Nişan Alışverişinde terkedildim

Bir kere konuştuk. Çocuk bni suçluyor. Ben onu babamın karşısında savunmamışım. Daha ilk günden böyle karışıyorlar yarın öbürgün herşeye karışılırlar demek için o tepkiyi vermiş. Baban adam olsaydı yarın yüzüğü takın çıkın gidin derdi diyor. Kuzenini evden kovardı diyor. Teyzesi ardımızdan böyle çingene insanlar görmedik demesi son derece üzdü ( gereken cevabı verdim) ardımızdan atılan iftiralarla mı uğraşayım beni hiç mi tanıyamadın diyorum o kadar beynini yıkamışlar ki o kadar dolmuş ki cevap dahi vermedi koca hayal kırıklığı sanki görücü uslu evliyor hiç kimse birbirini tanımıyor aşırı korkmuş aşırı dolduruşa gelmiş
Dolduruşa falan geldiği yok yapısı böyle adiliklere müsait

Bir kere konuştuk. Çocuk bni suçluyor. Ben onu babamın karşısında savunmamışım. Daha ilk günden böyle karışıyorlar yarın öbürgün herşeye karışılırlar demek için o tepkiyi vermiş. Baban adam olsaydı yarın yüzüğü takın çıkın gidin derdi diyor. Kuzenini evden kovardı diyor. Teyzesi ardımızdan böyle çingene insanlar görmedik demesi son derece üzdü ( gereken cevabı verdim) ardımızdan atılan iftiralarla mı uğraşayım beni hiç mi tanıyamadın diyorum o kadar beynini yıkamışlar ki o kadar dolmuş ki cevap dahi vermedi koca hayal kırıklığı sanki görücü uslu evliyor hiç kimse birbirini tanımıyor aşırı korkmuş aşırı dolduruşa gelmiş
O babanızın tırnağı olamaz. Ayrıca teyze kim oluyor madem öyle önce kendisi savunsaymış. Neyse boşverin her işte bir hayır vardır. Allah karşınıza daha hayırlı birini çıkarsın.

Haklısınız. İnsan dolduruşa gelse de terbiyesizleşmek kendi kişiliği ile ilgili bir durum.

Kişiliği bi yana
Ben bunu nasıl farketmedim
Niye bu kdar bağlandım
Ailemi üzecek kadar kendini düşünen bencil birini nasıl sevdim
Bende yaşattığı travmayı nasıl unutucam

Kişiliği bi yana
Ben bunu nasıl farketmedim
Niye bu kdar bağlandım
Ailemi üzecek kadar kendini düşünen bencil birini nasıl sevdim
Bende yaşattığı travmayı nasıl unutucam

Bence bunları idrak ederek kendinize en büyük iyiliği yaptınız. Hayal kırıklığı olduğunu biliyorum. Ben de yaşamıştım. Evlilik hayalleri kurarken aldatıldığımı öğrendim. Önce sindirmek lazım unutmak için. Karşı tarafın karaktersizliği olduğunu altını çize çize söylemek lazım. Ben de kendimi şanslı görüyorum şu an. Belki evlenince olacaktı bunlar. Siz belki evlenince yaşayacaktınız. Alnınız açık çıktınız bu beladan. Çalışıyor musunuz ya da okuyor musunuz bilmiyorum kendinize odaklanın. Hayatın merkezine kimseyi almamak lazım. Bittiyse bitti. Siz ayaktasınız. Karşınıza sizi hak eden, değerinizi bilen bir insan çıkar inşallah zamanla. Ki çıkmasa da amacınız kendiniz olun. Ailenize teşekkür edin yanınızda oldukları için. Bunlar sizinle aynı yoldan geçmiş birinin sözleri. Emin olun bu günler geçecek. ❤

Ben bazı kadınları anlamıyorum.. nasıl bu kadar bir erkege boyun eğebiliyorsunuz?
"Hadi canım yoluna bak" demek bu kadar zor mu?
Senin ailenden birine daha evlenmeden terbiyesizlik yapma cürretini beyfendi gösteriyor.. senin tepki vermen gerekirken, suçluluk hissediyorsun.

Daha evlenmeden bütün ipleri ellerine vermişsin.. nişanlıyken ayrılmak ne kadar koymuş düşünsene evliyken bunları yaşadığınu boşanmak daha ağır
Ki eminim bu daha fragman evlendikten sonra aileni evine bile sokmaz bu adam..

Adam dediğin onun bunun lafıyla hareket etmez .. duruşu ve kişiliği olur. Ne olursa olsun kuzenin çok kötü bir insan da olsa itin hatrı yoksa sahibinin hatrı olmalı.
Bu adam size hiç saygı duymuyor!!

Benim eşim kuzenime ablalarıma vb. böyle davranacak.. düşünmek bile istemiyorum sonuçlarını. Annemle konuşurken bile 10 kere düşünüp 1 kere konuşur.. babam zaten söylemiyorum herkesin bir ağırlığı yeri var.

