NE YAPCAGIMI SASIRMIS DURUMDAYIM

Siz hala neden ordasınız o kısmını anlamadım ben.

MRB: ben almanyadan yaziyorum 33 yasindayim 9 yasinda bir kizim var 4.sinifa gidiyor.almanyada 11 seneden beri duruyrum evlenerek geldim.ama 2015 senesinden beri esimin aldatmasi kumari bunlarlada mucadele ettim diyebilirim bi yandan ilgilenmemesi bihimle kayinvalidemle kaliyoum ayni evde . suan esim baska bi kadinla yasiyor.kadininda 2 cocugu var alman bi kadin bundan oncede yine baska bi kadin vardi affettim ozur bile dilemedi ustelik cocuk ufakti kiyamadim hadi dedim iyi degil psikolojisi bozuktur falan ama ikinciyi yapinca tekrar goz yumamadim.suan kayinvalidemle yasiyorum esim yok yani. bu sure icinde bayada yiprandim kimsede yok kalabalik bi ailede degiller benim ailemde trde .bi gorumcem var.erkek olarak kimse yok birsey oldumu yardimda bulunabilcek fala gorumcemin esi var ama onunlada sorunla oldu ondan birsey istemek hic ama hic istemiyorum. almancam tabi yeterince yok kendimi anlatcak seviyede. illaki muhtac kaliyosun birilerine buda beni cok uzuyor ayaklarimin ustundede duramamamk . kayinvalimde surekli esimle telde gorusuyo konusuyo guuuyolar meesela o oglu ben onun baktigi gozle bakamiyorum ona tabi. burayada geliyo eve ben evde oluyorumm yada disari cikmak zorunda kaliyorum burda isleri oluyor bazen kendi evi sonucta irseyde diyemiyorsun. bi kac kezde kayinvalidemle tartistikta. oda beni cok skiyor tabi.cocuk uzerindede boyle ben birsey yapsam bazen begenmio en ufak ornek cocuga birsey giydircem bunu niye iydiriyosun sunu giydisene . veya ayaklai islaniyo bunun cok gunde iki kere gidio ufak bebek gibi corap degistirttiriyo.cocuk yok dese biile tamam diyorum torunu kiyamioo falan ama bazi seyleri abartio sanki.sanki ben annesi degiiim birseyden anlamiyorum gibi.halbuki bunce sene ben cocuk icin durdum burda .sabrettim bazi seylere dayandim. bekledim birseyler duzelir diye.tr ye donmek istedim bu olaylar uzerine cocugun hayatini mahfettin cocugun psikolojisini bozcan diyip durdular ben anneyim kim ister cocugunu o duruma getirmek. burda durmak bana sacma geliyor suan esinle ayrisin ama onun evindesin annesiyle yasiyorsun onlarin hayatina uyum sagliyosun.arkadas bile yeri geliyor cagirmaya eve cekiniyorum cunku sesten rahatsiz olur ne bilimm boyle seyleri dusunuyorum yada ben biyere gitsem biray geciksem nerde kaldin falanda diyor. kendi hayatimi yasiyamiyorum. ben boyle dusunmekte haksizmiyim bilmiyorum bencillikmi ediyorm. bu sene tr ye donmeye karar verdim ailemlede gorsutum istisare ettik akrabalarla ailemle. herseyi anlattim. onlarda bu yonde dusunuyor. en azindan kardeslerim var erkek olarak babam kardesim var cok sukur dururmumuz okadar kotu degil . burda kalma yonundede tek basima ev tutsam dedim yalnizim yineee . yapamam . en iyisi tr diye dusunuyorum sizler bu durumda olsaniz napardiniz inanin yatiyorum bu dusunce kalkiyorum bu dusunce var kafamda gizli gizli agliyorum artik. simdiden okuduguuz dinlediginiz icin tesekkurler
İstişare ile işin içinden çıkamıyorsaniz istihare yapin.Sizin için hayrlı olani Allahdan başka kimse bilemez . Biz çok faydasını görüyoruz istiharenin.

