Ne yapmam gerekiyor :(

Hiçbir şey yapma, kendisi düşünsün, baban dövse bile hakediyor, yalan söylememeyi kendi başının çaresine bakmayı öğrenmesi lazım.

Abiniz küçük değil.Hataları da yalanları da yenilir yutulur değil.Herşeyin bir bedeli olduğunu öğrenmeli.Kendinize boşuna eziyet etmeyin.Sadece annenize söyleyin.

Teyze amca dayı yardım etmek yerine bayram edip gülerler bizimkiler ayıp örtmek yerine açmayı tercih ederler ki babam abi sıfatnda halamlarn gözünde yetemeyen baba olarak küçük düşüremem
Ozaman sadece oturup bekleyeceksiniz. Telefon alacağı parayı babanız oraya verir abinizde telefonsuz kalır

Daha dün babamı karşıma aldm telefonu değişecekti işletim sisteminde hata vardı baba kızma alalım dedim ikna etmiştim onu kız arkadaşının yanında eksik kalmasn diye :'( çokkkkkk üzgünüm çokk

Ne kadar buyuk hata yaptiginizin farkinda misiniz? Abinizin bir derse ve cezaya ihtiyaci var. Paranin kolay kazanilmadigini ogrenmesi gerekiyor. O kadar cirkin yalanlar soylemis ustune bir de odul mu veriyorsunuz? Eksik kalsin ne olur? Biraz eksik kalsin hayati ogrensin.

Abimin icralik binlerce lira borcu var ev haczi kolay kolay olmuyor artık.Bize de geliriz demişlerdi.Ola ki icra gelirse ailen zaman isteyip kredi çeksin yani çok zorlanmayacaklarsa.36 ay vadeli falan aylık ödeme düşük olur.

Birak abin biraz buyusun. 2 yillik okuyorum diye ailesini kandirip para alan okumayan adamin iyi bi derse ihtiyaci var. Siz karismayin anne babaniz dogru olani yapacaktir.

Sen bisey yapamazsin nasi o borca girdiyse kendi girsin calissin bisekilde odesin

Ne kadar buyuk hata yaptiginizin farkinda misiniz? Abinizin bir derse ve cezaya ihtiyaci var. Paranin kolay kazanilmadigini ogrenmesi gerekiyor. O kadar cirkin yalanlar soylemis ustune bir de odul mu veriyorsunuz? Eksik kalsin ne olur? Biraz eksik kalsin hayati ogrensin.
Ben bu borcu bu gün tesadüfen öğrendim bilseydim babamı karşıma almazdm tartşmazdm:KK43:

Kendini boşuna arada paralama.sendede yok bu durumda yapabileceğin bişeyde Yok.eminim abin senin kadar stres yapıp çırpınmıyodur.karışma en iyisi herşey olacağına varır

23 yaşında abim var üniversite okuyor İstanbulda sorun abimle ilgili daha önce çalıştığı yerde internet ve telefon açtırıyor üzerine ve o işten çıkıyor çıktığı yer ödemiyor tabiki 600 lira gibi 3 ay önce bir borç bizim eve geldi ve üzerime yanlışlıkla açılmış ben açtırmadm benim haberim yok diye bize söyledi ve hallettigini anlattı yalan söylemis tabi takside böldürdüğü için öderim diye düşünmüş ne yazıkki ödeyememiş ve ödenmeyen faturalar avukata dosya olarak icra takibine verilmiş 1200 lira gibi bir borç olmuş :KK43: bende üni okuyorum ailemin yanındayım çoğu zaman abime para göndersinler diye harçlık bile almam yarı özel okuyor abim, daha önce okuduğunu sanmştk 2 yıllk bize okuyorum diye yutturmuş ve bir kaç devasa olaylar yaşandı babam en ufak hatasını arıyordu zaten şimdi bu olay da olunca ne yapıcağımı şaşırdım ve şoktayım o kadar parayı nerden bulabilirim diye düşünüyorum işe girsem bile 1 ay sonra maaş alırım icra 2 gün sonra gelicekmiş bir akıl verirmisiniz lütfen ne yapmalym..
endişe etme. ailene söyle. sen hiç birşeyi düzeltmezsim.
ama emin olmadıgım tek şey abine haciz gelse babanın malını alamazlar gibi düşünüyorum.
ama er maaşına el koyarlar. çünkü artık haciz yok bildigim kadrı ile.
avukart arklar. okursa daha net cevap alırsın...

X