ne yapsam para arttırabilirim

88kelebek88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2011
1.286
11
merhaba kızlar dün eşimle konuştum daha doğrusu kendisi söyledi aylık belli bir miktar para yatırıcak karta bende onu idareli bi şekilde kullanmaya çalışıcam fakat sadece ev için alışverişleri ben yapıcam bana verdiği kartla nasıl para arttırıcam bilmiyorum çok fazla alışveriş yaptığımiçin böyle bişeye karar verdik ve bende biraz para arttırmak istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz :KK14::26:

vallahi canım bi formülünü bulursan banada söylee:KK52::KK52::KK52: kız bu zamanda para arttırmak şöyle dursun güç belaa anca yetiyo valla paranın adı var değeri yok geçim zor rabbim rızık bolluğu versin cümlemizee:26::26::26:

vallahi canım bi formülünü bulursan banada söylee:KK52::KK52::KK52: kız bu zamanda para arttırmak şöyle dursun güç belaa anca yetiyo valla paranın adı var değeri yok geçim zor rabbim rızık bolluğu versin cümlemizee:26::26::26:

:18: :KK25: ama benim arttırmam lazım bildiğin uygun bi market var mı ordan alışveriş yapıyım :KK19:

uygun market arıyorsan A101 ve bime git canım
büyük marketlerin kampanyalarını kaçırma
uygun bişiyler bulunca stok yap..

canım ben bimden alışveriş yapıyorum... :)) örneğin makarna bakkalda 1 lira normal markette 80-90 kr arası bimde 65 kuruş falan..çamaşırsuyu normal markette 2.50 -3.00 falan bimde 1.70-.1.80 arası :KK70:DD

uygun market arıyorsan A101 ve bime git canım
büyük marketlerin kampanyalarını kaçırma
uygun bişiyler bulunca stok yap..

ama en büyük sorun ben pazara gidemiyorum uzak kalıyo hazır market alışverişine çıkmışken sebzeleride marketten alıyorum

sebze meyveni cesit olan marketten alıp
diğer gıda ve temizlik ürünlerini bimden alabilirsin

Ben de geçen gün ilk kez A-101'e gittim, aynı BİM'e benziyor. İkisini de tavsiye ederim. Canım ben de 2 yıl öncesine çılgınlar gibi para harcayan sonra da oturup üzülen biriydim ama inan herşeyde olduğu gibi, bunda da üstüne kafa patlatınca alışkanlıklarını değiştirebiliyorsun. Ama birden olmuyor, azmetmek lazım cidden. Sana tavsiyem dersine çalışır gibi, sürekli dışarda neyi daha ucuza ve daha bolca alabilirimi şuna ihtiyacım var mı gerçekten diye düşünüp durman. Bir süre sonra otomatik hale gelecek:KK53: ama öyle zamanlar olacak ki sanki bunca alıştırmayı yapmamışsın gibi kendini alsam mı almasam mı kararsızlığına düşmüş bulacaksın. Bu zamanları kendi hakim olarak geçirmeye çalış, mesela 300 tl harcayacakken 100 tl bile harcasan kalan 200ü kenara koy. Sonra kendine geldiğinde, krizin geçtiğinde çok hoşuna gidecek ve kendinle gurur duyacaksın:KK24: İşte o zaman bu hastalık yavaş yavaş tedavi olmaya başlayacak:KK1:

Ben de geçen gün ilk kez A-101'e gittim, aynı BİM'e benziyor. İkisini de tavsiye ederim. Canım ben de 2 yıl öncesine çılgınlar gibi para harcayan sonra da oturup üzülen biriydim ama inan herşeyde olduğu gibi, bunda da üstüne kafa patlatınca alışkanlıklarını değiştirebiliyorsun. Ama birden olmuyor, azmetmek lazım cidden. Sana tavsiyem dersine çalışır gibi, sürekli dışarda neyi daha ucuza ve daha bolca alabilirimi şuna ihtiyacım var mı gerçekten diye düşünüp durman. Bir süre sonra otomatik hale gelecek:KK53: ama öyle zamanlar olacak ki sanki bunca alıştırmayı yapmamışsın gibi kendini alsam mı almasam mı kararsızlığına düşmüş bulacaksın. Bu zamanları kendi hakim olarak geçirmeye çalış, mesela 300 tl harcayacakken 100 tl bile harcasan kalan 200ü kenara koy. Sonra kendine geldiğinde, krizin geçtiğinde çok hoşuna gidecek ve kendinle gurur duyacaksın:KK24: İşte o zaman bu hastalık yavaş yavaş tedavi olmaya başlayacak:KK1:

ben alışverişe çıkınca kendimi kaptırıyorum neyi görsüm alıyorum almıcağım varsa bile alıyorum hemen hiç düşünmeden az bişey alıcam diye giriyorum markete bi seferde en az 170 liralık alışveriş yapmadan çıkamıyorum bazen 250 lira bile tutuyo e bide ayda 4 kere market alışverişe gidiyoruz. bakalım artık para biriktirmeye başladım hem aylık para alıyorum ondan evin market alışverişleri için kalan benim bide gelince bozuk para canavarlığı yapıyorum bütün bozuk paralarını alıyorum :KK76: :KK9: :KK34:

X