İstişare ile işin içinden çıkamıyorsaniz istihare yapin.Sizin için hayrlı olani Allahdan başka kimse bilemez . Biz çok faydasını görüyoruz istiharenin.
onuda denedim ama gormedim uyuyamadimda . baskalarina soyledim kimi goremedi kimide guzelde gordu aslinda.bazilarida pek guvenilmez falan dedi hepten kuskuda birakti

Bana yapam kişi maddi hiçbir beklentim yok yazmaz gibi geliyor. Ya da 2 senedir falan gelmediniz buralara
geldimm maddi beklentim yokkk ailemle yasicam kira derdimiz yok sukur extra bi gelirde var ve nafakada alicam ayriyetten calisicamm yanii gerisinede sukretcemm rizki veren allah rizkim keisilirse omrumde bitmis zten

onuda denedim ama gormedim uyuyamadimda . baskalarina soyledim kimi goremedi kimide guzelde gordu aslinda.bazilarida pek guvenilmez falan dedi hepten kuskuda birakti
Güvenilmez olurmu. Açık rüya görebilen tanıdık varsa onlara rica edin.siz göremiyorsaniz eğer. Kimse kimsenin derdinden tam olarak anlamaz.Herkes kendi bakış açısına göre yorum yapar.Siz bilirsiniz tabiki. Hasbunallahu ve nimel mevla hasbunallahu ve niğmel vekil zikrinede devam edin.kapalil kapılar açılıyor inanın.Allaha guvenin sığınin O bir yol gösterir.

Ya arkadaşlar birşey diyeceğim. Bence konu sahibinin ve çocuğunun Almanyada düzen kurması daha kolay değil mi...dön Turkiyeye diyorsunuz da burada hayata tutunmak için amazon kadını olmak lazım. Güçlü olmak lazım.

Konu sahibi hayata kendi başına tutunmak istemiyor ki. Öyle olsa dediğinizde haklısınız. Türkiye’ye dönmen isteme sebebi annesinin, erkek kardeşlerinin vs varlığı. Zaten ailesiyle yaşayacakmış. Almanya’dan kalması yararına fakat dili iyi durumda değil. Hadi onu geçtim tek başına bir yaşam kurma isteği veya çabası yok zaten :KK43:

11 senedir yaşadığınız yerin dilini öğrenmemek çok şaşırtıcı ve üzücü.İnsan internetten dah dil öğreniyor artık.Yerinizde olsam 5 dak o evde ve onun annesi ile yaşamazdım.Karşılarında çaresiz durmayın,silkelenin ve kendinize gelin.Ayrıca ' erkek' olmazsa olmasın yanınızda, yörenizde.Her işinizi kendiniz halledebilirsiniz.

Konu sahibi hayata kendi başına tutunmak istemiyor ki. Öyle olsa dediğinizde haklısınız. Türkiye’ye dönmen isteme sebebi annesinin, erkek kardeşlerinin vs varlığı. Zaten ailesiyle yaşayacakmış. Almanya’dan kalması yararına fakat dili iyi durumda değil. Hadi onu geçtim tek başına bir yaşam kurma isteği veya çabası yok zaten :KK43:
Işsizlik var, eğitim sorunları var, geçim derdi var euro olmuş 12 lira. Madem buraya gelip yine birilerine sığınılacak, onların evine sofrasına yerlesilecek hiç mantıklı değil ki dönmek. O çocuğun da düzeni eğitimi geleceği bozulacak. Almanyada bu kadar sosyal destek yardim varken ayrı düzen kuramayan turkiyede nasıl kuracak. Yapacak birşey yok çocuğun geleceği için susup oturulacak.

