Ne yapmalıyım akıl verin

hak derken? O senin hakkın değil ki 😂😂😂 zorla istemişsin almamışlar gram tarttırmışsın bir de. Bence artık saçmalamayı bırak. Kaynanan senin rakibin değil. Eşinin annesi

hak derken? O senin hakkın değil ki 😂😂😂 zorla istemişsin almamışlar gram tarttırmışsın bir de. Bence artık saçmalamayı bırak. Kaynanan senin rakibin değil. Eşinin annesi
Ne hakkı siz niye iftira atıyorsunuz ne istemesi ya ben bir buçuk senedir bir kere gidip bana bunu neden almadınız demedim ne sçamalıyorsunuz? Kime göre neye göre sallayıp böyle itamalrda bulunuyorsunuz. Bu ne çingenelik pislik at izi kalsın yapıyorsunuz çok aşagılık bir tavır bu kendinize gelin. Ayrıca aramda 45 yaş olan biriyle ben neden yarışayım vicdansız bir insanmıyım. Dışarıda hiç tanıamdıgım insana yardım eden birini anca sizin gibiler gelir yardım edene “kesin kendini göstermek için yapıyor” diye kötülersiniz fitne fesat.

Ne hakkı siz niye iftira atıyorsunuz ne istemesi ya ben bir buçuk senedir bir kere gidip bana bunu neden almadınız demedim ne sçamalıyorsunuz? Kime göre neye göre sallayıp böyle itamalrda bulunuyorsunuz. Bu ne çingenelik pislik at izi kalsın yapıyorsunuz çok aşagılık bir tavır bu kendinize gelin. Ayrıca aramda 45 yaş olan biriyle ben neden yarışayım vicdansız bir insanmıyım. Dışarıda hiç tanıamdıgım insana yardım eden birini anca sizin gibiler gelir yardım edene “kesin kendini göstermek için yapıyor” diye kötülersiniz fitne fesat.
Sen bu terbiyesiz üslupla asla evlilik yürütemezsin. Allah eşine ve ailesine sabırlar versin. Sen yazmışsın ya hakkımı helal mi etsem diye! Daha yazdığını anlayamıyorsun hahaha 😂😂 neyse kitap oku belki leş üslubunda düzelir.

Ne biçim mevzular
Bilezikler hazırlanıyor ,babanıza geliyor adam alıp tarttırıyor,bir de eksik ama sorun yok diye buyuruluyor lütfedip. Kolyenin ayarı,fiyatı mevzu oluyor konuşuluyor. Rezalet. Böyle evliliklere evet diyen kızlarda suç. Hiç mi kendinize saygınız yok,hayatınızda hiç mi altın görmediniz?

Babanızın altını tarttırması nedir? Sanki ücret mukabili alıyor.

Ayrıca diğer arkadaşlara yaptığınız yorumlar hiç nazik değil. Daha şimdiden iyice sinirleriniz yıpranmış. Siz istediğiniz kadar eşimle mutluyum deyin, onlar size hiçbir zaman huzur vermeyecek. O yüzden bu aileyi her yaptığıyla kabullenirseniz daha iyi olur.

Ne biçim mevzular
Bilezikler hazırlanıyor ,babanıza geliyor adam alıp tarttırıyor,bir de eksik ama sorun yok diye buyuruluyor lütfedip. Kolyenin ayarı,fiyatı mevzu oluyor konuşuluyor. Rezalet. Böyle evliliklere evet diyen kızlarda suç. Hiç mi kendinize saygınız yok,hayatınızda hiç mi altın görmediniz?
Çok mutluyum okudugunu anlamayan insanların yazdıklarını umursamayacagım sıfır ıq

Babanızın altını tarttırması nedir? Sanki ücret mukabili alıyor.

