ne yaşadım ben?

InoriYuzuhira

F=-F
Pro Üye
17 Temmuz 2013
10.296
14.832
Babanızın küçüklükten itibaren yaptığına çocuk istismarı, annenizin aman ağzımızın tadı kaçmasın tavrı ise istismara göz yummaktır.
Öyle bir istismar edilmişsin ki sadece kendini korumak istediğin için vicdan azabı çekiyorsun bunun sorumlusu da annen. Çünkü sana bunu öğrettiler.
30 yaşına kadar sabretmen beni şoka soktu resmen. Zararın neresinden dönersen kar.
Bundan sonra tavrından geri dönme.
O evden ayrıl.
 

ASSOSyal

sosyal 🍒
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
28 Haziran 2011
13.320
38.916
Biz insaniz ,iyileri olduğu kadar kötü anıları da biriktiriyoruz. Bunun bir dışavurumu illaki olacaktı ve bugün olmuş. Bence kendinizi suçlamayın. Siz zaten geçmişte yaşadıklarınizi ölene kadar içinizde taşıyacaksınız. Belki sizde çocuklarınıza yansıtacak ya da yansitmayacaksiniz. Ama 16 yasindaki o kız çocuğu babasına bugün büyüdüğünü göstermiş bence iyi de yapmış.
 

