neden böyle oluyor

Bi de misal birileri birilerini öneriyor daha görüşmeden direk telefonla konuşup mesajlaşmak istiyorlar bunun doğrusu önce yüzyüze görüp enerjiye göre numara vermektir ve erkekler bu dönemde daha Nazlı sanki evlilik olsa çok iş yapan kesim olacaklar ya.Allah iyi insanlarla düzgün insanlarla yolumuzu kesiştirsin.
Ah Wurstria ah.. keşke kendine son paragrafta sorduğun sorunun bi cevabı olsa keşke. Yüzü bir türlü gülmeyenler kulübüne +1 de beni yazalım lütfen.

Seninle o kadar yakın haller içerisindeyim ki, arayışta değilim, beklentide de değilim ama bi yanım da eflatuns şuan tek başına kafede kahve içmektense yanında muhabbet etmeyi sevdiğin sevdiceğin olsa fena mı olurdu diyor, hep o ihtimali düşünüyorum ama yok. En son 2 sene önce biten beni de duygusal açıdan bitiren ilişkimden sonra kimsecikler olmadı, oldu da olmadı, flörtte kaldı, birinden ciddi anlamda hoşlanıp kendimi duygularımı açtım açınca adam kaçtı şimdi geri geldi ama ben istemedim, en son saçma sapan bi deneyimimi zaten anlatmıştım.

Yine başıma bi iş geldi bak anlatayım da şu erkeklerin yüzüne bi daha tükürelim, twitterda aktifimdir ve geçen hafta yeni biriyle takipleştim, adam işinde gücünde benden bir yaş büyük yakın bir şehirde yaşıyor sohbet muhabbet gırla ama gör kendi kurgucuymuş zaten baya hayalperest bi arkadaş kendisi, gör konuşmaları derinliği olgunluğu aha dedim biri bitti diğeri geldi ama iyi ki geldi, iki gündür bana birlikte tatile çıkalım diyor dedim arkadaşım farkında mısın biz daha bu hafta sonu ilk kez görüşeceğiz ne tatili ? bu konuyu kapattık çok güzel bi otel atmış ilk görüşmemizi burada bi akşamla taçlandırıp şarap içmeliyiz, ben olayı çaktım direkt. Anladı tavırlarımı ve sertliğimi, eflatuns benim sana yükseldiğim kadar sen yükselmedin sevişmek istemediğini anlıyorum çocuk gibi buluşup yemek yiyip gezecek miyiz dedi. Ben şok. Gerçekten böylesiyle de karşılaşmadım çünkü adam sırtlan çıktı, entellektüel cümlelerle sevgi aktarımı yapıyor görünüp meğersem olay cinsellikle bi ilişkiyi başlatmakmış. Yersen. Kanarsan.

Memlekette düzgün adam kalmadı da demek istemiyorum ama bana da denk gelmiyor, gelse vallahi ayrıntılara pek takılmadan devam edicem sürece, ota b*ka takıla takıla iyi insanları çıkarttım zamanında hayatımdan çünkü. Şuan karma yaratmadan yol çizmeye çalışıyorum ama illa zorluyorlar.

Bi de misal birileri birilerini öneriyor daha görüşmeden direk telefonla konuşup mesajlaşmak istiyorlar bunun doğrusu önce yüzyüze görüp enerjiye göre numara vermektir ve erkekler bu dönemde daha Nazlı sanki evlilik olsa çok iş yapan kesim olacaklar ya.Allah iyi insanlarla düzgün insanlarla yolumuzu kesiştirsin.
Erkekler şu kafada, o olmadı mı şu olur, alternatif çok modundalar. Ve evet ciddili yaklaşmak istemeyenine çok denk geldim, yiyelim içelim yatalım kalkalım ee biz neyiz e takılıyoruz işte, buna gelemem ve bunu ilk muhabbetlerde hissedersem görüşmeyi de devam ettirmiyorum gönül eylemeye hiç zaman ve lüzum yok artık. Kadın erkek rolleri konumları maalesef değişti.