Ayrıca diğer arkadaşlara yaptığınız yorumlar hiç nazik değil. Daha şimdiden iyice sinirleriniz yıpranmış. Siz istediğiniz kadar eşimle mutluyum deyin, onlar size hiçbir zaman huzur vermeyecek. O yüzden bu aileyi her yaptığıyla kabullenirseniz daha iyi olur.
Banane ya onlar beni kabul etsin bu saaten sonra ben kötü gelinim

Çok mu arıyorsunuz böyle eşleri ve ailelerini gerçekten? Gencecik yaşınızda saçma sapan insanlarla saçma sapan pazarlıklara girmişsiniz. Evlilik bu değil ya.
Çok aramasına gerek var mı sence canımın içi. Konu sahibi de aynı zihniyette ki.. altın gramina kadar tartilmis, bilmem ne. Konuyu tam okuyamadım bile içim şişti.. çok üzülüyorum böyle gençlere ben.

24 yaşımduaım 1 yıllık evliyim. Aile binasında oturuyoruz. Biz evlenirken çok sorunlar yaşadık ben ünideyken nişanlandık eşim eğitimi için il dışındaydı herşeyle ben ilgilendim. Eşim kınamızın oldugu gün geldi . bir yandan evimizi yaptırdık. İnanılmaz paralar harcıyoruz bir yandanda para kazanmaya çalışıyoruz. Okurken çalışıp eşimin yetmeidği her yerde yardımcı oldum. Eşim il dışındayken daha nişanlıyız benim bileziklerim hazırlandı 20 gram eksik bilezik babamlara 7 gramd afazla aldık alın diye verilmiş. (Vermeden önceki gün arayıp eşime bunlar bizi arayıp bileizkleri istiyorlar gibi saçma sapan doldurdular ve ben o gün yüzüğü çıkardım 😕 sonra eşimi bırakamadım adam bana telefond aöyle bir bağırıyorki saçma sapan doldurmuşlar her şeyi açıkladım özür diledi) Babam baktı diyoki bir sorun var gitti tarttırdı 20 gram eksik ama bizim kabulümüzdür sorun yok dedi. Aynı hafta kaynanam beni çagırıp dediki senin bilekliğini yapamadım düğünden sonra sözüm olsun yapıcam. Ailem başka başka hareketlerine sinirlendiği için bu durumu kabul etmeyeceklerdi oda önden beni doldurdu bende gidip babama ben kabul ediyorum düğündne sonra alacakalr dedim. Ve düğün oldu biz 2022 haziranda evlendik. Her şey alt üst oldu millete bilekliği almış gibi konuşup duruyo bana 19 bine kolye aldım sana diyip 9 bine aldıgı kolyeyi verdi (işin komik tarafı 22 ayar diyolar üstünde yazıyo 14 ayar olduğu 😃 bide bana aldıkalrı tek şey o kendileri beğenip almış getirmişler dedim modelini değişebilirniyim izniniz varmıdır hepsi telefondan engelledi beni ozaman eşimde yoktu kaldı öyle) agzımı açmadım zaten umrumda değil fiyatı gitti aynı kolyeyi kendine yaptırdı. Milletin içinde onun hiç altını yoktu hep ben aldım diyor. Bend eçıakrdım kolyeyi attım bir kenara inanın nereye attıgıma bile bakmadım hiç bir değeri yok. Şimdide takmış baban bize laf yaptı iki gram eksik bilezik için her misafir geldiğinde bu konuyu aynen bu patavatsızlıkla açar. Ben bilezikleri bir kere koluma takmadım bile ogullarına verdim. Şimdi bu bileklik konusunu açmalımıyım. Şeytan gibi peşimde gezip evime ne alsam ertesi günü beklemeden koşup alıyor 65 yaşında kadın dün air fryer alcam diye gitmiş benden önce alacagımız adama ondan önce bana getireceksin diyor benim psikolojim alt üst oldu artık baş edemiyorum. Annem hasta vücudunda yaralar var altan alttan laf sokup bizim burda komşunun kızı annesinin hastalıgından öldü yok köyde de bir akrabamız annesi gibi oldu. Beni öyle bir manipüle etmişlerki yanlarında üagzımı açamıyorum bogazıma geliyor böyle eve gelince bogazlarımın şiştini ağrılarına dayanamdıgımı hissediyorum. Şimdide diyorki borcumuz çok snein düğün borcunuzu ödüyoruz bilekliği almamaya bahane arıyor şimdi bu yaz koltukalrımın aynısı alacak mutfahını yoatırıd benimkinin aynısı kurutma aldım aynı hafta gitti aldı robot aldım bu ay gidip robot alacakmış ama paraları yok ben hakkımı helal edip çekilmelimiyim bir kere gidip bileklik istemedim bu arada.
Hangi akılla 23 yaşında gidip evlenebiliyorsunuz o kadar okul okumuşsunuz kariyerinizin derdine düşeceğinize vay 7 gram fazla 20 gram eksik muhabbetlerine giriyorsunuz 30 yaşında tüm gün evde otura otura deliren kadınlar gibi. Hadi orasını geçtim siz nişanda bu ailenin gerçek yüzünü erkenden görmüşsünüz. Eşiniz ya en ufak dolduruşlarla arayıp bağırmış çağırmış ya da pasif kalmış. Tüm bu olaylar yaşanırken annesinin orda burda boş konuşmalarına bir dur diyemedi mi? Hiç kusura bakmayın siz zaten bu ailenin ne olduğunu bile bile aile apartmanında oturmayı kabuk etmişseniz bu olanlara hazırlıklı olmanız lazımdı. Şu yaşta her şeyi bu kadar ciddiye almak niye? Sağda solda yalan konuşurlar siz de sonradan o insanlarla konuştuğunuzda düzeltirsiniz. Bir daha konuşmayacak kadar uzaksanız da ne düşündüklerinin önemi yok. Bu tür insanlarla kenarda ağlayarak baş edilmez. Anneniz hakkında alttan alttan bir şey mi dedi, ertesi gün gidin benim bir arkadaşın sizden biraz küçük bir annesi vardı bir anda ölüp gitmiş vah vah diyin, ne olacak. 65 yaşında g**ünün kılı ağarmış kadın sizi kıskansa ne olur neden dert ediyorsunuz bunu? Neden yaşınızın kıymetini bilmiyorsunuz? Bunlara kafa yoracağınıza arkadaş edinin dışarı falan çıkın bunlar da delirsinler. Daha 24 yaşında vay ben almıştım o da airfryer almış 7 gram eksik almış diye bunları düşünmek niye?
Gururlu olun biraz, kadın sağda solda altın muhabbeti yapıyor siz bana mı aldınız altınları, hepsini eşime verdim söyleyin size geri versin diyeceğinize hala onlardan yeni bilezik bekliyorsunuz yazık valla. Muhtaç mısınız, okumuşsunuz eşinizin işi var. Bu kadın çıkıp 10 gram bir şey alsa sonra ona buna gidip geline o kadar altın aldık hala doymadı, en son 25 gram altın diye tutturdu mecbur aldık dese hoşunuza mı gidecek?

