Nişanı Attık

Haha cidden özür dilemek için aradı mesaj attı cevap vermedim ailesi aradı reddettik defalarca. Sonra twitterdan duygusal manipülasyonlara başladı o da olmadı en son takı konusunda öyle bir çirkinleşti ki.. Yine seviyesine düşmedim. En son yine duygusala bağlayış ve kapanış… Her şey tek tek aşama aşama çıktı valla 😀😀
Yaz geliyor mis gibi 1-2 aya bu olaylar kapanır bile hele yazın tamamen geride kalır bol bol değişim zamanı yeni çevre, yeni arkadaşlar yeni hobi çok iyi gelir aşktan sevgiden ziyade yaptığı haksızlıklar gündemi meşgul etmesin hiç

Yaz geliyor mis gibi 1-2 aya bu olaylar kapanır bile hele yazın tamamen geride kalır bol bol değişim zamanı yeni çevre, yeni arkadaşlar yeni hobi çok iyi gelir aşktan sevgiden ziyade yaptığı haksızlıklar gündemi meşgul etmesin hiç
Zaten o takı olayından sonra yaptığı rezilliklerden sonra aşk sevgi mi kaldı? 😀 her defasında iyi ki bitirmişim dedirtti bana. 1 aya bile toparlandım. Sadece hayallerimin planlarımın gerçekleşmemiş olması beni üzüyor o kadar ☺️ Dediğiniz gibi şimdi kafa dinleme zamanı

