Nikah için sağlık raporu hakkında

Tempus

Vazgeçmekte yol, seçmek de bi'yol 🧘🏼‍♀️
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2010
3.775
10.740
Merhaba

Nikah için alınan sağlık raporunda fotoğraf isteniliyor mu?

• Beğen
Reactions: 000
Hayır bizden istemediler...ama tabi 2 seneye yakın bir zaman önce.

7 ay önce evet istendi. Resimli bir belge hazırlamıştı aile hekimi.
Bir şey sorabilir miyim?
Sağlık raporunu özel hastaneden alıp aile hekimime onaylatmak gerek değil mi?

Bir şey sorabilir miyim?
Sağlık raporunu özel hastaneden alıp aile hekimime onaylatmak gerek değil mi?
Hayır direk aile hekiminden alınması gerekiyor bizde özeli kabul etmiyorlardı. Kendi aile hekimin hazırlıyor raporu. Aile hekimi ciğer filmi çektir kan aldır diyor bunları özelde yaptırabilirsin ama en son aile hekimi kontrol edip raporu hazırlayacak. Ben kanı da aile hekiminde aldırdım. Ciğer filmini de verem savaş merkezleri vardı bana en yakın olanına gitmiştim.

Hayır direk aile hekiminden alınması gerekiyor bizde özeli kabul etmiyorlardı. Kendi aile hekimin hazırlıyor raporu. Aile hekimi ciğer filmi çektir kan aldır diyor bunları özelde yaptırabilirsin ama en son aile hekimi kontrol edip raporu hazırlayacak. Ben kanı da aile hekiminde aldırdım. Ciğer filmini de verem savaş merkezleri vardı bana en yakın olanına gitmiştim.
Tesekkur ederim.
Anladım. Kan sonuçlarının ve akciğer grafisini sonuçlarını aile hekimime götüreceğim. O bir rapor verecek. Onunla da belediyeye gideceğim.
Son bir şey sorabilir miyim rica etsem?
Belediyeye giderken; sağlık raporu, ikametgah belgesi, resim ve nüfus cüzdanı yeterli mi?
Bunlar isteniyor değil mi?

Tesekkur ederim.
Anladım. Kan sonuçlarının ve akciğer grafisini sonuçlarını aile hekimime götüreceğim. O bir rapor verecek. Onunla da belediyeye gideceğim.
Son bir şey sorabilir miyim rica etsem?
Belediyeye giderken; sağlık raporu, ikametgah belgesi, resim ve nüfus cüzdanı yeterli mi?
Bunlar isteniyor değil mi?
Önce aile hekimine gideceksin o seni yönlendiriyor hangi kan tahlillerine bakılacağını yazıyor ona göre yönlendiriyor. Yani önce akciğer ve kan kafana göre yaptırıp rapor almaya geldim deme belki sorun çıkarırlar. Çünkü sistemden senin eski kayıtlı hastalıklarına falan da bakıyor. Ben sağlık raporu, vesikalık ve kimlik ile gittim başvurmaya ikametgah sormadılar belge olarak. Sadece kimin ikametgahı bu bölgede dediler. Eşimin ilçesiydi sistemden kontrol ettiler gün seçtik. Ama artık buna gerek olmayabilir herkes istediği yerde nikah yapabilecek deniyordu yakın ara haberlerde.

Merhaba

Nikah için alınan sağlık raporunda fotoğraf isteniliyor mu?
Merhabalar Aralık’ta nikahım oldu o yüzden yeni sistem olarak anlatıp yardımcı olmaya çalışayım ☺️ Öncelikle aile hekimine gidip sağlık raporu istiyorsunuz. Kadınlarda artık kan tahlili zorunlu değilmiş. Cinsel yolla bulaşan birkaç hastalık için eğer isterseniz tahlil yaptırıyorlar. Damat adayı kan veriyor ve sonuçlar 3 günde çıkıyor. Ve evet sağlık raporu için de 1 tane fotoğraf isteniyor. İkinizde sağlık raporunu alınca direkt belediyeye gidip tüm işlemleri hallediyorsunuz. Belediyede de yanılmıyorsam 4 fotoğraf ve 540 TL ücret istenmişti. Size tavsiyem hangi belediyede olacaksa nikahınız internetten bakın gerekli evraklar yazılıyor. Bizde öyle yapmıştık. Hayırlı uğurlu olsun inşallah 🥰

Nerede nikah kiyilacaksa o belediyeyi arayın sorun. Çünkü ilçe ilçe bile farkediyor. Mesela ben aile hekimine vs gitmedim. Başka bir sağlık merkezinden aldık eşimle. Aile hekimine gitmek şart değildi.

Sağlık raporu için 1 foto ve nikah dairesine 4 tane foto veriliyormuş. Bizim işlemler tamam gün aldık bugün. Teşekkür ederim 🌸

X