Nişan atmak…

byzbhr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2024
55
16
28
Arkadaşlar merhaba öncelikle…
Nişanlımla yaklaşık 2 yıldır beraberiz. 5-6 aydır da nişanlıyız. Nişanlılık dönemi içerisinde sürekli tartışmalar, kavgalarımız oldu. Son 1-2 aydır olan kavgalarımızın hepsinde konuşma sonunda bitti etti demelere başladı ama bu zamana kadar her ne yaşadıysak yaşayalım hep ben gittim barışmaya, konuşmaya. O da ona güvenerek hep kendini geri tuttu ilişkide bunda da ne derseniz haklısınız bazı olaylar sonucunda hep ben bir şeyleri yaptım. İşte düzelirlerle de bu zamana kadar geldik düğüne az zaman kaldı ama biz eşyalar yüzünden tartıştık ve bağırdı bende bana bağıramayacağını söyleyince de bittiğini söyledi bende artık dayanamadım bittiğini ailene söyle o zaman dedim şimdi hiç bir şekilde ailesine bittiğini söylememiş. Benim ailemde işim içine girdi. Hastane durumları var ve ben ondan destek beklerken o tavrına tribine devam etti. Babamda en son geldiğinde bu evliliğe rızasının olmadığını söyledi. Karşı taraf sadece aile içerisinden benimle görüşüyor ne ailemi arıyorlar durumu öğrenmek için ne de geçmiş olsun için arıyorlar. Durumumuz karmakarışık oldu. Hala hastanedeyiz gelmeyen nişanlım arayıp gelip gitmeye başladı ama ailemle görüşmüyor şu an bitme durumları olduğu için. Kv bu zamana kadar neden bekledin madem diyip duruyor. Ne yapacağımı bilemez hale geldim. Bana bi yol göstermede yardımcı olun…

Her tartışmada bitti diyip ayrılmak isteyen, yarın bitti boşanalım diyecek farkında mısınız?
Ailenizi neden aramıyorlar geçmiş olsun, bir şeye ihtiyacınız var mı demek için? Anladığım kadarıyla onlar da istemiyor?
Bu kez barışalım dememekle iyi yapmışsınız. Umarım barışıp hayatınızı zehir etmezsiniz.

Sizde alttan alan hep siz olmuşsunuz o yüzden siz nasılsa yine yola gelirsiniz diye kafasına göre davranmış olay da ailelere sıçramış. Ailelere sıçrayınca olay ciddileşmiş herkes kuyruğu dik tutma peşine düşmüş. Burda nişanlınız alacak sizinle konuşacak ailenizle konuşacak bir daha böyle bir şey olmayacağını temin edecek. Dönülmez bir yerde değilsiniz ama nişanlınız da aklını başına devşirsin. Öyle her istediği olmayınca ayrılmaya bağlarsa siz o evliliğe ne diye güvenesiniz? Böyle kavgalar hepimiz yaşamışızdır ama herkes bitti diye rest çekmeli takılmaya başlamıyor. Kaybetme korkusu yoksa zaten uğraşmasın yoluna gitsin beyefendi.

Her tartışmada 'bitti' diyen biriyle evlilik olmaz. Bir ilişki tek taraflı çabayla yürüyorsa o ilişkiden fayda gelmez ve yıpranan tarfata bu tarz iliklerde genelde kadın oluyor. Sırf birini yanınızda tutmak için ne istekrimizden vazgeçin nede onun nazını çekin. Olmuyorsa zorlamayın bırakın bitsin.

Her tartışmada bitti diyip ayrılmak isteyen, yarın bitti boşanalım diyecek farkında mısınız?
Ailenizi neden aramıyorlar geçmiş olsun, bir şeye ihtiyacınız var mı demek için? Anladığım kadarıyla onlar da istemiyor?
Bu kez barışalım dememekle iyi yapmışsınız. Umarım barışıp hayatınızı zehir etmezsiniz.

Bende onu anlamadım bittiyse helalleşmek, devam ediyorsa da siz hastanedesiniz düğüne az kaldı biz her şeyi hallediyoruz gibi bir şey demediler bile. Tek muhattapları benim. Babamın istemediği için böyle olduğunu, aileler olarak yani kız tarafı olarak bizim onları davet etmeyişimiz gibi gibi şeyler dert etmişler her aramalarında sürekli bunları söylüyorlar. Şimdi nişanlımla görüşmüyoruz ama sağlık sorunları olduğu için hastanedeyim ara ara gelip işte yanımda olmaya çalışıyor. Bende nişanlıma aynı şeyi söyledim ben evlenince bitti istemiyorum boşanalım mı diyip duracaksın diye. Bu öyle bir şey değilmiş niye boşanalım değinmiş falan filan..

Babanız da rızam yok demiş. Babanıza güvenin, atın nişanı. Böyle adam bir ömür çekilmez.

Babam tartışmalarımızı duyduğu için nişanlılık aşamasında böyle olunmaz sizin derdiniz ne gibisinden istemiyorum demeye başladı.

Bende nişanlıma aynı şeyi söyledim ben evlenince bitti istemiyorum boşanalım mı diyip duracaksın diye. Bu öyle bir şey değilmiş niye boşanalım değinmiş falan filan..

Yalan söylüyor yarın öbür gün evlilik olursa her canı sıkıldığında boşanalım diyecek sonraki aşama evden kovma olur.

