Ne yapmalı?

Bu arada eklemem gerekirse, konuda bahsettim bizi davet eden arkadaş da kendi proje arkadaşıyla sıradan ve günlük konulardan konuştu diğer kızlarla pek diyalog kurmadılar ve ben artık gerçekten şiştim. Kendi komşularından, şehirdeki olaylardan bahsediyorlar ama bize değil dadece kendi aralarında günlük konuşmalarını yapıyorlar. O arkadaşa da söyledim, bizi buraya davet ettin biz burayı gerçekten çok zor ayarladık, bu kısıtlı zamanda geldik. Beraber olalım, beraber bir projede olalım diye madem kendi arkadaşınla günlük sohbetini yapmak istiyordun bizi niye davet ettin taskları bile doğru dürüst açıklamadın bize, kendi aranızda konuşup duruyorsunuz dedim. Bu arkadaşım hemen evet öyle bir şey olduysa çok özür dilerim böyle bir şey hissettirdiysem hiç hoş değil kusura bakma dedi ne ağladı ne bağırdı çağırdı

Merak etme fazla samimiyet tez ayrılık getirir. Benim 20 yaşıma kadar yaşadığım sorundu. Biri birinin üstüne titrer , karşı tarafı istemez. Catlatmaya çalışır. 3 ki iliskilere gelemedim arkadaşlıklar da. Ya daha kalabalık ya dostane bı tane. Ben sizin yerinizde olsam kıza derim ki siz birarada takiliyorsunuz paranın bı kısmından bana ver bende karnımı doyurayim vs sonuçta ben de buraya para kazanmak için geliyorum cebimden yiyemem. Sizi de rahatsız etmiş olmam. Kız yine ağlar maçlar sen dik dur söylediğimde bişi yok sen vermezsen ben durumu koordinatörume soylicem ondan isticem dersin
Evet para nakit olsa isteyecektim gerçekten ama karttı…

Evet ama o an grubun mükemmel anlaşması önemli değil bir iş için başka şehirdeyiz koordinatör yok ve işleri halletmemiz lazım. Kahvaltıyı da bir gün önceden bir yerden alır ayaküstü atıştırır çıkarız dedik çünkü kısa bir zaman sonra yemek yiyecektik. Ama o an bir yandan da acele ediyorduk yetişmek için. Bunlar önden önden gidip başka yöne dönüp kimseye demeyince ne oluyor ya olduk. Neyse durum böyle yani. Benim bildiğim grupça bir yere gidildiyse ve hep beraber hareket ediliyorsa tek başına yada 2 kişi ayrı başına iş yapamaz. Ki dediğim gibi para birimizde öyle kendi kafana göre basıp gidip kendine bir şeyler alamazsın bana da söylemek zorundasın. Ki o ana kadar unutmuştum yani peşlerinden koşup gitmesem kimse bana demeyecek ki biz projedeki parayı harcıyoruz haberin olsun. Ya mesele para değil siz anlatmak istediğim noktayı anladınız yani, kendi kafalarına göre iş yapıyorlar ona sinirlendim
Evet birlikte hareket etmek gerekir ama etmiyorlar. Birlşkte hareket etmek bir zorunluluk mu, yerine ve zamanına göre değişse de zorunlu değil. Siz arkadaşınız olduğunu söylüyorsunuz ama değiller. Birine güzel bir hediye almak her zaman ona önem vermek değildir. Aaaa bak ne almış ona cümlesinin kurulması ve çevreden takdir toplaması için harcanmış bir paradır. Bu davranış biçimi bana sizden gerçek anlamda haz etmediğini düşündürdü.

Evet birlikte hareket etmek gerekir ama etmiyorlar. Birlşkte hareket etmek bir zorunluluk mu, yerine ve zamanına göre değişse de zorunlu değil. Siz arkadaşınız olduğunu söylüyorsunuz ama değiller. Birine güzel bir hediye almak her zaman ona önem vermek değildir. Aaaa bak ne almış ona cümlesinin kurulması ve çevreden takdir toplaması için harcanmış bir paradır. Bu davranış biçimi bana sizden gerçek anlamda haz etmediğini düşündürdü.
Ama yukarda da açıkladım hediye almıyoruz, hediyeyi kendimiz yapıyoruz…ayrıca bu projede beraber hareket etmek bir nevi zorunlu. Belki zorunlu diyemem ama önemli noktası beraber olup iş yürütmek

Evet para nakit olsa isteyecektim gerçekten ama karttı…
Hmm o zaman liderinizle görüşün durum bu şekilde diye ne kadar kalacaksınız bilemiyorum. Bı iki günde sabredin ve bı dahakine ya kartı siz alın ya da ayrı para isteyin. Uzun kalacaksınız takım liderinizle görüşün ben harcadığını yazayım çünkü böyle böyle diye