ama ilgisiz davrananla devam etmem, güven vermeyenle devam etmem, anlayış beklediğim bir anda anlayışsızlık edenle devam edemem, buluşmak için zaman ayırmayanla devam edemem gibi şeylerim var bunlar keskin köşeyse, bilemiyorum :KK53:
Şu bahsettiklerin o kadar ben ki. Bu zamana kadar çok insanla flört ettim bazılarıyla sevgili oldum. 2.5 yıllık ilişki kardeşim dediğim kızla aldatması sonucu bitti. Araya bir kaç flört girdi başkasıyla 6-7 ay sevgili olduk sonuç onunla cinsellik konuşmuyorum diye benden sözde "ilişki monotonlaştı" diyerek ayrıldı. 1 hafta sonra iş yerinden bir kızla sevgili oldu. Tabiki bu kız gökten bir anda zembille inmedi tahminimce gene aldatılmıştım galiba 😆 araya gene flörtler girdi çıktı derken 1 senelik ilişkim oldu. Karakteri vs sözde çok düzgündü sırf bu yüzden tamam dedim bu gerçekten doğru insan ama gel gör ki buluşmak için çaba gösteren, devamlı anlayışlı olan, sevgisi güveni ağır basan bendim nereye kadar böyle devam edecek dedim onunla da ayrıldık. En son isyan bayraklarını çektim ben niye sevilmiyorum, neden hiçbir istediğim olmuyor, neden herkes beni canı istediğinde kullanabileceği canı istemeyince kenara atabilecegi biri olarak görüyor diye. Gel gör ki hayatıma öyle biri girdi ki 5 ay önce Allah'a o kadar isyan ettim diye kendimden utandım. Bu zamana kadar diğeriyle birlikteyken hep çabalayan bendim ama şuan ki ilişkimde parmağı dahi kıpırdatmadan adam etrafımda pervane resmen. 7/24 ilgi, güven desen gani gani asla şüphe ettirmez, buluşmak için çabalar kpssye hazırlandığım dönem ders çalışıyorum diye evden çıkmıyordum gün içinde vakit bulup evimin önüne gelip 5 dakika bile yüzünü görsem yeter diyerek kaç defa gelmiştir. (Pü maşallah diyin nazar değmesin 😂🧿)Ben bu insanla tanışmadan önce isyan bayrakları çekip bu yaşta artık aşk meşk yok önceliğim işim olacak kendimi geliştiricem demiştim (o zamanlar çalışıyordum 🥲) Demem o ki tam ümidini kestiğin anda öyle biri çıkıyor ki karşına bu gitti diye üzüldüklerinin hepsine iyi ki gitmiş diyorsun. Sen o tatli canını hiçbir zaman sıkma giden birak gitsin emin ol daha iyisi çıkacak karşına ♥️

Maşallah bende bıraktım artık hayırlı insan bulsun hepimizi yoksa kimse için kendimi yıpratamam
Şu bahsettiklerin o kadar ben ki. Bu zamana kadar çok insanla flört ettim bazılarıyla sevgili oldum. 2.5 yıllık ilişki kardeşim dediğim kızla aldatması sonucu bitti. Araya bir kaç flört girdi başkasıyla 6-7 ay sevgili olduk sonuç onunla cinsellik konuşmuyorum diye benden sözde "ilişki monotonlaştı" diyerek ayrıldı. 1 hafta sonra iş yerinden bir kızla sevgili oldu. Tabiki bu kız gökten bir anda zembille inmedi tahminimce gene aldatılmıştım galiba 😆 araya gene flörtler girdi çıktı derken 1 senelik ilişkim oldu. Karakteri vs sözde çok düzgündü sırf bu yüzden tamam dedim bu gerçekten doğru insan ama gel gör ki buluşmak için çaba gösteren, devamlı anlayışlı olan, sevgisi güveni ağır basan bendim nereye kadar böyle devam edecek dedim onunla da ayrıldık. En son isyan bayraklarını çektim ben niye sevilmiyorum, neden hiçbir istediğim olmuyor, neden herkes beni canı istediğinde kullanabileceği canı istemeyince kenara atabilecegi biri olarak görüyor diye. Gel gör ki hayatıma öyle biri girdi ki 5 ay önce Allah'a o kadar isyan ettim diye kendimden utandım. Bu zamana kadar diğeriyle birlikteyken hep çabalayan bendim ama şuan ki ilişkimde parmağı dahi kıpırdatmadan adam etrafımda pervane resmen. 7/24 ilgi, güven desen gani gani asla şüphe ettirmez, buluşmak için çabalar kpssye hazırlandığım dönem ders çalışıyorum diye evden çıkmıyordum gün içinde vakit bulup evimin önüne gelip 5 dakika bile yüzünü görsem yeter diyerek kaç defa gelmiştir. (Pü maşallah diyin nazar değmesin 😂🧿)Ben bu insanla tanışmadan önce isyan bayrakları çekip bu yaşta artık aşk meşk yok önceliğim işim olacak kendimi geliştiricem demiştim (o zamanlar çalışıyordum 🥲) Demem o ki tam ümidini kestiğin anda öyle biri çıkıyor ki karşına bu gitti diye üzüldüklerinin hepsine iyi ki gitmiş diyorsun. Sen o tatli canını hiçbir zaman sıkma giden birak gitsin emin ol daha iyisi çıkacak karşına ♥️

