nedeni belirsiz kısırlık (infertilite)

Daha yeni başlamışsınız açıkçası. Öncelikle kendinizi hazırlayın. Hem eşin hem sen takviye vitaminlere başlayın, folik asit, multivitamin falan. Bunu doktorun yazmasına gerek yok eczaneden bugün gidip alabilirsiniz. Sorsanız zaten sizi yönlendirirler. Prolaktininiz yüksek çıktığı için göğüslerinize uyarıcı uygulamalar yapmayın, prolaktin yüksekliği sebebiyle gebe kalamıyor olabilirsiniz. Prolaktin dediğimiz şey süt hormonudur, derler ya hani süt korur diye bunun nedeni de budur. Sütümüz geldiği zaman prolaktin artar gebe kalma ihtimalimiz düşer. Devlet hastanesi göre 2 sene evli olduğunuz için muhtemelen size klomen tedavisi yaparlar ki iyi bir uygulama olur. Çünkü aşılamadan önce klomen tedavisi uygulanır. Negatif devam ederse aşılama yapılır. Aşılama da kötü bişi değil bu arada. Ben hem klomen hem aşılama tedavisi gördüm devlette yaptırdım ikisinide. Zorluğu yok. Hatta tedaviler sizi gebeliğe hazırlayıp sonucu olumsuz da olsa bi süre sonra kendiliğinden hamile kalabilirsiniz. Korkmayın, üzülmeyin, stres yapmayın herşey olacağına varır. Birilerine bahsetmekten de çekinmeyin biri dua eder o dua kabul olur bilemezsiniz🌸
çok tatlısınız çok yardımcı oldunuz tesekkur ederım

Evet guzel bir jinekolog bulun önce ilk normal yolla deneyin ne lazimsa doktor soyleyecek zaten eşinize size vitamin takviyesi yazar onu doktorlar daha iyi bilir eczaneye recetesiz gitmeyinizi önermem gercekten işinde iyi olan bir doktorla iyi sonuclar alacaginizi duşunuyorum ve sut hormonunu ilk once duşurmek lazim o normaline gelince kendiliginden hamile kala bilirsiniz ve çatlama igneside işi kolaylaştiran bir yontem inşallah guzel sonuclarinizi burdan goruruz🫶
inşallah inşallah hemen burada paylaşacagım zaten öncelerı bu grupta bı suru başlık okuyup kendıme en yakın olanı bulup sankı ben anlatmışcasına çözümleri okuyup sevınırdım yazmakta dertleşmekte ne çok geç kalmışım çok tesekkur ederim

yok hiç yapılmadı çalışıtığım için ve ıstediğimiz için hızlı sonuc almak ıstedi sanırım bilemiyorum nıyetını de. bana tek soyeldıgı seydegerlerınız normal ama her seyın normal oldugu zamanlarda da olmadığı olabılıyor. 1-2 ay deneyın kendılıgınden olmazsa reglının 2.gunu gel aşılama ıcın ılaçlarını baslyalaım yasın genc degelerının ıyı asılamanın sonuc verecegını dusunuyorum dedı. prolokatını sordum o da gebe klamayı engelleyebılr evet dedı gecıstırdı. çok emın olamadım
Tam olarak benim durumum. Her şey normal hiç bir sebep yok ama bende 1 yıldır hamile kalamıyorum. Benim de sadece prolaktin 35 onun harici her şey normal. Ama olmuyor. Doktor prolaktin konusunda beni de geçiştirdi. Ovulasyon testini kullanmadım diye üzülme ben aylardır kullanıyorum bi işe yaramadı olmayınca olmuyor heralde bende baya yıprandım bilmiyorum

Aslında infertilite konusunda daha uzman bir doktor bulursanız daha iyi olabilir sanırım. Bazı kadın hastalıkları ve doğum doktorları sadece gebe takibi ve doğum almak istiyor öylesine denk gelmiş olabilirsiniz. Ama bence denemelisiniz femara+çatlatma iğnesi ya da gonalf ile çatlatma iğnesi. Bir de bazı durumlarda prolaktin hormonu normal seviyelerde olsa bile bazı kişilerde gebe kalmayı engelleyebiliyor onu düşürmek içinde ilaç var haftada bir yarım içilen daha bu konuda uzman bir doktora gidip öykünüzü ve bu yöntemlerin sizin için uygun olup olmadığını sorarsanız yardımcı olur doktor. Benim bir tane doktorum vardı beni 4 ay boyunca sadece ilişki günleri ve klomen vererek oyaladı mesela sonrasında doktorumu değiştirdim bu konuda daha bilgili daha takipli bir doktora gittim. Düzgün bir yumurta takibiyle doktora başladığım ay gebe kaldım ve bana pcos teşhisi konulmuştu sadece yumurtalarım daha erken çatlatıyormuş ve biz o tarihleri kaçırıyormuşuz bunu da yumurta takibi yapmadan anlayamayazdık mesela
Doktorunuz istanbulda mı, istanbuldaysa isim alabilir miyim