Yasamak icin erkeklere ihtiyacımız yok, ben olsam geri donmezdim oradaki imkanlari birakip çünkü ulkenin durumu belli. En buyuk hataniz 11 senede almanca öğrenmemek olmuş. Dilinizi gelistirip bir işe girin kocanizi bosayin ve kendi hayatinizi kurun

bu çok doğru.

buraya donmenizin de, bosanmamanizin da manasi yok. Türkiye'de düzen kuracağınıza kendinizi biraz daha zorlayıp orada düzen kurmaya çalışmanız çocuğunuz için de en iyisi sizin için de.

MRB: ben almanyadan yaziyorum 33 yasindayim 9 yasinda bir kizim var 4.sinifa gidiyor.almanyada 11 seneden beri duruyrum evlenerek geldim.ama 2015 senesinden beri esimin aldatmasi kumari bunlarlada mucadele ettim diyebilirim bi yandan ilgilenmemesi bihimle kayinvalidemle kaliyoum ayni evde . suan esim baska bi kadinla yasiyor.kadininda 2 cocugu var alman bi kadin bundan oncede yine baska bi kadin vardi affettim ozur bile dilemedi ustelik cocuk ufakti kiyamadim hadi dedim iyi degil psikolojisi bozuktur falan ama ikinciyi yapinca tekrar goz yumamadim.suan kayinvalidemle yasiyorum esim yok yani. bu sure icinde bayada yiprandim kimsede yok kalabalik bi ailede degiller benim ailemde trde .bi gorumcem var.erkek olarak kimse yok birsey oldumu yardimda bulunabilcek fala gorumcemin esi var ama onunlada sorunla oldu ondan birsey istemek hic ama hic istemiyorum. almancam tabi yeterince yok kendimi anlatcak seviyede. illaki muhtac kaliyosun birilerine buda beni cok uzuyor ayaklarimin ustundede duramamamk . kayinvalimde surekli esimle telde gorusuyo konusuyo guuuyolar meesela o oglu ben onun baktigi gozle bakamiyorum ona tabi. burayada geliyo eve ben evde oluyorumm yada disari cikmak zorunda kaliyorum burda isleri oluyor bazen kendi evi sonucta irseyde diyemiyorsun. bi kac kezde kayinvalidemle tartistikta. oda beni cok skiyor tabi.cocuk uzerindede boyle ben birsey yapsam bazen begenmio en ufak ornek cocuga birsey giydircem bunu niye iydiriyosun sunu giydisene . veya ayaklai islaniyo bunun cok gunde iki kere gidio ufak bebek gibi corap degistirttiriyo.cocuk yok dese biile tamam diyorum torunu kiyamioo falan ama bazi seyleri abartio sanki.sanki ben annesi degiiim birseyden anlamiyorum gibi.halbuki bunce sene ben cocuk icin durdum burda .sabrettim bazi seylere dayandim. bekledim birseyler duzelir diye.tr ye donmek istedim bu olaylar uzerine cocugun hayatini mahfettin cocugun psikolojisini bozcan diyip durdular ben anneyim kim ister cocugunu o duruma getirmek. burda durmak bana sacma geliyor suan esinle ayrisin ama onun evindesin annesiyle yasiyorsun onlarin hayatina uyum sagliyosun.arkadas bile yeri geliyor cagirmaya eve cekiniyorum cunku sesten rahatsiz olur ne bilimm boyle seyleri dusunuyorum yada ben biyere gitsem biray geciksem nerde kaldin falanda diyor. kendi hayatimi yasiyamiyorum. ben boyle dusunmekte haksizmiyim bilmiyorum bencillikmi ediyorm. bu sene tr ye donmeye karar verdim ailemlede gorsutum istisare ettik akrabalarla ailemle. herseyi anlattim. onlarda bu yonde dusunuyor. en azindan kardeslerim var erkek olarak babam kardesim var cok sukur dururmumuz okadar kotu degil . burda kalma yonundede tek basima ev tutsam dedim yalnizim yineee . yapamam . en iyisi tr diye dusunuyorum sizler bu durumda olsaniz napardiniz inanin yatiyorum bu dusunce kalkiyorum bu dusunce var kafamda gizli gizli agliyorum artik. simdiden okuduguuz dinlediginiz icin tesekkurler
2. Çocuğu neden yaptınız ki , aldatan adam değişir mi , bir de kv var 🤦‍♀️

