Ne yapmak gerek

Hayretle okudum, anne ve babanız sizi kötülüyor. Kardeşiniz hakim sınavlarına hazırlanıyor siz avukat olmuşsunuz gurur duyacakları yerde iyice kotulemelerine anlam veremedim. Elinde mesleginde var biran önce kurtar kendini o evden ve kardeşini de.

Bu ana babanın benzeri benimde başımdaydı…Siz kimseyle bir olacak değilsiniz bizim Türk milletinin ana babalarına has sanırım bu elalemin çocuklarıyla kendi çocuklarını kıyaslama durumu..İş bulup ayrı eve çıkana kadar sabredin,biliyorum tahammül etmek çok zor ben daha ağırlarını yaşadım intihar noktasına geldim ama hiç pes etmedim iyi kötü bir şekilde uzaktayım şimdi onlardan…Ablanızda naparsa yapsın,dağınıksa da kendine pisse de..Kendinize odaklanın siz,çalışıp başarıp oradan kurtulmaya bakın.

Gerçekten tıpkı su sosyal mesaj veren film ve dizilerdeki tipler o zaman..
Dışardan çok iyi ikisi de , babam özellikle görseniz bu adam çocuklarına el kaldırır demezsiniz . Annem de çok fedejarlık yaptım der ama her güne şikayetle başlıyoruz ben kendimi bildim bileli annem her gün hasta olurdu , hep yorgundu mutsuzdu . Şimdi kardeşim de onun gibi mutsuz bende ise çok büyük bir öfke var . Dün yürüyüş yapıyordum dışarda babamla karşılaştım . Benimle yürümeye çalıştı sohbet etmeye çalıştı gerçekten konuşmak istediğim hiçbişey yok onunla .

Merhaba anlaşılır yazmaya çalışacağım umarım karışık olmaz , biraz da iç dökme gibi olacak

biz 3 kız kardeşiz , bir ablam ve ikizim var , ablam 29 yaşında . Biraz değişik bir karakterde . Aşırı dağınık , temizliğine dikkat etmiyor , sorumsuz , dışarı çıkar annem arar mesaj atar cevap vermez gece yarısı gelir ,İşte erkek arkadaşları oluyor evdeki yemekleri onlara taşıyor , bizim eve 40 km uzakta otursalar bile evden alıyor geri bırakıyor vs ( kendi arabası ile bıraksa beni ilgilendirmez babamın arabasını yani aile arabamızı kullanıyor bunun için ) annem sürekli olarak ablamdan şikayet ediyor yani kendimi bildim bileli böyle . Ablam sevgilisinin peşinden İstanbul a kaçar giderdi evde kıyamet kopardı, odası pislik içinde anne yapma kendisi yapar diyorum her ne olursa olsun topluyor temizliyor ve ablamın arkasında . Bu arada ablam ne herhangi bir özel günde - anneler günü babalar günü doğum günü - hiçbişey düşünmez kutlamaz bile , çalıştığı halde bir çorap almaz ama annemle babam her sene ona pasta keserler altın alırlar . Bizim doğum günümüz kutlanmadı bile

ki gerçekten bunlarda değilim , sürekli olarak ablamdan şikayet ediyorlar , pis , çok kilolu , devlete atanamadı , sorunsuz vs . Ama annem yüzüne hiçbişey söylemiyor sadece durmaksızın söyleniyor şikayet ediyor , her sabah şikayetle açıyorum gözümü , babam da sürekli ablanız gibisiniz hiçbir bok olmaz sizden diyor , babam biz 8-9 yaşındayken de sizden hiçbir bok olmayacak derdi ve bir dönem aşırı şiddet uyguluyordu bize boynum kollarım morarıyordu annem hepsine şahit oldu ama çocuklarıma vurma veya onlarla böyle konuşma hiç demedi . Yüzüne söylediğim zaman ailesinden böyle görmüş demek ki biz dört dörtlük anne ve babayız diyor .

en kötüsü de anneme hiç kondurmak istemesem de annemin içi fesatlık dolu , bizi babama kötülüyor babamı bize , herhangi bir arkadaşımı anlatsam kız şeytan gibi cin gibi seni kullanır o senden gizli gizli ders çalışıyordur kimseye güvenme vs vs . Babama anlatmaya çalışsam öfke dolu elini kaldırıyor biz mükemmel anne babalık yaptık şunun oğlu bunun kızı devlet memuru hakim olmuş siz ne oldunuz diyor