Canım prolaktin kaç çıktı ? Prolaktin yüksekliği gebeliğe tabiki engel. Çünkü vücut zaten kendini hamile sanıyor. Endokrine git sana ilaç yazsın. Prolaktin düşünce kendiliğinden gebelik şansı çok artacaktır
yok hiç yapılmadı çalışıtığım için ve ıstediğimiz için hızlı sonuc almak ıstedi sanırım bilemiyorum nıyetını de. bana tek soyeldıgı seydegerlerınız normal ama her seyın normal oldugu zamanlarda da olmadığı olabılıyor. 1-2 ay deneyın kendılıgınden olmazsa reglının 2.gunu gel aşılama ıcın ılaçlarını baslyalaım yasın genc degelerının ıyı asılamanın sonuc verecegını dusunuyorum dedı. prolokatını sordum o da gebe klamayı engelleyebılr evet dedı gecıstırdı. çok emın olamadım

Doktorunuz istanbulda mı, istanbuldaysa isim alabilir miyim
Merhaba evet İstanbulda. Bahçeşehir İstinye Liv Hospital Müberra Namlı Kalem doktorum ben çok memnun kaldım gerçekten çok iyi takip yapan ve kibar bir doktor. Normalde hastanenin tüp bebek bölümünün doktoru eşi ile birlikte ama hemen tüp bebeğe yönlendirmiyorlar. Adetinizin 2.günü giderseniz ve önceden yaptırdığınız tahliller varsa onları da götürürseniz yanınızda hemen başlıyor tedaviye zaten

Canım prolaktin kaç çıktı ? Prolaktin yüksekliği gebeliğe tabiki engel. Çünkü vücut zaten kendini hamile sanıyor. Endokrine git sana ilaç yazsın. Prolaktin düşünce kendiliğinden gebelik şansı çok artacaktır
girrim ama ilaçla tedavı cıın çok dusuk demıstı yedıklerıme ıctıklerıme dıkkat edıp dusurdum bıraz su a normal degerlerde

Merhaba evet İstanbulda. Bahçeşehir İstinye Liv Hospital Müberra Namlı Kalem doktorum ben çok memnun kaldım gerçekten çok iyi takip yapan ve kibar bir doktor. Normalde hastanenin tüp bebek bölümünün doktoru eşi ile birlikte ama hemen tüp bebeğe yönlendirmiyorlar. Adetinizin 2.günü giderseniz ve önceden yaptırdığınız tahliller varsa onları da götürürseniz yanınızda hemen başlıyor tedaviye zaten
Teşekkür ederim

herkese merhaba bu formda çok fazla yazı okudum gerek yenı evlı hıkayelerı gerekse hamılılelık ıcın ama yazmadan soru sormadan sızlerden yardım alamayacaktım. Ben 2 yıllık evlıyım 1 yıldır da korunmuyoruz. Hayatımda hiç ovulasyon testı falan yapmadım ınt bakıp ağrılarımla belırtılere bakıp yumurtlama günümü tahmın edıp denıyorduk hep. Taktir edersiniz ki olmadı o şekilde de. Bütün hamılelık belırtılerını yasıyorum ama hep regl ıle sonuclanıyor. Arkadaslarımın hamılelık haberını aldıgımda cok sevınıyorum ama eşime ne zaman baksam gözlerinde tebessümünde hüznünü özlemini görebiliyorum. İkımızde cocukları cok secıyoruz cunku. Herkes bize çocuk soruyor fakat su an duusnmuyoruz dıyorum sureklı soru sormasınlar dıye. ama saçma bır sekılde çocuğa ısındırmaya çalışıyorlar. Nereden dedim ki diye kendıme kızdım. iş işten geçmişti. Artık cocuk ıstemıyoruz gıbı takılıyordum. biri bana sorsun da ne cok bekledıgımızı anlatayım ıstıyordum ama sorsalarda dıyemıyorum normal yolla cocuk denedıgımızı ve olmadıgını.Neyse normal yolla olmayınca doktora gıdıp degerlerımıze baktırdık sadece prolaktın hormonum yuksek ama gerı kalan bütün değerlerimiz esımın de benım de hep normal ve tuplerım de açıktı. neden olmadıgını sorduk. Doktor buna tıbbın açıklayamadığı kısıklık dedi. Yasınız genc aşılama deneyebılırsınız dedi. Sebepsizce hüzün kapladı içimi bir sorun yok ama imtihanım böyle olmalıymıs demek ki dedim hsg filmi sonrası 3-4 ay daha denedık bende kı saflık ovulasyon testı yıne kullanmadım aldım ama kullanmadım saf gibi. neyse bu ay sonu reglım olacak yıne erken hamılelık belırtılerı yaşıyorum hafif mide bulantıları karın agrıları regl olacak gıbı kasık agrıları ama regl olurken de böyle oluyordu genelde ama erken gebelık testını ne zaman doğru sonuc verır kestıremedıgım ıcın onu da yapamıyorum. beklenen regl gunum 25/09 aşılama denemeli miyim yoksa burada cogu kişinin de deneyımledıgı gıbı ovulasyon yumurtlama çatlama iğnesi üçgenini tamamlayıp bıraz da öyle mı şansımı denemelıyım. bir de aşılama sizce hemen sonuc verır mi. devlet hastanesınde yaptıracagız.gazide
Merhaba canım sürecin nasıl gidiyor inşallah gebesindir🫶🏼

