Nişanı attık ama ne kadar doğru bir karardı bilemiyorum arada kaldım

Kendimcebirseyler

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2021
15
9
27
Arkadaşlar 1 ay önce nişanlımın memleketine ailemle birlikle eşya bakmak ve almak için gittik. Gittiğimiz de gördüğümüz özen ve değer bizim onlara gosterdigimizin yanından bile geçemezdi. Neyse kayinvalidem bana altın olarak ne istediğimi sordu bende set ve günlük takmak için bileklik kolye tarzı şeyler düşünüyorum dedim ve kayinvalidemin tepkisi ben sadece ince bir set alabilirim dahasına para kalmadı dedi(düğün arefesinde size ev aliyoruz diye ev almaya kalkıştılar ve aldılar ama her defasında bunu öne sürmektende vazgeçmediler) Neyse ben yani bize ev aldıkları için altını falan maddi şeyleri sorun etmemek adina bir sey demedim. Eşya bakmaya gittik tv sehpası veya büfe istiyorum diyorum görümcem ve kayinvalidem her şeye "NE GEREK VAR" dediler. Buna da laf etmedim nişanlımla bu konuyu aramda halletmiştim çünkü (yada öyle sanmışım). Sonra kayinvalidem balayı istiyorsun biz balayı yaparak mi evlendik siz de şimdi gitmez de evlendikten 2 3 ay sonra gidersiniz, ee şimdi alınmaz sonra alınır gibi her şeye bir şey bulmaya başladı(her şey ev aldık para yok diye ve biz demiştik düğün yapmak kolay olmaz ev alındı diye problem olmasın diye düğün kendini çevirir demiislerdi) Neyse ben her şeyi nişanlımı seviyorum diye sineme çektim ve ailem de sen istiyorsun madem biz bir şey demiyoruz ama biz bu tepkileri beğenmedik dediler ama ben yine nişanlımı seviyorum dedim geçtim. Bir akşam hep beraber (babalar yok) otururken nişanlımla kendi aramızda sakalaşıyorduk(onlara göre biz kendi içimizde gerilmişiz ve herkesi germişiz) bende komikli bir şekilde nişanlıma sen kimsin ya dedim birbirimize baktık güldük ve o an aniden kayinvalidem bağırmaya başladı. Bu ne demekmiş böyle olacaksa en baştan bitsinmis falan sürekli bağırdı. O bağırinca bende bagirdim çünkü o an onu ilgilendiren yada o tepkiyi vermesini gerektiren bir sebep yoktu ve bu bağırma olayını annem ve kardeşimin yanında yaptı. Sonra da ben ikinize bağırdım anlık bi sinir yaşadım tansiyonum çıktı dedi. Bu tepkiden sonra ailem için hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Annem ben buradayken bunu yapan ben yokken neler yapar dedi (memleketlerimiz farklı) Kayinvalidem sürekli kendini savunuyor sürekli kendini haklı çıkarıyor. Evdeki ve cevresindeki herkese dedigini yaptirmaya alismis. O ne derse her sey oyle oluyor ve o bugunlere nasil geldiyse bende oyle geleyim istiyor. Neyse ben yine nişanlımla aramdaki ilişki çok iyi biz beraber çok iyiyiz mutluyuz dedim sineme çektim. Eşyalar perdeler her şey seçildi artık bizim kendi memleketimize dönme vaktimiz geldi. Nişanlım sen gitme, biran önce evlenelim artık olan olumsuzluklarla kafani bulandirma diye sürekli beni tembihliyordu. Biz memleketimize döndük ve ertesi günün akşamı nişanlım düşünmek istediğini bu olayların onu çok yorduğunu söyledi ve benim başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Daha sonra benimle hic konuşmadı. Bana hicbir açıklama yapmadan sosyal medyan resimlerimizi kaldırdı günde günde. Sonra ben dayanamayıp mesaj attım bu yaptığını unutmayacağım diye bana hep annesinin ağzı ile konuştu. Ben ve ailem suçluymuş ben nisanlimin arkasında duramamışim bana olan güveni bitmiş. Ardından o kafasında her şeyi bitirdi ve şuan sosyal meydan baska kızları takip etmeye başladı beni engelledi. 6 yıllık bir birlikteliğimiz vardı ve o her şeyi bir kere de sildi. Bizim yuvamızı kayinvalidem yıktı. Şuan çok mutlular. Ama ben harap oldum. Ne yapmalıydım yanlış yapan ben miydim diye diye yedim kendimi. Olayı duyanlar erkenden kurtulmuşsun öyle kayinvalide ile ömür geçmez diyorlar. Sizler ne düşünürsünüz bana yardimci olursaniz cok sevinirim

