Nişanı attım hiç iyi değilim

Hiç üzülmeyin lütfen ucuz yırttım gibi düşünün. Evlenince daha kötü olacaktı.

Zararın neresinden dönseniz kârdır. Ne güzel ki aileniz arkanızda durmuş yanınızda olmuş. Bu kişi ne bu yalanından vazgeçecekti ne de kumarından. Maddi manevi sıkıntı içinde yaşamaya değer miydi ? Asla. Sizi tebrik ederim. Ailenizi de. “Evlenince değişir” kafasına giripte göz göre göre kendinizi yakmamışsınız. Evlilik çağına gelmiş bir adamın maaşını babasının alması ne demek? Nasıl bir acizlik nasıl bir iradesizliktir bu? Şu an acı çekip üzülmeniz çok doğal çok normal. Ama şu an üzülmezseniz ilerde daha çok üzülürdünüz inanın. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Çok büyük bir ateşin içinden kurtulmuşsun. Asla verdiğin karardan pişman olma. Yalancı biriyle ömür geçmez hele ki uğraştığı şeye bak iddia oynuyor adam. Bundan ne koca olur ne ileride baba. Aile rızası da çok önemli. Bağlandığın için şu an sana zor geliyor ama unutursun sadece zamana ihtiyacın var.

Herşeyden önce benim için iddaa oynaması bile ayrılık sebebi.. Bir arkadaşım var 50 TL bulsa koşa koşa iddaa oynamaya gidiyor.. Cebinde 5 kuruş parası kalmıyor.. İddaa işi büyük sıkıntı..

Hiç kötü olma, hiç üzülme. En doğrusunu yapmışsın. Bu adamdan sana eş cocuklarina da baba olmaz. Yol yakınken kurtulmuş dün. Birilerine sadaka ver. Okurken ben bile sevindim nişanı attığına.

Çok gençsin,nişan attın diye üzülme.Hele böyle bir adamla evlenemedin diye hiç üzülme.Verilmiş sadakan varmış.Emin ol nişanlın bu şans oyunlarını evlensende bırakmayacaktı,çoluk çocuğunun rızkını ona verecekti.En son dayanamayıp yine boşanacaktın.Şans oyunu oynamak hastalık gibidir,bırakamaz,hasta olduğunu kabul etmez,tedavi de olmaz.Üstelik yalan söyleme alışkanlığı da var diyorsun,seni bile alet etmeye çalışmış.Evlilik güven üzerine kurulur.Bu adam ayaklı yalan makinesiymiş.O adamdan koca moca olmazmış.Zararın neresinden dönsen kardır..Hiç de pişman olma.Emin ol şuanki durumun geçici,ilerde evlenmediğin için kendine"en iyisini yapmışım"diyeceksin.

Kumar insana her şeyi yaptırır ve en beter illettir. Sen en masumu olan yalanla karşılaşmışsın. İnsanlar kumar yüzünden intihar ediyor. Kurtulduğuna ve Allah ın sana birşeyler gösterdiğine şükretmen gerek. Sevgili bir kulmuşsun ki kurtulmuşsun.
Çocuğuna değer vermeyen aile sana neden değer versin de istediklerini alsın. Babası tv alacaksa oğlu evleniyor oğlunun evine alacak sana değil Aileni dinle haklılar. Yoksa İlerde çok büyük sorunlar pişlmanlıklar yaşarsın.

22 yaşındasınız en güzel çağlar size değer vermeyen yalan söyleyen sizi ağlatan bir insana değer mi gençsin güzelsin sağiklisin dünyada bir bu adammı kaldı mecburmusun niye kendine bunu reva görüyorsun yeni ortamlara gir yeni insanlar tanı analar ne güzeller doğuruyor Allah ne güzeller yaratıyor geçecek bitecek size bunları yazdım kırmak istemem haddim de değil ama bende bir anneyim anneniz sizden çok üzülüyordur

Hepsini okumadım ama ablacım şunu söylim benim idda yüzünden 6 yıllık evliliğim bitti. Kumar ne lanet bileğidir ki alışkanlık varsa batırır herşeyi…bşr kere güven gidiyor eskisi gibi asla olamıyorsun. Bence en iyisi yapmışsın hakkında hayırlısı olsun inşallah

Üzülme kurtulmuşsun, bizim bir tanıdık aile bu yüzden dağıldı, sakın ha geri dönme, inanma , bağımlısı olmuş artık bırakamaz...

Kumar bağımlısı bir adamla nişanı bozdum diye mi uzuluyorsun..acilen toparlan kendine gel verilmiş sadakan varmış da aklın başına gelmis

Ahh canım benim aslında evlensen bi ömür mutlu olamayacağını biliyosun bu adamla ama seviyosun o günleri düşünüp üzülüyosun haklısın anlıyorum seni ama unutma hergün ağlayacağına bir gün ağla demişler zamanla alışacaksın kalbinle değil artık mantığınla düşünmeye başlayacaksın ve o zaman gerçekleri göreceksin şuan olay taze yaşandığı için mantıklı bakamıyosun çok duygusalsın ama zamanla herşey güzel olacak öyle biri karşına çıkacak ki ben onda ne bulmuşum diyeceksin. Tavsiyem sakın ama sakın barışma çünkü hayatını mahvedersin bak burda soruyorlar kocam böyle boşanmak istiyorum diye onlar gibi olmak istemiyosan biraz sabretmen gerekecek

Seni tebrik ediyorum güzel kızım. Aileni şimdi dinlemişsin , Allah seni sevdikleriyle karşılaştırsın. Kumar bir bağımlılıktır ve tedavisi çok zordur.
Şimdi üzülmen çok normal, sana değer veren biriyle karşılaştığında kendini bu kadar üzdüğün İçin pişman olacaksın.

Hiic uzulme okadar sanslisin ve cok akilli bir ailen varki seni bi batakliktan kurtarmislar cocuk idda bagimlisi maasini bile idare edemiyor sadece bu zaten ayrilma sebebi sana deger vermiyor yalanci aile desen ayni sekilde bosver bu yasta boyle insanlarla evelnip cok mutauz olursun yasin kucuk okumadiysan calis okumaya yonel evlilik icin cok erken bu yaslarda cok matah bisey degilki kucucuk kizsin gez eglen oku yeni yerler gor yeni degerli insanlar tani :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…