Ne yapmalıyım bilmiyorum.

M07

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2018
9
7
Aslında derdimi anlatınca daha çok moralim bozuluyor ama artık gerçekten son zamanlarda çok daraldım ve sizinle paylaşmaya karar verdim.biraz uzun olacak.okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.

Hanımlar ben 8 senelik evli 31 yaşında bi bayanım.eşimle uzun yıllar görüşerek evlendik.çalışkan işinde gücünde, en ufak kötü alışkanlığı olmayan(sigara dahil) küçük büyük demeden herkesin sevdiği hatta parmakla gösterilen bir insan.çünkü cahil bir annenin sorumsuz bir babanın kendini kurtarmış tek evladı.diyorum çünkü kardeşleri çok sorumsuz ve çok kötü alışkanlıkları olan,durup durup hapse giren insanlar(Bunu da sakladılar benden evlendikten sonra öğrendim)evlenmemize yakın babası da vefat edince eşimin isteği üzerine kayınvalidemle yaşamaya başladık.güya bir sene birlikte yaşayacaktık.bi kaç sene sonra eşim benim bileziklerim ve birikmişlerimizle beraber annesinin emekli maaşıyla bina yaptı ve her kardeşin bir dairesi oldu.ama kaynanam yine bizimle yaşıyor.diğer oğulları devamlı hapse girdiği için annesinin tek kalmasını istemiyor.daha doğrusu eşim parayı çok sever ve çok tutumludur.tek daire masraf yapmaktansa niye çift daire masrafı yapayım diye düşünür.benim ne çektiğim ne düşündüğüm umrunda değildir.evlendiğimden beri düzenimi oturtamadım.kayınvalidem çok cahil okuma yazması yok,ne dediğini bilmez,afederinz yattığı yatağı bile toplamayan,en ufak faydası dokunmayan,herşeyi ayağına bekleyen,hiç birşeyden de memnun olmayan,yapmamı istediği bişey varsa iki elim kanda olsa bile yapmamı bekleyen biri.hastayımdır yorgan döşek yatıyorumdur kalkıp bi tas yemek yapmaz aksine bana iş buyurur.eşiminde umru olmaz.annesi tabii bakacaksın demeyin arkadaşlar, kolay değil yıllarca ne çektiğimi bir ben bilirim.ne düzenimi oturtabildim ne hayatımı yaşayabildim.arkadaşlarım bile gelemiyor bana ailem gelip kalamıyor ,kayınvalidem oldugu için.resmen hizmetçi gibi kullanılıyorum.Ne en ufak sevgi görüyorum ne de ilgi...eşim iyidir sevilir sayılır ama gelin bide bana sorun.ne yüzüme bakar ne sarılır öper.özel günlerimizi doğum günlerimizi bir kez olsun kutlamaz.bana en ufak sevgi saygı göstermez.konuşmaz.alıp gezdirmez.bi işim düşse bi bahaneyle yapmaz.ailemle ayda yılda bir görüşür.arkadaşlarımla görüşmez hani evime çağırma çağıramam bile görüşmek istemez.benimle ilgili hiç bir şey umru değil merak bile etmez.muhabbet etmek isterim her lafımda ya benimle alay eder yada saçmalama diyip tersler durur.okadar alakasız şeylere okadar garip tepkiler verirki şaşıp kalırım.ihtiyaçlarımı bile doğru düzgün karşılamaz.elimdeki telefonu bilgisayarımı hep ben kendim çalışıp aldm.benim istediğim herşey ona gereksiz gelir.bazen artık gördüğüm muameleden bunalıp bağırırım çağırırım şikayet ederim hiç sesi çıkmaz duvara konuşuyorumdur.yeri gelir güzel güzel konuşmaya çalışırım yine tık yok.hiç bir sözünü tutmaz.hep kandırır beni oyalar.senelerdir evin eksiklerini bile gidermedi.şu zaman yaparız bu zaman yaparız dedi dedi durdu yapmadı.onu bile ben kendi çabamla hallettim.çocuğuda olmuyor.hatta tedavi için uğraşmıyor bile.senelerdir sadece bir kere tüp bebek yaptırabildik.utandığından çekindiğinden değil ,umursamıyor.anlayacağınz benim tutunabilecek hiç bir şeyim yok.sevgisiz mutsuz bir hayat geçirmeye çalışıyorum.tek başıma.etrafıma sahte mutluyum imajı vererek.ablalarıda var aynı kendi gibi.çıkarları olmadıktan sonra benimle iletişime geçmiyorlar.onlar gibi özensiz yaşlı gibi giyinmediğim için çocuk gibisin diye alay ederler şaka yollu.iyi niyetliyim güler yüzlüyüm diye enayi yarım akıllı derler.hatta arkamdan sanki ben kısırmışım gibi dedikodu bile yapmışlar.güya ben hamile kalmışım bi kere sonra düşürmüşüm.eşime söylediğimde bana bağırıp çağırdı düşünün.haklı bile olsam herzaman başkaları önemlidir onun için.hep ben suçluyumdur.zamanında bi ablası bana iftira etti bişeyin dedikodusunu yapmışım diye eşim yine gitti ablalarını tuttu.aileme çoğu şeyi anlatmıyorum bile,bilseler kahrolurlar.ayrılmaya karar versem sonuna kadar yanımda olurlar sahip çıkarlar ama bilmiyorum bişey beni tutuyor ayrılma diyor.Okadar cahil okadar tuhaf,insanlıkla eseri olmayanların içine düştümki.ne yapsam ne etsem bilmiyorum.sizce benim bu sabrım doğru mu? bazen bir hiç için kendimi harcıyormuşum gibi geliyor.sakın eşini karşına alıp güzel güzel konuş demeyin.senelerdir her yolu denedim.eşim bildiğinz duvar gibi çok kayıtsız.senelerdir en ufak bir değişim göstermedi bu saatten sonrada değişmeyeceğini biliyorum.buarada eşim evlenmeden önce böyle değildi evlendikten sonra biranda değişti.