Hmm o zaman liderinizle görüşün durum bu şekilde diye ne kadar kalacaksınız bilemiyorum. Bı iki günde sabredin ve bı dahakine ya kartı siz alın ya da ayrı para isteyin. Uzun kalacaksınız takım liderinizle görüşün ben harcadığını yazayım çünkü böyle böyle diye
Evet bir dahaki sefere böyle yapacağım.. kimseye de minnet etmem gerekmez.. sürekli birini mi kovalayacağım yani

Kızlar güncellemek istedim, bu sabah diğer arkadaş mesaj attı hediyeyi hazırlamak için ben de tamam dedim gittim uzatmamak için… hediyesini hazırlayıp verip mutlu yıllar dileyeceğim ama artık pek diyalog kurmayacağım

Herkese İyi geceler

O kadar sinirliyim ki hemen konuya girmek istiyorum. Ben bir süredir yurt dışında bir proje yürütüyorum. Proje kapsamında da takım arkadaşlarımla zaman zaman seyahatler yapıyorum. Proje koordinatörümüz bizimle beraberken her şey mükemmel ama koordinatörümüz yanımızda değilken ve bir kaç kişi eksik seyahat edince sürekli bir problem çıkıyor. Hemen gruplaşma oluyor ve 3. Teker maalesef ben oluyorum.
Bu sefer yine başka bir şehire seyahat etmemiz gerekti ve takım arkadaşlarımdan bazıları yoktu. Sadece 3 kişiydik. Neyse gittiğimiz şehirde yürüteceğimiz projedeki ortaklar da samimi arkadaşlarımız ve onlar beraber bir şeyler yapmayı bize teklif edenlerdi aslında. Aslında hem onları görmek hem de böyle bir şey yapacak olmak beni çok mutlu etmişti. Neyse diğer şehirdeki arkadaşım kendi proje arkadaşıyla ço..ok iyi anlaşıyor anlatamam yani. Araları çok iyi ama bizim takım o kadar yakın değil birbirine hiç de olmadı…
Neyse, oraya gittik bu iki arkadaş sürekli kendi aralarında günlük ve özel hayatlarından konuşuyorlar aynı zamanda proje için yapmamız gerekenleri yapmaya çalışıyoruz, bir yandan yürüyoruz falan ama benim takım arkadaşlarım önden önden yürüyor kol kola sanki şehri biliyorlar gibi. Sürekli arkalarından sesleniyoruz, o taraftan değil bu taraftan değil diye yolu izah ediyoruz bizimkiler pek umursamıyor. Hatta mesafe o kadar açılıyor ki, arıyorum telefonla o yöne doğru gitmeyeceksiniz bekleyin diye. Neyse, ben aklımca hem arkadaşlarımızı görürüz hem de beraber bir projede bulunmuş oluruz hem de fırsat bu fırsat çok kısıtlı bir zamanda gelip kalmışken de sohbet ederiz aralarda diye düşünürken herkes resmen ikiye bölündü ve ben tek kaldım. Neyse dedim, işleri halletmeye çalışıyoruz. Bu, birbiriyle samimi olan arkadaşlarım yürüyorlardı yine durdular bir ara ve o arada biri diğerine duydun mu dedi, ben de bizimle ilgili bir şey var sandım dedim ki neyi duymamız gerekiyor. Ben sana demedim dedi, ben de anladım ama bir şey mi kaçırdım duymamız ve yapmamız gereken bir şey mi vardı dedim. Yineleyerek sana demedim onun adını söyledim diyerek diğer arkadaşı gösterdi. Ben de o an, projeyle ilgili bir şeyler oldu bana söylemiyorlar diye(çünkü çoğunlukla ikisi konuşuyor ve yapıyor) aşırı sinirlendim tamam anladık deyip yürüdüm. Neyse ertesi gün oldu, sabah evden çıktık yine projeyi gerçekleştireceğimiz yere gidiyoruz ama yolu bilmiyoruz bu iki takım arkadaşım yine önden önden yürüyor, bi anda başka yöne döndüler biz de zannettik ki yanlış yöne döndüler meğer kahve almak istemişler. Harcamalar proje tarafından karşılandığı için para arkadaştaydı ben onu unuttum o an ama arkalarından gittim, neyse kahveyi alınca bu birden parayı çıkarınca bana inanılmaz bir sinir geldi. Ya ne olursa olsun o para herkes için veriliyor insan arkasına dönüp kahve alacağız kahvaltılık bir şeyler alacağız sen de ister misin gel falan der. Dedim ki neden bir saniyeliğine dönüp de insanlara kahve alacağız demiyorsunuz, dünden beri önden önden yürüyorsunuz sürekli peşinizden bağırmaktan yorulduk. Bir şey yaparken bana da haber verin lütfen. Hem de para onlarda yani. Neyse bu bir anda bağırmaya ağlamaya başladı, çünkü bir önceki gün sinirlenince konuşmadım fazla onlarla. İşte ağlamaya başladı, bana günaydın demedin benimle konuşmadın, duvar gibiydin, ben de sabah günaydın dediğimi dün de gayet sohbet ettiğimi ama buraya ikisi beraber gelip takılmak istiyorlarsa beraber gelip takılabileceklerini, tatil yapabileceklerini neden böyle bir şey organize ettiğimizi sordum. Tabi bağırış çağırış ağlamalar… en sonunda dedim lütfen bana bağırma ve ne var ağlayacak ama aynı anda bana diyor ki sen bize saldırıyorsun, bizi suçluyorsun.. vs vs sanki bütün gün kol kola önden önden ben gezdim… ben de dedim ki kusura bakma buraya gelirken hep beraber güzel bir iletişim kurarız etkileşim olur diye hayal etmiştim demek ki beklentim fazlaymış, hemen diğer arkadaş lafa atılıp evet lütfen beklentini azalt dedi. Ben de bu saatten sonra sizden hiçbir şey beklemiyorum zaten dedim. Bastım yürüdüm proje esnasında hiçbir şey olmamış gibi yaptım ama bir saat net ağladı bu. Anlamsız. Eve gelirken de benimle asla konuşmadılar otobüsü bile başka yerde beklediler. Sonra ikisi kahkahalar attı vs.
Pazar gecesi de doğum günü var bu arkadaşlardan birinin ve hiç içimden bunun bir parçası olmak gelmiyor artık.
Ama çok mu ayıp olur bilmiyorum çünkü o benim doğum günümdeydi. Bana çok güzel hediye hazırladı… şeytan diyor 2 gün kol kolaydınız başbaşa kutlayın de çekil, diğer taraftan ayıp etmek de istemiyorum bilmiyorum.. napsam
2 gun kolakolaydiniz berbaer kutlayin de çekil

