Neden hamile kalamiyorum

hayatbeklemezz

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2021
187
229
28
24 yaşındayım eşimde bı sıkıntı çıkmadı bende biraz etraf baskısı var ondan çok stres oldum 1 senedir bu stresten kurtulamadım çok erken adet olunca da rahim filminden mi haplardan mi kaynaklı bilmiyorum kendimi bianda burda buldum
Etraf baskısı hamile kalsan bitecek mi sanıyorsun.. Daha ilki doğmadan 2.yi soracaklar.. Sorunlar varmış çözülmüş. En doğru zamanda nasip eder inşallah rabbim. Stres yaptıkça işler dahada sarpa sarar.

gurbetgulu16

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2020
460
366
24
böyle bir şeyler karşılaşmadım ne desem yalan olur.. bence tekrar bir kontrole gidin. rahim filminden olsa olsa ufak kanamalar olurdu.
Bu ay ara vermeyi düşünüyorum şehir dışına çıkacağım eşimden uzak olacağım oyuzden gitmedim doktora regl oldum erken geldi yani ama sebebi nedir bilmiyorum artık önümüzdeki aya bakacagim bu ay ara vereyim,🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-09-2022

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 246 gün kaldı.

Bugün, bebeğinizin kasları, kemikleri, omuriliği ve kalp gelişimi için büyük bir gün. Kalsiyum, magnezyum ve potasyum bebeğin kalp gelişimine doğrudan etki eden besin maddeleridir. Bu elementler sinir uyarılarının iletimi, kalp kasının kasılması, kasların gevşemesi ve kasılması için çok gereklidir. Bebeğiniz karaciğeri bugünlerde oluşmaya başlıyor.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gurbetgulu16

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2020
460
366
24
Etraf baskısı hamile kalsan bitecek mi sanıyorsun.. Daha ilki doğmadan 2.yi soracaklar.. Sorunlar varmış çözülmüş. En doğru zamanda nasip eder inşallah rabbim. Stres yaptıkça işler dahada sarpa sarar.
Çok haklısınız inşallah bu stresle başa çıkmanın yolunu bulabilirim 🤷😔

Bugün, bebeğinizin kasları, kemikleri, omuriliği ve kalp gelişimi için büyük bir gün. Kalsiyum, magnezyum ve potasyum bebeğin kalp gelişimine doğrudan etki eden besin maddeleridir. Bu elementler sinir uyarılarının iletimi, kalp kasının kasılması, kasların gevşemesi ve kasılması için çok gereklidir. Bebeğiniz karaciğeri bugünlerde oluşmaya başlıyor.

lilay5

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2020
2.316
4.173
Bu ay ara vermeyi düşünüyorum şehir dışına çıkacağım eşimden uzak olacağım oyuzden gitmedim doktora regl oldum erken geldi yani ama sebebi nedir bilmiyorum artık önümüzdeki aya bakacagim bu ay ara vereyim,🥰
bir dahaki aya stressiz, olursa olur olmazsa olmaz düşüncesiyle başla derim. stresten de olmuyor, bir de yumurta takibi yaptırıp ona göre ilişkiye girince de olmuyor maalesef. o yüzden kafasından atan herkes çok çabuk hamile kalıyor. hakkında hayırlısı olsun inşallah:KK200:

gurbetgulu16

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2020
460
366
24
bir dahaki aya stressiz, olursa olur olmazsa olmaz düşüncesiyle başla derim. stresten de olmuyor, bir de yumurta takibi yaptırıp ona göre ilişkiye girince de olmuyor maalesef. o yüzden kafasından atan herkes çok çabuk hamile kalıyor. hakkında hayırlısı olsun inşallah:KK200:
Vakit ayırıp derdimi dinledigin için çok teşekkür ederim inşallah sende hayırlı haberi alırsın Allah kucağımızi bos bırakmasın 🌸🌸

