Davranış Bozuklukları Neden boyle davranıyor

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Bkrglgzd

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2019
4
0
34
Merhaba hanımlar sizlerden bir konuda fikir almak istiyorum 6 yaşında kız yegenim var kucuklugunden beri süse aşırı düşkün etraftakiler tarafından beğenilme istegi hat safhada yabancı ayırımı yapmadan herkesle konuşup yakınlasabiliyor ve yanlış olduğu soylendiginde onlar beni seven insanlar diyor son zamanlarda yalan söyleme alışkanlığı başladı ve olay ortaya çıkana kadar yalan söylediğini anlayamıyoruz etraftakilerin daha çok erkek olanların onunla ilgilenmesini istiyor ve ilgilenmediklerinde mutsuzlasiyor nasıl bir yol izlemeliyiz bu durum bizi endiselendiriyor

aklima direk evde izlenilen diziler programlar vs geldi. buna dikkat edilmiyorsa etkilenmis olabilir. ya da arkadaslariyla bu tarz seyler konusuluyor olabilir.

Yeğeninizin davranışlarını bu kadar yakından takip edip ilgilenmenizi takdir ettim

Merhaba hanımlar sizlerden bir konuda fikir almak istiyorum 6 yaşında kız yegenim var kucuklugunden beri süse aşırı düşkün etraftakiler tarafından beğenilme istegi hat safhada yabancı ayırımı yapmadan herkesle konuşup yakınlasabiliyor ve yanlış olduğu soylendiginde onlar beni seven insanlar diyor son zamanlarda yalan söyleme alışkanlığı başladı ve olay ortaya çıkana kadar yalan söylediğini anlayamıyoruz etraftakilerin daha çok erkek olanların onunla ilgilenmesini istiyor ve ilgilenmediklerinde mutsuzlasiyor nasıl bir yol izlemeliyiz bu durum bizi endiselendiriyor
Benimde var öyle kuzenim. Aynısı makyaj yapıyor,etek giyince adamlar bacaklarıma bakıyor diyor bıyıklı adamlar.Pantolon giyince bakmıyorlar diyor.Üstelik daha 7 yaşında şaka gibi.Bana biri evlenme teklifi etti diyor yemeğe çıkma teklifi diyor. :KK70: :skandal:

aklima direk evde izlenilen diziler programlar vs geldi. buna dikkat edilmiyorsa etkilenmis olabilir. ya da arkadaslariyla bu tarz seyler konusuluyor olabilir.
Çok fazla arkadaş çevresi yok özellikle son zamanlarda sürekli evde tabi internet cağı tablet televizyon sürekli elinde ilk defa gördüğü insanlar bile gel sana bi sarılıyım dese sarılıyor

Benimde var öyle kuzenim. Aynısı makyaj yapıyor,etek giyince adamlar bacaklarıma bakıyor diyor bıyıklı adamlar.Pantolon giyince bakmıyorlar diyor.Üstelik daha 7 yaşında şaka gibi.Bana biri evlenme teklifi etti diyor yemeğe çıkma teklifi diyor. :KK70: :skandal:
Evet özellikle etek elbise giymek istiyor birinin kıyafetinin yakası açıksa örneğin oda yakasını omuzlarına indirip öyle dolaşmaya başlıyor evde annesi makyaj falan yapmaz

Çok fazla arkadaş çevresi yok özellikle son zamanlarda sürekli evde tabi internet cağı tablet televizyon sürekli elinde ilk defa gördüğü insanlar bile gel sana bi sarılıyım dese sarılıyor
ozellikle yaz dizilerinde anlattiklariniz o kadr cazip gosteriliyor ki 6 yas da tam taklit,kopyalama yasıdır.
izlediklerini kontrol altinda tutmakta fayda var.

Tartışılmaz ; tek sebebi anne babaların çerezlerini alıp çocuklar yanındayken o saçma sapan dizileri izlemesi.

Eline sınırsızca video izleyebileceği tablet verilmesi...

Bu bir davranış bozukluğudur evet ve suç anne babadadir.

Uzanıp şöyle tv. izlemeyi çok severim . Fakat buna rağmen TV de ki bir çok kanalı sildik.

Belirli kanallarda da çıkan diziler olduğunda , eşim izlediğimde konusu ne olursa olsun çocukları odada tutmuyorum.

Koridorda , odada oyun oynuyoruz , kitap okuyoruz , eğlenip uyuyoruz.

Uyuyana kadar biraz fedakarlık yapmalı ebeveynler.

X