Anti-Aging Nefes Terapisi

Anti-Aging - Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma

asis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2009
1.954
17
41
merhaba uzun zamandır araştırıyorum
kk kullanıcıları olarak nefes terapisi olan varmı aranızda?

ben istanbuldan katılıyorum önereceğiniz yerler varmı?

merhaba canım...

nefes terapisi dediğin şeyi tekniği tamamen şancıların tekniklerine dayanıyor:)

istanbul'da bu konuda eğitim veren biri var eski bir şancı.. adını hatırlayamıyorum... biraz araştırınca hatırlarım, mesaj atarım..

eskiden suat soysal'da eğitimler veriyordu. sonrasında bu konuda da eğitimlere başladı..

Merhabalar akapunktura gittiğim sırada bilgilerine güvendiğim doktorum Nevşah Fidanın transformal nefes teknikleriyle ilgili kitabını tavsiye etmişti bende size edeyim ama uygulamadım iyiki hatırlattınız

Merhabalar akapunktura gittiğim sırada bilgilerine güvendiğim doktorum Nevşah Fidanın transformal nefes teknikleriyle ilgili kitabını tavsiye etmişti bende size edeyim ama uygulamadım iyiki hatırlattınız

ben yaz mevsiminde kitabını aldım okudum
ama okuyarak öğrenilmiyor. eğitime gitmek lazım. Nevşah Hanımın eğitimide çok pahalı :KK43:((

ben yaz mevsiminde kitabını aldım okudum
ama okuyarak öğrenilmiyor. eğitime gitmek lazım. Nevşah Hanımın eğitimide çok pahalı :KK43:((

Merhaba ; yukarıdaki arkadaşlardan(nick hatırlayamadım, özür dilerim) bir tanesinin bahsettiği isim Mustafa Kartal olmalı.
Haloterapik nefes yapar. Hiç denemedim. Deneyen arkadaşlardan, memnun kalanları biliyorum ama :)

Ben Ankara'dayım ve 1.5 yıldır Transformal nefesle ilgileniyorum. Üstelik eğer ciddi bir engel çıkmazsa, bu yıl içerisinde
nefes koçu olmayı hedefliyorum. Denediğim için rahatlıkla söyleyebilirim ki, transformal nefes gerçekten harika !
Anlatılmaz, yaşanır derler ya işte aynen öyle :) İstanbul'da bildiğim iyi bir nefes koçu var. Konuya baktım, oldukça eski.
Hala nefes terapileri ile ilgileniyorsanız , size onun iletişim bilgilerini verebilirim. Transformal nefesle ilgili sormak istediğiniz
bir şey olursa da,kendi deneyimlerimden yola çıkarak cevaplayabilirim.
Selamlar.

Merhaba ; yukarıdaki arkadaşlardan(nick hatırlayamadım, özür dilerim) bir tanesinin bahsettiği isim Mustafa Kartal olmalı.
Haloterapik nefes yapar. Hiç denemedim. Deneyen arkadaşlardan, memnun kalanları biliyorum ama :)

Ben Ankara'dayım ve 1.5 yıldır Transformal nefesle ilgileniyorum. Üstelik eğer ciddi bir engel çıkmazsa, bu yıl içerisinde
nefes koçu olmayı hedefliyorum. Denediğim için rahatlıkla söyleyebilirim ki, transformal nefes gerçekten harika !
Anlatılmaz, yaşanır derler ya işte aynen öyle :) İstanbul'da bildiğim iyi bir nefes koçu var. Konuya baktım, oldukça eski.
Hala nefes terapileri ile ilgileniyorsanız , size onun iletişim bilgilerini verebilirim. Transformal nefesle ilgili sormak istediğiniz
Selamlar.

Merhaba

Transformal nefes terapisini yeni duydum. Hangi amaçlarla kullanılıyor bu terapi daha çok bilgi verebilir misiniz? Panik atak ve fobilerde örneğin işe yarıyor mu?

Yeni bir konu acmak istemedim.
Ben de nefes terapisi almak istiyorum ama "para tuzagi, sarlatanlik" vs gibi yorumlari gorunce aklim karisti.
Bu egitimi daha once alan var mi? Fayda gordunuz mu?
Evetse hangi terapistten aldiniz?
Simdiden tesekkur ederim.

Merhaba,Mariamagdelena ist.da bildigim isimler var demissin,isimlerini yazar misin lutfen?Tesekkurler :)

merhaba ben ankarada gittim ve inanaılmaz faydasını gördüm reglim düzensizdi bebek istiyorduk olmadı aşılama bile oldum ama pes ettim sonra nefes terapisine başladım ilk önce reglim düzeldi ve ardında hamile kaldım şuanda 4 aylık hamileyim ama hertürlü rahatsızlığı ilaçsız saatlerce konuşmadan çözebiliyolar ben şiddetle öneririm hatta kendi yaşam koçuma sorayım istanbulda tanıdığı varmı şimdiden geçmiş olsun:KK34:

Yeni bir konu acmak istemedim.
Ben de nefes terapisi almak istiyorum ama "para tuzagi, sarlatanlik" vs gibi yorumlari gorunce aklim karisti.
Bu egitimi daha once alan var mi? Fayda gordunuz mu?
Evetse hangi terapistten aldiniz?
Simdiden tesekkur ederim.

Neredeyse bir yıl geçmiş bu yazının ardından ama yine de cevap vermek isterim. Ben bundan bir kaç yıl önce hem araştırma niyetli, hem de aynı zamanda yoga eğitmeni olduğumdan bir holotropik nefes terapisi workshop'ına katıldım. Ki bunu direk Stanislav Grof'dan öğrenmiş bir Psikiyatrla. Çılgındı :) .. bir grupla birlikte yapıldı bu seans ve çevremdekiler fazlasıyla uçunca beni bayağı bastırdılar. Dolayısıyla pek derine dalamadım.