Maşallah bende bıraktım artık hayırlı insan bulsun hepimizi yoksa kimse için kendimi yıpratamam
Kesinlikle biri için yıpratma kendini. Ben çok yıprattım sırf karşımdaki gitmesin diye kendi sınırlarımdan çizgilerimden vazgeçtim ama asla değmiyor. Her daim çizgin sınırın belli olsun biri için onlardan vazgeçme. Seni olduğun gibi kabul eden her şeyine saygı göstererek ediyor zaten kabul etmeyen de ya seni değiştirip alacağını alarak gidiyor ya da alamayacağını anlayınca bırakıp gidiyor sen yıprandığında kalıyorsun. İnşallah çok çok iyi hayırlı insanlar karşınıza çıkar.

hanımlar konuyu güncellemek için yazıyorum. aklıma takılan bir durum var. ben 29 yaşındayım ve hayatıma zaten 30 yaş altı kimse girmiyor. 30-35 skalasında geziniyorum. her ilişkim ve flörtümde en fazla aldığım şikayet "ilgisizsin, bana karşı hissin yok, sen beni istemiyorsun, sen oralı değilsin" tarzında oluyor. bu pek sekmiyor. bu genellikle yeni tanışılan, yeni başlanan zamanlarda söyleniyor. bazen bir bakıyorum, karşımdaki benim için bişeyler yapmış oluyor. imkan yaratmak gibi düşünün mesela araba kiralayıp hafta sonunda beraber vakit geçirmek üzerine bişeyler ayarlamak gibi. bu bir örnek, bu plan bana sormadan yapılıyor, evet uyum sağlıyorum ama bu defa benim de karşımdaki için bişey yapmam gerekiyor. sanki karşımdaki insan benim için çabalıyor ama ben onun için çabalamıyorum ya da daha az çabalıyorum gibi bir izlenim yaratıyor. e karşımdakiler de yaş itibari ile dünkü çocuk olmadığı ve ilişki, insan tanıma anlamında geçmişi olduğu için "ben senden hoşlanıyorum, sana değer veriyorum" hatta "seni seviyorum" desem bile inanmıyorlar. en sonuncu sevgilim, sevime inanmadığını söylemişti mesela. ve ben asla ona kendimi anlatamadım. asla inandıramadım. sevgi sözcükleri veya iletişim veya cinsellik gibi konularda elimden geleni yapıyorum ama hep aynı yere tosluyorum yani. beklentiler mi uyuşmuyor yoksa ben sevemiyor muyum, sevsem de yansıtamıyor muyum, aktaramıyor muyum anlamıyorum. atıyorum tüm hafta sonumu ona ayırmışım, her dakika yanında olmuşum falan ama günün sonunda gelen cevap "sen beni istemiyorsun" oluyor. sizce neden? :KK43:

