Nişan karmaşası

Onların yumuşamaması konusunu bende anlamıyorum bunu onlara da söyledim. Dükkan 1 gün kapalı kalsa alıp gideceklermiş gibi davranıyorlar bu da çok anlamsız. Ben tüm bu süreçlerin tamamlanması için isimden uzun süreli bir izin aldım ki keza annemde uzunca bir süre ise gitmeyecek bu tarz durumlar fedakarlık gerektiriyor diye onlara da bu durumu ilettim. Ben iki tarafta mutlu olsun isterdim ama belli ki öyle bir durum olmayacak. O sebeple bari benim istediğim olsun da günün sonunda ben mutlu olayım napayım
Yine söylüyorum; iyi gözlemle bu aileyi ve tavırlarını, evliliği de asla aceleye getirme.

Yine söylüyorum; iyi gözlemle bu aileyi ve tavırlarını, evliliği de asla aceleye getirme.
Yok hiçbir şeyi aceleye getirmeyi planlamiyorum açıkçası konuşmadan sonra verilecek tepkileri ve sonrasını merak ediyorum. Asıl o zaman herkesin nasıl olduğu ortaya dökülecek o şekilde hissediyorum. Hala isteklerinde inatçı olup birde üzerine üste çıkmak için tartışma yaratırlarsa Allah büyük konusturmasin ama o iş olacak iş değil

Yok hiçbir şeyi aceleye getirmeyi planlamiyorum açıkçası konuşmadan sonra verilecek tepkileri ve sonrasını merak ediyorum. Asıl o zaman herkesin nasıl olduğu ortaya dökülecek o şekilde hissediyorum. Hala isteklerinde inatçı olup birde üzerine üste çıkmak için tartışma yaratırlarsa Allah büyük konusturmasin ama o iş olacak iş değil
Öyle bi durumda kesinlikle girme zaten o topa, hayatını yakma göre göre.
Sevgilin ne diyor bu durumlara? Tavrı, yaklaşımı nasıl?

Öyle bi durumda kesinlikle girme zaten o topa, hayatını yakma göre göre.
Sevgilin ne diyor bu durumlara? Tavrı, yaklaşımı nasıl?
O da şu an için bu gün meselesinin uzatılmasından rahatsız. Aşağı yukarı benimle aynı şekilde düşünüyor. Bu özel bir gün ve herkesin gönlünün olması gerektiğinin, oturmak için değil nişan yapmak için geleceklerini söylüyor ama şu an öncelikle evdeki kadınların konuşup bir karara varmasını bekleme taraftarı. Duruma göre ben araya gireceğim ya da duracağım diyor. Bu konuda da ona hayır git konuş diye zor etmedim. Bir bildiği vardır diye onunla birlikte bende bekliyorum

O da şu an için bu gün meselesinin uzatılmasından rahatsız. Aşağı yukarı benimle aynı şekilde düşünüyor. Bu özel bir gün ve herkesin gönlünün olması gerektiğinin, oturmak için değil nişan yapmak için geleceklerini söylüyor ama şu an öncelikle evdeki kadınların konuşup bir karara varmasını bekleme taraftarı. Duruma göre ben araya gireceğim ya da duracağım diyor. Bu konuda da ona hayır git konuş diye zor etmedim. Bir bildiği vardır diye onunla birlikte bende bekliyorum
Ailesini savunup sana baskı yapmıyorsa sorun yok şimdilik, bekleyin bakalım. En önemlisi karşındaki adamın tavrı ve duruşu zaten.

Bu yaptıklari ne demek biliyor musun biz bu işi önemsemiyoruz zerre hevesimiz yok bu is bize yük aslında ama araya sikistiracagiz işte. Valla içime oturdu onların direnmesi ile annenin durumu fark etmesi çok farklı durumlar
Buradakilere bakma kv nisanda böyle yapsa yüzüne bakmayacak insanlar var.

Bu yaptıklari ne demek biliyor musun biz bu işi önemsemiyoruz zerre hevesimiz yok bu is bize yük aslında ama araya sikistiracagiz işte. Valla içime oturdu onların direnmesi ile annenin durumu fark etmesi çok farklı durumlar
Buradakilere bakma kv nisanda böyle yapsa yüzüne bakmayacak insanlar var.
Vallahi benimde içime oturuyor ama aslında o tarafta da kvnın yaptığı bir şey pek yok gibi daha çok gorumceler işi karistiriyor anladığım kadarıyla. Kv'de kızlara söz nasıl geçireceğini bilemediğinden şimdilik bir durun akşam konusalim diyor gibi geldi bana. Diğer türlü kadın direkt telefonda anneme hayır bu zamanda olucak diyip konuyu kapatırdı bence

