Nişanlandım ama içime sinmiyor

Sanki nişanlınızın 10 katı kazanacak gibi konuşmasanız mı acaba?
4 katı kazanan doktor arkadaşımız hiç sorun etmedi evlenirken😂
Size ekstra mı verilecek anlamadım.

Arkadaşım çocuk doktoru. Eşi plastik cerrah. Son yıllarda çok daha kazanmaya başladı haliyle. Sağlık turizmi sebebiyle. Birlikteyken aşırı lüks yaşamıyorlardi. 2-3 yıl oldu sanırım ayrıldılar. Adam şimdi çok lüks bir villada kalıyor. Birlikteyken de iyi bir semtteydiler ama evleri ultra lüks değildi.
Meslektaşıniz da sizden çok kazanabilir ve bu para kazanmanın verdiği ozguvenle gözü dışarı kayabilir. Sorun sadece paraysa ben buna takilmazdim.

buraya yazdığım her şeyden haberdar tabi kırmamaya incitmemeye çalışarak söyledim ne söylediysem.
İyi, şimdi onun için yol ayrımı oldu. Ya değerini bilerek devam edecek, ya da onuru ile gidecek. Artık yaşadığı her şey tercih. Üzülmeye de gerek kalmadı, tşk. ⚘

Arkadaşım çocuk doktoru. Eşi plastik cerrah. Son yıllarda çok daha kazanmaya başladı haliyle. Sağlık turizmi sebebiyle. Birlikteyken aşırı lüks yaşamıyorlardi. 2-3 yıl oldu sanırım ayrıldılar. Adam şimdi çok lüks bir villada kalıyor. Birlikteyken de iyi bir semtteydiler ama evleri ultra lüks değildi.
Meslektaşıniz da sizden çok kazanabilir ve bu para kazanmanın verdiği ozguvenle gözü dışarı kayabilir. Sorun sadece paraysa ben buna takilmazdim.
Teşekkür ederim yapıcı yorumunuz için 🙏🏻

[
tamam önemliyse ayrılın. hakkaten yani. kemal derviş mi yazacak forumda size 5 yıllık kalkınma planı hazırlayacağız. aklına takılan varsa ayrılırsın. ne tip bi cevap bekliyorsunuz hala, ne düşünerek yazdınız buraya anlamadım? aradaki maaş çoksa ve istemiyorsanız ayrılırsın olur biter.

anti parantez hakkaten ne bekliyorsunuz doktor olmaktan aşırı cok merak ettim, harbi diyorum. tüm dr arkadaşlarım 3-4 sene tusa girdikten sonra 30larına kadar memleketin en ucra köşelerindeki kasabalarda zorunlu görevlerini tamamladı, sıfır sosyal hayat falan. doktorlar dizisi gibi bişe mi hayaliniz anlamadım cidden? şimdi de yaşıtları gibi kira evlerde oturup özel hastanelerde ağız kokusu çekip gayet sıradan hayatlar sürüyorlar beklendiği üzere, bir çoğu almanca kursuna yazıldı bi umut avrupaya kapak atabilmek için.

sizin derdiniz sevgilinizin ZENGIN olmaması. doktor moktor diye haklılık yaratmaya çalışmanın anlamı yok. ki zengin eş de isteyebilirsiniz. herkes ilk sevgilisyle evlenmedi, ayrıl zenginin bul, alkışlarım. ama düşüncenizin arkasında durun. ben doktor oldum, mayo clinic den çağrıldım havasına girerseniz anca boşa kibirli görünürsnüüz. bu arada hak edip kendine yakışcak kadar havayı, yerinde tatlı egoyu severim. o noktada değilsiniz henüz. çok çiğ durmuş yazdıklarınız maalesef.

Ayy doğru dediniz, bu arada çok fatalist bulunabilirim de dengi dengine evlenince de mutlu olacağını sananlara ayrı garipsiyorum. Yani nasıl bu kadar emin olabilirsin ki mutlu olacağından. İnsanın fikirleri sürekli değişir enerjisel bir varlık anda yaşıyor.
Bir hocam vardı da şey dedi mesela ben mühendisim o doktordu herkes bizi parmakla gösteriyordu çift olarak ama hiç öyle değildik mutlu değildik, boşandık demişti.
Bu arada kadın nasıl zengin birini bulayım kafasına girebiliyorsa o halde erkek de zenginim dengim de birini bulmam lazım diyebilir. E onlarda her türlü imkanı bulduğu için aldığı eğitim de gelişmiş oluyor , eğitim de denk olunsa diyelim yaşam ve çevre bakımından kadının uyum sağlaması oldukça zor, Dr bile olsa. 🫠

buraya yazdığım her şeyden haberdar tabi kırmamaya incitmemeye çalışarak söyledim ne söylediysem.
Gelecek kaygısı yaşıyorumla seninle evleneceğim için gelecek kaygısı yaşıyorum arasında epey fark var. Nişanlıniz kaygılarınızin, emeklerinizin boşa gideceği korkunuzun direkt kendisiyle ilgili olduğunu bilip de devam ediyorsa, ona da üzülmeye gerek yok. Hakkınızda hayırlısı.

Sizce 4 katı da fazla değil mi ? Bi bana mı normal değil gibi geliyor
Para hiçbir zaman sorun değildir, olmamalıdır.
İhtiyaç ve hayat standartlarınızı kendiniz belirliyor olduktan sonra karşınızdakinden bir tek ‘destek’ olmayı beklersiniz ve bunun adı da olgunluktur zaten.
Sizin hırslarınız olabilir, mesleğinize yöneltin bunu ilişkinize değil.
O adam yan gelir yatar anlarım, eğitim kültür olarak denk olmazsınız anlarım ama hayat işte kimine güler kimi didinse de kazanamaz ve maddi donanımla insan yargılar hale geldiğinizde benliğinizi tamamen kaybettiğinizi anlamanız yıllar sürer.
Yeri gelir 10 katı olur keza o da sizi geçebilir, bunun tersi sorun değilken neden sizin kazancınız ‘eğer bu doğrultuda seçildiğinizi düşünmüyorsanız’ sorun olsun ki?

X