Hangi akılla 23 yaşında gidip evlenebiliyorsunuz o kadar okul okumuşsunuz kariyerinizin derdine düşeceğinize vay 7 gram fazla 20 gram eksik muhabbetlerine giriyorsunuz 30 yaşında tüm gün evde otura otura deliren kadınlar gibi. Hadi orasını geçtim siz nişanda bu ailenin gerçek yüzünü erkenden görmüşsünüz. Eşiniz ya en ufak dolduruşlarla arayıp bağırmış çağırmış ya da pasif kalmış. Tüm bu olaylar yaşanırken annesinin orda burda boş konuşmalarına bir dur diyemedi mi? Hiç kusura bakmayın siz zaten bu ailenin ne olduğunu bile bile aile apartmanında oturmayı kabuk etmişseniz bu olanlara hazırlıklı olmanız lazımdı. Şu yaşta her şeyi bu kadar ciddiye almak niye? Sağda solda yalan konuşurlar siz de sonradan o insanlarla konuştuğunuzda düzeltirsiniz. Bir daha konuşmayacak kadar uzaksanız da ne düşündüklerinin önemi yok. Bu tür insanlarla kenarda ağlayarak baş edilmez. Anneniz hakkında alttan alttan bir şey mi dedi, ertesi gün gidin benim bir arkadaşın sizden biraz küçük bir annesi vardı bir anda ölüp gitmiş vah vah diyin, ne olacak. 65 yaşında g**ünün kılı ağarmış kadın sizi kıskansa ne olur neden dert ediyorsunuz bunu? Neden yaşınızın kıymetini bilmiyorsunuz? Bunlara kafa yoracağınıza arkadaş edinin dışarı falan çıkın bunlar da delirsinler. Daha 24 yaşında vay ben almıştım o da airfryer almış 7 gram eksik almış diye bunları düşünmek niye?
Gururlu olun biraz, kadın sağda solda altın muhabbeti yapıyor siz bana mı aldınız altınları, hepsini eşime verdim söyleyin size geri versin diyeceğinize hala onlardan yeni bilezik bekliyorsunuz yazık valla. Muhtaç mısınız, okumuşsunuz eşinizin işi var. Bu kadın çıkıp 10 gram bir şey alsa sonra ona buna gidip geline o kadar altın aldık hala doymadı, en son 25 gram altın diye tutturdu mecbur aldık dese hoşunuza mı gidecek?
Arkadaş edinin ne ya zaten benim çok geniş bir çevrem var. Ayrıca ben 14 yaşında işe başladığımda kimse bu yaşta çalışmak ne ya demedi herkes alkışladı 24 yaşında güzel bir evim eşimle mutlu bir yuvamız var buda bir başarı yakındad abir bebeğimiz olacak bunlarla da övünülebilir gerçekten çünkü biliyorum bu şekilde severek evlenen insan sayısı çok az insnalar evlenmek için evleniyor. benim amacım bu dışarıdaki insanlarla da iyi olmaktı ama başaramadım dedimki ne yapmalıyım? benim öyle 40 50 bin tl lafıyla ortlaık karıştırıcak bir yapım yok önemli olan verilen değerdi ben bana bu değerin verilmwdiği dalga geçildiği için sinirlendim. Zaten okulumu okudum işler yapıyorum benden bu kadar atomuda benn parçalamayayım yani nedir bu burada ki herkes bilim adamıda ben mi geri kaldım. Emin olun bu kadar yakınınızda sizi düşmanlıkla izleyip manipüle etmeye çalışan bir sinek dahi olsa bir gün canınıza tak eder. Bir dostunuza gider içinizi açarsınız ben yanlış insanlara gelmişim neyseki çok güzel gösterdiler. 😂😂 şuan mutluyum eşimin ailesiyle görüşmüyoruz taşınacağız iş dolayısıyla. Kendimi seviyorum beni bana kötülemeyin lütfen ♥️

