Nefes Egzersizleri İle Değişim

Hatuni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2016
167
155
Ben transformal nefesi deneyimleyen biriyim fakat düzenli yapmadım.artık düzene sokmak istiyorum,aranızda çeşitli nefes teknikleri deneyen ve dönüşüm yaşayanların yorumlarını alalım diyorum ne dersiniz?

Selam. Ben yazın 10 gün kadar denemistim nefes tekniği ama sonra bıraktım. Inandirici gelmediği için. Ben zayıflamak için yapıyordum çünkü. Iddia edilene göre vücuttaki yağın yüzde 70i nefes yoluyla atılıyor. Bu yüzden de nefesi doğru kullanarak kas bile yapılabilir. Yapanlar da varmış. Tlc'de bir programda yoga eğitmeni tüm vücut kaslarını sadece nefes tekniği ile yaptığını söylemişti. Bilmiyorum ulusal bir kanalda üçkağıtcilik yapmazlar heralde

Arkadaşım sen tamamen farklı bir nefesten bahsediyor muşsun ayyy . Şöyle bir arattım baktım nasıl yapıldığına ve denedim. Sadece 15 dakka yaptığım halde tuhaf şeyler geldi basima. Ellerim uyusdu önce. Sonra kulaklarımda yakinlardan kuş sürüsü geçiyormuş gibi bir ses dalgası geçti 20 25 saniye boyunca. Vücudumda hem bir yorgunluk var hem de ayaklarım yerden kesilmiş gibi. Mutlu hissediyorum çok inanılmaz bişey bu. Anam anam diyim ben sana. Çok şanslıyım ki senin entry'ne rastladım ayyy çok güzel bişey bu

Arkadaşım sen tamamen farklı bir nefesten bahsediyor muşsun ayyy . Şöyle bir arattım baktım nasıl yapıldığına ve denedim. Sadece 15 dakka yaptığım halde tuhaf şeyler geldi basima. Ellerim uyusdu önce. Sonra kulaklarımda yakinlardan kuş sürüsü geçiyormuş gibi bir ses dalgası geçti 20 25 saniye boyunca. Vücudumda hem bir yorgunluk var hem de ayaklarım yerden kesilmiş gibi. Mutlu hissediyorum çok inanılmaz bişey bu. Anam anam diyim ben sana. Çok şanslıyım ki senin entry'ne rastladım ayyy çok güzel bişey bu
haydaaa naptın canım :) bize de anlaatt

Burundan değil ağızdan nefes alıp vermek gerekiyor imiş. Doğru yapıldığını anlamak için de karnına kitap ve ya benzeri cisim koyuyorsun başlangıçta. Diyafram nefesi alınca alt karın inip çıkmalı yani . Uzun sürede nefesi çekip kısa sürede geri veriyosun. Içinden sayarak da yapılabilir . Valla ben çok sevdim bu olayı. Kendimi tibet dağlarında hayal ediyorum su an

şahane anlattın valla. bi bakınayım biraz deneyimleyeyim paylaşayım ben de :)

X