Nikah nikah işlemleri hakkında 2012 yeni sistemmi bu

FashionbyHatis

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2008
1.926
9
arkadaşlar merhaba
benim abimle yengemin nikahı eyupte nikah dairesinde kıyıldı.
orda tanıdık olduğu ıcın orda gidip hemen kan verip evlilik cuzdanlarını aldılar. yarım saat felan beklemişler.
ancak daha oncesinde sanırım istenen birkaç dosya var
eyup belediyesinin resmi sitesine baktım.
Nüfus cüzdanlarının aslı ve fotokopisi getirilecektir. (Resimsiz nüfus cüzdanları kabul edilmez. Boşanmış veya eşi vefaat etmiş kimseler nüfus cüzdanlarının medeni hal kısmı evli yazıyor ise nüfus cüzdanlarını değiştirmeleri gerekmektedir. 10 yılı geçmiş nüfus cüzdanı kabul edilmez.).

2- Erkek ve Bayan sağlık raporu alacaklardır. (Aile hekimi tarafından alabilrisiniz .)

3- Evlenicek olan Çiftler Nüfus Müdürlüğünden evlenme ehliyet belgesi alacaklar.

4- Çiftler 5’er Adet 6 ayı geçmemiş vesikalık fotoğraf getireceklerdir.

5- Evlenecek Çiftler birlikte müracaata geleceklerdir.

6- Müracaat için çiftlerden birinin EYÜP ilçesinde ikamet etmesi gerekmektedir.

7 –İkamet kaydı İlçemizde olmayan çiftler, ikamet ettikleri ilçe Evlendirme Memurluğuna müracaat ederek izin belgesi getirmelidirler.

bunları herkez aldımı arkadaşlar.
bu evlilik onayı nerden alınıyor.
gerçi bunlarla uğraşacagımızı sanmıyorum ama genede ogreneyim.
ayrıca sabıka kaydı istiyorlarmış doğrumu???

arkadaşlar nikahım kıyılacak ama kızlık soyadımı kullanmayı dusunuyorum.
yanlız bazen sorun cıktıgını duydum bu doğrumudur. gerçi biraz tuhaf duruyor ama.

2010 Haziranda evlenecektim, bizden de evrak istemişlerdi, bunlar ;

1.On seneyi geçmemiş, silinti ve kazıntısız, resimli nüfus cüzdanları
2.Beşer adet fotoğraf.

3.Nüfus Cüzdanlarının birer adet önlü-arkalı fotokopileri

4.Sağlık Raporu (Sağlık Ocağından) aile hekimliği onaylı olarak alınacaktır.

MÜRACAATLARA ÇİFTLERİN BİRLİKTE GELMELERİ GEREKLİDİR.

şeklindeydi.

Not: Her belediye farklı işlem uygulayıp, evrak istiyor

Son düzenleme:
arkadaşlar nikahım kıyılacak ama kızlık soyadımı kullanmayı dusunuyorum.
yanlız bazen sorun cıktıgını duydum bu doğrumudur. gerçi biraz tuhaf duruyor ama.

ben belediyede başvuru yaparken bu talebimi söylemiştim, bir form doldurup imzaladım yalnızca. yani bu kadarlık bir işlem diye biliyorum.

Biz 8 adet fotograf istiyoruz. Nfs cüzdanı fotokopisi istemiyoruz, nfs müdürlüğünden nfs kayıt örnegi istiyoruz. Öncelikli olarak bunları getirdiğinizde size saglık raporu için belge veriyoruz. Daha sonra yogun olmadıgımız için nikah hemen olabiliyor. İstediginiz saat varsa da o zmn oluyor ama bu yogunluk ile alakalı. Evlenme ehliyeti daha yeni kalktı, yazı geldi. Kızlık soyadı için form dolduruyorsunuz cüzdan ve deftere o şekilde işleniyor. Daha önce evlenmiş ise kimlikle ilgli bir problem cıkıyor evli gözüküyor o yüzden değişmesi gerekiyor. Çiftlerden birinin o ilçede oturması yeterli, aynı sekilde farklı bir yerde nikah yapıcaksa izin belgesi veriyoruz. Bu arada yanınızda 83 tl olsun aile cüzdan parası ve basılı evrak parası :) mutluluklar :)