Son düzenleme:
Sen nişanlınla değil kayınvalidenle evleneceksin sanırım? Bu ne herseye karışmak böyle sen oturacaksın sonuçta o evde senin istediklerin alınacak. Sen esinle istediğin gibi şakalasirsin siz kavga boyutuna geldiğinizde müdahalede edip seni koruması lazım ailenin ve oğlunun yanında. Sen giderken iyi gittiğinde senden ayrıldiysa demekki ailesinin doldurusuna gelmiş. Yol yakınken kurtulmussun ozmaan sen otur da şükret. Eğer seni sevseydi herkesi susturur senin yanında olurdu. Benimde düğün alışverişin de böyle muhabbetler oldu ama esim müdahale etti. Ve hersey gönlümce oldu. Çok şükür melek gibi bi kayınvalideye sahibim. Herseyi sil yoluna devam et

Annesinin sözünü dinlerdi nişanlın da evlenince iyi ki ayrılmışsınız. Barışalım derse de senin ailenin olduğu yerde yaşayınen başından böyle bir karar alınabilseymiş keşke

Annesinin sözünü dinlerdi nişanlın da evlenince iyi ki ayrılmışsınız. Barışalım derse de senin ailenin olduğu yerde yaşayın
Ailemin olduğu yerde yaşamak istese ailem onu o kadar çok severken o artık gözden düştü

Bunca olay olmuş ben nişanlının hiç bir noktada sana destek olduğunu duymadım çalışmıyormu balayını bile kayınvalidenin düşünmesi ne haddine. Nişanlınla plan yapılmaz mı yada alınmaz mı o kısımlarda seviyorum derken sanırım bu durumu ne denli anneci olduğunu atlamışsın. İyi bir karar vermişsiniz ilerde çok geç olabilirdi. Çok üzüldüm inşallah kolayca atlatırsın
Nişanlım çalışıyor elbette. Balayını kv düşünmedi de o konudaki fikri sonra gitmek olduğu için kv kendince o karara vardı. Nişanlımla sadece ikimiz bir şeyleri planlarken gayet normal ve mutluyduk birbirimize ayak uyduruyorduk ama ne zaman onların evine gittik annesi sürekli doldurdu. Ben ne istesem onlara çok geldi. Ev aldılar diye her şeyi bedavaya getirmek istediler

En hayırlısı olmuş bence. Daha nisanliyken bu kadar karışan evlenince bir yatağa girmediği kalırdı sizinle. Ucuz kurtulmussunuz , ayrıca sizi ayiran kayınvalide değil. Sizi ayıran pısırık , kişiliksiz , yeni sütten kesilmiş nişanlınız.
Kayinvalidem sözü söyledi biricik oğlu beni düşünmeden, umursamadan kararı uyguladı. Son söylediğiniz o kadar doğru ki. Teşekkür ederim ..

Pişman olmasını, benden daha çok üzülmesini istiyorum beni çok üzdüler.
Merak etme kesinlikle pişman olur bu kafayla o Emine’yle asla mutlu olamaz
Ama bence sen bunları düşünme öneme bak evlilik öyle kolay bir şey değil sadece eşin olmuyor ailesi de oluyor hayatında sorumlulukların artıyor altında eziliyor bazen insan ki sadece eşin olsa bile o bile zorluyor insanı alışma süreci cidden zor oluyor o yüzden insanın seçici ve en doğru insanı bulması çok önemli

Her şeyi nişanlınızla ortak almalıydınız, ailesini hiç karıştırmamalıydınız. Fazla yüz göz olmuşsunuz. Alışveriş sürecindeki gerginlikleri buna bağlıyorum.

Annesinin kontrolü altında olan, birey olmayı becerememiş bu adamdan kurtulduğunuza sevinin zira evlenmiş olsaydınız bu anne-oğuldan çekeceğiniz vardı.