herkese merhaba bu formda çok fazla yazı okudum gerek yenı evlı hıkayelerı gerekse hamılılelık ıcın ama yazmadan soru sormadan sızlerden yardım alamayacaktım. Ben 2 yıllık evlıyım 1 yıldır da korunmuyoruz. Hayatımda hiç ovulasyon testı falan yapmadım ınt bakıp ağrılarımla belırtılere bakıp yumurtlama günümü tahmın edıp denıyorduk hep. Taktir edersiniz ki olmadı o şekilde de. Bütün hamılelık belırtılerını yasıyorum ama hep regl ıle sonuclanıyor. Arkadaslarımın hamılelık haberını aldıgımda cok sevınıyorum ama eşime ne zaman baksam gözlerinde tebessümünde hüznünü özlemini görebiliyorum. İkımızde cocukları cok secıyoruz cunku. Herkes bize çocuk soruyor fakat su an duusnmuyoruz dıyorum sureklı soru sormasınlar dıye. ama saçma bır sekılde çocuğa ısındırmaya çalışıyorlar. Nereden dedim ki diye kendıme kızdım. iş işten geçmişti. Artık cocuk ıstemıyoruz gıbı takılıyordum. biri bana sorsun da ne cok bekledıgımızı anlatayım ıstıyordum ama sorsalarda dıyemıyorum normal yolla cocuk denedıgımızı ve olmadıgını.Neyse normal yolla olmayınca doktora gıdıp degerlerımıze baktırdık sadece prolaktın hormonum yuksek ama gerı kalan bütün değerlerimiz esımın de benım de hep normal ve tuplerım de açıktı. neden olmadıgını sorduk. Doktor buna tıbbın açıklayamadığı kısıklık dedi. Yasınız genc aşılama deneyebılırsınız dedi. Sebepsizce hüzün kapladı içimi bir sorun yok ama imtihanım böyle olmalıymıs demek ki dedim hsg filmi sonrası 3-4 ay daha denedık bende kı saflık ovulasyon testı yıne kullanmadım aldım ama kullanmadım saf gibi. neyse bu ay sonu reglım olacak yıne erken hamılelık belırtılerı yaşıyorum hafif mide bulantıları karın agrıları regl olacak gıbı kasık agrıları ama regl olurken de böyle oluyordu genelde ama erken gebelık testını ne zaman doğru sonuc verır kestıremedıgım ıcın onu da yapamıyorum. beklenen regl gunum 25/09 aşılama denemeli miyim yoksa burada cogu kişinin de deneyımledıgı gıbı ovulasyon yumurtlama çatlama iğnesi üçgenini tamamlayıp bıraz da öyle mı şansımı denemelıyım. bir de aşılama sizce hemen sonuc verır mi. devlet hastanesınde yaptıracagız.gazide
Merhaba ben yeni uyeyim bence doktorunuzu değiwmelisiniz .ayni dediyiniz gibi bendede oliyordu ewimle hiç bir sorunumuz yoktu bendede prolaktin fazla çkmiwti prolaktin fazlaligi yumurta oluwumunu engelliyor .mide bulantilariniz emin olun piskolojik

Merhaba ben yeni uyeyim bence doktorunuzu değiwmelisiniz .ayni dediyiniz gibi bendede oliyordu ewimle hiç bir sorunumuz yoktu bendede prolaktin fazla çkmiwti prolaktin fazlaligi yumurta oluwumunu engelliyor .mide bulantilariniz emin olun piskolojik
prolaktın yüksekliğimi düşürdüm aslında çok fazla yulaf tuketıyordu o da sut hormonunu yanı prolaktını arttırıyordu onu bırakınca 1-2 ay ıcınde noraml sevıyelere gelmıstı hemen. doktorumdan memnundum aslında ama laboratuvarının ıyı oldugunu pek dusunmuyorum bu sebeple daha ıyı labı olan bı yere gıtmek ıstıyorum aslında

prolaktın yüksekliğimi düşürdüm aslında çok fazla yulaf tuketıyordu o da sut hormonunu yanı prolaktını arttırıyordu onu bırakınca 1-2 ay ıcınde noraml sevıyelere gelmıstı hemen. doktorumdan memnundum aslında ama laboratuvarının ıyı oldugunu pek dusunmuyorum bu sebeple daha ıyı labı olan bı yere gıtmek ıstıyorum aslında
Prolaktin kaçtan kaça düştü ?

Prolaktin kaçtan kaça düştü ?
11,8'e kadar düştü normalde taban sınırı çok az aşıyordu . Sınır 29du mesala benım 31 çıkmıştı. ama yulafı bırakıp yedıklerıme dıkkat edınce hızla düşürdüm hem de ilaçsız.

Eklentiler

• pro.png
    pro.png
    6,6 KB · Görüntüleme: 10
X