hanımlar konuyu güncellemek için yazıyorum. aklıma takılan bir durum var. ben 29 yaşındayım ve hayatıma zaten 30 yaş altı kimse girmiyor. 30-35 skalasında geziniyorum. her ilişkim ve flörtümde en fazla aldığım şikayet "ilgisizsin, bana karşı hissin yok, sen beni istemiyorsun, sen oralı değilsin" tarzında oluyor. bu pek sekmiyor. bu genellikle yeni tanışılan, yeni başlanan zamanlarda söyleniyor. bazen bir bakıyorum, karşımdaki benim için bişeyler yapmış oluyor. imkan yaratmak gibi düşünün mesela araba kiralayıp hafta sonunda beraber vakit geçirmek üzerine bişeyler ayarlamak gibi. bu bir örnek, bu plan bana sormadan yapılıyor, evet uyum sağlıyorum ama bu defa benim de karşımdaki için bişey yapmam gerekiyor. sanki karşımdaki insan benim için çabalıyor ama ben onun için çabalamıyorum ya da daha az çabalıyorum gibi bir izlenim yaratıyor. e karşımdakiler de yaş itibari ile dünkü çocuk olmadığı ve ilişki, insan tanıma anlamında geçmişi olduğu için "ben senden hoşlanıyorum, sana değer veriyorum" hatta "seni seviyorum" desem bile inanmıyorlar. en sonuncu sevgilim, sevime inanmadığını söylemişti mesela. ve ben asla ona kendimi anlatamadım. asla inandıramadım. sevgi sözcükleri veya iletişim veya cinsellik gibi konularda elimden geleni yapıyorum ama hep aynı yere tosluyorum yani. beklentiler mi uyuşmuyor yoksa ben sevemiyor muyum, sevsem de yansıtamıyor muyum, aktaramıyor muyum anlamıyorum. atıyorum tüm hafta sonumu ona ayırmışım, her dakika yanında olmuşum falan ama günün sonunda gelen cevap "sen beni istemiyorsun" oluyor. sizce neden? :KK43:
Selam yine ben😄

İlişkilerin başında ilgi alaka güzeldir ama belli düzeyde olmalıdır. Daha doğru düzgün tanışıp, ilişki yaşamadığım biri bana büyük jestler yapsa gözümü boyuyor derim. Hafta sonu için bir yerlere gitmeye araba kiralamak bence büyük jesttir. Ben şahsen belli bir düzeye oturunca hediye alırım, özel plan yaparım vs. Karşımdaki de istediği kadar sen ilgisizsin desin. Hayır ben ilgisiz değilim ben ilgimi öyle herkese vermiyorum, romantik komedi filmi tadında yaşamıyorum hayatı. Oturup tanışacağız güzel vakit geçireceğiz diye zar zor kazandığım parayı iki gün tanıdığım insana dökemem, bir erkek de bana dökmesin.
Bu durumlar ilişki başlayıp belli süreyi geçtikten sonra oluyorsa ve hep tekrarlanıyorsa, kendinizde de hayır bence ben ilgimi belli ediyorum diyorsanız sürekli aynı tipteki “ilgi bekleyen” erkekleri çekiyorsunuzdur.

