NEDEN PARA DEĞİL?

Janet Jak Esim

Durme, durme querido hijico
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2012
30.415
65.397
Merhaba arkadaslar, burada gördüğüm kadariyla sadece esya, kitap, kiyafet gibi yardimlar hep istenmis. Peki neden para yardimi yok? Mesela gercekten sıkıntıda olan birilerinin el ele verip sıkıntılarını 3 5 kurus gidermeye kalksak? Bilemiyorum yasak mi böyle bir sey acmam. Ama belki bir yerlerde 5 liraya bile ihtiyaci olan kişiler vardir. Yardim edebilirsek ne mutlu!..
Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Elimizden geldigince yapamaz miyiz?
Tabiki doğru söylenmeli. Mesaj sayisinin fazla olmasi lazim. Aksi halde güven olusturmayabilir..

Ama gecmiste cok ornegi var. Ben kendim icin bir sey istemiyorum sadece bir seye öncülük ediyorum gibi olmuş ve bu da yasak değil sanirsam..

bu tarz bir yardım kampanyası olursa tabiki katılırım elimden geldiği kadarıyla

Evet, çok iyi olur. Maddi durumu iyi olmayan öğrenciler var, yetimler var, aileler var. Hic olmazsa birilerine yardimimiz dokunsun.. keske bu konuyu bdvye acsaydim.
Acaba ne yapabiliriz? Ihtiyaci olan arkadaslarimiz gelip burada soyleseler falan çok iyi olur.

Merhaba arkadaslar, burada gördüğüm kadariyla sadece esya, kitap, kiyafet gibi yardimlar hep istenmis. Peki neden para yardimi yok? Mesela gercekten sıkıntıda olan birilerinin el ele verip sıkıntılarını 3 5 kurus gidermeye kalksak? Bilemiyorum yasak mi böyle bir sey acmam. Ama belki bir yerlerde 5 liraya bile ihtiyaci olan kişiler vardir. Yardim edebilirsek ne mutlu!..
Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Elimizden geldigince yapamaz miyiz?
Tabiki doğru söylenmeli. Mesaj sayisinin fazla olmasi lazim. Aksi halde güven olusturmayabilir..

Canım , yardım amaçlı dahi olsa yasal olarak para toplamak suç teşkil ediyor , izin alınması gerekiyor.

Yardım toplama kanunundan :

İzin alma zorunluğu:
Madde 6 –
Kişiler ve kuruluşlar, yetkili makamdan izin almadan yardım toplayamazlar. Ancak, kamu yararına çalışan dernek, kurum ve vakıflardan hangilerinin izin almadan yardım toplayabilecekleri, İçişleri Bakanlığının önerisi üzerine Bakanlar Kurulunca belirlenip ilan edilir.
İzin alınmadan girişilen yardım toplama faaliyetleri güvenlik kuvvetlerince derhal menedilir ve sorumlular hakkında kovuşturma yapılır.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/137.html

Canım , yardım amaçlı dahi olsa yasal olarak para toplamak suç teşkil ediyor , izin alınması gerekiyor.

Öyle mi? Allah Allah. Para toplamayiz biz de. Ihtiyaci olan gelip yazar ve bizler de destek olmaya calisiriz. Böyle de mi olmaz? Kimden izin almak gerekiyor? Parayi ben toplamayacagim ki. Sadece ihtiyaci olan arkadasa gonderecegiz..

Yardım toplama kanunundan :

İzin alma zorunluğu:
Madde 6 –
Kişiler ve kuruluşlar, yetkili makamdan izin almadan yardım toplayamazlar. Ancak, kamu yararına çalışan dernek, kurum ve vakıflardan hangilerinin izin almadan yardım toplayabilecekleri, İçişleri Bakanlığının önerisi üzerine Bakanlar Kurulunca belirlenip ilan edilir.
İzin alınmadan girişilen yardım toplama faaliyetleri güvenlik kuvvetlerince derhal menedilir ve sorumlular hakkında kovuşturma yapılır.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/137.html

Teyy bu kotuymus aslinda ama haklilar da. Çünkü dolandiricilar maalesef ki her yerde. Peki ne yapabiliriz acaba? Baska bir alternatif yok mudur?

Evet, çok iyi olur. Maddi durumu iyi olmayan öğrenciler var, yetimler var, aileler var. Hic olmazsa birilerine yardimimiz dokunsun.. keske bu konuyu bdvye acsaydim.
Acaba ne yapabiliriz? Ihtiyaci olan arkadaslarimiz gelip burada soyleseler falan çok iyi olur.

Pro üyelik alabilirsiniz. Pro üyelik gelirleri ile öğrencilere burs veriliyor.

Pro üyelik alabilirsiniz. Pro üyelik gelirleri ile öğrencilere burs veriliyor.

Alacagim zaten. Bugün basvurdum ama kredi kartim yok. Bir sekilde bir kac gun icinde alacağım zaten. Ama mesela birilerinin borclarini az miktarda da olsa kapatmaya calissak falan iyi olurdu ya.. Ayrica pro uyeligin geliriyle öğrencilere burs verildigini bilmiyorum. Cok iyiymis, Tebrikler dogrusu...

bunu K Kazen le konuşmak lazım bir kampanya yapılmalı hesap açılmalı bu hesap noterle bağlantılı olmalı ve herkes gönlünden geçeni o hesap nosuna yatırmalı...

çok net anlamsam da aklıma bu geliyor...

bunu K Kazen le konuşmak lazım bir kampanya yapılmalı hesap açılmalı bu hesap noterle bağlantılı olmalı ve herkes gönlünden geçeni o hesap nosuna yatırmalı...

çok net anlamsam da aklıma bu geliyor...

ama kk da yardım tarzı pro üyelik yapıldı bilgece...bak unuttum bunu...

bunu çok istedim ama olmamıştı

Evet maalesef ben de katilamamistim. Kredi karti kullanmadigim için böyle seylerden mahrum kaliyorum..
Mesela bu sitede ihtiyacı olan kisilere versek. Ben böyle şeyler isterim. Valla yapsalar çok iyi olur aslinda..

Bilgecim canım, yapılamıyormuş diye biliyorum ben de; Soma için para toplayalım denmişti de olamamıştı.
Kazen pro gelirleriyle yardımı yapmıştı Somaya toplansa o zaman toplanırdı yani öyle kafamıza göre hareket edemiyormusuz bu konularda.

Bilgecim canım, yapılamıyormuş diye biliyorum ben de; Soma için para toplayalım denmişti de olamamıştı.
Kazen pro gelirleriyle yardımı yapmıştı Somaya toplansa o zaman toplanırdı yani öyle kafamıza göre hareket edemiyormusuz bu konularda.

Evet ya oyleymis. Ne yapalim saglik olsun. Bnde çocuk kiyafetleri falan yok. Isteyen herkes cocuk kiyafeti falan istemis. Olsa keske gonderirdim ama maalesef ki yok.
O yüzden böyle bir sey dedim ama bu da yasakmis gercekten. :KK52:

Alacagim zaten. Bugün basvurdum ama kredi kartim yok. Bir sekilde bir kac gun icinde alacağım zaten. Ama mesela birilerinin borclarini az miktarda da olsa kapatmaya calissak falan iyi olurdu ya.. Ayrica pro uyeligin geliriyle öğrencilere burs verildigini bilmiyorum. Cok iyiymis, Tebrikler dogrusu...

Kredi kartınız olmasa da paypal a debit kartlarınızla üye olabiliyorsunuz , isterseniz paypal ın sitesine bir göz atın :KK66:

X