Çocuğunuzun olmaması böyle bir durumda çok büyük artı bana göre...
yaşınız çok genç , neden bu hayata 8 yıl katlandınız ki. Haddime değil belki ama ayrılın bence böyle evlilikte olmaz düzende kurulmaz. Tek sorun kayınvalide olsa , ayır evini kurtul derdik burda ama başta en büyük sorun sizin eşinizin umursamaz tavırları...

Kendi adıma konuşuyorum , asla tahammül edemezdim öyle bir ortama. Allah gönlünüze göre versin inşallah...

evlendikten sonra bi anda değişen erkeklere ben inanmıyorum. kadınlar görmüyor, görmek istemiyor genelde.

resti çek. ayrı eve çıkmazsan boşanırım de. hoş adam sizi sevip saymıyor, ayrı eve çıksanız da çok bişey değişeceğini sanmam.

okurken çok daraldım beynimde şimşekler çaktı sanki nasıl bir cehennem sizin ki ?
Sabredecek hiç bir yanı kalmamış aileniz arkanızdaymış arkanıza bakmadan kaçın lütfen..
biraz kendinize saygınız varsa alahaşkına o adamı koca diye gezdirmeyin yanınızda..
siz böyle pasif kalıp kendinizi ezdirdikçe tepenize binmişler. Allah ıslah etsin şöyle insanları çok yazık maffetmişler hayatınızı çok üzüldüm :KK43:
eğer halen birşey beni tutuyor diyorsanız
eşinizi son bir kez çekin konuşun resti çekin ayrı ev olmassa senden boşanacağım deyin '' yok olmaz derse pılınızı pırtınızı toplayın ve arkanıza bakmadan gidin. tek kurtuluş yolunuz. daha denecek birşey yok sizin durumunuz için. eşiniz adam değilmiş size bunları yapan bir insan sevip sayılsa neye yarar..

Aslında derdimi anlatınca daha çok moralim bozuluyor ama artık gerçekten son zamanlarda çok daraldım ve sizinle paylaşmaya karar verdim.biraz uzun olacak.okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.