Ben babanin yerinde olsaydım.. tamam kardeşim kızım kötüyse git iyisini bul bir daha bu kapıya gelme derdim!
Ama bence babanız size güvenmiyor.. ee nişaında bakmış bu kız ne yapsam gelir.. Allah ne verdiyse yapıyor.

Bugün gelse yine barışırsınız kesin..

Bizde de mezhep sorunu var.. babam ilk ten çok zor verdi bu sebepten
Bu yüzden eşim babamın gönlü olsun diye hiç karışmadı.. imam nıkahını babamın evınde kıydık. Herşey usulune uygun oldu..
Hatta istersen size de uygun kıyalım dedim .. ne farkeder bence bu yeterli dedi. Ailesi de bu konuda saygı duydu.

Çünkü herkes biliyor ki bu kızın ailesine edeceğimiz en ufak bir lafta bu kız bizim yüzümüze bakmaz bir daha !!

O kadar kinliymiş ki çok şaşırdım böyle birisi olmasına atlatamıyorum sorun sevmem değil uğradığım bir çeşit psklojik şiddet. Psikiyatri ye gitsem durumu anlatsam böyle şeyler için yardımcı oluyorlar mı çok mu abes kaçar hiç bir fikrim yok bilen yardımcı olabilir mi. Kurtulmak istiyorum bu ağırlıktan. Şerefsiz gününü gün edicek bana yaptığı ile ben eriyip gitmek istemiyorum

O kadar kinliymiş ki çok şaşırdım böyle birisi olmasına atlatamıyorum sorun sevmem değil uğradığım bir çeşit psklojik şiddet. Psikiyatri ye gitsem durumu anlatsam böyle şeyler için yardımcı oluyorlar mı çok mu abes kaçar hiç bir fikrim yok bilen yardımcı olabilir mi. Kurtulmak istiyorum bu ağırlıktan. Şerefsiz gününü gün edicek bana yaptığı ile ben eriyip gitmek istemiyorum

Bence olaylara bakış pencereni değiştir.. ben seninle aynı şeyi düşünmüyorum.

Onun böyle davranması "nişanlıyken" senin için çok büyük avantaj.. maske takan ve sonradan gerçek yüzünü gösteren o kadar çok kiş var ki! Sen daha ciddiye binmeden herşeyi görmüş oldun.
Bence bu yüzden kendini şanslı ilan edebilirsin..

Hayat sana bazı şeyleri göstermiş seçenekleri sunmuş.. bu saatten sonra başina gelecek her güzel ve kötü şey senin seçimin olur.. kartlar çok açık.

Sana bir tavsiyem kimseyi kaybetmekten korkma. Korkarsan bile bunu ona hissettirme.. çünkü en sevdiğin bile olursa seni oradan vurur. Vazgeçilmez olduğnu hissederse, senin ona karşı tüm zaaflarını kullanır.
Nişanlında bunu yapmış.. tam da karaktersiz örneği.
2. bi tavsiyemde ailenin en kötüsünü bile dişarıdan birine asla ezdirme.. bu ailene değil aslında sana yapılan bir saygısızlık.
Bırak seni karşındaki kaybetmekten korksun senin için karşındaki fedakarlık yapsin..

Mesela sen onun teyzesine laf edebildin mi? Ortalığı bu kadar karıştırdı dile getirebildin mi? Hayır.. çünkü biliyorsunki nişanlın bu durumu kaldırmaz.
Sen de öyle ol sana ve ailene laf söyleme haddine, cesaretine sahip olamasınlar.

Bırak gününü gün etsin, çok mutlu olsun ama senden uzak dursun.
Sana ne olmuş? 3 çocukla ortada mı kalmışsin.. alti üstü nişan atmışsın!
Nişanlanmanin amacı ne ? Tanimak değil mi.. tanimıssin bakmissin olmamıs..

Sen nişan atınca boyle dağildın düşünsene evlenince ne yapacaktın.. boşanmayı asla kaldıramayıp herseye boyun eğip ömür boyu mutsuz olacaktın..

Tekrar sevecek, sevileceksin .. aşık olup yine aynı kararları alacaksın o zaman bu çocuk aklına bile gelmeyecek!
Sakın evlenmek için evlenme..!

Onun böyle davranması "nişanlıyken" senin için çok büyük avantaj.. maske takan ve sonradan gerçek yüzünü gösteren o kadar çok kiş var ki! Sen daha ciddiye binmeden herşeyi görmüş oldun.

Hayat sana bazı şeyleri göstermiş seçenekleri sunmuş.. bu saatten sonra başina gelecek her güzel ve kötü şey senin seçimin olur.. kartlar çok açık.

Sana bir tavsiyem kimseyi kaybetmekten korkma. Korkarsan bile bunu ona hissettirme.. çünkü en sevdiğin bile olursa seni oradan vurur. Vazgeçilmez olduğnu hissederse, senin ona karşı tüm zaaflarını kullanır.
2. bi tavsiyemde ailenin en kötüsünü bile dişarıdan birine asla ezdirme.. bu ailene değil aslında sana yapılan bir saygısızlık.
Bırak seni karşındaki kaybetmekten korksun senin için karşındaki fedakarlık yapsin..