Spizella

Realist
Pro Üye
27 Ağustos 2017
12.749
27.803
iyi geceler herkese
herkesin bi kırılma noktası var denir ya çok doğruymuş.. bugün benim için öyle bir gün oldu.aslınsa hem sanki günlüğüme yazar gibi içimi dökmek istiyorum hem de sizlerden doğruyu yanlışı ayırt etmeme yardım etmenizi istiyorum..
babamla yıllardır farklı bir ilişkimiz vardır.klasik baba kız görünümünde ama benim açımdan geçmişim izlerini hep taşıyan küçük bi kız.. ben küçükken ve lise çağlarımda sert ve otoriterdi. kolay kızan azarlayan biriydi. ve zaman zaman vurduğu olmuştu. en çok aklımda kalan 16 yaşındaydım çok saçma bi nedenden ötürü yerde otururken kafamın arkasına bikaç kez yumruk vurmuştu. bi yandan da gerizekalı demişti. inanın bunu hakedecek hiç bir şey yapmadım. iki abim var üçümüz de tek bir kere karşı çıkmadık, saygısızlık yapmadık. annemi üzdüğü zamanlar bile hep saygımızı korumaya çalıştık. annem hep aman babanızın ahını almayın o sizin babanız seslenmeyin dedi.
yıllar içinde vurması ya da tokatı olmasa sa hep azarlayacağı bi konu buldu. bu sürekli yaşan bi durum değildi, öyle söylersem haksızlık ederim ama bazı konularda kolayca kızan ve gerizekalı salak mısın kızım diyebilen biriydi. belki şiddet gören ya da daha kötü şeyler yaşayan aileler için çok basitti yaşadıgım ama yıllar içinde beni bu durum çok etkiledi..
şimdi 30 yaşındayım, son yıllarda yaptıkları söyledikleri çok fazla gözüme batar olmuştu. yine hep sessizdim yine karşısında tek kelime etmiyodum ama sonrasında kendi içimde onunla tartışıyodum kavga ediyodum içimde kalan şeyleri ona söylüyodum..
son yıllarda daha çok değişti. daha sakin daha az kızan çoğu şeyi önemsemeyen biri haline geldi. ama ara ara yine otoritesini hatırlatma ihtiyacı hissediyodu.
esas olay bugün patlak verdi, sanırım 30 yılın birikimi.. arkadaşımla buluşmak için aceleyle hazırlandım,babasıyla birlkte arabayla beni almaya gelmişti o da saolsun acele ettirdi beni ,kapının orda bi yandan giyinirken bi yandan da odaya doğru ben çıkıyorum ayşeyle buluşcam dedim ikisi de duydu bundan eminim hatta nasıl gideceksiniz dedi ben de babası bırakacak araba var dedim ve hızlıca çıktım evden.
akşam eve geldim,onların oturdugu odaya baktım geri dönüp kendi odama gidecektim birden bağırarak gel buraya dedi yerinden doğrularak. yüz ifadesini ve ses tonunu duyduktan sonra ben ven değildim sanki. içimde başka biri vardı. normalde kafamı eğip sessizce azarlamasını dinler sonra odama gider ağlardım. yerinden doğruldugunu görünce napcaksın vuracak mısın dedim, bu tepkime çokşaşırdı birden,ne vurması saçmalama dedi, bu ses tonuyla bu ifadeyle benimle konuşamazsın dedim, sen giderken lütfedip bize haber bile vermiyosun kendi kafana göre çıkıp gidiyosun dedi. ben giderken size söyledim siz de duydunuz dedim. neymiş çok aceleyle söylemişim güzelce odaya girip anlatmam gerekirmiş. gündüz saatlerinde çıkıyorum evden ve 5te geliyorum. evden kaçmışım gibi konuşma dedim. sonra ara ara konuşmaları hatırlayamıyorum, bi ara gerizekalı hayvan dediğini duydum ve ben de kayış koptu, bi yandan istemsizce parmağımı sallayarak bana gerizekalı hayvan diyemezsin dedim, ben 30 yaşındayım sen benimle bu şekilde konuşamazsın dedim,16 yaşındayken de bana vururken gerizekalı demiştin hatırlıyo musun ben hiç unutmadım dedim. o kadar şaşırdı ki gözlerinde o şaşkınlığı net ni şekilde görebildim.
annem şok içinde zaten, beni tanısanız asla ama asla böyle bi çıkış yapmayacağımı bilirdiniz. nasıl o sözleri söyledim nasıl öyle tepkiler verdim bilmiyorum, ayağa kalktı ben hala karşısında konuşuyorum, abilerim gerizekalı ben gerizekalı sen nasıl konuşuyosun bizimle yıllardır dedim, evlensem çocugum olsa sen yine bana gerizekalı diyeceksin dedim, evet diyecem dedi, diyemezsin diye inatla devam ederken annem beni odama götürmeye çalıştı bırak diye bağırdım, nasıl o hale geldim bilmiyorum, senin baban benim yaşımdayken sana gerizekalı hayvan dese ne hissederdin zoruna gitmez miydi dedim, ne biliyosun söylemediğini dedi, senin zoruna gittiyse neden bize aynısını yapıyosun dedikten sonra ağlamaya başladım ama hala parmağımı sallayark konuşuyodum, bana car car konuşma o parmağını sallama dedi, sen de bana hakaret etme dedim, benim evimde benim kurallarım geçerlidir dedi, ben de ben yanlış bişey yapmadım saat 5 eve geldim, siz olsanız da olmasanızda ben nasıl yaşayacağımı biliyorum ne size laf getirdim bugüne kadar ne de kendime dedim. bi yandan konuşup bi yandan koridorda yürüyorum annem yanımda babamda karşımda benimle yürüyo, ellerim titriyodu o da farketti.
hala böyle bi tepki nasıl verdim bilmiyorum. dışardan bakınca çok küçük basit bi tepki gibi görünebilir ama benim bugüne kadar yaptıgım tek şey ağlamak olurdu. asla karşısından bi cevap bile vermezdim. ama kaç yaşına gelmişim hala o ses tonuyla gel buraya diye bağırması ve sonrasında gerizekalı hayvan demesi çok zoruma gitti. asla saygısız biri değilim her zaman güleryüzlü sevgiyle davranırım onlara, o hakaretleri işitmeyi haketmedim. bunu da söyledim ona zaten..
bir yandan vicdan yapıyorum, benden hiç beklemiyodur eminim, çok şaşırmış üzülmüştür belki de bilmiyorum. ama bir yandan da keşke şunu da söyleseydim diyorum. bu ikilem o kadar zor ki.. saatlerdir yemek yemedim odadan çıkmadım. ne düşüneceğimi nasıl hissedeceğimi bilmiyorum. bundan sonra nasıl olur ilişkimiz onu da bilmiyorum..