Ayrıca onlardan bilezik felan istemedim doğru okuyun lütfen. düğünde eksik taktıkları herşeye ok. dedik. takamayız dediği her şeye tamam dedik umursamadık lafıda yapılmadı kapandı konu. Bu eksikler de küçük eksikler dğeil ama ben düğünden sonra kendim biriktirdim aldım koydum hepsini yerine. Bana dediki sana düğünden sonra söz bielklik alıcam şimdi diyorki hiçde bile almam bend ebuna sinirleniyorum. Beni götürseydi kuyumcuya o götürüdğü gün ona ordagüzel bir yüzük alacaktım. Samimiyetimiz bozuldu bu hareketinden dolayı içimde elli tane plan vardı salonunu yenilerim borç bitince deidm koltukları çok kabaydı o kadar değer veriyordumki verdiğim değeri benden aldıkalrı için sinirliyim isterlerse bir milyon tl kaybımız olsun çalışır koyarız yerine. Ama maddiyat muhabbeti yapıp ikide bir paramız yok deyip borç isteyip ödemeyen ben ne alsma bana neden almadınız diye küsüp ertesi gün gidip aynısını alan bir insanlardan bahsediyoruz. Takılarımın bile aynısını gidip yaptıran biri. Ama ben ne yapacağımı biliyorum o çocuk dogdugunda getirip altın takacak ya sizin ihtiyacınız vardı diyip geri vericem millete gidip gleip biz ona çok altın taktık diyo bu devran bir gün döner. Tabi ozamana beni bulurlarsa 😂