Tekrar merhaba hanımlar. Buraya daha önce de nişanlılık sürecim ile ilgili konular açmıştım. O kadar güzel ve değerli fikirler yazıldı ki bana çok yol gösterdiniz. Hatta özelden mesaj atıp destekleyen tavsiyeler veren de çok oldu.
Ben de son bir konu açmak istedim bu konu ile ilgili. Nişanlım maalesef sinirli anlarında çok fevri, olayları kendi kafasında kurup ona göre sizi yargılayan, karşısındakini kırmaktan çekinmeyen küçük olayları bile abartılacak boyuta getiren, böyle anlarda iletişim bile kurulmayacak biri. Zaten kendisi de diyor böyle anlarda konuşmayalım uzak duralım diye. Birkaç gün önce mobilya fiyat farkından ötürü ve annemle ilgili bir sorun için konu açmıştım. Eski konulara bakıp görebilirsiniz. Bir de Sessiz Cezalandırma konusu var onu da okuyabilirsiniz.
En son dünkü olaydan sonra artık iyice ipler koptu. Düğün ayrıntılarını konuşmak için düğün yerine gittik. Bir opsiyonda tatlı olarak pasta ya da baklava verileceği yazıyormuş. Nişanlım da bana sormadan baklava seçeneğini işaretlemiş. Oraya gitmeden evvel ben buna şaşırdığımı söyledim. Çünkü benim bildiğim düğünlerde pasta ikram edilir, ayrıca bana da sorsaydın keşke dedim. Tamam gider yine konuşuruz demiştik. Neyse dün gittik. Ayrıca gelin yolu diye bir konsept de varmış onu da konuşmaya gidecektik.
Neyse yetkili adama hem gelin yolu hem de pasta ile ilgili sorular sordum. Pasta ile baklava arasında bir fiyat farkı olur mu diye sordum. Hayır dedi adam. Nişanlım da baklava kalsın dedi. Ben de tamam bunu biz bir konuşalım dedim. Nişanlımın yüzü asıldı. Yetkili kişi de düğünden 1 hafta önce kararını söylersiniz ona göre hazırlarız dedi. Tamam dedik kalktık. Baktım nişanlım hızlı hızlı önümden sinirli yürüyor gidiyor. Ne oldu diye yetişip sordum. Sen adamın önünde benimle böyle bir mevzudan ötürü niye tartışıyorsun dedi. Ben de şaşırdım ne tartışması ya. Ayrıntıları öğrenmek için soru sordum, pasta olmasını daha önce de sana söylemiştim. Onun için gittik zaten dedim. Ayrıca biz nişanlımla konuşuruz diyip konuyu kapattık. Bu mu kavga etmek? İşte dediğim gibi nişanlım olayları farklı algılayıp beni öyle bir konuma getiriyor ki sanki ben küçük olayları büyütüyormuşum gibi.
Ardından sen hep eşyalara takılıyorsun. Senin için önemli pasta, düğün, gelinlik. Ben sadece nesneyim senin için diye triplere girdi sokağın ortasında. Halbuki mobilya ve düğün onların istediği yerde yapılıyor. Ben de kendimi açıklamaya çalıştıkça “sus bir kere de sus hatanı kabul et” dedi. Yani istiyor ki bana itiraz etme hep sus kabullen köşene çekil. Ben de bunu hiçbir zaman yapamadım. Haklıysam düşüncelerimi söylerim, susarak iletişim olmaz. Sokağın ortasında sinirli sinirli konuştu bir ara yanımdan uzaklaştı. Bazen hafifle bağırarak sitem etti suçladı beni.
Ben de oturup bir yerde konuşalım dedim. Hayır seni otogara bırakayım evine git. Şu an yan yana olmamamız daha iyi olur dedi. Giderken söylendi. Hatta o anki sinirle bana olmasa da ağzından çok ayıp küfür ve hakaretler çıktı.
Neyse otogara geldik. Artık bu tavırları karşısında dayanamadım gülerek “sen hastasın” dedi. Evet dedi ben hastayım. Nişanı atıyorum, ayrılıyoruz bitti beni o masaya oturtamazsın inatçıyım dedi. Bu arada otobüsümün gelmesine 40 dakika vardı. 40 dakika boyunca hala yanımda. Bekledi benle. Pişman olacaksın, ben elimden geleni yaptım çok mücadele ettim senin için dedim. O da sen kendini kandırıyorsun kendini rahatlatmak için konuşuyorsun dedi. Neyse o beni suçladı ben onu suçladım derken elimden tutmak istedi “bu bizim son şansımız olsun ayrılmayalım ara verelim ama birkaç zaman konuşmayalım. Sen bana kararını söyle dedi” beni yolcu etti. Otobüse bindirirken öptü sarıldı falan sanki daha önce bu olaylar olmamış gibi.
Otobüse binince ben de düşündüm olmayacağını gördüm. Güzel bir ayrılık mesaj attım. Yine de hakkım helaldir teşekkür ederim dedim. Ve sosyal medyadan her yerden sildim fotoğrafları sildim. Mesajımı görünce sağ olsun cevap verme gereği bile duymadı. O da ailemi her yerden silmiş falan. Sonra kayınvalidem aradı açmadım.
Çok yoruldum, çok bunaldım hanımlar. İdare etmekten. En ufak bir sorunu büyütüp üstüme gereksiz yere gelmesinden, sürekli tahakküm altına almaya çalışmasından, sinirli hallerinden, yersiz konuşmalarından bıktım. Anneme ayıp ettiği yerler oldu onu bile kabullenmedi.
Daha önce nişan atıp boşanan tecrübe sahibi olan hanımların görüşlerini istiyorum özellikle. Biraz uzun oldu, sormak istedikleriniz olursa yorumlarda konuşuruz. Teşekkür ederim şimdiden ❤️🌸
Sessizlikle cezalandırmasi olayları büyütmesi vs o kadar yorucu ki . Aynı şeyleri yaşadım üstelik verdiği sözlerden de dönmüştü, ailem hakkında en ufak biseyde hiç olmadık laflar söylüyordu, o da bana itiraz etme diyordu dayanamadım nişanı attım ben de. Dört ay olacak Atalı, iki ay sonra bulmuş yine yalvardı gitmediği kapı kalmadı sensiz yapamıyorum dedi ama geçti bir defa o fırsat kıymet bilmeliydi bu kadar kırıp döktükten sonra bazı şeylerin telafisi olmuyor. Bu arada zamanla daha iyi olacaksın bunu başta söylediklerinde inanmıyordum çok canım yanıyordu ama gerçekten zaman herseyin ilacı. Şimdi yeni fırsatları bile değerlendirmeye basliyorum