düzeltme: baştan sona okuyunca biraz farklı algılanmış olabilir,son zamanlarda aramız iyiydi, aslında sever çocuklarını sadece nasıl seveceğini bilemez, yeri geldiğinde güleriz şakalaşırkz ama yeri geldiğinde yine çocuk gibi azarlayacağını düşünür. belki bardak zaten doluydu olan son damlaya oldu. belki önceki azarlamalarına göre daha basitti ama ben artık dayanamadıım. son yıllarda eskisi gibi olmamasına rağmen ufacık bi şey beni sinir ediyodu, bu da geçmişten kaynaklanıyo sanırım..

Çocuk gibi azarlamak doğru bir şey değil ki
İnsan asıl çocuğuna böyle şeyleri yakıştırmaz, ona böyle davranmaz.
Bence sonunda patlamanız iyi olmuş.
Herkes haddini bilsin
Ebeveyn diye onun malı değilsiniz. Boyunduruğunda da değilsiniz. Dünyaya getirdilerse de siz o evden ayrılmaya hazır olana kadar size hem bakacak hem saygı gösterecek sınırlarınıza. Çünkü siz gayet iyi evlatlık yapıyorsunuz. Karşısında 30 yaşında bir kadın olduğunun farkında olsun.

Sizi çok sevdiğine eminim ama bu hareketlerinin doğru olduğu anlamına gelmiyor
 

Marsaa

🏄🏻‍♀️🛸🧜🏻‍♀️
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2020
306
237
37
Babanız eminimki size vurduğunda pişman olmuştur babam ayda yılda bir vurmuştur bana ama hep pişman olduğunu söylemiştir aslında hiç vurmaması lazım ama bazı insanlar böyle işte bende tepkimi verdim ama benim babam inkar etti ben sana vurmadım diye buda ilginç ti benim için
 

KarrTanesii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2014
711
1.031
Benzer hayatlarımız var ama ben bu tavrı 1-2 sene önce koydum. Şuan bende 30 yaşındayım. İlginç olan şu ki, bağırıp tepki koymaya alışınca hep yapıyorsun.
Bazen susuyum umursamayım desemde yılların birikimiyle her defasında daha büyük tepki koyuyorum.

Bu evde benim kurallarım geçerli diyince de tepkim "ozaman ben ayrı eve çıkıyorum" oluyor. Bunu okadar istemiyor ki ortada buluşuyoruz. Sadece onun kuralları geçerli olamıyor...
 

CiNNET NUR

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2019
5.124
18.653
30 yaşındasın , 5 yaşındaki çocuk değilsin kaldıki 5 yaşındaki çocuğa dahi bu şekilde davranılmaz.
Baban diye de haketmediğin muameleyi görüp susamazdın değil mi? Üstelik bu yaşta.

geç kalınmış bir tavır..
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 352 gün geçti.

kahvetelvesi

Guru
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2011
10.964
20.308
Vermeniz gereken tepkiyi vermişsiniz, saygısızlık da yapmamışsınız.
Eğer babanızda şimşekler çaktıysa ilişkiniz olumsuz yönde etkilenmez.
 

boza

...
Pro Üye
Anneler Kulübü
12 Temmuz 2006
4.414
7.790
35
Çok iyi yapmısşınız. Yaşınız küçük değil. Dilediğiniz an çıkar gelirsiniz. Baba diye büyük diye koşulsuz sevgi saygı görmek istiyorlar ama bilmiyorlar ki cocuğun da olsa küçüğün de olsa karşındakinin de saygı görmeye ihtiyacı var. Umarım rahatlamışsınızdır.
 