Hanımlar ben 8 senelik evli 31 yaşında bi bayanım.eşimle uzun yıllar görüşerek evlendik.çalışkan işinde gücünde, en ufak kötü alışkanlığı olmayan(sigara dahil) küçük büyük demeden herkesin sevdiği hatta parmakla gösterilen bir insan.çünkü cahil bir annenin sorumsuz bir babanın kendini kurtarmış tek evladı.diyorum çünkü kardeşleri çok sorumsuz ve çok kötü alışkanlıkları olan,durup durup hapse giren insanlar(Bunu da sakladılar benden evlendikten sonra öğrendim)evlenmemize yakın babası da vefat edince eşimin isteği üzerine kayınvalidemle yaşamaya başladık.güya bir sene birlikte yaşayacaktık.bi kaç sene sonra eşim benim bileziklerim ve birikmişlerimizle beraber annesinin emekli maaşıyla bina yaptı ve her kardeşin bir dairesi oldu.ama kaynanam yine bizimle yaşıyor.diğer oğulları devamlı hapse girdiği için annesinin tek kalmasını istemiyor.daha doğrusu eşim parayı çok sever ve çok tutumludur.tek daire masraf yapmaktansa niye çift daire masrafı yapayım diye düşünür.benim ne çektiğim ne düşündüğüm umrunda değildir.evlendiğimden beri düzenimi oturtamadım.kayınvalidem çok cahil okuma yazması yok,ne dediğini bilmez,afederinz yattığı yatağı bile toplamayan,en ufak faydası dokunmayan,herşeyi ayağına bekleyen,hiç birşeyden de memnun olmayan,yapmamı istediği bişey varsa iki elim kanda olsa bile yapmamı bekleyen biri.hastayımdır yorgan döşek yatıyorumdur kalkıp bi tas yemek yapmaz aksine bana iş buyurur.eşiminde umru olmaz.annesi tabii bakacaksın demeyin arkadaşlar, kolay değil yıllarca ne çektiğimi bir ben bilirim.ne düzenimi oturtabildim ne hayatımı yaşayabildim.arkadaşlarım bile gelemiyor bana ailem gelip kalamıyor ,kayınvalidem oldugu için.resmen hizmetçi gibi kullanılıyorum.Ne en ufak sevgi görüyorum ne de ilgi...eşim iyidir sevilir sayılır ama gelin bide bana sorun.ne yüzüme bakar ne sarılır öper.özel günlerimizi doğum günlerimizi bir kez olsun kutlamaz.bana en ufak sevgi saygı göstermez.konuşmaz.alıp gezdirmez.bi işim düşse bi bahaneyle yapmaz.ailemle ayda yılda bir görüşür.arkadaşlarımla görüşmez hani evime çağırma çağıramam bile görüşmek istemez.benimle ilgili hiç bir şey umru değil merak bile etmez.muhabbet etmek isterim her lafımda ya benimle alay eder yada saçmalama diyip tersler durur.okadar alakasız şeylere okadar garip tepkiler verirki şaşıp kalırım.ihtiyaçlarımı bile doğru düzgün karşılamaz.elimdeki telefonu bilgisayarımı hep ben kendim çalışıp aldm.benim istediğim herşey ona gereksiz gelir.bazen artık gördüğüm muameleden bunalıp bağırırım çağırırım şikayet ederim hiç sesi çıkmaz duvara konuşuyorumdur.yeri gelir güzel güzel konuşmaya çalışırım yine tık yok.hiç bir sözünü tutmaz.hep kandırır beni oyalar.senelerdir evin eksiklerini bile gidermedi.şu zaman yaparız bu zaman yaparız dedi dedi durdu yapmadı.onu bile ben kendi çabamla hallettim.çocuğuda olmuyor.hatta tedavi için uğraşmıyor bile.senelerdir sadece bir kere tüp bebek yaptırabildik.utandığından çekindiğinden değil ,umursamıyor.anlayacağınz benim tutunabilecek hiç bir şeyim yok.sevgisiz mutsuz bir hayat geçirmeye çalışıyorum.tek başıma.etrafıma sahte mutluyum imajı vererek.ablalarıda var aynı kendi gibi.çıkarları olmadıktan sonra benimle iletişime geçmiyorlar.onlar gibi özensiz yaşlı gibi giyinmediğim için çocuk gibisin diye alay ederler şaka yollu.iyi niyetliyim güler yüzlüyüm diye enayi yarım akıllı derler.hatta arkamdan sanki ben kısırmışım gibi dedikodu bile yapmışlar.güya ben hamile kalmışım bi kere sonra düşürmüşüm.eşime söylediğimde bana bağırıp çağırdı düşünün.haklı bile olsam herzaman başkaları önemlidir onun için.hep ben suçluyumdur.zamanında bi ablası bana iftira etti bişeyin dedikodusunu yapmışım diye eşim yine gitti ablalarını tuttu.aileme çoğu şeyi anlatmıyorum bile,bilseler kahrolurlar.ayrılmaya karar versem sonuna kadar yanımda olurlar sahip çıkarlar ama bilmiyorum bişey beni tutuyor ayrılma diyor.Okadar cahil okadar tuhaf,insanlıkla eseri olmayanların içine düştümki.ne yapsam ne etsem bilmiyorum.sizce benim bu sabrım doğru mu? bazen bir hiç için kendimi harcıyormuşum gibi geliyor.sakın eşini karşına alıp güzel güzel konuş demeyin.senelerdir her yolu denedim.eşim bildiğinz duvar gibi çok kayıtsız.senelerdir en ufak bir değişim göstermedi bu saatten sonrada değişmeyeceğini biliyorum.buarada eşim evlenmeden önce böyle değildi evlendikten sonra biranda değişti.
Ne sabrı neyin sabrı karşında adam olsa ailesi böyle olsa insan sabreder kendi kendini oyalıyorsun sadece ömründen gidiyor