Allah gerçekten akıl fikir versin eşiniz resmen harem kurmuş sizi de koymuş anasının dibine keyfine bakıyor siz de hala daha yanlış bir şey mi yapicam diyorsunuz adamın umru değil ki çocuğunu düşünsün Türkiye'ye dönünce suçlasın sizi gerçekten evladinizi düşünüyor olsanız milletin yanında sığıntı gibi kalmazsınız hem dil öğrenmeye usenmessiniz hemde belirsiz moddasiniz o çocuğa resmen kötülük yapıyorsunuz farkında değilsiniz bu kadar aciz olmayın lütfen hem adamı affedip hemde çocuğu yapmışsınız bari bundan sonrası için çaba sarfedin de çocuk normal bir ortamda büyüsün kv yanında hala daha ne işiniz var şaka gibisiniz

Ya arkadaşlar birşey diyeceğim. Bence konu sahibinin ve çocuğunun Almanyada düzen kurması daha kolay değil mi...dön Turkiyeye diyorsunuz da burada hayata tutunmak için amazon kadını olmak lazım. Güçlü olmak lazım.
Konu sahibi tek başına düzen kuracak biri mi sizce?
Birilerinin varlığına ihtiyaç duyuyor belli ki. Bu görümce, onun eşi olacağına, eşinden ayrıyken bile kayınvalide derdi çekeceğine kendi ailesiyle yaşasın. Desteği de onlardan alsın diyorum ben.

Eşinizin yaptıkları çok çirkin kvninde.
Bence sizde onların bu davranışı için çocuğunuzun başını buraya getirip yakmak istemiyorsunuz o yüzden vicdan yapar mıyım diye düşünüyorsunuz. Şuan bir krizdesiniz zor zamandasınız o doğru ama almanya gibi güçlü bir yerde bu kriz fırsata çevirilir. En azından deneyin savaşmadan hayatta bir şey elde edilmiyor. Armudu siz pişirirseniz ağzınıza düşmesi güzel.. ben sizin yerinizde olsam dil öğrenir çok çalışır çevre yapar kurslara gider işe girer arada bir ailemide oraya çağırır o eş olacak davarın gözüne sokardım neler yaptığımı. Bence orda biraz güçlenmeye en azından denemeye bakın, dil öğrenin çalışın ve ayrı ev tutun, trye dönmek en son çareniz olsun. Burda hem ekonomi kötü hemde ülkeye gelenlerin kumaşı belli kalitesizler. Rahatınızı bozmaya değmez. Erkeksizde yaşayabilirsiniz yeterki gücünüzün farkında olun. İçimden bir ses buraya dönerseniz pişman olacaksınız diyor.

Halbuki almanyada sosyal yardim alarak gayette bir hayat kurabilir ama bunun icin cesareti olmadigini dusunuyorum ben
Bazi insanlar vardir hayatta surekli arkasinda itekleyen yaninda olan birileri olmali yoksa afedersiniz herseyi eline yuzune bulastirirlar.

Çocuk farkında değil mi sanki çoktan bozulmuştur psikolojisi ve o evde durarak daha da yaralıyorsunuz. Çocuk sağlıklı bir evde büyümüyor hiç düşünmeyin ailenizin yanına dönün. Bu arada o baba denilen adam mahvetmiş siz çocuk küçükken de ayrılsaydınız mahvetmiş olmayacaktınız.

Dönün ailenizin yanına, bir gün bile kaybetmeyin artık.

X