Ama Yoga'da nefes yogası vardır eğer buysa ilgilendiğin konu. Pranayama denir buna. Bunun bir çok faydası vardır tabii ki ama yavaş yavaş öğrenilmesi ve öğretilmesi gereken bir tekniktir .. bedeni hazırlamak gerekir bu tarz terapilere - bir çok insanda. Bazı insanlar zaten çok sağlıklı bir yaşam tarzları varsa pek hazırlığa gerek kalmadan da başlayabilirler buna.

HRV diye de bir teknik var. Bunu derslerimde öğretiyorum zaten öğrencilerime. Ama internette de bu konu hakkında yüzlerce makale ve bilgi bulabilirsin :). Bana özelden de daha fazla bilgi için yazabilirsin.

Sevgiler :)

Neredeyse bir yıl geçmiş bu yazının ardından ama yine de cevap vermek isterim. Ben bundan bir kaç yıl önce hem araştırma niyetli, hem de aynı zamanda yoga eğitmeni olduğumdan bir holotropik nefes terapisi workshop'ına katıldım. Ki bunu direk Stanislav Grof'dan öğrenmiş bir Psikiyatrla. Çılgındı :) .. bir grupla birlikte yapıldı bu seans ve çevremdekiler fazlasıyla uçunca beni bayağı bastırdılar. Dolayısıyla pek derine dalamadım.

Ama Yoga'da nefes yogası vardır eğer buysa ilgilendiğin konu. Pranayama denir buna. Bunun bir çok faydası vardır tabii ki ama yavaş yavaş öğrenilmesi ve öğretilmesi gereken bir tekniktir .. bedeni hazırlamak gerekir bu tarz terapilere - bir çok insanda. Bazı insanlar zaten çok sağlıklı bir yaşam tarzları varsa pek hazırlığa gerek kalmadan da başlayabilirler buna.

HRV diye de bir teknik var. Bunu derslerimde öğretiyorum zaten öğrencilerime. Ama internette de bu konu hakkında yüzlerce makale ve bilgi bulabilirsin :). Bana özelden de daha fazla bilgi için yazabilirsin.

Sevgiler :)

Yoga dan bahsedeyim dedim. Sen bahsetmişsin. Astım hastası biri olarak yoga nefes egzersizleriyle ciğerlerimin geliştiğini, beynime kan gittiğini, huzur bulduğumu biliyorum. Konuyu açan arkadaş hangi amaçla açmış bilemiyorum ama, sağlık önce nefes sonra beslenmeyle alakalı. Teknikler çok zor değil. İnternette bir çok cd var bu konuyla ilgili. İlgilenenler araştırıp ulaşabilirler.

Bu konuda usta Nevşah Fidan ' dır.
Kendinizde uygulamalar yapabilirsiniz.Videolardan yardım alarak.Kitaplarıda var Nevşah Hanım'ın

Yoga dan bahsedeyim dedim. Sen bahsetmişsin. Astım hastası biri olarak yoga nefes egzersizleriyle ciğerlerimin geliştiğini, beynime kan gittiğini, huzur bulduğumu biliyorum. Konuyu açan arkadaş hangi amaçla açmış bilemiyorum ama, sağlık önce nefes sonra beslenmeyle alakalı. Teknikler çok zor değil. İnternette bir çok cd var bu konuyla ilgili. İlgilenenler araştırıp ulaşabilirler.

aynen öyle! :) bunları okumak ne kadar güzel .. kendini iyileştirmene çok sevindim. Başarılarının devamını dilerim. Sevgiler

aynen öyle! :) bunları okumak ne kadar güzel .. kendini iyileştirmene çok sevindim. Başarılarının devamını dilerim. Sevgiler

maalesef bi yandan iyileştirdim bi yandan rahat durmadım :26:. hocanın dediğini yap, yaptığını yapma misali benimki. ben beli iyice haşat ettim canım ya...

Selamlar.

merhaba Ankara'da nerede bu terapiyi aldığınızla ilgili bilgi verebilirmisiniz acaba? çünkü ben bir yer bulamadım hep istanbul çıkıyor.

panik atağa iyi geliyorsa benim için tek somut neden o olur. bunun hakkında bilgi verebilecek olan var mı acaba , bir de tam olarak nefes terapisi dendiğinde aklımıza ne gelmesi gerekiyor :44::44:

Merhaba,

Ben dün akşam Eskişehir'de bir tanıtıma katıldım. Nevşah Fidan sunum yaptı. Bayağı kalabalıktı, hatta dolu olduğu için katılamayan arkadaşlarım oldu. Sunumdan sonra seans yaptılar bize ve kendi adıma inanılmazdı diyebilirim. Hiç tanımadığım ve beni tanımayan bir nefes koçu (kendisi Eskişehir'de bir hastanede yöneticiymiş) seanstan sonra benim hakkımda inanılmaz yorumlar yaptı. Hepsi de doğruydu. Burada bireysel seans yapıyorlarmış, ona da katılmayı düşünüyorum. Bu yaşıma kadar ne kadar yanlış nefes aldığımı gördüm ve çok üzüldüm. Normalde uyku sorunum olmasına rağmen gece çok iyi uyudum. Yazacak çok şey var ama bu ilk yazım o yüzden uzatmakta istemiyorum. Nefesle ilgili internete bakarken burayı buldum yazayım dedim.
Herkese Eskişehir'den sevgiler.

mariamagdalena Ankarada gittiğin yerle ilgili bilgi verebilir misin acaba bende çok istiyorum ama nerden ve nasıl başlayacağımı bilemiyorum

X