Birdaha kendi kafalarina gore bir yola girerlerse uyarmayin, birakin gitsinler, gerekirse kaybolsunlar. Onlar sizi arasin, takip etsin. Nasilsa bilen biri var diye kafalarina gore takiliyorlae
Bugün diğer arkadaşımla konuştuk, diğer şehirdeki yani o da diyor ki aslında öyle yürümeleri pek problem değil. Dedim nasıl değil sürekli peşlerinden seslenmek güzel mi ? Biz onların öğretmeni miyiz şimdi de diyorum ben mi abarttım

Bugün diğer arkadaşımla konuştuk, diğer şehirdeki yani o da diyor ki aslında öyle yürümeleri pek problem değil. Dedim nasıl değil sürekli peşlerinden seslenmek güzel mi ? Biz onların öğretmeni miyiz şimdi de diyorum ben mi abarttım
Bizde dipdibe yürümüyoruz. Yollar musait olmuyor, araya insanlar giriyor vs. Problem sadece onlarin beraber yurumeleri degil. Yolu biliyormus gibi onden gitmeleri,size yiyecek icecek sormamalari, dışlama çabaları. Madem cok biliyorlar uyarmayin, birsure sonra sizi takip etmek zorunda kalirlar

Kızlar bir güncelleme daha yapmak istedim çok üzgünüm çünkü… sabah doğum günü olan arkadaşa mesaj attım seninle konuşmak istiyorum diye cevap bile vermedi. Diğer arkadaş hediyeyi hazırlamak için mesaj attı çağırdı beni gittim, ben kutlamaya katılmak istemiyorum hediyeyi de şu an yapmak içimden gelmiyor bana cevap bile vermedi dedim sen niye cevap vermediğini iyi biliyorsun deyince tartışmaya başladık, ha siz mükemmelsiniz problem ben de diye…sonra yapmak istemiyorsan git dedi bana ben de okay süper dedim kalktım.
Neyse doğum günü olan arkadaşı yolda gördüm dedim neden mesajıma cevap vermedin? Konuşmak istemiyorum çok duygusalım bir şeyler dedi. Ben de peki o zaman bu benim için artık hiç konuşmayacağımız anlamına geliyor dedim yürüdüm gittim. Doğum gününü de kutlamayacağım, yukarıda bir arkadaş demişti insan olana insan gibi davranılır diye.
Bu arada konuyla alakası yok ama benim doğum günü olan kıza öyle çok iyiliğim var ki hiç mi hatrım yoktu yani konuşacak… kendisi bilir

X