yenGEnC

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
8.434
33.780
Mantık süzgecim durmuyor...Hepiniz babalarınız ile mükemmel ilişkiye mı sahiptiniz. Benim.babam da otoriterdi. Onun babası daha da otoriter. Arkadaşlarımın babaları da genelde öyleydi. Yani eski babalar bana hep sevgisini yeterince göstermeyen ama çocuklarını seven ve kollayan kişiler olarka gelir. Geneli yani. Vurmasi olmamis ama çok da kötü anınız olmayan babanıza sen bana 16 yaşında gerizeklai demistin demek de ne bileyim. Böyle çetele tutulacaksa sanırım yüzde 70i anne baba ile konuşmaz 30lu yaşların.. Bir de ben büyüdüm artık vs deyip o yaşta aile evinde yaşamanız da garip. Gidin ev tutun tek başınıza yaşayın kimse karışmaz. Tepki göstermişsiniz iyi hoş da bence abartı olmuş. Biriktirip bir tepkiyi olması gereken yerde göstermek varken orantısız güç olmuş. Ne bileyim. Sanki 22 yaşında ailesiyle yaşayan biri yazsa anlayacağım da ben kocaman oldum karışma deyip o yaşta orda olmak.
Şunu düşün, babanın öyle 'dayanamayip vurdu' dediği anı birisi kameraya çekip internete atsa infial çıkar. İzleyen pek çok kişi gece aklına getirip ağlar, Twitter sallanır, akşam haberlerine düşer ve devlet el atmak zorunda kalır .
Ki benzeri çokça yaşandı . Ama aynı evde olunca ve konu sahibinde olduğu gibi, en sizi koruması gereken anne bile bunu nornal karşılayıp çoğu zaman 'o senin baban, özür dile' modunda olunca bu çaresizlikle insan içselleştiriyor bu şiddet döngüsünü. Siz de icsellestirmissiniz.
Çok üzücü gerçekten. Bir insan , kendisine karşılık veremeyecek kimseye 'bir anlık sinirle' vuramaz. Aynı Baba, madem bu kadar otoriter , bu kadar güçlü, aslan , kaplan. . Sokakta birine saldırmış mi? Ya da onu ezen patronuna-is ortağına 'geri zekali' diyip vurabilmis mi?? Hiç sanmıyorum. Yaptıysa da zaten karşılığını almıştır. Benim bir tanıdığım iş yapıp parasını alamadığı adama küfür etti diye kaç maaslik para cezası ödedi. İki yıl kendine gelemedi
Öyle kolay değil insanlara bağırıp vurmak.
Ama çocuk söz konusu olunca ne hikmetse kendine hakim olamıyor.
Gülüyorum açıkçası bu saçma savunmaya ben. Kendine hakim olamayan adam kimseye karşı olamaz, sizin babalarınizin yaptığı sadece 'gucunun yettiği,ona asla karşılık veremeyecek,gidecek başka kimsesi olmayan,küçücük bir cocuga' zarar vermek.
Benim babam da eşini, çocuklarını döven bir babayla büyümüş, ama bunun insana hissettirdiği duyguyu hiç unutmamış ve kendi babası gibi olmamak için 32 yıldır çabalar, ağzına geleni bile tutar,eğer kırıcı olacaksa. Değil ki vurmak..
Annem de dovmez etmez ama psikolojik şiddeti vardı, konu sahibinin yaşadığı kirilmayi biz de beş sene önce yaşadık, ve ara ara tekrarladık. Ona iyi bir anne olmadığını hatirlattim, beni uzdugu ve farketmedigi her anı artık biliyor. Ve iliskimiz eskisinden çok daha iyi
Böyle kırılmalar şart, Keşke siz de bu yaşadıklarınizin igrencligini farkedip babanizla yuzleşseniz.
 