Biz de yeni aldık günümüzü eyüp belediyesi çok evrak istiyo nüfus müdürlüğüyle falan uğraşamayacağımız için bayrampaşadan aldık onlar e-devlet projesine geçmişler 5 er tane fotoğraf verdik sağlık raporu aldık sağlık ocağından ama aile hekimine onaylatmadık Daha sonra bu e-devlet işlemlerinin yapıldığı yerden bilgisayardan bilgilerimizi doğruladılar o sırada bana sordular kızlık soyadını kullanmak istiyomusun diye bende istemiyorum dedim çünkü ikisi çook uzun oluyor.Günümüzü belirledik,paramızı yatırdık biz nikah salonu için 113 lira ödedik oda da kıyılırsa 50 tl alıyolar hafta içi haftasonu 203

Canım ben gecen sene evlendim. İstenen evraklar doğru. Bu sistem birkaç sene önce başlamış. Yalnız sabıka kaydı istemiyorlar tabi :) karda kista evrakları hazırlarken esime ben vazgeçtim dedim altı üstü nikah bu ancak gercekten cok koşturmuştum o ara.

Kizlik soyadında ise nikah gunü alacağın zaman (her evlenen yapıyor bunu) form dolduruyorsun kişisel bilgilerini. Soyadini kullanmak icin ayrıca sana dilekçe veriyorlar bir de onu dolduruyorsun. Kesinlikle sorun çıkartmıyorlar yani.

birde ben birşey sorayım düğünü yaptığım yerde nikah kıyılmasını istersem, yani düğün mekanına nikah memurunu getirtmek istersem bunun prosedürü nasıl oluyor saatin ayarlanması, memurun getirilip götürülmesi,ücreti nasıl oluyor ? bilen tecrübe eden var mı ?

birde ben birşey sorayım düğünü yaptığım yerde nikah kıyılmasını istersem, yani düğün mekanına nikah memurunu getirtmek istersem bunun prosedürü nasıl oluyor saatin ayarlanması, memurun getirilip götürülmesi,ücreti nasıl oluyor ? bilen tecrübe eden var mı ?

bizim böyle olacaktı işte, ayrıca 300 TL verilmişti nikah dairesine. Günü ve saati söylemiştik, istediğimiz yere gelecekti başkan.

Biz 8 adet fotograf istiyoruz. Nfs cüzdanı fotokopisi istemiyoruz, nfs müdürlüğünden nfs kayıt örnegi istiyoruz. Öncelikli olarak bunları getirdiğinizde size saglık raporu için belge veriyoruz. Daha sonra yogun olmadıgımız için nikah hemen olabiliyor. İstediginiz saat varsa da o zmn oluyor ama bu yogunluk ile alakalı. Evlenme ehliyeti daha yeni kalktı, yazı geldi. Kızlık soyadı için form dolduruyorsunuz cüzdan ve deftere o şekilde işleniyor. Daha önce evlenmiş ise kimlikle ilgli bir problem cıkıyor evli gözüküyor o yüzden değişmesi gerekiyor. Çiftlerden birinin o ilçede oturması yeterli, aynı sekilde farklı bir yerde nikah yapıcaksa izin belgesi veriyoruz. Bu arada yanınızda 83 tl olsun aile cüzdan parası ve basılı evrak parası :) mutluluklar :)

siz kimsiniz hocam:KK70:
yani nerenin belediyesindensiniz.