Çok gençsiniz, size tavsiyem bu yaşananlardan ders çıkarıp kariyer yapın. Ekonomik özgürlüğünüz ve bir miktar birikiminiz olsun. İleride yeniden evlilik sürecine girdiğinizde dilediğiniz gibi alırsınız her şeyi. Sadece eşya için de demiyorum, geleceğinizi bir adamın vicdanına ve aşkına bırakmayın.
Ben her daim çalışmak istiyordum ve bunun için elimden geleni yapıyordum ki evlendikten sonra da kariyerime dair planlarım vardı. Güya erkek tarafı hep destekti ama kayinvalidemin asıl amacı köye gittiğinde ona yardım edip her işini yapacağı bir gelin arıyormuş bu yüzünüde gösterdi

Ben her daim çalışmak istiyordum ve bunun için elimden geleni yapıyordum ki evlendikten sonra da kariyerime dair planlarım vardı. Güya erkek tarafı hep destekti ama kayinvalidemin asıl amacı köye gittiğinde ona yardım edip her işini yapacağı bir gelin arıyormuş bu yüzünüde gösterdi
Destek olmaları her ne kadar güzel görünse de her şeye karışma hakkına sahip oluyorlar. Siz kariyeriniz için elinizden geleni yapmaya devam edin, insanın kendi parasını harcaması kadar güzel bir şey yok☺️ Kendi zevkinize göre evinizi döşersiniz, tatillere çıkarsınız, hiç kimseye bağımlı olmadan dilediğiniz gibi yaşarsınız misss.

Nisan attik derken siz ve aileniz attı sandım. Doğrusunu yanlışını tartışmaya ne gerek var şimdi. Adam bitirmiş gitmiş.

Bu arada şahsi fikrim evliliklerde iki tarafın da, ailelerin desteği olmadan evlenecek potansiyelde olunca evlenmesi.

Balayi paranızı bile karşılayamıyor, eşyanızı alamıyor, her durumda kv ağzına bakacaksanız zaten bitirmek doğru bir karar olmuş..
Yok doğru izah edememişim sanırım maddi geliri vardı ama annesinin söyledikleri her şeyden önce geliyormuş bunu gösterdi bana. Kv balayına karıştı çünkü tek derdi oğlunun parası boşa gitmesin. Balayı ne ki herkes balayı mi yapmış sonra da yapılırmış onun için. Bu zihniyette biriymiş. Telefonda konuşurken her şey sizin istediğiniz gibi olsun siz mutlu olun yeter ki diyordu ama öyle değilmiş demek ki

• Beğen
Reactions: JES
Yok doğru izah edememişim sanırım maddi geliri vardı ama annesinin söyledikleri her şeyden önce geliyormuş bunu gösterdi bana. Kv balayına karıştı çünkü tek derdi oğlunun parası boşa gitmesin. Balayı ne ki herkes balayı mi yapmış sonra da yapılırmış onun için. Bu zihniyette biriymiş. Telefonda konuşurken her şey sizin istediğiniz gibi olsun siz mutlu olun yeter ki diyordu ama öyle değilmiş demek ki
Tamam şimdi anladım. Evlenecek oğlunun harcayacağı paranın hesabını o yapıyorsa o zaman sen kurtulduğuna şükret kurcalama artık.

Iyi ki bitmiş anasının ağzıyla konuşan adamla evlenseydin seni mahvederdi, verilmiş sadakan varmış öyle düşün, kv lerin bu kadar herşeyin içinde olması çok yorucu bence ..
Kv herkesin her hareketine karışmaya o kadar çok alışmış ki. Evdeki herkes bu durumu normal karşılamaya başlamış. Kv eşinin içeceği soğuk sodaya dahi gözümüzün önünde karıştı adama soğuk soda icirmedi en basit örnek

Nişanlınızın kafası da boş tencere gibiymiş annesi demiş demiş doldurmuş herhalde. Suç nişanlınızda. İyi olmuş boş verin kendi fikri olmayan insandan korkulur. Demek ki sizin arkanızda da durmayacaktı zamanı geldiğinde. Altın filan işlerini bilmem baştan nasıl konuşulmuştu, ev almak kolay değil yani ama üstünüze bağırınca zaten siz ayrılmayı düşünmeliydiniz, düzelir demişsiniz herhalde.
Ben yıkıcı olmak istemedim ama yine de nisanlimdan yikici oldun sen olaylara yapıcı yaklaşmadın sözlerini duydum. Ben elimden gelenin fazlasını yaptım. Ev konusunda da kimse onlara ev alın demedi kendileri ev almak istedi ve ne istesek ev aldık diye öne sürdüler başa kaktılar