24 yaşımduaım 1 yıllık evliyim. Aile binasında oturuyoruz. Biz evlenirken çok sorunlar yaşadık ben ünideyken nişanlandık eşim eğitimi için il dışındaydı herşeyle ben ilgilendim. Eşim kınamızın oldugu gün geldi . bir yandan evimizi yaptırdık. İnanılmaz paralar harcıyoruz bir yandanda para kazanmaya çalışıyoruz. Okurken çalışıp eşimin yetmeidği her yerde yardımcı oldum. Eşim il dışındayken daha nişanlıyız benim bileziklerim hazırlandı 20 gram eksik bilezik babamlara 7 gramd afazla aldık alın diye verilmiş. (Vermeden önceki gün arayıp eşime bunlar bizi arayıp bileizkleri istiyorlar gibi saçma sapan doldurdular ve ben o gün yüzüğü çıkardım 😕 sonra eşimi bırakamadım adam bana telefond aöyle bir bağırıyorki saçma sapan doldurmuşlar her şeyi açıkladım özür diledi) Babam baktı diyoki bir sorun var gitti tarttırdı 20 gram eksik ama bizim kabulümüzdür sorun yok dedi. Aynı hafta kaynanam beni çagırıp dediki senin bilekliğini yapamadım düğünden sonra sözüm olsun yapıcam. Ailem başka başka hareketlerine sinirlendiği için bu durumu kabul etmeyeceklerdi oda önden beni doldurdu bende gidip babama ben kabul ediyorum düğündne sonra alacakalr dedim. Ve düğün oldu biz 2022 haziranda evlendik. Her şey alt üst oldu millete bilekliği almış gibi konuşup duruyo bana 19 bine kolye aldım sana diyip 9 bine aldıgı kolyeyi verdi (işin komik tarafı 22 ayar diyolar üstünde yazıyo 14 ayar olduğu 😃 bide bana aldıkalrı tek şey o kendileri beğenip almış getirmişler dedim modelini değişebilirniyim izniniz varmıdır hepsi telefondan engelledi beni ozaman eşimde yoktu kaldı öyle) agzımı açmadım zaten umrumda değil fiyatı gitti aynı kolyeyi kendine yaptırdı. Milletin içinde onun hiç altını yoktu hep ben aldım diyor. Bend eçıakrdım kolyeyi attım bir kenara inanın nereye attıgıma bile bakmadım hiç bir değeri yok. Şimdide takmış baban bize laf yaptı iki gram eksik bilezik için her misafir geldiğinde bu konuyu aynen bu patavatsızlıkla açar. Ben bilezikleri bir kere koluma takmadım bile ogullarına verdim. Şimdi bu bileklik konusunu açmalımıyım. Şeytan gibi peşimde gezip evime ne alsam ertesi günü beklemeden koşup alıyor 65 yaşında kadın dün air fryer alcam diye gitmiş benden önce alacagımız adama ondan önce bana getireceksin diyor benim psikolojim alt üst oldu artık baş edemiyorum. Annem hasta vücudunda yaralar var altan alttan laf sokup bizim burda komşunun kızı annesinin hastalıgından öldü yok köyde de bir akrabamız annesi gibi oldu. Beni öyle bir manipüle etmişlerki yanlarında agzımı açamıyorum bogazıma geliyor böyle eve gelince bogazlarımın şiştini ağrılarına dayanamdıgımı hissediyorum. Şimdide diyorki borcumuz çok snein düğün borcunuzu ödüyoruz bilekliği almamaya bahane arıyor şimdi bu yaz koltukalrımın aynısı alacak mutfahını yoatırıd benimkinin aynısı kurutma aldım aynı hafta gitti aldı robot aldım bu ay gidip robot alacakmış ama paraları yok ben hakkımı helal edip çekilmelimiyim bir kere gidip bileklik istemedim bu arada.
Allahim ne biçim kaynanalar varrr.Sanirsan yeni gelin kendisi😤madem geline duşman olucaksin oglunu evlendirme turşusunu kur sakla yani başinda aşiri sinir oluyorum boyle olaylar gorunce.Evlenmişler birak mutlu olsunlar yok altinmiş oymuş buymuş gereksiz gosteriş dogru durust birşey yapsalar hadi neyse onyda yapmiyorlar.Bu konuda en suçlulardan biride eş annesini susturamiyor karişma diyemiyor salak gibi dolduruşa gelip karisi ile arasini bozuyor.Eṣin akillanip tavrini koymayinca ailesine daha çok sorun yaşarsin sen canim.