Cordeliaa

Bu hafta 2 Kg. verecegimmm. 💪💪 Gerçekçi olsun.
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2013
9.842
25.686
iyi geceler herkese
herkesin bi kırılma noktası var denir ya çok doğruymuş.. bugün benim için öyle bir gün oldu.aslınsa hem sanki günlüğüme yazar gibi içimi dökmek istiyorum hem de sizlerden doğruyu yanlışı ayırt etmeme yardım etmenizi istiyorum..
babamla yıllardır farklı bir ilişkimiz vardır.klasik baba kız görünümünde ama benim açımdan geçmişim izlerini hep taşıyan küçük bi kız.. ben küçükken ve lise çağlarımda sert ve otoriterdi. kolay kızan azarlayan biriydi. ve zaman zaman vurduğu olmuştu. en çok aklımda kalan 16 yaşındaydım çok saçma bi nedenden ötürü yerde otururken kafamın arkasına bikaç kez yumruk vurmuştu. bi yandan da gerizekalı demişti. inanın bunu hakedecek hiç bir şey yapmadım. iki abim var üçümüz de tek bir kere karşı çıkmadık, saygısızlık yapmadık. annemi üzdüğü zamanlar bile hep saygımızı korumaya çalıştık. annem hep aman babanızın ahını almayın o sizin babanız seslenmeyin dedi.
yıllar içinde vurması ya da tokatı olmasa sa hep azarlayacağı bi konu buldu. bu sürekli yaşan bi durum değildi, öyle söylersem haksızlık ederim ama bazı konularda kolayca kızan ve gerizekalı salak mısın kızım diyebilen biriydi. belki şiddet gören ya da daha kötü şeyler yaşayan aileler için çok basitti yaşadıgım ama yıllar içinde beni bu durum çok etkiledi..
şimdi 30 yaşındayım, son yıllarda yaptıkları söyledikleri çok fazla gözüme batar olmuştu. yine hep sessizdim yine karşısında tek kelime etmiyodum ama sonrasında kendi içimde onunla tartışıyodum kavga ediyodum içimde kalan şeyleri ona söylüyodum..
son yıllarda daha çok değişti. daha sakin daha az kızan çoğu şeyi önemsemeyen biri haline geldi. ama ara ara yine otoritesini hatırlatma ihtiyacı hissediyodu.
esas olay bugün patlak verdi, sanırım 30 yılın birikimi.. arkadaşımla buluşmak için aceleyle hazırlandım,babasıyla birlkte arabayla beni almaya gelmişti o da saolsun acele ettirdi beni ,kapının orda bi yandan giyinirken bi yandan da odaya doğru ben çıkıyorum ayşeyle buluşcam dedim ikisi de duydu bundan eminim hatta nasıl gideceksiniz dedi ben de babası bırakacak araba var dedim ve hızlıca çıktım evden.
akşam eve geldim,onların oturdugu odaya baktım geri dönüp kendi odama gidecektim birden bağırarak gel buraya dedi yerinden doğrularak. yüz ifadesini ve ses tonunu duyduktan sonra ben ven değildim sanki. içimde başka biri vardı. normalde kafamı eğip sessizce azarlamasını dinler sonra odama gider ağlardım. yerinden doğruldugunu görünce napcaksın vuracak mısın dedim, bu tepkime çokşaşırdı birden,ne vurması saçmalama dedi, bu ses tonuyla bu ifadeyle benimle konuşamazsın dedim, sen