Nişanlım Avusturyada yaşıyor fikirlerinize ihtiyacım var lütfen cevap bekliyorum

trooper

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2015
13
1
44
Merhaba kızlar

konuyu daha önce yanlış bölüme açmışım buraya tekrar yazıyorum

ben 3 senedir nişanlıyım nişanlım avusturya linz şehrinde yaşıyor herke bana diyorki neden avusturyadan buldun tc de başka birini bulsaydın oraya gittiğin zaman çok zorluk çekeceksin özellikle dil bilmen gerekiyor dil bilmezsen zorlanırsın fazla türk yok derdini paylaşacağın birinide bulamazsın bu tipinlede hem türkler tarafından dışlanırsın hemde oranın ülke insanı tarafından dışlanırsın ezan sesi duyamazsın onlar türkleri hiç sevmiyorlar almanca sana hakaret edecekler ama sen anlamayacaksın bile diyolar martta nikahım olacak Allah izin verirse nişanlımdan aramızda onca şey geçmesine rağmen hiç vazgeçmedim hep sevdim nişanlım birde daha önceden evlenmiş ayrılmış birtane kızı var sizce zorlanırmıyım cevap lütfen kafam karışıyor

Ben 2 sene oldu almanyada yasiyorm.cok severek evlendik.ilk basta ailemi cok ozledim .buyuzden sıkıntı oldu.evet ezan sesi tabikide yok.sonucta musluman bir ulke degil.dil bilmek zorundasin.turkiyedeyken gitmek cok isine yariyaxaktir.ben orda A1 sertifikasi aldim.burda 2 senedir kursa gidiyorum insallah yarinda son.subatin 6-si ve 7sinde sknavlarim var.politika ve B1 sinavi.ilk basta cok kiziyodm kursa giderken.ama simdi almanca konustukca cok mutlu oluyorm.ayrica hastaneye gidiceksin dil bilmek zorundasin bir isin duser alisveriste bisry olur dil gerekli.inanin almanlarda yardimci oluyorlar.herzaman kocana bagli kalamazsinki.git ogren derim ben.ailenin uzak olmasi ozlem disinda hic bir problem olmuyor.benim simdi 1 yasinda dunya tatlisi bir kizim var.o dogunca aile ozleminokadar kalmadi evime yuvama daha cok baglandim.hic korkma .

Allah mutluluğunu daim etsin canım sağol yorumlarıniçin birde martta nikahım olacak benim nikahım olduktan sonra nişanlım evraklarımızı götürecek işlemlere başlayacak benim oturma iznim kaç ayda çıkar tahminilütfen cevap verirsen sevinirim

Öncelikle tipinizde ne var ki neden dışlanacakmışsınız. Yani eğer profil fotoğrafınızdaki sizseniz tam bir standart Türk görünümüne sahipsiniz öyle olmasaydınız da kimse o nedenle dışlamazdı merak etmeyin.

Tabi ki farklı ülkede yaşamanın bazı zorlukları var fakat sizin çevrenizdekiler fazlasıyla abartmışlar.

Hem Avusturya'da fazlasıyla Türk var merak etmeyin. Ama yaşadığınız ülkenin dilini bilmemek de çok yanlış geliyor bana zaten. Kendinizi izole etmeyin, bir an önce gider gitmez kursa başlayın bence.

Benim yaşadığım ülkede de ezan sesi yok benim için bir sıkıntı yaratmıyor. Kafaya takılacak bir şey değil bu bence küçük bir detay.

Ayrıca ırkçı insanlarla karşılaşabilirsiniz ama kimse aleni bi şekilde durup dururken size Almanca hakaret etmez merak etmeyin :)

seren hanım çok teşekkürederim yorumlarınız için sağolun bende hep kafamda takıntı haline getirmiştim birde martta nikahım olacak acaba nekadar sürede oturma iznim çıkar tahmini birşeyler söyleyebilirmisiniz

Ben söylediğim gibi farklı bir ülkedeyim ve benimki 2 ayda çıkmıştı. Ama bütün ülkelerde prosedürler farklı işliyor Avusturya ile ilgili fikrim yok maalesef.

Fakat her ihtimale karşı hemen başvurmanızı öneriyorum çünkü uzun süren bir süreçse insan çok sıkıntıya,strese giriyor ne olacak diye... Yani oturma iznini bekliyorsunuz ve hızlandırmak için yapabileceğiniz hiç bir şey olmuyor.

O yüzden belgeleriniz tamsa veya tamamlama şansınız varsa bence direk bu hafta içi başvurun her ihtimale karşı.

Esim avusturyada okudu.. Linz vienna dornbirn hepsinde kalmis. Turk fazlasiyla varmis dil resmi kurumlar disinda problem degil diyo.. kimse kimseyi asagilamiyomus sen kimsenin dedigine bakma bacim millet bahane arar kendine kimseye bisey begendiremessin zaten..

Hmm evlilik belgeniz gerekiyormuş oturma izni için onu yeni gördüm. O zaman beklemekten başka çare yok tabi :)

Allah mutluluğunu daim etsin canım sağol yorumlarıniçin birde martta nikahım olacak benim nikahım olduktan sonra nişanlım evraklarımızı götürecek işlemlere başlayacak benim oturma iznim kaç ayda çıkar tahminilütfen cevap verirsen sevinirim
Tesekkurler canim.amin .oturma iznini hemenvermicekler.esin sadece seni kaydettirmis olucak.oturma izni icin senin de gitmen gerekiyor.sana zaten orda almanca kursu zorunlulugunu falan anlaticaklar.ilk 1 sene veriyolar.esinin durumu iyiyse.ama esin eger devletten yardim vs aliyorsa ozaman 6 ay veriyolarlar.tam anlamiyla oturma iznini sana B1 belgeni alinca vericekler.eger alamazsan sinavi kaybedersen 2 yada her 1 senede oturum almaya gidiceksin.

Buarada almancayi ögrenmeye bak derim canm.evet dalga falan gecen olmicam ama.en azindan biseyleri kendin yapmis olucaksin.herzaman esin is yerinden izin alamicak.ve inan kurslar birsuru degisik ulkelerden gelen insan oluyor ve okadar cok sey ogreniyosunkichic korkma derim.ara vermeden kursu bitir.kurs suresi 900saat 2 sene suruyor malesef.

Sacmalamislar, bu nedir ya ?

Ben Avustruya'ya gezmeye gittim, kendim de Almanya'da aysiyorum zaten.

Ne burda ne orda hakaret eden insan falan yok.

Her toplumda manyak insanlar var, neonazi rastlayan olmustur belki bilemem ama, siradan insanlar gayet normal.

Ezan sesi derdi olmayan insanlar da var, yorum yapanlara ne?

Gidince dili ogrenirsiniz, benim oldugum yerde ne Ingilizce ne Almanca bilmeden gelmis bir Cinli gordum, ogrendiler.

linz diyorsun bende linz denim baktigin heryerde turk gormen mumkun linz kucuk bi yer degil canim korkmana gerek yok agzi olan konusur elbet dil bilmediginden zorlanirsin ama oyle kolay degil hakarete ugramak falan geldiginde zaten almanca kursuna gidiyorsun hemen ve istersen ogrenebilirsinde almancayi nasip kismet senin kismetinde tc de degilmis demekki

X