Ne yapsam bilemedim.

Guzelseylerolsun88

Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2017
791
364
Arkadaşlar ben 14 temmuz da 40 haftalık gebe olacağım büyük ihtimal doğumum o günlerde olacak. 21 temmuz da da kpss sınavı var ve ben hazırlansam mi hazırlanmasàmmi bilemedim. Olurda sezeryan olursa doğumum 1 haftada kalkabilir miyım bilemedim. Siz olsanız ne yapardıniz. 6 ay var daha ders çalışmak için yeterli süre ama birde girememe var.

Bence girme ihtimalin olabilir ancak soyle bir sorun var lohusa olacaksin...
Sezaryamdan sonra direkt kalkiyolar.
.
Ama sen diyorsan ki kesin girerim
Hazirlan

Bir sorun olmazsa girersin.. 2 saatcik alt tarafi..
Halledersin

Arkadaşlar ben 14 temmuz da 40 haftalık gebe olacağım büyük ihtimal doğumum o günlerde olacak. 21 temmuz da da kpss sınavı var ve ben hazırlansam mi hazırlanmasàmmi bilemedim. Olurda sezeryan olursa doğumum 1 haftada kalkabilir miyım bilemedim. Siz olsanız ne yapardıniz. 6 ay var daha ders çalışmak için yeterli süre ama birde girememe var.
Sezaryen olursa zaten 14 Temmuz beklenmez iki üç haftalık olursun ve kalkarsın. Normal olup da 14 ten sonra doğabilir o ayrı.
Her sekilde yeni doğum yapmış b kadın acayip halde oluyor. Eger calıştın a kazanma ihtimalin varsa hazırlan. Ama doksan küsür gerekiyor zaten cok düşük ihtimal dersen bilemem.
Ben normal dogum yaptım. Tmmmm işimi kendim yaptım hatta diş druyum bebek bir haftalıkken hasta baktım
Sezaryen olup da cok iyi olan arkadaslar oldu

Sezeryan da kaç günde ayağa kalkilir arkadaşlar. Birde 39 haftalık ken sezeryan olsam dr kabul eder mi. Bu sınavda benim için çok önemli. 2 yıl da bir hakkım var. Bebeğin geleceği için iyi bir puan almam şart

Benim 75 almam yeterli . Alt yapm da var alabilirm diye düşünüyorum. Sorun şu ki ben şuan zaten çalışıyorum memur um ama İstanbul da kimsem yok bebeği bırakıp ise gitmem gerekecek 4. Aydan sonra. Eğer çalışır memleketimı kazanırsam annem bakabilir diğer torunlarà da bakıyor suan zaten. Yani sınavı da bebek için kazanmak istiyorum

Sezeryan da kaç günde ayağa kalkilir arkadaşlar. Birde 39 haftalık ken sezeryan olsam dr kabul eder mi. Bu sınavda benim için çok önemli. 2 yıl da bir hakkım var. Bebeğin geleceği için iyi bir puan almam şart
Bi arkadasım sezaryen olmuştu komşuları normal doğurdu sanıyorum o kadar iyiydi yani. Bir hafta on gnlkken kalabilirsin. Zaten sezaryen olacağı kesinse( iri bebek maksat geliş gibi sebepler varsa) bazı Dr 38 de alıyor bazısı kaldığı kadar kalsın diyor tabi mümkün oldugunda gec doğması iyi bişey cünkü cok minik dolarsa ememiyor sarılık oluyor vs. Miadında iyi kiloda doğan bebeğin bakımı daha kolay

Bence çalışın zaten sezeryan olursa 38. haftada olacak, 3 haftada düzelirsin, 40. haftada normal doğum olursa da 1 haftada en azından sınava gidecek kadar iyi olabilirisiniz

38 haftadan sonra sezaryen yapılıyor genelde. Kimi doktor doğumun başlamasını bekliyor kimisi planlıdan yana.
Ben 38+2de planlı doğurdum. İlk gün kabus, ikinci gün nispeten zor, üçüncü gün mis gibiydi. Bir haftada haydi haydi kalkarsın.

Ben de sezaryen oldum. 3 günlüktü evim taşındı, 4 günlüktü bebek marketinde alışveriş yapıyorduk :) ha ama bu benim dayanıklılığımla da alakalı bir durum. Herkes aynı değil sonuçta. Öte yandan sezaryenler de eskisi gibi zor olmuyor artık. :)

Tabiki kalkabilirsin 1 hafta çok yzun bir zaman açık kalp ameliyatı olanlar 1 haftaya kalkıyo. Ben 6 saat sonra kalktım ilk 6 saat zaren izin vermiyorlar.

Ben normal doğum düşünmüyorum yapamam gibi geliyor çok korkuyorum . O yüzden sezeryan düşünüyorum
Bence o acı çekilebilir tabi yaşamadım bilmiyorum ama binlerce yıldır kadinlarin baş edebildiği bir acı. Mesela doğum yapmış ama ikinci çocuk isteyen bir hanımla karşılaştım Rahim filmi çekmek daha kötüydü dedi. Ben rahim filmini ve daha kötülerini de atlattım evet o an acıyor ama geçiyor. Çocukta veya sizde bir sağlık problemi yoksa bence normal doğum deneyimini yaşamalısınız ben inanılmaz özeniyorum o deneyim bebekle yaşayacağınız bir serüven gibi geliyor. Elbette korku acı olur ama en doğalı en guzelidir

Ben de sezaryen oldum. 3 günlüktü evim taşındı, 4 günlüktü bebek marketinde alışveriş yapıyorduk :) ha ama bu benim dayanıklılığımla da alakalı bir durum. Herkes aynı değil sonuçta. Öte yandan sezaryenler de eskisi gibi zor olmuyor artık. :)
Ay cok tsk ler içim rahatladı gerçekten motive oldum

Çocuk doğduktan sonra hazırlanmanız çok daha zor olur KPSS hazırlığı sizin için en uygun zaman şimdi yani hamilelik dönemi.Sezeryandan on gün sonra oturabilirsiniz.Yetmiş beş almak sizin yeterliymiş madem bugünden başlayın derim hamilelikte çalışır çocuk doğduktan sonra atanırsınız süper olur.Başarılar...

Çocuk doğduktan sonra hazırlanmanız çok daha zor olur KPSS hazırlığı sizin için en uygun zaman şimdi yani hamilelik dönemi.Sezeryandan on gün sonra oturabilirsiniz.Yetmiş beş almak sizin yeterliymiş madem bugünden başlayın derim hamilelikte çalışır çocuk doğduktan sonra atanırsınız süper olur.Başarılar...
Bence de sınav 2yıl da bir. Tam vakti suan evet

Bence o acı çekilebilir tabi yaşamadım bilmiyorum ama binlerce yıldır kadinlarin baş edebildiği bir acı. Mesela doğum yapmış ama ikinci çocuk isteyen bir hanımla karşılaştım Rahim filmi çekmek daha kötüydü dedi. Ben rahim filmini ve daha kötülerini de atlattım evet o an acıyor ama geçiyor. Çocukta veya sizde bir sağlık problemi yoksa bence normal doğum deneyimini yaşamalısınız ben inanılmaz özeniyorum o deneyim bebekle yaşayacağınız bir serüven gibi geliyor. Elbette korku acı olur ama en doğalı en guzelidir
Ben sağlıkçıyım ve yüzlerce doğuma girdim fobi oldu o kadınların acıları . Üstelik ağrı eşiğim de çok düşük. Güvenmiyorum kendime. Keşke yapabilsem ama acayip korkuyorum ters giden durumlara da çok şahit oldum belki de ondandır

X