ngs2007'den seçmeler

ngs2007

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2007
726
3
Akıllı çocuk :)

--------------------------------------------------------------------------------

Küçük Ali okula başladığından beri her gün öğretmeni Aysel Hanım'a gidip,
- "Öğretmenim beni yanlış sınıfa koydunuz, benım yerim birinci sınıf değil, ablam üçüncü sınıfta ama ben en az onun kadar akıllıyım, hiç olmazsa beni üçüncü sınıfa alın" diye şikayet edermiş. Bundan sıkılan Aysel Öğretmen bir gün Ali'yi kaptığı gibi okul müdürüne çıkmış ve olayı anlatmış. Okul müdürü:
- "Peki" demiş, "Bu çocuğu bir imtihan edelim, yeri üçüncü sınıfsa o sınıfa koyalım" ve başlamış sorgulamaya,
- İki kere iki?
Ali hemen
-"Dört" demiş,
-"Sekiz kere dokuz?"
Ali hemen
-"Yetmiş iki" demiş,
-"Kaç mevsim var?"
Ali hemen
-"Dört" demiş.
Bu sirada Aysel Hoca da
-"Müsaade ederseniz bir kaç soruda ben sorayım" demiş ve sormuş:
-"Söyle bakalım Ali, ineklerde dört tane ama bende iki tane var, bu nedir?"
Ali hemen
-"Ayak" demiş, Aysel Hoca sormuş
-"Peki senin pantolonunda olupta benim pantolonumda olmayan şey nedir?"
Ali hemen yanıtlamış
- Cep.
Bunun üzerine Aysel Hoca dönmüş müdüre,
-"Üçe koyalım hocam" diyecekken;
Müdür,
-"Hocam, bu çocuğu üçe değil beşinci sınıfa koyalım, zira son iki
soruya ben doğru cevap veremedim."

bendesırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey cin gibi bu ali valla 8 e falan konabilir yani:Roflol:

Dolmuş şoförü ve rahip

--------------------------------------------------------------------------------

Dolmuş şöförüyle rahip cennete gitmişler.Cennetin kapısında melek rahib'e
"Dünyadaki hayatın boyunca neler yaptın." demiş.
Rahip"Ben hayatımı insanlara adadım,onları sevdim ve yardım ettim.Hiçbir zararım dokunmadı"diye cevaplamış. Melek rahibe cennetin gümüş anahtarını vermiş.
Melek aynı soruyu dolmuş şöförüne sormuş. Şöför "Ben hayatım boyunca küfür de ettim,her türlü pis işe de bulaştım. Bir de ben çok sert araba kullanırım,kuralları fazla kafaya takmam" demiş.
Melek şöföre cennetin altın anahtarını vermiş. Buna çok bozulan rahip "Ben hayatımı insanlara adadığım halde niye ona altın bana gümüş anahtar veriyorsun." demiş. Bunun üzerine melek"Çünkü sen ayin yapıyorken millet uyuyordu,ancak o dolmuş kullanırken herkes dua ediyordu." demiş

:roflol:Adamın biri karısını çok seviyormuş. Karısı bir gün ölmüş ve adam da
üzüntüsünden bir süre sonra ölmüş. Adam cennete gitmiş ve karısını
bir türlü bulamamış. Meleklere sormuş:
- Karım nerede?
Melekler de adama:
- Senin karın burada yok, belki cehennemde olabilir. Bir de orayı
ara. Demiş
Adam karısının bir melek kadar temiz yürekli olduğunu düşündüğünden
cehenneme bakmayı zaman kaybı olarak görmüş ama yine de merakından
bakmak istemiş ve cehenneme gitmiş. Adam, cehennemde kendi etrafında
sürekli dönen kadınlar görmüş ve dayanamayıp bir zebaniye sormuş:
- Ya hemşerim, bu kadınlar neden kendi etraflarında
dönüyorlar?
Zebani yanıtlamış:
- Bu kadınlar kocalarını kaç kez aldattıysa kendi
etraflarında o kadar dönüyorlar. Meselâ şuradaki sarı saçlı olan
kocasını 20
kere aldattığı için kendi etrafında 20 kere dönüyor. Adam sormuş:
- Peki benim karımı gördünüz mü?
Zebani yanıtlamış:
- Senin karını vantilatör yaptık.:roflol:

Temelin uykusu.