giderken lütfedip bize haber bile vermiyosun kendi kafana göre çıkıp gidiyosun dedi. ben giderken size söyledim siz de duydunuz dedim. neymiş çok aceleyle söylemişim güzelce odaya girip anlatmam gerekirmiş. gündüz saatlerinde çıkıyorum evden ve 5te geliyorum. evden kaçmışım gibi konuşma dedim. sonra ara ara konuşmaları hatırlayamıyorum, bi ara gerizekalı hayvan dediğini duydum ve ben de kayış koptu, bi yandan istemsizce parmağımı sallayarak bana gerizekalı hayvan diyemezsin dedim, ben 30 yaşındayım sen benimle bu şekilde konuşamazsın dedim,16 yaşındayken de bana vururken gerizekalı demiştin hatırlıyo musun ben hiç unutmadım dedim. o kadar şaşırdı ki gözlerinde o şaşkınlığı net ni şekilde görebildim.
annem şok içinde zaten, beni tanısanız asla ama asla böyle bi çıkış yapmayacağımı bilirdiniz. nasıl o sözleri söyledim nasıl öyle tepkiler verdim bilmiyorum, ayağa kalktı ben hala karşısında konuşuyorum, abilerim gerizekalı ben gerizekalı sen nasıl konuşuyosun bizimle yıllardır dedim, evlensem çocugum olsa sen yine bana gerizekalı diyeceksin dedim, evet diyecem dedi, diyemezsin diye inatla devam ederken annem beni odama götürmeye çalıştı bırak diye bağırdım, nasıl o hale geldim bilmiyorum, senin baban benim yaşımdayken sana gerizekalı hayvan dese ne hissederdin zoruna gitmez miydi dedim, ne biliyosun söylemediğini dedi, senin zoruna gittiyse neden bize aynısını yapıyosun dedikten sonra ağlamaya başladım ama hala parmağımı sallayark konuşuyodum, bana car car konuşma o parmağını sallama dedi, sen de bana hakaret etme dedim, benim evimde benim kurallarım geçerlidir dedi, ben de ben yanlış bişey yapmadım saat 5 eve geldim, siz olsanız da olmasanızda ben nasıl yaşayacağımı biliyorum ne size laf getirdim bugüne kadar ne de kendime dedim. bi yandan konuşup bi yandan koridorda yürüyorum annem yanımda babamda karşımda benimle yürüyo, ellerim titriyodu o da farketti.
hala böyle bi tepki nasıl verdim bilmiyorum. dışardan bakınca çok küçük basit bi tepki gibi görünebilir ama benim bugüne kadar yaptıgım tek şey ağlamak olurdu. asla karşısından bi cevap bile vermezdim. ama kaç yaşına gelmişim hala o ses tonuyla gel buraya diye bağırması ve sonrasında gerizekalı hayvan demesi çok zoruma gitti. asla saygısız biri değilim her zaman güleryüzlü sevgiyle davranırım onlara, o hakaretleri işitmeyi haketmedim. bunu da söyledim ona zaten..
bir yandan vicdan yapıyorum, benden hiç beklemiyodur eminim, çok şaşırmış üzülmüştür belki de bilmiyorum. ama bir yandan da keşke şunu da söyleseydim diyorum. bu ikilem o kadar zor ki.. saatlerdir yemek yemedim odadan çıkmadım. ne düşüneceğimi nasıl hissedeceğimi bilmiyorum. bundan sonra nasıl olur ilişkimiz onu da bilmiyorum..