Sessizlikle cezalandırmasi olayları büyütmesi vs o kadar yorucu ki . Aynı şeyleri yaşadım üstelik verdiği sözlerden de dönmüştü, ailem hakkında en ufak biseyde hiç olmadık laflar söylüyordu, o da bana itiraz etme diyordu dayanamadım nişanı attım ben de. Dört ay olacak Atalı, iki ay sonra bulmuş yine yalvardı gitmediği kapı kalmadı sensiz yapamıyorum dedi ama geçti bir defa o fırsat kıymet bilmeliydi bu kadar kırıp döktükten sonra bazı şeylerin telafisi olmuyor. Bu arada zamanla daha iyi olacaksın bunu başta söylediklerinde inanmıyordum çok canım yanıyordu ama gerçekten zaman herseyin ilacı. Şimdi yeni fırsatları bile değerlendirmeye basliyorum
Merhaba. Aynı şeyleri yaşamışız. Sessiz cezalandırma, eleştirdiğimde öfkelenmesi, annemi uzak tutmaya çalışması, verdiği sözlerden dönmesi vs. İletişimsiz, aşağılık kompleksi, hesapçılık her şey vardı. Hele takıları iade etmede bile çok çirkin şeyler oldu. Çok pişman şimdi. Ama dediğiniz gibi hiçbir faydası yok. Açıkçası ben de çok iyi hissediyorum kendimi. Kurtulmuş ve rahatlamış hissediyorum. İyi ki diyorum 🌸💞

Merhaba. Aynı şeyleri yaşamışız. Sessiz cezalandırma, eleştirdiğimde öfkelenmesi, annemi uzak tutmaya çalışması, verdiği sözlerden dönmesi vs. İletişimsiz, aşağılık kompleksi, hesapçılık her şey vardı. Hele takıları iade etmede bile çok çirkin şeyler oldu. Çok pişman şimdi. Ama dediğiniz gibi hiçbir faydası yok. Açıkçası ben de çok iyi hissediyorum kendimi. Kurtulmuş ve rahatlamış hissediyorum. İyi ki diyorum 🌸💞
Bunların bir adı olmalı bu şekilde davranan kaç kişi duydum normal değil yani bu. Benim bayramdan sonra düğünüm olacaktı o yüzden şuan zaman gectikce ona üzülüyorum ama bu üzüntünün sebebi yıkılan hayallerim onun yokluğu değil. İnşallah çok daha hakeden biriyle gerçektestirecegim o hayalleri de

Bunların bir adı olmalı bu şekilde davranan kaç kişi duydum normal değil yani bu. Benim bayramdan sonra düğünüm olacaktı o yüzden şuan zaman gectikce ona üzülüyorum ama bu üzüntünün sebebi yıkılan hayallerim onun yokluğu değil. İnşallah çok daha hakeden biriyle gerçektestirecegim o hayalleri de
Ben aşağılık kompleksi diyorum. Erkekliğini göstermeye, kendini ispat etmeye, tahakküm kurmaya çalışıyor. O yüzden ona itiraz edilmeyecek, tamam denecek. Ben de kendi fikrini söyleyen bir kadınım, alttan almam doğru neyse onu yaparım. Zaten bana kendi de dedi birkaç kere psikologa gitmiş, bende aşağılık kompleksi var annene sana yetememekten korkuyorum demişti. Sadece düğün zamanı değil, günlük bir olayda da bunu isterdi. Ayrıldıktan sonra da yumuşayacağımı özleyeceğimi düşündü ama benim kararlı dik duruşumu görünce şok oldu, şimdi çok pişmanmış kendisi. İmkanım olsa eskiye çevirmek için koşarak gelirim diyor. Ama geçti artık… ☺️ Asıl evlendikten sonra nasıl olurdu onu düşünün ne büyük bir ateşin içine girecektik 😄
Bu arada ben de ona üzülmüyorum emeklerim, hayallerim yarıda kaldı ona üzülüyorum o yüzden sizi çok iyi anlıyorum.

