Nişan Nişan atmak

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Ailesiyle hiç problem yaşadınız mı diye sormucam .. başta anneci olduğunu belirtmişsiniz zaten bu yeterli.. yaşamadıysanız da inanın yaşarsınız.. Alt üst oturmak büyük problem

Merhaba Kızlar, fikirlerinize çok ihtiyacım var. 3 yıl süren ilişkim oldu. Sevgilim evlilik fobisi olan biriydi onu evlilik fikrine öyle zor ikna ettim ki... 1,5 sene işsiz kaldı sabırla bekledim. Bu arada aramızda 14 yaş fark var. Şu an nişanlıyız. İçimi kemiren bir konu var. Evlenince ailesi ile altlı üstlü oturmak istiyor. Annesine çok bağlı ve muhtemelen hastalanınca vs bakmak için uzağa gitmek istemiyor. Ben ise o şekilde oturmak istemiyorum. Çok soğudum bu yüzden, evliliğimizin tadını çıkarabileceğimizi düşünmüyorum. Ayrıca her an işsiz kalacak diye büyük stres yaşıyoruz. Çevremdeki herkes yaş farkının çok olduğunu söylüyor. Onunla evlenmeyi ben istemiştim ama artık duygu ve düşüncelerim değişiyor. Kimsenin vebalini de almak istemiyorum. Sizin yorumlarınıza ihtiyacım var..
Bence haklısın yakın oturma derim çok iyi bile olsa ailesi yinede sıkıntı özel hayat olmuyor evlilik olması gerektigi gibi olmuyor eksik yaşıyorsun ben mesela 20 dk uzakta merkezde oturuyorum eş ailesi ilçede ama bu bile bizi bazen etkiliyor daha yakın olsa mümkünatı yok evlilik yürümez bana göre. Uzak dur bide evlilik fobisi var zor ikna ettim demişsin ya evlenince kaldıramaz ve eski haline dönerse o zaman hayatın daha da zor olur. Bide yaş farkı gerçekten fazla bizim çevre en fazla 11 yaş olursa o evlilik yürür aksi halde sıkıntı illaki olur derlerdi abim falan söylerdi bunu bence haklılar da çok yaş farkı sıkıntı oluyor bana göre yaşlar ne çok yakın olacak nede çok uzak 10 yaş altı fark sıkıntı degil ama üstü problem. Sen daha detaylı düşün bunları öyle karar ver

Neden vebal alasın ki? O istedi diye ailesiyle oturmak zorunda değilsin. Sorun yaşayacağını o da biliyordur, o düşünüyor mu vebali? Yaşta evet fazla sanki

Nişanı bozmak da zor bir süreç ailem de çok üzülecek sürekli bunları düşünüyorum. İnşallah hayırlısı olur kızlar

Sevgilinden ayrılırsın, sadece kendi kalbine hesap verirsin,
Nişanlından ayrılırsın, ailelere hesap verirsin,
Evlenip ayrılırsın, herkese hesap verirsin.
Ülkemizde bu işler böyle, dış kapının mandalı bile araştırır sorar.
Eğer yapamayacağını düşünüyorsan, evlenirim sonra olmazsa boşanırım diye düşünme derim.

Eğer yapamayacağını düşünüyorsan, evlenirim sonra olmazsa boşanırım diye düşünme derim.
Pişman olmaktan çok korkuyorum bir de ailemi üzmekten. Ama şu an mutlu değilim geleceğe umutla bakamıyorum

Merhaba Kızlar, fikirlerinize çok ihtiyacım var. 3 yıl süren ilişkim oldu. Sevgilim evlilik fobisi olan biriydi onu evlilik fikrine öyle zor ikna ettim ki... 1,5 sene işsiz kaldı sabırla bekledim. Bu arada aramızda 14 yaş fark var. Şu an nişanlıyız. İçimi kemiren bir konu var. Evlenince ailesi ile altlı üstlü oturmak istiyor. Annesine çok bağlı ve muhtemelen hastalanınca vs bakmak için uzağa gitmek istemiyor. Ben ise o şekilde oturmak istemiyorum. Çok soğudum bu yüzden, evliliğimizin tadını çıkarabileceğimizi düşünmüyorum. Ayrıca her an işsiz kalacak diye büyük stres yaşıyoruz. Çevremdeki herkes yaş farkının çok olduğunu söylüyor. Onunla evlenmeyi ben istemiştim ama artık duygu ve düşüncelerim değişiyor. Kimsenin vebalini de almak istemiyorum. Sizin yorumlarınıza ihtiyacım var..
Kafanızda yüzeysel bi tedirginlik yok belli noktalar var ve önemli unsurlar . Eğer içinize sinmiyorsa devam etmenin bi anlamı yok

Pişman olmaktan çok korkuyorum bir de ailemi üzmekten. Ama şu an mutlu değilim geleceğe umutla bakamıyorum
Alışkanlık... Eve bir kedi alsan, ona bile üç günde alışırsın, bu hayatını birleştirmek istediğin insandı.
Zamanla geçiyor, geçecek..

Aynen öyle yorumuna katılıyorum kendini unutup aileni üzmüş olmaya üzülüyorsun onlara bunu yaşattığın için olmuyorsa zorlamamak gerek çok iyi düşün başkasını değil kendini düşün çünkü zamanı geldiğinde karşındaki seni bi an olsun düşünmeyecek

sakın aynı apartmana geçmeyin

doğulu taktiği bu

bütün ev işini size yaptırırlar hayatınız zindan olur

birde işsiz kalırsa doğalgaz ödenmez aylarca kış ortasında kaynana evinde yaşarsınız

kaynananızın donlarının rengini ayırmak yıkamak

ütüsüydü derken zaten birde çoçuk olursa dayanamaz ayrılırsınız

Benim evlilikten beklentim bu değil ama karşı tarafa bunu anlatmaya çalışınca seven insan bunları sorun yapmaza dönüyor konu. Bir de annesi 70 yaşında.

Ciddi yas farki var aranizda üstelik anneci bu yasta bile. Insanlar belli yastan sonra da degisirlerse de zor degisirler. Icin sogumus gibi görünüyor nişanlına karsi. Herseyi yeniden gözden gecirerek degerlendir. Artilarini eksilerini yazarak sen ne istiyorsan onu yap. Evlenince kolay bosanilmiyor

Ciddi yas farki var aranizda üstelik anneci bu yasta bile. Insanlar belli yastan sonra da degisirlerse de zor degisirler. Icin sogumus gibi görünüyor nişanlına karsi. Herseyi yeniden gözden gecirerek degerlendir. Artilarini eksilerini yazarak sen ne istiyorsan onu yap. Evlenince kolay bosanilmiyor
Çok haklısın ah bir de ailemi üzecek olmasam..

Çok haklısın ah bir de ailemi üzecek olmasam..
Ailenin nisani attigin için uzuleceklerini düşünmüyorum. Sonucta nisanlilik evresi yarim yamalakta olsa karsidakinin gercek hareketlerini gorme evresi gibi birşey. Ilk nosani atan sen degilsin son da olmayacaksin. Sonradan mutsuzum yapamiyorum sevmiyorum diye sizlanmaktansa basta kendi mutlulugun için çabala. Burada neler yaşıyorlar boşan diyoruz ama isin gercegi de ne bosanma karari kolay ne de uyguladıktan sonrasi...

X