Selam yine ben😄

İlişkilerin başında ilgi alaka güzeldir ama belli düzeyde olmalıdır. Daha doğru düzgün tanışıp, ilişki yaşamadığım biri bana büyük jestler yapsa gözümü boyuyor derim. Hafta sonu için bir yerlere gitmeye araba kiralamak bence büyük jesttir. Ben şahsen belli bir düzeye oturunca hediye alırım, özel plan yaparım vs. Karşımdaki de istediği kadar sen ilgisizsin desin. Hayır ben ilgisiz değilim ben ilgimi öyle herkese vermiyorum, romantik komedi filmi tadında yaşamıyorum hayatı. Oturup tanışacağız güzel vakit geçireceğiz diye zar zor kazandığım parayı iki gün tanıdığım insana dökemem, bir erkek de bana dökmesin.
Bu durumlar ilişki başlayıp belli süreyi geçtikten sonra oluyorsa ve hep tekrarlanıyorsa, kendinizde de hayır bence ben ilgimi belli ediyorum diyorsanız sürekli aynı tipteki “ilgi bekleyen” erkekleri çekiyorsunuzdur.
selam, tekrar hoşgeldin :)
bu benim en çok ikilem yaşadığım konu. neyin ne olduğunu, kimin ne niyette olduğunu anlamak için yaşamak gerekmiyor mu? yani bir insanın niyeti göz boyamaksa, elde ettikten sonra sıkılıp bırakacaksa bunu ne kadar uzun sürdürebilir, fazla zaman geçmeden sıkılıp gerçek yüzünü ortaya çıkarmayacak mı zaten? karşımdaki bu niyetteyse zaten ben kendimi ağırdan satsam da aynı davranışı sergileyecek, tek fark zaman. hızlı gelişince daha kısa süre içinde ortaya çıkıyor ve belki bu durum bizi zaman kaybından kurtarıyor. insan belli bir yaştan sonra karşıdakini sadece kafede çay kahve içerek tanıyamıyor. öyle tanınmıyor yani, mutlaka bir noktada onunla yakınlaşmak lazım, plan yapmak lazım, baş başa tatile çıkmak lazım... ne kadar çok beraber vakit geçilirse o kadar çok tanıma şansı oluyor bence. tamam, ilgimi öyle hemen vermiyorum, herkese vermiyorum doğru bir bakış açısı, yanlış değil bence. ancak karşıdaki benim ilgimi kazanabilir mi, bunu hak eder mi, sürdürmeye değer mi bunları da anlayabilmek için iyi yönde işe yarıyor o araba kiralamalar, jestler, plan programlar. düşündüm şimdi bu yorumun üzerine, dışarıda görüşüp 1-2 saat gibi kısıtlı zaman dilimlerinde beraber olduğum insanlarla plan program yapıp daha geniş ve dolu zamanda beraber olduğum insanları kıyasladım. daha fazla ve daha dolu zaman geçirdiğim insanlara kendimi daha yakın hissetmişim mesela.

Sorun onların arayışının ciddi olmamasında kaynaklı bence

Bu plan yapip biyerlerde gidip vakit geçirmeyi ben "çabalamak" olarak değerlendirmemiştim hiç hayatimda bu bakiş aciniz çok ilginç geldi. Çabalamak bir şeyi basarmak için guç harcamak demek.
Bir insan için sevdigi biriyle vakit gecirmek kendisine de iyi gelir, kendini de mutlu eder ayni zamanda yapilan şey karşi taraf için yapilmaz sadece, bu çabalamak degil ki.
Yani yaptiginiz şeyleri, soylediginiz sözleri iliski için cabalamak olarak yapiyorsunuz ve bu enerji bir şekilde karşi tarafa geciyor demek ki.

Karşima cikan hiç bir erkek tatil ayarladi, hediye aldi diye karsiliginda bir şey yapmami beklemiyordu sadece mutlu edilmeyi, sicak, sevgi gormeyi bekliyorlar. Tabi ki siz de yaparsiniz ama o yapti ben de cabalamaliyim şeklinde zoraki değil akışta yaparsiniz kendinizi de mutlu etmek adina.

anlattıklarınız çok kısıtlı. söyledikleriniz ve yaptıklarınız karşı tarafa geçmiyor demek ki. soğuk bir duruşunuz olabilir, sıcak yapılı değilsinizdir. siz içinizde yaşadığınız için duygularınız karşı taraf tarafından algılanıyor diye düşünüyorsunuz ama öyle olmuyor. bakışlarınız soğuktur, dokunuşlarınız tutuktur vs. bunları da yaşamadan görmek mümkün değil. muhtemelen detaylarda karşı tarafa hislerinizi geçiremiyorsunuz ve bu da tamamen mizacınızla alakalı. genel olarak forumda yazdıklarınızdan hemen kestirip atar bir enerjiniz olduğu hissiyatını aldım. yanılıyor olabilirim tabii ki ama bu da hislerinize karşı güveni azaltır doğal olarak. kendi içinizde uzun muhasebeler yapsanız dahi karşı tarafa keskin davranıyor ve yansıtıyor olabilirsiniz. birçok sebebi olabilir bunun.

Sen çabalarsan da karşı tarafın k.çı kalkıyor, havalara giriyor ondan sonra da o iş olmuyor. Duygularını gösterirsen de bu kız nasılsa beni seviyor diyip tavsıyorla. Hepsi başıma geldi ondan biliyorum:))) Kısacası bilemedim :KK51:

X