Allahim ne biçim kaynanalar varrr.Sanirsan yeni gelin kendisi😤madem geline duşman olucaksin oglunu evlendirme turşusunu kur sakla yani başinda aşiri sinir oluyorum boyle olaylar gorunce.Evlenmişler birak mutlu olsunlar yok altinmiş oymuş buymuş gereksiz gosteriş dogru durust birşey yapsalar hadi neyse onyda yapmiyorlar.Bu konuda en suçlulardan biride eş annesini susturamiyor karişma diyemiyor salak gibi dolduruşa gelip karisi ile arasini bozuyor.Eṣin akillanip tavrini koymayinca ailesine daha çok sorun yaşarsin sen canim.
Eşimde annesiyle çok tartıştı çok büyük terbiyesizlikler yapıyordu çünkü eve gelen arkadaşlarımı felan kovmak gibi sonra kadın ayılıyo bayılıyo bende artık eşime söylemiyorum. Eşim iyidir gerçekten babasına çekmiş heralde ahaha 😂

Eşimde annesiyle çok tartıştı çok büyük terbiyesizlikler yapıyordu çünkü eve gelen arkadaşlarımı felan kovmak gibi sonra kadın ayılıyo bayılıyo bende artık eşime söylemiyorum. Eşim iyidir gerçekten babasına çekmiş heralde ahaha 😂
Soylememekle hata yapma kaynanani yerine oturta bilecek birisi varsa oda eşin kaynana diye herşeyi yapa bilir diye birşey yok sizde insansiniz bunlara sabr etmek zorunda degilsiniz.O yuzden gizleme buyuk olaylari ogluda gorsun annesinin ne biçim kadin oldugunu.Boyle olaylar gorunce kaynanalikdan soguyorum vAllaha birgun bende kaynana olucagim aklima geliyor.Allahim aklimizi başimizdan almasin.🙄😂

Soylememekle hata yapma kaynanani yerine oturta bilecek birisi varsa oda eşin kaynana diye herşeyi yapa bilir diye birşey yok sizde insansiniz bunlara sabr etmek zorunda degilsiniz.O yuzden gizleme buyuk olaylari ogluda gorsun annesinin ne biçim kadin oldugunu.Boyle olaylar gorunce kaynanalikdan soguyorum vAllaha birgun bende kaynana olucagim aklima geliyor.Allahim aklimizi başimizdan almasin.🙄😂
Bunun kaynanalıkla bir alakası yokki herkese böyle bi değişik bide bizi takip ettirmiş onuda çözmem lazım bu kadar entrikayı kaldırmıyo kafam valla çok zor.

Bunun kaynanalıkla bir alakası yokki herkese böyle bi değişik bide bizi takip ettirmiş onuda çözmem lazım bu kadar entrikayı kaldırmıyo kafam valla çok zor.
Kaynanalarin çogu boyle oldugu için alakasi var insan soguyor yani ogullarini evlendirince gelini direk duşman olarak algiliyor iyi biseyde desen kotu algiliyor yani.Ama iyi kaynanalarda var.
Ajanmi bu kadin takip ettirmek neya😂
kafayi seninle bozmuş.

X