gurbetgulu16

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2020
460
366
24
İnşallah. Evlendikten 3 sene sonra hamile kalabildim ve herkes hep çocuk sordu kendileri bakacakmış gibi. Şimdide 2.ne zaman diyorlar. Elbet olacak sizinde. Allah dermansız dert vermesin.
Amin inşallah Allah evladınızi size bağışlasın 2. Yide istediğiniz zaman doğru zamanda nasip etsin inşallah işte tedirginlikler oluyor biraz korkular vs vs ama her ay yeni bir umut la ayağa kalkıyoruz mecburen 🥰🌸

melisaamelisaa

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2021
751
275
Merhabalar evleneli 1 seneyi geçti bikere bile haamile lik yasayamadim doktora gittim hormonlarimda sıkıntı çıkmadı 2 kere klomen çatlatma iğnesi kullandım ama klomen kullandığım ay adetim çok az ve koyu geldi artık onuda kullanmak istemedim ve bu ay adetimin 7.gunu 9 Kasım da rahim filmi çektirdim çeken hemşire rahim ağzının tıkalı olup açtığını söyledi sonra tuplerinde kapalı dedi uzun uğraşlar sonucu iki tupumude açtı bı sıkıntın kalmadı dedi ama rapora sol tüp supheli yazmış doktorum laparoskopi ameliyatı yapicam boyle haamile kalmazsın dedi ben istemedim çünkü hemşire bana açtım demişti filmi 2 doktora daha gösterdim ikiside sol tüpün açık dedi içim biraz rahatladı . Enfeksiyon çok varmış ağır ilaç istedim çünkü evlendim evleneli enfeksiyondan kurtulamadım tikandiysa belki enfeksiyondan tıkandı 😔 antibiyotik fitil kullandım 10 günlük tedaviden sonra normalde adetim 28 günde falan geliyordu evlendikten sonra ama ben adetimin 19. Günü yani dün 21 Kasım'da rahim filminden 12 gün sonra tekrar adet oldum resmen şok oldum yine umitlenmistim bak tikaliymis hamile kalırım işte diye doktorum solda yumurta gelisiyor demisti sağda klomenden dolayı kist vardı kist yüzünden sağda yumurta oluşmaz bu ay demişti tahminime göre yumurtlamam daha 3 4 gün önceydi ben neden bu kadar erken adet oldum birde kafama çok takıyorum resmen yatıp kalkıp bebek hayali kuruyorum nolur bana yardımcı olun ben neden hamile kalamiyorum stres yüzünden biliyorum bu stresle nasıl başa çıkabilirim 😭😭😭
Bende evlendim evleneli hep enfeksiyon oluyorum sürekli doktora gidiyorum. Evlenmeden önce olmuyordum. Sebebi ne anlamadım. Eşimle ben çok titiziz oysa. Artık illallah ettim sizi çok iyi anlıyorum. Benimde bir bucuk sene oldu evleneli şimdi reglemi bekliyorum aşılama olacağım canım.eşimde ve bende de hiç bir sorun bulamıyorlar. Bazen sırf stresten dolayı bile hamile kalamayanlar varmış. Önce bunu aşmak lazım. Ama şimdi ki aklım olsa bu kadar beklemez direkt tedavi olurdum. Ben ha oldu ha olacak diye çok zaman kaybettim. Tedavini aksatma canım direkt aşılama isteyebilirsin

gurbetgulu16

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2020
460
366
24
Bende evlendim evleneli hep enfeksiyon oluyorum sürekli doktora gidiyorum. Evlenmeden önce olmuyordum. Sebebi ne anlamadım. Eşimle ben çok titiziz oysa. Artık illallah ettim sizi çok iyi anlıyorum. Benimde bir bucuk sene oldu evleneli şimdi reglemi bekliyorum aşılama olacağım canım.eşimde ve bende de hiç bir sorun bulamıyorlar. Bazen sırf stresten dolayı bile hamile kalamayanlar varmış. Önce bunu aşmak lazım. Ama şimdi ki aklım olsa bu kadar beklemez direkt tedavi olurdum. Ben ha oldu ha olacak diye çok zaman kaybettim. Tedavini aksatma canım direkt aşılama isteyebilirsin
Gurbetteyim de bu ay ailemin yajina gidicem bu ay ara verdim gelecek aylarda biraz daha deneyip ondan sonra bakmak istiyorum aşılamaya Allah kucağını boş bırakmasın inşallah . Aynen bende çok dikkat ederim bu enfeksiyon belasından kurtulamadım stres in etkiledigini çok iyi biliyorum biraz kendimi yenmem lazim inşallah becerebilirim