düzeltme: baştan sona okuyunca biraz farklı algılanmış olabilir,son zamanlarda aramız iyiydi, aslında sever çocuklarını sadece nasıl seveceğini bilemez, yeri geldiğinde güleriz şakalaşırkz ama yeri geldiğinde yine çocuk gibi azarlayacağını düşünür. belki bardak zaten doluydu olan son damlaya oldu. belki önceki azarlamalarına göre daha basitti ama ben artık dayanamadıım. son yıllarda eskisi gibi olmamasına rağmen ufacık bi şey beni sinir ediyodu, bu da geçmişten kaynaklanıyo sanırım..
Çok biriktirmişsiniz içinizde. Olan olmuş. Herkes sakinleşince sesinizi yükselttiğiniz için özür dilersiniz.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :93.1 Kg. Şimdiki Kilom :78.4 Kg.

dr_yad

...........
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2009
8.862
23.576
Şunu düşün, babanın öyle 'dayanamayip vurdu' dediği anı birisi kameraya çekip internete atsa infial çıkar. İzleyen pek çok kişi gece aklına getirip ağlar, Twitter sallanır, akşam haberlerine düşer ve devlet el atmak zorunda kalır .
Ki benzeri çokça yaşandı . Ama aynı evde olunca ve konu sahibinde olduğu gibi, en sizi koruması gereken anne bile bunu nornal karşılayıp çoğu zaman 'o senin baban, özür dile' modunda olunca bu çaresizlikle insan içselleştiriyor bu şiddet döngüsünü. Siz de icsellestirmissiniz.
Çok üzücü gerçekten. Bir insan , kendisine karşılık veremeyecek kimseye 'bir anlık sinirle' vuramaz. Aynı Baba, madem bu kadar otoriter , bu kadar güçlü, aslan , kaplan. . Sokakta birine saldırmış mi? Ya da onu ezen patronuna-is ortağına 'geri zekali' diyip vurabilmis mi?? Hiç sanmıyorum. Yaptıysa da zaten karşılığını almıştır. Benim bir tanıdığım iş yapıp parasını alamadığı adama küfür etti diye kaç maaslik para cezası ödedi. İki yıl kendine gelemedi
Öyle kolay değil insanlara bağırıp vurmak.
Ama çocuk söz konusu olunca ne hikmetse kendine hakim olamıyor.
Gülüyorum açıkçası bu saçma savunmaya ben. Kendine hakim olamayan adam kimseye karşı olamaz, sizin babalarınizin yaptığı sadece 'gucunun yettiği,ona asla karşılık veremeyecek,gidecek başka kimsesi olmayan,küçücük bir cocuga' zarar vermek.
Benim babam da eşini, çocuklarını döven bir babayla büyümüş, ama bunun insana hissettirdiği duyguyu hiç unutmamış ve kendi babası gibi olmamak için 32 yıldır çabalar, ağzına geleni bile tutar,eğer kırıcı olacaksa. Değil ki vurmak..
Annem de dovmez etmez ama psikolojik şiddeti vardı, konu sahibinin yaşadığı kirilmayi biz de beş sene önce yaşadık, ve ara ara tekrarladık. Ona iyi bir anne olmadığını hatirlattim, beni uzdugu ve farketmedigi her anı artık biliyor. Ve iliskimiz eskisinden çok daha iyi
Böyle kırılmalar şart, Keşke siz de bu yaşadıklarınizin igrencligini farkedip babanizla yuzleşseniz.
Ben babamla iğrenç bir şey yaşadım mı dedim. Otoriterdi dedim. Sevgisini pek belli edemezdi ama kolladığını bilirdim dedim. Ben üyenin eski konularından yola çıkarak yorumumu yaptım aslında. Kırılma anı yaşamasına da bir şey demiyorum. Hâlâ diyorum ben büyüdüm diyorsa her alanda göstersin. Daha net bir tavır olurdu. Tek başına yaşamasına izin mı vermiyor sen hayatıma karışamazsın deyip çıksın gitsin mesela.
 

ulasimiz

Hızır Senin Kalbindedir Be Güzelim..
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
4 Mart 2012
9.865
19.412
Belli ki babanızın insan ilişkileri hiç iyi değil ve bunu en çok sizlere yansıtmış..Ayrıca Babanız İnsan değeri bilmiyor ona göre sadece siz değil herkes aptal herkes gerizekalı!

Kendinizi asla suçlamayın. Pişman olmayin. Sizi o duruma getirene kadar kimbilir daha ne duygular yaşattı..

Sakın geri adım atmayın. Nerde duracağını bilsin. Yoksa gerçekten bir gün evladınızın yanında bile size aynı şeyleri söyler..


Babanız İnsan değeri bilmiyor ona göre sadece siz değil herkes aptal, herkes gerizekalı!

Getir zevkine göre çocukları, sonra kriz yönetimin sıfır olsun, disiplinli olacağım diye kendini de çocukları da rezil et sonra bu ev benim, benim kurallarım geçerli de! Yok öyle bir Dünya
O ev sizin de eviniz. Gitmek, ayrılmak zorunda da değilsiniz..
 

nur35nur

Hayat kısa, kuşlar uçuyor...
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2012
6.062
11.584
Babanızın tavrı bu asla değişmeyecek. Gündüz vakti sokağa çıkan ve 5 te gelen 30 yaşındaki kadına tavrı çok kötü. Neden ayrı eve çıkmıyorsunuz? Nefes alamaz insan...