Vallahi benimde içime oturuyor ama aslında o tarafta da kvnın yaptığı bir şey pek yok gibi daha çok gorumceler işi karistiriyor anladığım kadarıyla. Kv'de kızlara söz nasıl geçireceğini bilemediğinden şimdilik bir durun akşam konusalim diyor gibi geldi bana. Diğer türlü kadın direkt telefonda anneme hayır bu zamanda olucak diyip konuyu kapatırdı bence

Aramaması bu sebebin baştan öne sürülmesi. Bilmiyorum ya bir çok kişi güler ve yok artık der ciddiye bile almaz böyle bir talebi. Sen sakın ol dik dur bakalım nasıl toparlayacaklar

Aynen dükkan bahane görümceler şahane

Peki siz böyle bir konuşmanın üzerine hala o adamla evlenme cesareti gösterebilir misiniz? Annenize kızıp duruyorsunuz ama ailenizin en ufak bir dik duruşunda onlarda hemen gerçek yüzlerini göstermiş. Siz kendi öz annenizin kendi evladının üstelik kendi yapacağı nişan tarihine karıştığı için kızıyorsunuz ama son geldiğiniz nokta da sizin nişanınızın akıbeti görümcelerinizden soruluyor. Allah aşkına konuşacak ne var yani. Görümceler neden nişan tarihinde bu kadar siz sahibi olma hakkını kendinde görebiliyor ve nişanlınız da bunu normal görüp, onların ağzından çıkacak lafı bekliyor. Sizin gibi kızlara yüce Rabbim böyle böyle geleceğin fragmanlarını gösteriyor, doğru yolu bulsunlar diye ama görebilene işte.

Peki siz böyle bir konuşmanın üzerine hala o adamla evlenme cesareti gösterebilir misiniz? Annenize kızıp duruyorsunuz ama ailenizin en ufak bir dik duruşunda onlarda hemen gerçek yüzlerini göstermiş. Siz kendi öz annenizin kendi evladının üstelik kendi yapacağı nişan tarihine karıştığı için kızıyorsunuz ama son geldiğiniz nokta da sizin nişanınızın akıbeti görümcelerinizden soruluyor. Allah aşkına konuşacak ne var yani. Görümceler neden nişan tarihinde bu kadar siz sahibi olma hakkını kendinde görebiliyor ve nişanlınız da bunu normal görüp, onların ağzından çıkacak lafı bekliyor. Sizin gibi kızlara yüce Rabbim böyle böyle geleceğin fragmanlarını gösteriyor, doğru yolu bulsunlar diye ama görebilene işte.
12 Sayfayı özetledi

Ay bu konu beni şisirdi bu nasıl egodur nişanlı da bir tuhaf beş para etmez hala kızı susturuyor dönüp siz napiyorsunuz ztn saçma demiyor

Kızlar merhaba benim Aralık ayında nişanim olacak ben ailemden başka bir şehirde ama erkek arkadaşım ve ailesiyle aynı şehirde yaşıyorum böyle olduğu için nişan ailemin yaşadığı şehirde hatta evde olacak. Açıkçası kafamı bulandıran şeyler var. Ben nişan tarihimi elbisemi kiralayacağımdan önden kararlaştırmak istedim ve iki tarafa da bunu sorduğumda tamam dediler. Sonrasında erkek arkadaşım kendi işini yaptığından ve asıl işi haftasonu yoğun olduğundan ailesi de nişanı hafta içi bir gün yapalım iki tarafı da zor duruma sokmayalım dedi ve bu durum benim için sorun olmadı, sorduğumda benim ailem içinde sorun olmadığını söylediler. Ama sonrasında bir kaç kişi hafta içi nişana katılamayacağını bu sebeple hafta sonu olmasının daha iyi olacağını söylediler ve ortalık karıştı. Bu sefer benim annem beni arayıp "sen onların her dediğine tamam diyorsun, kendini ezdiriyorsun, böyle yüz verirsen tepeme çıkarlar" vs bu gibi konuşmaya başladı ve nişanın pazar günü olması konusunda işi inada bindirdi. Ne kadar anlatsam da durumu anlamakta istemiyor zaten.

Yani şimdi ben bilemiyorum insanların istediği şey açıkçası bana oldukça makul ve anlaşılır geliyor sonuçta işleri var ve asıl para kazandıkları günlerde işi kapatmak istemiyorlar. Haliyle önümüz düğün paraya da ihtiyaç var. Ama annemin bu inadını anlamış değilim henüz konuşmadılar ama annem bir kaç güne arayıp konuşmayı planlıyor. Bu durum beni oldukça gerdi çünkü sadece nişan günü için tatsızlık yaşansın istemiyorum ama annemi de durduramıyorum. Bana bir akıl verin nolur iki arada bir derede kaldım. Olayı ben mi çok abartıyorum bilmiyorum ama annemin yaptıkları bana yanlış geliyor :KK43:
Bi günle batmazlar. Annen doğru diyo herşeye evet deme.

X