melisaamelisaa

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2021
751
275
Gurbetteyim de bu ay ailemin yajina gidicem bu ay ara verdim gelecek aylarda biraz daha deneyip ondan sonra bakmak istiyorum aşılamaya Allah kucağını boş bırakmasın inşallah . Aynen bende çok dikkat ederim bu enfeksiyon belasından kurtulamadım stres in etkiledigini çok iyi biliyorum biraz kendimi yenmem lazim inşallah becerebilirim
Aynen kuzum sen elimden geleni yap boşlama bir şekilde olur inşallah ama erken ama geç ❤️🙏

gurbetgulu16

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2020
460
366
24

Genckading

Çok özlemek ceza değil lütuftur.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2017
4.728
6.222
Bizim de bu 10 ayımız bende her ay acaba diyorum hormonlarımda bir sıkıntı yok eşimde baktırdı onda da problem yok bir sene dolsun bende rahim filmi çektiririm ama artık eskisi gibi çok takmıyorum. Özellikle sperm testinden sonra rahatladım en azından sağlıklı sperm var en kötü tüp bebek yaptırırım diye düşünüyorum zaten yaşlarımızda genç. Bence sende bu kadar stres yapma düşündükçe daha da zor oluyormuş. Ben yazın aşırı kafama takıyorum adetim 23 24 günde bir olmaya başlamıştır. Döngüm bile stresten etkilenmiş demek ki

hayatbeklemezz

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2021
187
229
28
Amin inşallah Allah evladınızi size bağışlasın 2. Yide istediğiniz zaman doğru zamanda nasip etsin inşallah işte tedirginlikler oluyor biraz korkular vs vs ama her ay yeni bir umut la ayağa kalkıyoruz mecburen 🥰🌸
Amin teşekkür ederim. Rabbim en hayırlı zamanda sizede nasip etsin inşallah.

gurbetgulu16

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2020
460
366
24
Bizim de bu 10 ayımız bende her ay acaba diyorum hormonlarımda bir sıkıntı yok eşimde baktırdı onda da problem yok bir sene dolsun bende rahim filmi çektiririm ama artık eskisi gibi çok takmıyorum. Özellikle sperm testinden sonra rahatladım en azından sağlıklı sperm var en kötü tüp bebek yaptırırım diye düşünüyorum zaten yaşlarımızda genç. Bence sende bu kadar stres yapma düşündükçe daha da zor oluyormuş. Ben yazın aşırı kafama takıyorum adetim 23 24 günde bir olmaya başlamıştır. Döngüm bile stresten etkilenmiş demek ki
Evet gerçekten herşeyin başı stres biraz tkmamam lazım ama herr adette hüsrana uğruyorum ya aslinda ben kafamdan atacağım ama elimde olmadan aileler çok karıştı ilk aydan ben hiç istemiyordum herkesin karışmasını ama hiç kendi kendime birakilmadim evliliğimin ilk ayından beri bu strese sokuldum halbuki biraz bana müsade etselerdi belki ben çoktan kalacaktim

gurbetgulu16

Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2020
460
366
24
Benimde hormonlarimda ultrason da hiç bı sıkıntım yok her ay adetimi duzenli olurdum ama rahim filminde rahim ağzı ve tüplerim tıkalı çıktı açıldı ama çok şükür demek ondan kalamiyordum önümüzdeki aylar kalırım insallah