Bitti ama aileler konuşmadı. Hastanedeyiz arıyor mesaj atıyor en son seni sevmekten vazgeçmeyeceğim gibisinden bir şeyler söylüyor
O zaman gitsin senle de ailenle de konuşsun. Babanız çok haklı. Nişanlınızın ailesi de bu zamana kadar durdu ne zaman nişanlınız bir saçmaladı hemen babanızı bahane etmeye başladılar yok davet etmedi yok istemiyormuş zaten vs. Hala kuyruğu dik tutma çabasında olacaklarına oğullarını alıp doğrusunu göstersinler

Sizde alttan alan hep siz olmuşsunuz o yüzden siz nasılsa yine yola gelirsiniz diye kafasına göre davranmış olay da ailelere sıçramış. Ailelere sıçrayınca olay ciddileşmiş herkes kuyruğu dik tutma peşine düşmüş. Burda nişanlınız alacak sizinle konuşacak ailenizle konuşacak bir daha böyle bir şey olmayacağını temin edecek. Dönülmez bir yerde değilsiniz ama nişanlınız da aklını başına devşirsin. Öyle her istediği olmayınca ayrılmaya bağlarsa siz o evliliğe ne diye güvenesiniz? Böyle kavgalar hepimiz yaşamışızdır ama herkes bitti diye rest çekmeli takılmaya başlamıyor. Kaybetme korkusu yoksa zaten uğraşmasın yoluna gitsin beyefendi.

Yani şöyle bana bitti dedikten sonra bende de taşan durumlar olduğu için bende iyi bitti dedim sonra hiç bir şey olmamış gibi ziyarete geldi herşey yolundaymış gibi sonra tekrar bitti dedi bende babamın sağlığı ile mi uğraşıyım onunla mı derken bende bitti dedim sonra dediğiniz gibi ailelere sıçradı mevzu şimdi bitti nişan yaklaşık 2 hafta sonra düğün vardı yüzyüze konuştuk bi kez bırakmayacağını söyledi bende endişelerimi söyledim olmaz dedim ayrıldık ama şimdi sürekli beni görmeye hastaneye geliyor arıyor mesaj atıyor ne yapmam ve ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum. Kurulmuş eşyalar var her şey hazırdı.

Bitti ama aileler konuşmadı. Hastanedeyiz arıyor mesaj atıyor en son seni sevmekten vazgeçmeyeceğim gibisinden bir şeyler söylüyor
Ailesi ailenize karşı niye tavırlı daha önce tatsızlık var gibi. Sizi ailesinden arayan olursa oğlunuz söylemedi mi bitirdi kendisi yolunuz açık olsun dersiniz. Düşünecek bir şey kalmamış bence.
Her fırsatta bitti diyen adamda defolsun gitsin zaten hayır gelmez ondan. Zararın neresinden dönersen kardır ya evlenip çoluk çocuk olunca anlasaydın ne mal olduğunu o zaman da çocuk var diye çekecektiniz kahrını, hiç gerek yok dünyaya bir kere geliyoruz. Size değer verenle olun🌸

Her tartışmada 'bitti' diyen biriyle evlilik olmaz. Bir ilişki tek taraflı çabayla yürüyorsa o ilişkiden fayda gelmez ve yıpranan tarfata bu tarz iliklerde genelde kadın oluyor. Sırf birini yanınızda tutmak için ne istekrimizden vazgeçin nede onun nazını çekin. Olmuyorsa zorlamayın bırakın bitsin.

Ben tam olarak o çaba gösteren taraftayım. Tartışmalarımız o kadar saçma şeyler ki yani büyütülmemesi gereken her şeyi büyüttük içimizde. Seviyor muyum evet ama o değişmedikçe böyle devam etmeyecek galiba…

Yani şöyle bana bitti dedikten sonra bende de taşan durumlar olduğu için bende iyi bitti dedim sonra hiç bir şey olmamış gibi ziyarete geldi herşey yolundaymış gibi sonra tekrar bitti dedi bende babamın sağlığı ile mi uğraşıyım onunla mı derken bende bitti dedim sonra dediğiniz gibi ailelere sıçradı mevzu şimdi bitti nişan yaklaşık 2 hafta sonra düğün vardı yüzyüze konuştuk bi kez bırakmayacağını söyledi bende endişelerimi söyledim olmaz dedim ayrıldık ama şimdi sürekli beni görmeye hastaneye geliyor arıyor mesaj atıyor ne yapmam ve ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum. Kurulmuş eşyalar var her şey hazırdı.
Dediğim gibi ortada dönülmeyecek büyük bir kavga yok, iki tarafın da biraz stresi azaltması lazım. Burda sorun olan zaten bu kavga değil. Nişanlınız her kavgada sorumluluğu size verdi ve siz telafi için emek veren oldunuz ama şimdi siz de pes ettiniz öyle kala kaldı ne yapacağını bilmiyor. Asıl sorun bu bilmeme işi işte. Bu zamana dek adam çaba nedir gönül nasıl alınır telafi nedir bilmemiş alışmamış. İlerde çok sorun yaratır bu durum

O zaman gitsin senle de ailenle de konuşsun. Babanız çok haklı. Nişanlınızın ailesi de bu zamana kadar durdu ne zaman nişanlınız bir saçmaladı hemen babanızı bahane etmeye başladılar yok davet etmedi yok istemiyormuş zaten vs. Hala kuyruğu dik tutma çabasında olacaklarına oğullarını alıp doğrusunu göstersinler

Evet ya nişan sürecinde bir de annem ve babam aynı anda ameliyat oldular uzun bir süre onların iyileşmesi vardı zaten e onun dışında bizim tartışmalarımızdan boşlayıp bir araya getiremedik kimseyi. Ama şimdi ben ailemle nişanlımı yakınlaştıramamışım…

X