Sen nişanlınla değil kayınvalidenle evleneceksin sanırım? Bu ne herseye karışmak böyle sen oturacaksın sonuçta o evde senin istediklerin alınacak. Sen esinle istediğin gibi şakalasirsin siz kavga boyutuna geldiğinizde müdahalede edip seni koruması lazım ailenin ve oğlunun yanında. Sen giderken iyi gittiğinde senden ayrıldiysa demekki ailesinin doldurusuna gelmiş. Yol yakınken kurtulmussun ozmaan sen otur da şükret. Eğer seni sevseydi herkesi susturur senin yanında olurdu. Benimde düğün alışverişin de böyle muhabbetler oldu ama esim müdahale etti. Ve hersey gönlümce oldu. Çok şükür melek gibi bi kayınvalideye sahibim. Herseyi sil yoluna devam et.
Telefonda konuşurken bende kv çok memnundum. Cünkü hep siz mutlu olun yeter siz iyi olun siz nasıl isterseniz öyle olsun diyordu. Evlerine vardık bide görümce çıktı. Ikisi bir olup sürekli bana az eşya aldırma derdindelerdi. 1 tane bileklik istedim çok şey istiyor oldum hep

Destek olmaları her ne kadar güzel görünse de her şeye karışma hakkına sahip oluyorlar. Siz kariyeriniz için elinizden geleni yapmaya devam edin, insanın kendi parasını harcaması kadar güzel bir şey yok☺️ Kendi zevkinize göre evinizi döşersiniz, tatillere çıkarsınız, hiç kimseye bağımlı olmadan dilediğiniz gibi yaşarsınız misss.
Inşallah 🤗 Kendim icin bir seyler yapıp yol almaya çalışacağım. Teşekkür ederim 💜

Gözüme çarpan bi kaç cümle vardı okuduğum koşarak uzaklaş diyecem zaten atılmış nişan Rabbim gözüne göstermiş ne olduklarını yol yakınken şükret canım zaten ayrılır ayrılmaz seni engelleyip başka kızları ekleyerek de kalitesini göstermiş o şahıs bırak annesiyle ve ablasıyla mutlu olsun evlenseydin eğer daha zor olacaktı hayat senin için böyle insanların arasında inşallah hayırlı bi insan çıkar karşına ama önce kafanı dinle derim ben

Kv herkesin her hareketine karışmaya o kadar çok alışmış ki. Evdeki herkes bu durumu normal karşılamaya başlamış. Kv eşinin içeceği soğuk sodaya dahi gözümüzün önünde karıştı adama soğuk soda icirmedi en basit örnek
Evlenseydin asla aile olmanıza izin vermezdi oğlu da anasının her dediğini yapardı sende hasta olurdun ancak, bence iyi ki bitmiş sakın üzülme.. Burada aynı şartlarda evlenmiş kadınları okumani tavsiye ederim

Gözüme çarpan bi kaç cümle vardı okuduğum koşarak uzaklaş diyecem zaten atılmış nişan Rabbim gözüne göstermiş ne olduklarını yol yakınken şükret canım zaten ayrılır ayrılmaz seni engelleyip başka kızları ekleyerek de kalitesini göstermiş o şahıs bırak annesiyle ve ablasıyla mutlu olsun evlenseydin eğer daha zor olacaktı hayat senin için böyle insanların arasında inşallah hayırlı bi insan çıkar karşına ama önce kafanı dinle derim ben
Allah kıymet bilenlere denk getirsin inşallah. Ama dediğiniz gibi kendimi toparlayıp, kendim için bir şeyler yapmak önceliklerim içinde. Sonra nasipse bir gün ben de mutlu olurum inşallah

Evlenseydin asla aile olmanıza izin vermezdi oğlu da anasının her dediğini yapardı sende hasta olurdun ancak, bence iyi ki bitmiş sakın üzülme.. Burada aynı şartlarda evlenmiş kadınları okumani tavsiye ederim
Zaten aldıkları ev kv evine 2 dk uzaklıktaydı. O kadar yakın olmasını da o istediği için öyle oldu. Hep o nasıl derse öyle olmuş ama ben yeni fark etmiş oldum.

X