Siz veya anneniz bir yerden çok sağlam hayır duası almışsınız bir de çok belli akıllı kadınsınız köprüden önce son çıkışı yakalamışsınız resmen.

Siz veya anneniz bir yerden çok sağlam hayır duası almışsınız bir de çok belli akıllı kadınsınız köprüden önce son çıkışı yakalamışsınız resmen.
Çoook teşekkür ederim ❤️ Cidden olabilir. Arkadaşlarım, öğrencilerim, yakınlarım hep der sen çok iyi bir insansın hep dua ediyoruz senin için diye. Ama tabii bu gözüme sokulan sinyalleri de görüp hareket etmek önemli. Ayrıldıktan sonra kararlı durduğum için de mutluyum. Çünkü kaç kere aradılar. Onlar bile bu kadar kararlı duracağımı beklemiyordu.

Yazık kadına, üzüldüm. Ama oğlu etti oğlu buldu, yapmasaydı
Yok ya yarın öbür gün yine çevrelerinden birini bulurlar ama benim kadar anlayışlı ve makul isteklerde birini bulurlar mı sanmıyorum. Onların kızlar 60 tane cumhuriyet altını istemişler düşün. Ailesiyle bir problemim yoktu zaten hatta annesi beni severdi ama oğlunda hiç iş yoktu zaten. Kadın da kabul etti en sonunda.

Çoook teşekkür ederim ❤️ Cidden olabilir. Arkadaşlarım, öğrencilerim, yakınlarım hep der sen çok iyi bir insansın hep dua ediyoruz senin için diye. Ama tabii bu gözüme sokulan sinyalleri de görüp hareket etmek önemli. Ayrıldıktan sonra kararlı durduğum için de mutluyum. Çünkü kaç kere aradılar. Onlar bile bu kadar kararlı duracağımı beklemiyordu.
Benim içim soğudu resmen . Kendini ne sanıyorduysa artık 😂😂 böyle g.t gibi kalır işte

Yok ya yarın öbür gün yine çevrelerinden birini bulurlar ama benim kadar anlayışlı ve makul isteklerde birini bulurlar mı sanmıyorum. Onların kızlar 60 tane cumhuriyet altını istemişler düşün. Ailesiyle bir problemim yoktu zaten hatta annesi beni severdi ama oğlunda hiç iş yoktu zaten. Kadın da kabul etti en sonunda.
60 cumhuriyetmi?
Neyse terbiyemi bozmayım. Güle güle kullansınlar alanı bulurslar

Benim içim soğudu resmen . Kendini ne sanıyorduysa artık 😂😂 böyle g.t gibi kalır işte
Ya zaten neler neler yaptı ben buraya 3 konu açtım. O kadar saçma ve küçük konuları büyütüp beni hırpalamaya çalıştı ki gerçekten deli oluyor insan. Beni kopma noktasına kendi getirdi. Nasılsa beni affeder dedi herhalde. Şok oldu sonra benle konuşmak istedi annesini arattı kaç kere, sosyal medyadan neler neler yazdı. Ama bu kadar dik duracağımı düşünmedi nasılsa affeder diye düşündü :)

Sen başından beri çok güçlü oldun verilen ipuçlarını yakaladın hele ki takı konusunda daha da kötü bir fırtınayı ucuz atlattığını gördün tebrik ederim tekrar. Burada fikir alıp mıymıy herşeye katlanan tiplerden olmadın
Twitterde capsler var ya aklıma geldi :) nuranka kalk büyüğün geldi :)

X