Fadime temele:geceki gök gürültüsünü duymadınmı?
Temel:
hayır duymadım...Fadime hayretle:
Nasıl duymazsın?Bir şimşek çaktı bir gök gürledi kii...Aman yarabbi...
Temel öfkelendi:
Niye beni uyandırmadın?Benim şimşek çakarken uyuyamadığımı bilmezmisin?

Adam, lüks erkek kuaföründe oturmuş bir yandan sakal tıraşı yapılırken bir yandan da elleri manikürlenmektedir. Manikürü yapan sarışın fıstık, adamın ilgisini çekmekte gecikmez.
- Güzelim, bu gece benimle çıkmaya ne dersin?
Kız gülümser ;
- Özür dilerim ama ben evliyim.
- Boş versene!!! der adam ve :
- Seninkine telefon et bu gece işin çıktığını eve gelemeyeceğini söyle!
- İstersen sen söyle, şu anda seni tıraş ediyor....

DON YASAĞI

Osmanlı döneminde Arabistanda erkekler uzun bir entari giyer, içlerine de don giymezlermiş.

Rüzgarda falan her yerleri gözükürmüş.

Bunu duyan Osmanlı padişahı Arabistana elçi gönderir bu olayı kaldırmak için.

Bir gün sokakta yine donsuz entari giymiş adam yakalarlar ve mahkemeye çıkartırlar. Hakim sorar.
-adın ne?
-abdulhamit
-babanın ismi?
-abdülaziz
-evli misin
5 karım var
-1.ciden 15 çocuk 2.ciden 20 3.den 12 4.den16 5.den 17..........der Hakimin kararı
-Abdülaziz oğlu Abdülmecitin don giymeye vakti olmadığından beraatine....a.s))))

Bant kaydı

Kalkistan 15 dakika sonra 50 kisilik Fokker 50 tipi ucagin hoparlorlerinden kaptan pilotun sesi duyulur:-Ucagimiza hosgeldiniz.... Su anda Atlantik Okyanusunun uzerinde 15.000 feet yukseklikte bulunmaktayiz.

Sag tarafiniza bakarsaniz ucagimizin bir motorunun yanmakta oldugunu goreceksiniz.......

Sol tarafa bakarsaniz ucagimizin kanatinin kopmus oldugunu goreceksiniz.......

Asagiya bakarsaniz bir sari bot icinde uc kisinin size el salladigini goreceksiniz. Bu kisiler ben kaptan pilotunuz, yardimci pilotum ve ucagin hostesi.....

Dinlemekte oldugunuz ses bir bant kaydididir...

Bir gün tımarhane görevlilerinden biri bahçede gezerken iki deli görmüş. Bakmış ki delinin biri ağacın üstünde; biri ise ağacın altında. İkisi de bir şeyler yapıyormuş. Aşağıdakine sormuş: - "Yukarıdaki ne yapıyor?" - "Şu yukarıdaki mi? Sen buna bakma, salak işte. Ceviz ağacından armut toplamaya çalışıyor." - "Peki ya sen burada ne yapıyorsun?" - "Ben de düşen armutları topluyorum."

Ögretmen tahtaya ''kedi sütü iç" yazmış. Sınıftaki kekeme aliyi kaldırarak Tahtadaki yazıyı okumasını istemiş Ali ''Tedi tütü it'' demiş Ögretmen birdaha oku demiş Ali tekrar ''tedi tütü it'' deyince Ögretmen dayanamayıp aliyi dövmüş ve tekrar Ali oku demiş Ali'de ''anatını tittimin tedisi tedisi ittene tu tütü'' demiş...

POLİTİKACILAR

Bir otobüs dolusu politikacı seçim kampanyası için TEKSAS' ta dolaşıyorlarmış. Otobüs büyük bir çiftliğin yanından geçerken, otobüs şoförün dalgınlığı yüzünden derin bir şarampole uçmuş. Çiftçi koşarak gelmiş, gece kurda kusa yem olmasınlar diye cesetleri gömmeye başlamış. Ertesi sabah, Şerif soruşturma için çiftliğe gelmiş. Çiftçiye sormuş: "Otobüsteki bütün politikacıları gömdün demek...Hepsi de ölüydü, eminsin değil mi?" Çiftçi cevap vermiş: "Bazıları yaşadıklarını iddia ettiler ama politikacıları bilirsiniz. Nasıl yalan söylerler! ".

X