Nisa bebek ölmedi

-Gri-

Bayan pozitif 😄
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2021
1.285
3.477
Günler önce nisa bebek hakkında bir konu açmış, yalan yanlış bir sürü habere itibar edip, vefat ettiğini yazmıştim.

O günden beri birçok iddia atıldı ortaya ve sonunda sağlık bakanlığı bir açıklama yapıp, vefat etmediğini ancak durumunun ağır olduğunu ve dua istediğini soyledi. İki gündür de bir haber yok, araştırdığım kadarıyla. Aslında diğer konudan devam etmek istedim ama polemiklerle sulanmasini istemediğim için kilitlenmesini istediğim konumun açılması için mune ye üç kere mesaj attım ve bir yanıt alamadım bunu neden diğer konudan devam etmedin diye soracaklara simdiden yazmak istedim.

Yani kısaca hala bir umut var arkadaşlar, talihsiz yavru için lütfen dua edelim. Umarım verdiği yaşam savaşını kazanır küçük melek. Umarım bir kere daha yikilmayiz.

Günler önce nisa bebek hakkında bir konu açmış, yalan yanlış bir sürü habere itibar edip, vefat ettiğini yazmıştim.

O günden beri birçok iddia atıldı ortaya ve sonunda sağlık bakanlığı bir açıklama yapıp, vefat etmediğini ancak durumunun ağır olduğunu ve dua istediğini soyledi. İki gündür de bir haber yok, araştırdığım kadarıyla. Aslında diğer konudan devam etmek istedim ama polemiklerle sulanmasini istemediğim için kilitlenmesini istediğim konumun açılması için mune ye üç kere mesaj attım ve bir yanıt alamadım bunu neden diğer konudan devam etmedin diye soracaklara simdiden yazmak istedim.

Yani kısaca hala bir umut var arkadaşlar, talihsiz yavru için lütfen dua edelim. Umarım verdiği yaşam savaşını kazanır küçük melek. Umarım bir kere daha yikilmayiz.
Umarın en kısa zamanda sağlığına kavuşur. Ve şu kısacık zaman içinde yaşadığı talihsizlikleri unutacağı bir hayatı olur

Şimdi haberlerde izledim 30 saniye olmadı, Bakırköy de tedavisi devam ediyormuş.

Şimdi haberlerde izledim 30 saniye olmadı, Bakırköy de tedavisi devam ediyormuş.
Sevgili tavuksuyu, şimdi haberde izledim deyince gülmeyin ama Korktum, cümlenin sonunu zor getirdim bir şey oldu diyerek. Talihsiz minigin yaşamasını çok istiyoruz, inşallah hayata tutunur da, bizlerde bir nebze rahatlariz artık.

Hayatin, dunyanin her kosesinde o kadar buyuk kotulukler, haksizliklar, adaletsizlikler var ki hangi birini icsellestirip dert edeceksiniz. Hastalik sahibi olursunuz boyle.
Kk olarak hepimiz çok icsellestirdik bu konuyu. Kameralara yansımayan, görmediğimiz bilmedigimiz çok acı var muhakkak ama bu bebeğin bulunusu, o son bıcır bıcır halleri vs kameraların önünde yaşanan bir dram var ortada, herkes çok üzgün.

Evimizin minik bebeği oldu resmen Ama haklısınız. Bu dediğinizi bana eşim de sürekli söyler.

ahh bu konu içimde yara oldu. saat başı haberlere bakıyorum güzel bir gelişme var mı diye. herhalde bebeğin güzelliği, annenin gamsızlığı vs hepimizi derinden etkiledi. ben hala daha öncesinde bir sğalık sorunu tespit edilemeyen bebeğin bakımevinde nasıl bu hale geldiğini anlayamıyorum. bu kadar ufak bebeğin beslendikten sonra gazını çıkarması gerektiğini bilmeyecek cehalette veya duyarsızlıkta kişiler mi bakıyor bu yavrulara? kimsesiz de olsalar onlar da can değil mi? bu kadar şanssızlığına rağmen minik bebek hala mücadeleye devam ediyor, olur da kazanırsa bence çok güzel bir hayatı olacak. onu evlat edinmek isteyecek bir sürü güzel yürekli insan olduğuna eminim.

o zaman da öldü denilmemişti ki zaten
"beyin ölümü gerçekleşti" demişlerdi

ki benim tahminim çocuk boğulduğu için beyin oksijensiz kalmış uzun süre herhalde (bir bakımevinde tüm bunlar nasıl oluyor vahim ötesi, burası ayrı)
bu durumda senelerce makineye bağlı olarak yaşayabilir
ama geri gelmesi çok zor bir ihtimal

Allah bilir tabii

Beyin ölümü gerceklesmisti ama dogru degilmiymis?

o zaman da öldü denilmemişti ki zaten
"beyin ölümü gerçekleşti" demişlerdi

ki benim tahminim çocuk boğulduğu için beyin oksijensiz kalmış uzun süre herhalde (bir bakımevinde tüm bunlar nasıl oluyor vahim ötesi, burası ayrı)
bu durumda senelerce makineye bağlı olarak yaşayabilir
ama geri gelmesi çok zor bir ihtimal

Allah bilir tabii
: ( Şuan beyin ölümüyle alakalı bulgu bulunamadi deniliyor. Bir mucize olsa keşke. 3 aylık yavru neler çekiyor...

Allah şifa versin yaşadığına inanmak isterim ancak olay soğutuluyor da olabilir

Belki vicdansizca gelecek ama daha dogar dogmaz bu hayattan ne gordu ki zavalli nisa bebek.yasamasi daha iyi mi olacak bilmiyorum.
Beyin oksijensiz kaldıysa, ağır sakatlık vb durumlar kendisini bekliyorsa, bir de ömür boyu bakımını üstlenecek anne baba da yoksa nolur o bebeğin hali :KK43:

o kadar tatlı bir bebek ki, ölümü yakıştıramıyorum ben ona. Bebekler ölmese keşke... Sağlık bakanının pandemi döneminde inandırıcılığını iyice yitirdiğini bir çoğumuz biliyoruz ama yaşamasını o kadar istiyorum ki, gozum orada, olumlu bir açıklama bekliyorum.

İnşallah bir mucize olur, minik yavru sag salim, hasarsız uyanır. Ne suçu vardı bu minicik bebeğin bu kadar acılar yaşayacak... onun şimdi annesinin koynunda sütünü içmesi, anne sıcaklığıyla uykuya dalması gerekiyordu, makinalarla değil. derin düşününce çıldırmamak elde değil.

X