Diyebileceğim tek şey,kendine bunların yapılmasına kendin izin veriyorsun.Mecbur değilsin bu ortamda bu hayatı yaşamaya.Kimsen,in annesine bakmak zorunda da değilsin.

bir daha bu hayata gelecek misinz ? 5 yıl sonra herşey için çok geç olabılır ....

Nereye kadar sevgi ve saygı görmediğiniz insanlara hizmet edip ömrünüzü çürüteceksiniz?

Bir iş bulup uygun ortamı yarattıktan sonra bu bencil adama ve ailesine tekmeyi basın gitsin. Bu dünyaya bir kere geliyorsunuz.

Küçük büyük demeden herkes onu seviyor , ama size karşı bencilin dik alası bir adam. Bence bir süreliğine ailenizin yanına gidin, eşiniz ve kayınvalideniz sizin değerinizi anlasın. Ailenize de anlatmış olursunuz , bu kadar sene iyi dayanmışsınız bence.

Dünyadaki cehennem bu olsa gerek!!

Nicin sabrettiginizi hiç anlamadım."bir şey var" demissiniz beni tutan, nedir o? Özgüvensizlik mı, toplum baskisi mı bilmem.Cocugunuz da yokmuş, kırın zincirlerinizi.Durmaniz büyük hata hiçbir şekilde değer görmediğiniz yerde.

Adamın tek olumlu yanı üreyememesi...

Ya kardeşim, Allah akıl fikir versin sana da. Elaleme çok iyi, süper kahraman olsun bu adam, senin için 5 para etmez bir koca olduktan sonra ne önemi var? 8 sene niye çektin bu hayatı? Bu nasıl bir akıl tutulması? Bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsun?

canınıza yazık değil mi?
Başkası için hayatını harcadığına değer mi? :kahve:

Bilmiyorum bana karşi hareketlerinde hep bi sebep aradim.onun tarafindan bakmaya çaliştm.zor günler geçiriyor dedim babasini kaybetti dedim sonra evlendi herşeyi tek başina yapti hic bi ailesinden destek almayarak.evlendigmzde asgari ücretle çalişan biriydi.üstesinden gelemiyor diş etkenlerin etkisiyle de sinirleri bozuluyor içine atiyor agresifleşiyor diye düşünürdüm.hiç bi dayanaği yoktu çünkü.kisir olduğunuda ögrenince hepten umutsuzluga mi düştü acaba dedim.ama sonra sonra dank etti.benim ne günahim vardiki.onun hayatinda tek güzel şeyi bendim.farkinda değildi.bir kez olsun değerimi bilmedi.

Cocugunuz da yok desek ki onun için duruyorsunuz. 8 yıl bu çile neden? Elalem her şeyi konuşur ne yaparsaniz yapın millete yaranamazsiniz. Mutlu olmadığınız değer görmediğiniz bir evliliği sürdürmek neden?

Allah kimseyi benim durumuma düşürmesin.sevdiği ve hayati arasinda birakmasin.

Peki, sizi bu evliliği sürdürmeye iten nedir? Eşiniz size değer vermiyor, evde hizmetçi gibisiniz, on yıl sonra da bir şey değişmeyecek, ne istediğiniz, duygularınız kimsenin umurunda olmayacak. Bu hayata niye geldiniz, milletin eziyetine katlanmak için mi? Bir yuva kolay yıkılmıyor, doğrudur, zordur ama insanın o yuvada tutunacağı, onu mutlu eden bir şeyler olduğu zamanlar zordur asıl. Sizin için böyle şeyler var mı? Bir çocuğunuz olsa, böyle bir ortamda büyümesini ister misiniz? Bilmiyorum, neden katlanıyorsunuz ki? Üstelik birçok insanın sahip olmadığı bir şeye, aile desteğine sahipsiniz. Daha gençsiniz ama inanın yeni bir hayata başlamak için 41 de, 51 de, 61 de geç bir yaş değil. Zira tek bir hayatımız var ve zararın neresinden dönülse kar.

• Beğen
Reactions: M07
X