kardeşim hakimlik sınavına hazırlanıyor , annem sınavı kazanamazsan evde koca bekle , sende atan defolun gidin başımdan diyor sürekli . Kardeşim için üzülüyorum ders çalışırken nefesim kesiliyor kendimi çok değersiz işe yaramaz hissediyorum diyor sürekli ağlıyor . Covid atlattığı için kütüphaneye gitse mi gitmese mi bilmiyorum , çok duygusal bir kız , insanlarla tanışmaktan çekiniyor evden çıkmak istemiyor onun için bişeyler yapmak istiyorum ama ne olur bilmiyorum
yasadiklariniza cok uzuldum ya..inanilmaz etkilendim.
ilerde anne olunca hic normal seyler yasamadigini daha iyi anlayacaksiniz..nasil anne olunmalı daha iyi biliyorsun bunca olumsuz seyden sonra.
lutfen ise girince kendi hayatina bak.
gerekirse psikolojik destek alin. saglikli seyler yasamamissiniz..

yasadiklariniza cok uzuldum ya..inanilmaz etkilendim.
ilerde anne olunca hic normal seyler yasamadigini daha iyi anlayacaksiniz..nasil anne olunmalı daha iyi biliyorsun bunca olumsuz seyden sonra.
lutfen ise girince kendi hayatina bak.
gerekirse psikolojik destek alin. saglikli seyler yasamamissiniz..
Evet yani insan 8-9 yaşındakine senden bir bok olmaz der mi sürekli ? Mesela geç uyuduk diye babam bizi dövmüştü benim boynum morarmıştı arkadaşlarım sormuştu annem görüyordu babamı uyarabilirdi ama yapmadı . Şu an bile idrak ediyorum normal değiller ama anlıyorum sevgisizlikten oluyor bütün bu olanlar . İçimde büyük bir öfke var anneme karşı babama karşı ise bomboşum . Yıllardır gerçek anlamda hiçbir konuşma yapmadık . Tabiki ikisine de hiçbişey olsun istemem gözümden sakınırım bence kötü insanlar değiller ama hiç sevgi yok saygı da yok istenmeyen çocuklar ve mutsuzluk var

Evet yani insan 8-9 yaşındakine senden bir bok olmaz der mi sürekli ? Mesela geç uyuduk diye babam bizi dövmüştü benim boynum morarmıştı arkadaşlarım sormuştu annem görüyordu babamı uyarabilirdi ama yapmadı . Şu an bile idrak ediyorum normal değiller ama anlıyorum sevgisizlikten oluyor bütün bu olanlar . İçimde büyük bir öfke var anneme karşı babama karşı ise bomboşum . Yıllardır gerçek anlamda hiçbir konuşma yapmadık . Tabiki ikisine de hiçbişey olsun istemem gözümden sakınırım bence kötü insanlar değiller ama hiç sevgi yok saygı da yok istenmeyen çocuklar ve mutsuzluk var
şu yazdıklarınızı boşanmaktan korkan kadınlar okusa keşke.çocuklar üzülecek diye çekiyorlar kötü adamları.Ama aile olarak kalınca da yıpranan psikolojik şiddet fiziksel şiddet gören mutsuz çocuklar var.Ama az kaldı sabredin siz kendiniz çok iyi bir anne olursunuz çocuğunuza.sevgiler

Net yazıcam anne babanız da sorunlu, manyak tipler
İkizler olarak iş kapın para kapın kaçın bu 2 manyaktan tez elden

Ablam ı isteyerek dünyaya getirmiş annem sonrada oğlu olsun istemiş , ikiz ve kız olduğumuzu duyunca dünya başına yıkılmış aldırmak istemiş ama babam izin vermemiş dini açıdan sanırım . Sonra birimizi babaanneme vermiş birimizi amcasının eşine . Farklı şehirlerde büyütmüşler bizi 3 yaşında geri almışlar . Sevmediği istemediği doğurmak zorunda kaldığı için böyle davrandığını düşünüyorum . Çünkü ablam onu çok üzde de hep arkasında yanında ve gözünün içine bakıyor . 24 yaşına geldim daha geçenlerde keşke oğlum olsaydı diyor , ne zaman ikiz görse ikiz çok zor hiç istemedim diyordu . Belki de zorunluluktan dünyaya getirdikleri için sevemiyorkwe
Dehset icindeyim resmen ,siz gene hayırlı ve akilliymissinizki bukadar zor bir hayatta basarilara ulasmissiniz Allah yemegide nasip etsin

Peki üniversite okurken size maddi destek olup kızım aç kalma vs dediler mi? Yoksa devlet yurduna verip bursun sana yeter ne halin varsa gör mü dediler? Hiç mi fedakarlık yapmadılar size karşı 😔

bunlar normal seyler degil hic.
saglikli ortamda büyümemişsiniz maalesef.
inanin anne olunca anlarsınız, şahsen cocugum icin herseyi yaparım. once evlat yaaa..
saglikli bir anne evladının parkta yere düşmesine üzülür.
ne demek siddet yaaa...
su an yasadiklariniz beni cook fazla etkiledi. uzuldum..