İstanbula cok yakın bir ilde ilçe belediyesindeyim :) evlenme ile ilgili işlemleri tam bilmiyorum ama aynı odadayız hala aklınızda soru kalırsa yarın ögrenebilirim. Bir sorun cıkmaz korkmayın ztn açıklıyorlar

Ben 10 yıllık evliyim ve bildiğim kadarıyla her yerde prosedür aynı olması lazım bizden de sağlık raporu istemişlerdi tahlil verildi muayene edildik röntgen falan bile çekilmişti ben istanbulda değilim gerçi bulunduğun şehire yada bağlı olduğun belediye'ye göre değiştiğini bilmiyorum yazdığın tüm işlemleri yaptırdık biz 10 yıl önce

Erkek ve Bayan sağlık raporu

Evlenicek olan Çiftler Nüfus Müdürlüğünden evlenme ehliyet belgesi

Çiftler 5’er Adet 6 ayı geçmemiş vesikalık fotoğraf

Evlenecek Çiftler birlikte müracaata gelecekler

Müracaat için çiftlerden birinin ikamet etmesi gerekmekte

İkamet kaydı İlçemizde olmayan çiftler, ikamet ettikleri ilçe Evlendirme Memurluğuna müracaat ederek izin belgesi..

Benim hatırladıklarım bunlar sabıka kaydı falan istenmiyor ama şimdilerde öle bişi çıktıysa bilemicem ...

ben daha bu hafta yaptım bu işlemleri ve şunu keşfettim her belediyenin istekleri kesinlikle farklı...nereye başvuracaksanız arayın ne istendiğini sorun.

ümraniye belediyesinden başvurduk, çok düzenli, son teknoloji çalışıyorlar. Sadece sağlık raporu (aile hekimi veya devlet hastanesi onaylı), nüfus cüzdanı aslı ve 5 foto istediler hepsi bu. Nüfus cüzdanı fotokopisi, evlilik izin belgesi, ikametgah, nüfus sureti vs...gibi hiçbir şey istemediler. Tüm formu kendileri bilgisayar ortamında doldurdular, biz sadece yaklaşık 10 dakikanın sonunda gösterilen yere imza attık o kadar. Ankarada olacağı için nikah nakil kağıdı aldık 30 tlye.
Bugün çankaya belediyesine geldik nüfus memuru ayarlayıp işlemi tamamlamak için, başvurmaya gelen insanlar o koca formu elde sandalyelerin üzerinde dolduruyor, fotoğraflarını kesip yapıştırıyorlar, bir sürü belge istemişler onlardan, insanlar belgelerle boğuşurken bu sırada görevlilerde sohbet halindeydi. İyi ki ümraniyeden yapmışız dedik.

Memur düğün salonuna gelecek ve ilçe içi düğün salonu olduğu için 300 tl verdik.

Arkadaşlar meraba resmi nikah için gerekli evraklar neler benim nişanlım izmirde ben ankrdaym nikah ankrda oda nikahı oluck ama nişanlm gelmeden de ben başvuru işlemlerini falan halledeblrmym bide nişanlımın ordan alması gerekn belgeler var mı varsa nelerdir bilgi veren biri olursa sevinrm :)

ben daha bu hafta yaptım bu işlemleri ve şunu keşfettim her belediyenin istekleri kesinlikle farklı...nereye başvuracaksanız arayın ne istendiğini sorun.

ümraniye belediyesinden başvurduk, çok düzenli, son teknoloji çalışıyorlar. Sadece sağlık raporu (aile hekimi veya devlet hastanesi onaylı), nüfus cüzdanı aslı ve 5 foto istediler hepsi bu. Nüfus cüzdanı fotokopisi, evlilik izin belgesi, ikametgah, nüfus sureti vs...gibi hiçbir şey istemediler. Tüm formu kendileri bilgisayar ortamında doldurdular, biz sadece yaklaşık 10 dakikanın sonunda gösterilen yere imza attık o kadar. Ankarada olacağı için nikah nakil kağıdı aldık 30 tlye.
Bugün çankaya belediyesine geldik nüfus memuru ayarlayıp işlemi tamamlamak için, başvurmaya gelen insanlar o koca formu elde sandalyelerin üzerinde dolduruyor, fotoğraflarını kesip yapıştırıyorlar, bir sürü belge istemişler onlardan, insanlar belgelerle boğuşurken bu sırada görevlilerde sohbet halindeydi. İyi ki ümraniyeden yapmışız dedik.

Memur düğün salonuna gelecek ve ilçe içi düğün salonu olduğu için 300 tl verdik.

ya tebriklerrr.
bir şey sormak istiyorum, Ankarada başka işlem yaptırmadınız di mi, nikah nakil kağıdı yeterli oldu mu?

X