Mesela sen onun teyzesine laf edebildin mi? Ortalığı bu kadar karıştırdı dile getirebildin mi? Hayır.. çünkü biliyorsunki nişanlın bu durumu kaldırmaz.
Sen de öyle ol sana ve ailene laf söyleme haddine, cesaretine sahip olamasınlar.

Sen nişan atınca boyle dağildın düşünsene evlenince ne yapacaktın.. boşanmayı asla kaldıramayıp herseye boyun eğip ömür boyu mutsuz olacaktın..

Tekrar sevecek, sevileceksin .. aşık olup yine aynı kararları alacaksın o zaman bu çocuk aklına bile gelmeyecek!

Hayır laf etmedim suçlu olmasam bile öyle sözleriyle batırdılar ki ben kendimi suçlu hissettim. Özgüveni mi kaybettirmişler bana. Daha sakin olmasını söyledim uzatılmayacak bir şey olduğunu söyledim tabi ama dinleyen olmadı beni.

Bitti diye sevin bence. Basta ne .... Olduklarini göstermişler. Ya evliyken olsaydi. Uzulmeee

Evet bu konu içinde bunu ballandıra ballandıra anlatmamız da sizin kibar ve naifliğinizi gösteriyor sağolun.

Nasıl güzel bir ayar böyle :) Aslında gayet aklı başında neyin ne olduğunun farkındasınız, bunu ders olarak görün bir daha kendinizi ezecek insanlara fırsat vermeyin.

😘😘🌹🌹Çiçekler açsın içimiz Allah merhametsiz insanların vicdanına bırakmasın bizi koca bir ders toparlanacağım elbette 🕊🕊🕊

Amin. Kesinlikle toparlanacaksınız, ilk başta zor oluyor biraz, insanın içi acıyor ama sonraları aklına bile gelmiyor. Zaman gerçekten her şeyin ilacı. Rabbim yardımcınız olsun :KK200:

Evet başta tepkimi koyayım karışmaz kimse işime ben istediğimi alırım sana benim yakıştırdığım beraber karar verdiklerimiz olacak dedi ama kimse ona zorla alınacak mevzusu yapmadı. Ben de istemem malını mülkünü varlığı yerinde ama benim ağzımdan geçen bir lokma tatlı olmadıktan sonra hiç bir şeyini istemem gitmezdim alışverişe falan da.. Ama yüzünü gördüm bana verdiği değeri gördüm. Allaha şükür.

ataerkil bir aile heralde. genel olarak her yore boyle ama bazi kulturlerde kadin evlendigi andan itibaren erkek tarafina ait gibi oluyor. ailenle baglarini tamamen koparmani istedi heralde. onun ailesinden birisinin gelmesinde sorun yok. cunku yedi sulale buyuk kucuk sana mudahale edecek zaten. ama senin tarafindan kimse karisamayacak. valla iyi ki durust olmus gostermis kendini. bak Allah in sana bu isareti. sakin geri doneyim deme. buyuk aptallik olur.

ataerkil bir aile heralde. genel olarak her yore boyle ama bazi kulturlerde kadin evlendigi andan itibaren erkek tarafina ait gibi oluyor. ailenle baglarini tamamen koparmani istedi heralde. onun ailesinden birisinin gelmesinde sorun yok. cunku yedi sulale buyuk kucuk sana mudahale edecek zaten. ama senin tarafindan kimse karisamayacak. valla iyi ki durust olmus gostermis kendini. bak Allah in sana bu isareti. sakin geri doneyim deme. buyuk aptallik olur.

Dönemem şerefimi gururumu ayaklar altına alamam. İyi niyetimi kullandılar nasıl olsa susar bu dediler ama babam müsaade etmedi gördü herşeyi. Sevmediği aşikar. Sevene zehir, bal gibi olur dedi böyle şeyler buradan bir arkadaş haklısınız. Rabbime sığınıyorum.

Hohooo..
Benim kızlarıma elin çocuğu laf edecek ha???
Anasını da danasını da öyle bir yerin dibine sokarım ki dünyanın merkezinde kalıcı keşif istasyonu kurarlar.
Aileniz ne kadar aziz insanlarmış.

Hohooo..
Benim kızlarıma elin çocuğu laf edecek ha???
Anasını da danasını da öyle bir yerin dibine sokarım ki dünyanın merkezinde kalıcı keşif istasyonu kurarlar.
Aileniz ne kadar aziz insanlarmış.

Babam diyor ki ben farketmedim çocuğun sürekli aşağı inip kuzeni ile kulis kurduğunu bilseydim daha farklı gönderirdim evimden. Ama kızımın hatrına yine uslubu ile davrandım evimizde ne kadar da olsa misafir. Sabırla sukunet ile gönderdi. Çok saçma bir konu uzatılacak bir şey yok dedikçe babam Nişanlı beye. Onlar velveleye verdi. Ortam yapan aile büyüğü yoktu. Hepsi çoktan vazgeçmişti. Allaha havale ettim.

X