Evet erkek çocuk istemişler sonra ikizimle ben doğmuşuz babam dini durumlardan annemin aldırmasına izin vermemiş , annem bizi sevmiyor sevgiyle yaklaşmıyor iyi şeylere layık görmüyor yük olarak görüyor
yakin arkadasim 6 kızkardeş, ailesi sevgi dolu..
babası iyi ki oglum olmamış aslan gibi kızlarım var der hep.. kizlarini onure eder. annesi keza öyle. ilgili sevgi dolular.
lutfen bunun erkek evlat sahibi olmamasıyla ilgisinin olmadigini anlayın..
burda saglikli seyler yok..
cok uzucu yasadiklariniz..
kendi hayatınıza odaklanın.

Aman boşuna iyi insanlar deme. Bazıları kötü oluyor işte. İkizini ve seni güzel insanlarla karşılaştırsın Allah.

Peki üniversite okurken size maddi destek olup kızım aç kalma vs dediler mi? Yoksa devlet yurduna verip bursun sana yeter ne halin varsa gör mü dediler? Hiç mi fedakarlık yapmadılar size karşı 😔
Maddi olarak değil psikolojik ve fiziksel şiddet var evde .

Yaşadıklarınıza çok üzüldüm…O kadar psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalmanıza rağmen hukuk fak.bitirmişsiniz ya helal olsun…Anneniz babanız kötü insanlar ve evlat ayrımcılığı yapıyorlar, bir an önce ne yapın ne edin o evden kurtulun ve bağınızı koparın, ablanızla ne b… yiyorsa yesinler. Dilerim mutlu evlilikler yaparsınız, psikolojik destek de alın…Anne babalık bu değil, ikisinden de iğrendim…Pislikler…

ve unutmayın siz çok değerli ve zeki çocuklardınız ama yanlış anne babayla büyüdünüz…4 yaşında bir kızım var , onu uyurken bile özlüyorum, bir anne çocuklarını nasıl 3 yaşına kadar başka bir akrabasına verir…annenizde ne merhamet var ne anne yüreği…babanız da aciz yaratık, gücü ancak size yetmiş, iki masum güzel yavruya….

bunlar normal seyler degil hic.
saglikli ortamda büyümemişsiniz maalesef.
inanin anne olunca anlarsınız, şahsen cocugum icin herseyi yaparım. once evlat yaaa..
saglikli bir anne evladının parkta yere düşmesine üzülür.
ne demek siddet yaaa...
su an yasadiklariniz beni cook fazla etkiledi. uzuldum..
Annem öyle birisi değil kötü değil bence ama ne evliliğe ne anne olmaya uygun yemek yapıyor ama nefret ederek sürekli şikayet ederek ve bu yıllardır böyle devam ediyor sevdiği biri yok herkes kötü ona göre bizi babama babamı bize kötüler vs . Mesela bişey anlatırken siz başımdan gidince diyor veya diyor ki keşke oğlum olsa . Yani aslında neler neler var daha buraya yazmam uygun olmaz

Yaşadıklarınıza çok üzüldüm…O kadar psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalmanıza rağmen hukuk fak.bitirmişsiniz ya helal olsun…Anneniz babanız kötü insanlar ve evlat ayrımcılığı yapıyorlar, bir an önce ne yapın ne edin o evden kurtulun ve bağınızı koparın, ablanızla ne b… yiyorsa yesinler. Dilerim mutlu evlilikler yaparsınız, psikolojik destek de alın…Anne babalık bu değil, ikisinden de iğrendim…Pislikler…
Üniversite için farklı şehre gittim çok mutlu 3.5 yıl yaşadım , atanırsam mutlu olabilirim diye hayal kuruyorum devlet çok istemiyorum ama başka bir şansım yok

Anne babaniz hiç sizin gibi iki cocuga layik anne baba degillermiş
Onlar bizim onlara hiç layık olmadığımızı düşünüyor , annem daha bugün yaptıklarınızdan bıktım artık dedi anne sana ne yapıyorum dedim cevap yok . Patladım anlattım küçükken sürekli dövdünğz özgüvensiz içine kapanık büyüdük arkadaşım yok diyorum olsaydı banane diyor

Atanıp git bir bok ol öyle konuş diyor , yani yüzüne söylesem de kusursuz olduğunu düşünüyor ben yemek yaptım ev iii yaptım başka bir annelik yapamam siz bize layık olun diyor

X