz. allah yardımcınız olsun. bu dozda olmasa da şımarık bebek gibi ilgi bekleyen bir arkadaş bende de var. sinir bozucu cidden.

Herkese merhaba, benim çocukluğumdan beri tanıdığım bir arkadaşım var. Özellikle çocukluk döneminde her açıdan bana zararları oldu. O mevzulara hiç girmeyeceğim. Ancak sürekli sıkboğaz ediyor. 7/24 beni arıyor ve mesaj atıyor. Başka arkadaşlarımla görüştüğüm zaman hesap soruyor ve her şey de bir art niyet arıyor. Başka arkadaşım hiç olmasın istiyor ve sürekli bebek gibi onunla ilgilenmemizi bekliyor. Arkadaşlar ben çalışan birisiyim ve işten eve geldiğim zaman çalışmam gereken iş ile ilgili evraklarım vs var. Ama bu arkadaşım laftan sözden anlamıyor. İstediğini yapmayınca laf sokup engelliyor. ilk zamanlar kırdığımı düşünüp özür dileyip barışıyordum ya da kendi özür dileyip yazdığında affediyordum. Ancak artık görüşmek istemiyorum. Bunu kendine de söyledim. Ama ne yazık ki anlamıyor. Her yerden engellesem de 5 6 ay sonra başka numaradan arıyor mesaj atıyor ya da barışmak için ailemi arıyor ailem de açmayınca evime kadar geliyor. Ne yapacağımı inanın bilmiyorum. Yıllarca yeteri kadar alttan aldım. Sürekli laf sokmalarını vb. görmezden geldim ama artık yeter. Görüşmek istemiyorum bunu defalarca kendine söyledim ama bir türlü anlamıyor.
kız mı erkek mı ? Psikolojık rahatsızlığı olabilir mi? yada çok yalnız

Herkese merhaba, bir arkadaşım beni sürekli sıkboğaz ediyor. 7/24 arıyor ve mesaj atıyor. Başka arkadaşlarımla görüştüğüm zaman hesap soruyor ve her şey de bir art niyet arıyor. Başka arkadaşım hiç olmasın istiyor ve sürekli bebek gibi onunla ilgilenmemizi bekliyor. Arkadaşlar ben çalışan birisiyim ve işten eve geldiğim zaman çalışmam gereken iş ile ilgili evraklarım vs var. Ama bu arkadaşım laftan sözden anlamıyor. İstediğini yapmayınca laf sokup engelliyor. ilk zamanlar kırdığımı düşünüp özür dileyip barışıyordum ya da kendi özür dileyip yazdığında affediyordum. Ancak artık görüşmek istemiyorum. Bunu kendine de söyledim. Ama ne yazık ki anlamıyor. Her yerden engellesem de 5 6 ay sonra başka numaradan arıyor mesaj atıyor ya da barışmak için ailemi arıyor ailem de açmayınca evime kadar geliyor. Ne yapacağımı inanın bilmiyorum. Yıllarca yeteri kadar alttan aldım. Sürekli laf sokmalarını vb. görmezden geldim ama artık yeter. Görüşmek istemiyorum bunu defalarca kendine söyledim ama bir türlü anlamıyor.
ben biraz fazla empati yapan bir insanımdır,benim aklıma çok yalnız olabileceği geldi,insan kendisindeki kötü huyları,yönleri farkedemez zaten,o da farketmiyor olabilir,yada sizden başka seçeneği olmayabilir,kırıcı konuşmak şahsen benim yapabileceğim birşey değil,geçen gün oğlum arkadaşıyla oynamak istemiş o da git seninle oynamak istemiyorum demiş,o kadar üzüldümki,onun üzüntüsünü görünce kahroldum,çok sıkmış sizi orası belli,konuşmak istememkte haklıda olabilirsiniz,ben sadece karşı tarafın durumunu merak ettim o yüzden empati yaptm,tabiki kırıcı olmamak,karşı tarafın psikolojisini düşünerek hareket etmek gerekir,bizi insan yapanda bu özelliklerimiz zaten,herkes kırıp dökebilir aklından ne geçiyorsa söyleyebilir,önemli olan o şekilde davranmadanda anlatabilmek.

toksik arkadaş. bunlar kendinden o kadar emin oluyorlar ki. kurtulun yüz vermeyin. çalışmadığı için eğlenip kafa dağıtacak meşgale arıyor kendine. kendi gibi unu kuru tuzu kuru birini bulsun.

toksik arkadaş. bunlar kendinden o kadar emin oluyorlar ki. kurtulun yüz vermeyin. çalışmadığı için eğlenip kafa dağıtacak meşgale arıyor kendine. kendi gibi unu kuru tuzu kuru birini bulsun.
Evet aynen öyle 😒 tuzu fazlasıyla kuru. Zaten başka boş adam bulsa bana yüz vermez eminin. Müsait değilim işim var lafından kesinlikle anlamıyor. İstedikleri olmayınca kötü ben oluyorum. Sanki annem babammış gibi bir de kahır ediyor kahır çekiyorum. Bir araya geldiğimizde iyi şeylerden konuşsak neyse. Sürekli konuşulan konu benim kusurlarım ve onun kendini övmesi 😵‍💫 vallahi bunaldım. Bir türlü yakamdan düşmüyor.

Son düzenleme:
X